prosze o pomoc-sala weselna

Zaczęty przez katgoli, 28 Paź 2008, 11:15:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katgoli

Bedac w Polsce w sierniu spotkalam sie z wlascicielka hotelu w ktorym bede miala wesele w celu podpisania umowy. Spotkanie mnie bardzo zadowolilo poniewaz Pani opdowiedziala na wszystkie moje pytania dotyczace wesela i pokoji hotelowych tak jak sobie wyobrazalam. Chcialam podpisac umowe ale pani powiedziala ze zazwyczaj nie trzeba tego robic wystarczy wplacic zaliczke do tego moja mama powiedziala ze nigdy nie slyszala ze ktos podpisuje umowe z sala wiec ja glupia odpuscilam.  :wall:  :hammer:

Poprosilam Pania by mi przeslala maila z dodatkowymi informacjami dotyczacymi imprezy, wystroju sali i aktualne menu (Pani powiedziala ze cena wzrosla o 10 zl). Niespodzianke dostalam w mailu-cena menu na pierwszy dzien wzrosla nagle o 30zl, a na drugi o 10-20zl a pokoje hotelowe rowniez o 10zl  >:( . Musze powiedziec ze zalamalo mnie to bardzo nawet chcialam odwolac wesele. Nie chodzi tylko o pieniadze co przy 100 osobach jest dosyc pokazna kwota, ale chodzi mi o zaufanie, ktore stracilam do tego hotelu. Boje sie ze wesele bedzie totalna klapa  :'( Maz przekonal mnie, zeby nie odwolywac wesela. Niestety na szukanie innej sali juz jest za pozno a nawet gdyby nie bylo to ta sala jest ta ktora chcialam i ktora do nas pasuje. Musze postarac sie jakos wyjsc z tej sytuacji i nie dopuscic do tego by babsztyl mi zepsul wesele i tu potrzebuje waszej pomocy/wskazowe/rad, chce napisac tej ,,Pani" dyrektor Maila z prosba o przeslanie mi umowy ale chcialabym rowniez napisac cos o zaufaniu no i nie wiem co jeszcze.....cos dosadnego moze o reputacji....

Co wy byscie zrobily?

elve

katgoli ja bym najpierw dopytała się skąd wzrost cen
jak nie masz podpisanej umowy to nikt ci nie zagwarantuje stałej ceny, szczególnie ze wszystko drożeje....

katgoli

Cytat: elvelve w 28 Paź 2008, 11:25:40
katgoli[/b] ja bym najpierw dopytała się skąd wzrost cen
zapytalam ale nie dostalam odpowiedzi

giga

katgoli
Oczywiście, że powinnaś podpisać umowę /może to uczynić Twoja mama/  W przeciwnym wypadku włascicel sali może w każdej chwili powiedzieć, że nie zawierał z Tobą żadnej umowy lub nie pobierał zaliczki. Powinno to być w formie umowy przedwstępnej. Przede wszystkim powinnaś mieć w umowie :

-data zawarcia
-strony pomiedzy którymi zawierana jest umowa (zleceniobiorca-imie,nazwisko,adres zamieszkania i zleceniodawca-imie,nazwisko,adres zamieszkania,adres Domu Weselnego)
-data slubu, godzina
-wysokość wpłaconej zaliczki
-załączniki
-dodatkowe podkreslenie ile zł za osobe
-i co najwazniejsze podpis Twój + numer dowodu osobistego
podpis zleceniodawcy + pieczątka

Umowa powinna być sprządzona w dwóch egzemplarzach dla obu stron.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

katgoli, a jak umawiałaś się wcześniej z tą Panią? Czy wszystko było ustnie załatwione, czy wymieniałyście się mailami? Może są one w taki sposób napisane, że pozwolą dochodzić Tobie własnych racji i będą podparciem dla słownej umowy, która chyba także jest z punktu prawa formą umowy? Może otworzą Ci drogę do negocjacji?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

katgoli
ja podpisywałam umowę i z tego co wiem - większość osób tak robi.

martullek

katgoli musisz koniecznie podpisać umowę. mojej mamy znajoma wydawała za mąż swoją córkę, wesele w podwarszawskim pałacyku, nie spisali umowy. przed weselem okazało się, że muszą zapłacić wiele więcej niż było planowane, dodatkowo za wynajęcie sali, korkowe itd - zostali postawieni pod ścianą, bo zaproszenia były już wysłane, poza tym oczywiście nie znaleźliby w tak krótkim terminie innej sali.

Kasia

w Gromanie robia podobnie


nie spisuja umowy i przed weselem pdnoszą cenę

katgoli

#8
dziekuje Wam za wypowiedzi -stwaiam  :piwko: ...wiem ze musze spisac umowe bo boje sie ze hotel bedzie podnosil ceny w nieskonczonosc. Wiem ze wszystko drozeje ale takie drastyczne wzrosty cen uwazam za nieuczciwosc. Chce napisac do tej kobiety Maila z prosba o umowe ale nie wiem co jeszcze dopisac  :confused:

elve

katgoli ja bym podpisała umowę i próbowała negocjować ceny powołując się na umowę ustną

negocjacje najlepiej mailowo!


raczej bym jej wykładów o uczciwości nie robiła, bo nie masz podstaw (tzn umowy)

mayagaramond

Twoja prosbe o podpisanie umowy musisz tak przedstawic, zeby to ona prawie poprosila cie o podpisanie, inaczej jestes w roli petenta - Tobie zalezy, jej nie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

katgoli

Cytat: mayagaramond w 29 Paź 2008, 10:50:37
Twoja prosbe o podpisanie umowy musisz tak przedstawic, zeby to ona prawie poprosila cie o podpisanie, inaczej jestes w roli petenta - Tobie zalezy, jej nie.

:o o kurcze jak to zrobic?

mayagaramond

Cytat: katgoli w 29 Paź 2008, 10:57:03
Cytat: mayagaramond w 29 Paź 2008, 10:50:37
Twoja prosbe o podpisanie umowy musisz tak przedstawic, zeby to ona prawie poprosila cie o podpisanie, inaczej jestes w roli petenta - Tobie zalezy, jej nie.

:o o kurcze jak to zrobic?

odwrocenie kota ogonem - umowa zabezpieczy obydwie strony. Ja tez, bo przeciez mozesz poszukac innej sali... ;) Niestety, ale musisz byc troche slodko-pierdzaca, bo jak zaczniesz od pretensji to nic nie zalatwisz.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mayagaramond w 29 Paź 2008, 13:08:43
Cytat: katgoli w 29 Paź 2008, 10:57:03
Cytat: mayagaramond w 29 Paź 2008, 10:50:37
Twoja prosbe o podpisanie umowy musisz tak przedstawic, zeby to ona prawie poprosila cie o podpisanie, inaczej jestes w roli petenta - Tobie zalezy, jej nie.

:o o kurcze jak to zrobic?

odwrocenie kota ogonem - umowa zabezpieczy obydwie strony. Ja tez, bo przeciez mozesz poszukac innej sali... ;) Niestety, ale musisz byc troche slodko-pierdzaca, bo jak zaczniesz od pretensji to nic nie zalatwisz.

ale ta pani ma zaliczkę. więc to ona jest górą.

marax

a moze naklam ze chcesz wziasc pozyczke na wesele i potrzebna jest ci do banku umowa bo jakis tam bank porzycza specjalnie pod wesela na dobry procent?

giga

katgoli Powiedz,że narzeczony domaga się podpisania umowy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login