Autor Wątek: Wielkość zdjęć  (Przeczytany 6513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justynna

Wielkość zdjęć
« dnia: 29 Paź 2008, 16:29:31 »
Musimy wybrać wielkość zdjęć i mam takie pytanie: jaki macie format zdjęć w albumie ślubnym? 15x21? I czy w albumie o wielkości 33 cm x 33 cm nie "zginą" mi takie zdjęcia? Pomóżcie. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

Odp: Wielkość zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Paź 2008, 18:48:42 »
ja mam A4 i 18x24 - te z pleneru
a te z kościoła i wesela - rózne formaty ale też nie zawsze jest 1 na stronie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #2 dnia: 29 Paź 2008, 19:48:20 »
Justynna w takim duzym albumie zmieszcza się po dwa zdjecia 15x21 na stronie. Aczkolwiek pojedyncze na stronie tez wygladają niezle. Ja mam takie ze slubu i wesela - wklejane zarowno po dwa jakk i pojedynczo, a z sesji duze - 20x30.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

sierpniowajulka

« Odpowiedź #3 dnia: 29 Paź 2008, 21:20:52 »
przy jednym zdjęciu 15:21 na stronie po bokach zostanie po 9 cm, a od góry i dołu po 6... to nie tak dużo.  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2008, 15:04:33 wysłana przez sierpniowajulka »

Justynna

« Odpowiedź #4 dnia: 30 Paź 2008, 11:01:27 »
Dzięki. W takim razie z pleneru zrobimy w większym formacie, coś koło A4 i zamieścimy jedno na stronie. A z reportażu mniejsze czyli 15x21 i po 2 na stronie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A wklejacie zdjęcia z obu stron, czy tylko na prawej? Bo wielkość albumu wybrana, tylko musimy jeszcze dopasować ilość kartek w albumie.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 30 Paź 2008, 11:01:27 »

sierpniowajulka

« Odpowiedź #5 dnia: 30 Paź 2008, 15:05:50 »
Aż postanowiłam zmierzyć swój album - ma 30x30. I mam wklejone w nim po jednym zdjęciu na stronie (i lewej i prawej) i myślę, że przy dwóch na stronie byłoby strasznie ciasno...

Justynna

« Odpowiedź #6 dnia: 30 Paź 2008, 15:14:28 »
sierpniowajulka, dzięki, może faktycznie będzie ciasno, zostaje raptem 3 cm luzu i to by było 1cm między zdjęciami i po 1cm po bokach. Może lepiej się sprawdzą zdjęcia 13 x 18? Najgorsze jest to, że fotograf czeka za naszą decyzją i zrobi jak będziemy chcieli, bez podpowiedzi z jego strony.
Wczoraj w pracy rysowałam format albumu i wycinałam z papieru formaty zdjęć, ale nie za wiele mi to rozjaśniło  :hihi:

wrobelek0403

« Odpowiedź #7 dnia: 30 Paź 2008, 15:35:05 »
Aż postanowiłam zmierzyć swój album - ma 30x30.

justynna ma 33x33, wiec zostaje dodatkowe miejsce. Ja tez taki mam i nie jest zle, zdjecia sa naklejone w taki sposób, ze kazde jest przesuniete do przeciwległego rogu strony.

Mysle, ze to kwestia tego, co się chce osiagnac. Jak dla mnie zdjecia z sesji sa artystyczne - wiec trzeba je wyeksponowac dlatego wklejałam po jednym na stronie nawet te 15x21.
Ale slub i wesele to reportaz - zdjecia pokazuja sekwencje zdarzen i tyle. Dlatego umiesciłam po dwa na stronie - inaczej musiałabym wykleic dwa albumy, a nie jeden (nie mogłam się zdecydowac, ktore wlozyc w album Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )

Acha, wyklejam zdjecia dwustronnie.

Justynna

« Odpowiedź #8 dnia: 30 Paź 2008, 15:54:24 »
wrobelek0403, chyba wywołamy 2-3 zdjęcia w różnych formatach i jak przyjdą albumy będziemy przymierzać, ale pomysł z naklejeniem zdjęć w tej wielkości w przeciwległych rogach fajny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

poli

« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lis 2008, 17:10:30 »
rany, ale wam zazdroszczę już tego wyklejania....

marlen_ka

« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lis 2008, 22:41:23 »
na Ciebie Poli tez przyjdzie pora:) my wklejalismy zdjecia tylko jednostronnie. zdjecie z sesji mamy w zlbumie od fotografa i mamy po jednym zdjeciu na strone, format 20 na 24. a w osobnym albumie zdjecia z calego slubu i wesela /fotoreportaz/ i te zdjecia sa w roznych formatach i czasem po kilka nan stronie, wklejane dwustronnie.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lis 2008, 10:20:47 »
poli, doczekasz się  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Justynna

« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lis 2008, 12:49:40 »
Wkleiliśmy w niedzielę zdjęcia do albumu (jednak format 15 x 21) i wyglądały bardzo ładnie przez 2 dni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wczoraj była znajoma z dzieckiem i teraz na kilku pergaminowych stronach widać tłuste odciski Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Taka jestem zła, że nie dopilnowałam... :'(

wrobelek0403

« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lis 2008, 14:52:10 »
Wkleiliśmy w niedzielę zdjęcia do albumu (jednak format 15 x 21) i wyglądały bardzo ładnie przez 2 dni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wczoraj była znajoma z dzieckiem i teraz na kilku pergaminowych stronach widać tłuste odciski Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Taka jestem zła, że nie dopilnowałam... :'(

justynka, tak mi przykro  przytul, wiem, jakie to pracochłonne zajecie, a nieuszanowanie tej pracy... ech...

zuzia

« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lis 2008, 14:56:53 »
Justynna
poszukaj w necie bo coś mi sie wydaje, że jest jakiś sposób z prasowaniem, żeby te tłuste plamy trochę zniwelować.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 12 Lis 2008, 14:56:53 »

Justynna

« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lis 2008, 14:58:58 »

justynka, tak mi przykro  przytul, wiem, jakie to pracochłonne zajecie, a nieuszanowanie tej pracy... ech...
pobeczałam się wczoraj jak głupia, mąż cały czas myśli co z tym fantem zrobić. Byłam z siebie na prawdę dumna, że tak ładnie, równo, od linijki przyklejone, a tu klops...

Justynna

« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lis 2008, 17:02:03 »
zuzia albo nie mam szczęścia albo źle szukam. Nic nie znalazłam. Jak pech, to pech Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lis 2008, 17:35:18 »
Justynna tluste plamy to rzeczywiscie zelazkiem - na plame i  pod plame bibulke, szmatke, paper - ale taki chlonacy zeby byl i wtedy zwilzyc benzyna i cieplym zelazkiem - bibulka powinna wchlonac - tak chlonie na pewno z ubran, moja babcia tak robila.. czy w pergaminu to nie wiem.. moze zrob probe na podobnym?
maka i talk tez wchlaniaja tluszcz, ale nie wiem czy swiezy tylko i w jakich ilosciach..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Justynna

« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lis 2008, 10:38:53 »
zwierzatko_mojej_mamy, będziemy próbować, dzięki

mati

« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj 2009, 09:04:56 »
ja z kretyńskim problemem: orientuje się ktoś może gdzie można wydrukować fotki w formacie 6x9???

syrenka

« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maj 2009, 09:12:06 »
ja z kretyńskim problemem: orientuje się ktoś może gdzie można wydrukować fotki w formacie 6x9???

Ciężka sprawa, raczej się nie robi takich rzeczy.
Musiałabyś zrobić tak, że w domu przygotowujesz sobie zdjęcie 6x9, a po bokach dajesz białe/czarne tło tak, żeby całość miała format np. 10x15, a potem jakąś gilotynką obciąć niepotrzebne paski.

A wracając jeszcze do pytania o wielkość zdjęć w albumie, to w ostatnich latach sporo się nakleiłam albumów ślubnych i z chrztu i zawsze wywoływaliśmy zdjęcia 15x21 i wklejałam po jednym na stronie (po prawej i po lewej).

mati

« Odpowiedź #21 dnia: 20 Maj 2009, 10:00:30 »
Ciężka sprawa, raczej się nie robi takich rzeczy.
Musiałabyś zrobić tak, że w domu przygotowujesz sobie zdjęcie 6x9, a po bokach dajesz białe/czarne tło tak, żeby całość miała format np. 10x15, a potem jakąś gilotynką obciąć niepotrzebne paski.

no właśnie się obawiałam, że to jedyne wyjście Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale niestety takie zadanie przekracza możliwości mojego poziomu zaawansowania techniczno-komputerowego  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #22 dnia: 20 Maj 2009, 10:02:15 »
mati duzo tego masz do obrobki ? :>

mati

« Odpowiedź #23 dnia: 20 Maj 2009, 10:05:55 »
okrrrrrropnie duuuuużo!!!!!
aż całe 3 sztuki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #24 dnia: 20 Maj 2009, 10:09:55 »
mati no to wysylaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj