Wielkość zdjęć

Zaczęty przez Justynna, 29 Paź 2008, 16:29:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justynna

Musimy wybrać wielkość zdjęć i mam takie pytanie: jaki macie format zdjęć w albumie ślubnym? 15x21? I czy w albumie o wielkości 33 cm x 33 cm nie "zginą" mi takie zdjęcia? Pomóżcie. ;)

zuzia

ja mam A4 i 18x24 - te z pleneru
a te z kościoła i wesela - rózne formaty ale też nie zawsze jest 1 na stronie :)

wrobelek0403

Justynna w takim duzym albumie zmieszcza się po dwa zdjecia 15x21 na stronie. Aczkolwiek pojedyncze na stronie tez wygladają niezle. Ja mam takie ze slubu i wesela - wklejane zarowno po dwa jakk i pojedynczo, a z sesji duze - 20x30.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

#3
przy jednym zdjęciu 15:21 na stronie po bokach zostanie po 9 cm, a od góry i dołu po 6... to nie tak dużo.  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

Dzięki. W takim razie z pleneru zrobimy w większym formacie, coś koło A4 i zamieścimy jedno na stronie. A z reportażu mniejsze czyli 15x21 i po 2 na stronie  :)
A wklejacie zdjęcia z obu stron, czy tylko na prawej? Bo wielkość albumu wybrana, tylko musimy jeszcze dopasować ilość kartek w albumie.

sierpniowajulka

Aż postanowiłam zmierzyć swój album - ma 30x30. I mam wklejone w nim po jednym zdjęciu na stronie (i lewej i prawej) i myślę, że przy dwóch na stronie byłoby strasznie ciasno...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

sierpniowajulka, dzięki, może faktycznie będzie ciasno, zostaje raptem 3 cm luzu i to by było 1cm między zdjęciami i po 1cm po bokach. Może lepiej się sprawdzą zdjęcia 13 x 18? Najgorsze jest to, że fotograf czeka za naszą decyzją i zrobi jak będziemy chcieli, bez podpowiedzi z jego strony.
Wczoraj w pracy rysowałam format albumu i wycinałam z papieru formaty zdjęć, ale nie za wiele mi to rozjaśniło  :hihi:

wrobelek0403

Cytat: sierpniowajulka w 30 Paź 2008, 15:05:50
Aż postanowiłam zmierzyć swój album - ma 30x30.

justynna ma 33x33, wiec zostaje dodatkowe miejsce. Ja tez taki mam i nie jest zle, zdjecia sa naklejone w taki sposób, ze kazde jest przesuniete do przeciwległego rogu strony.

Mysle, ze to kwestia tego, co się chce osiagnac. Jak dla mnie zdjecia z sesji sa artystyczne - wiec trzeba je wyeksponowac dlatego wklejałam po jednym na stronie nawet te 15x21.
Ale slub i wesele to reportaz - zdjecia pokazuja sekwencje zdarzen i tyle. Dlatego umiesciłam po dwa na stronie - inaczej musiałabym wykleic dwa albumy, a nie jeden (nie mogłam się zdecydowac, ktore wlozyc w album ;) )

Acha, wyklejam zdjecia dwustronnie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

wrobelek0403, chyba wywołamy 2-3 zdjęcia w różnych formatach i jak przyjdą albumy będziemy przymierzać, ale pomysł z naklejeniem zdjęć w tej wielkości w przeciwległych rogach fajny :)

poli

rany, ale wam zazdroszczę już tego wyklejania....

marlen_ka

na Ciebie Poli tez przyjdzie pora:) my wklejalismy zdjecia tylko jednostronnie. zdjecie z sesji mamy w zlbumie od fotografa i mamy po jednym zdjeciu na strone, format 20 na 24. a w osobnym albumie zdjecia z calego slubu i wesela /fotoreportaz/ i te zdjecia sa w roznych formatach i czasem po kilka nan stronie, wklejane dwustronnie.


Justynna

Wkleiliśmy w niedzielę zdjęcia do albumu (jednak format 15 x 21) i wyglądały bardzo ładnie przez 2 dni :( Wczoraj była znajoma z dzieckiem i teraz na kilku pergaminowych stronach widać tłuste odciski :( Taka jestem zła, że nie dopilnowałam... :'(

wrobelek0403

Cytat: Justynna w 12 Lis 2008, 12:49:40
Wkleiliśmy w niedzielę zdjęcia do albumu (jednak format 15 x 21) i wyglądały bardzo ładnie przez 2 dni :( Wczoraj była znajoma z dzieckiem i teraz na kilku pergaminowych stronach widać tłuste odciski :( Taka jestem zła, że nie dopilnowałam... :'(

justynka, tak mi przykro  przytul, wiem, jakie to pracochłonne zajecie, a nieuszanowanie tej pracy... ech...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Justynna
poszukaj w necie bo coś mi sie wydaje, że jest jakiś sposób z prasowaniem, żeby te tłuste plamy trochę zniwelować.

Justynna

Cytat: wrobelek0403 w 12 Lis 2008, 14:52:10
Cytat: Justynna w 12 Lis 2008, 12:49:40
Wkleiliśmy w niedzielę zdjęcia do albumu (jednak format 15 x 21) i wyglądały bardzo ładnie przez 2 dni :( Wczoraj była znajoma z dzieckiem i teraz na kilku pergaminowych stronach widać tłuste odciski :( Taka jestem zła, że nie dopilnowałam... :'(

justynka, tak mi przykro  przytul, wiem, jakie to pracochłonne zajecie, a nieuszanowanie tej pracy... ech...
pobeczałam się wczoraj jak głupia, mąż cały czas myśli co z tym fantem zrobić. Byłam z siebie na prawdę dumna, że tak ładnie, równo, od linijki przyklejone, a tu klops...

Justynna

zuzia albo nie mam szczęścia albo źle szukam. Nic nie znalazłam. Jak pech, to pech :(

zwierzatko_mojej_mamy

Justynna tluste plamy to rzeczywiscie zelazkiem - na plame i  pod plame bibulke, szmatke, paper - ale taki chlonacy zeby byl i wtedy zwilzyc benzyna i cieplym zelazkiem - bibulka powinna wchlonac - tak chlonie na pewno z ubran, moja babcia tak robila.. czy w pergaminu to nie wiem.. moze zrob probe na podobnym?
maka i talk tez wchlaniaja tluszcz, ale nie wiem czy swiezy tylko i w jakich ilosciach..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


mati

ja z kretyńskim problemem: orientuje się ktoś może gdzie można wydrukować fotki w formacie 6x9???

syrenka

Cytat: mati w 20 Maj 2009, 09:04:56
ja z kretyńskim problemem: orientuje się ktoś może gdzie można wydrukować fotki w formacie 6x9???

Ciężka sprawa, raczej się nie robi takich rzeczy.
Musiałabyś zrobić tak, że w domu przygotowujesz sobie zdjęcie 6x9, a po bokach dajesz białe/czarne tło tak, żeby całość miała format np. 10x15, a potem jakąś gilotynką obciąć niepotrzebne paski.

A wracając jeszcze do pytania o wielkość zdjęć w albumie, to w ostatnich latach sporo się nakleiłam albumów ślubnych i z chrztu i zawsze wywoływaliśmy zdjęcia 15x21 i wklejałam po jednym na stronie (po prawej i po lewej).

mati

Cytat: syrenka w 20 Maj 2009, 09:12:06
Ciężka sprawa, raczej się nie robi takich rzeczy.
Musiałabyś zrobić tak, że w domu przygotowujesz sobie zdjęcie 6x9, a po bokach dajesz białe/czarne tło tak, żeby całość miała format np. 10x15, a potem jakąś gilotynką obciąć niepotrzebne paski.

no właśnie się obawiałam, że to jedyne wyjście :(
ale niestety takie zadanie przekracza możliwości mojego poziomu zaawansowania techniczno-komputerowego  :zly:

zwierzatko_mojej_mamy

mati duzo tego masz do obrobki ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mati

okrrrrrropnie duuuuużo!!!!!
aż całe 3 sztuki  :mocking:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl