pokoje naszych dzieciaczków :)

Zaczęty przez jusia, 26 Paź 2008, 17:37:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Cytat: Angie w 30 Paź 2017, 14:08:05I super że rozkłada się na duże łóżko.
to jest super opcja, my co prawca mamy brimnessa ale też ma te funkcję.
Tylko, że ten drugi materac mamy schowany osobno, bo dwa na łóżku to jak dla mnie za wysoko D:



wrobelek0403

To z plecami lepsze jesli bedzie stalo pod oknem. Zreszta pod sciana tez bo sciana nie bedzie sie brudzic.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

#1978
Brimnes jest z płyty i pewnie łatwiej się zniszczy.  No i wysokie plecy hemnesa raczej wygodniejsze

konwalia

Jaki macie materac dla dzieci? Twardy czy średni.  Wchodzi w grę z Ikei moshult. 10cm, malfors 12, malvik 14, wszystko pianki,  twardość do wyboru

zuzia

konwalia,
ja mam średni.
jak badałam temat to twardy dla dzieci za twardy i niewskazany.

Kasia

U nas chyba jest malvik. Twardości nie pamietam, musiałabym sprawdzić.

Kasia

#1982
A chcesz miec dwa materace jeden ns drugim czy masz gdzie ten zapasowy przechowywać?

Bo dwa malviki na sobie to bardzo niewygodnie rozwiazanie. Lozko staje sie gigantycznie wysokie jak dla mnie. Niewygodnie do codziennego siedzenia. Dla mnie to słabe rozwiazanie gdy masz dziecko które z lozka korzysta do siedzenia.
Jakbyś chciała barierkę od krittera zamontować to tez juz ona niewiele zda gdyz konczy sie wraz z końcem materaca. Na wysokosc jest taka sama jak dwa materace.
Moja Maja ma jednego malvika, drugi lezy na strychu i jest wyciągamy tylko wyedy gdy rozkładamy lozko na podwójne.

konwalia

Musi być jeden na drugi,  nie mam innej możliwości przechowywania.  Malfors jest cienszy.  Kasia sprawdzisz twardość?

Kasia

Ja mam chyba twarde, trzy fale.

To bierz cieńsze materace. Dwa malviki to kolubryna.
Zresztą podjedz do ikea i tam sobie pikus na siebie dwa materace. Niech Daga sobie usiądzie. Potem dla porównania niech usiądzie ba lozko z jednym materacem.
W sytuacji gdy musza byc dwa na sobie brałabym najcieńsze.

Kasia

Zawsze mozna jeszcze pokombinować i taki zagłówek zrobisz a w nim skrytkę na ten dodatkowy materac. Nie wiem jak to by wyglądało bo to mój wymysł ale pomyślałabym.
Tak jak u mojej Mai ta półka przy łóżku tylko zrobic to wyzsze (np na równi z tą burtą w Hemnesie.
Tylko ja mam na sztywno a moznaby zrobic drzwiczki z przodu i tam magazynować materac.

Pokombinuj, bo dwa materace to naprawde słabe rozwiazanie. A cienkie znowu mniej wygodnie gdy rozłożysz.

Kasia

Zobacz, tutaj jeden materac a i tak wystaje poza ramę, jest już wysoko. Wyobraź sobie teraz drugi jeszcze na tym.


Pościeli nie wyszpanowalam :blush: wybaczcie :P

konwalia

Fale to miękki.  Zastanawiam się w takim razie  który z tych 3. Na hemnesie nie będzie tak wystawac.  Daga była ze mną w Ikei i wniosków brak,  skakała z materaca na materac i nic nie wybrała

Kasia

Konwalia, nie spiesz sie z zakupem. To lozko juz na kilka lat albo i kilkanaście ;)
Pojedź jeszcze raz, przymierz na spokojnie.

My w ikea to te materace przekładaliśmy w te i z powrotem, kładliśmy sie, siadaliśmy itd.
Na spokojnie aby potem nie żałować. A schowek na materac poważnie bym przemyślała :)

zwierzatko_mojej_mamy

ja planuję młodemu kupić to:

https://www.vox.pl/produkt-kanapa-17091.html

lub identiko, ale z baldachimem:
https://www.vox.pl/produkt-lozko-z-baldachimem-16692.html

natomiast w obu przypadkach tę dolną szufladę biorę z dodatkowym łózkiem już od razu, żeby se mógł kumpli zapraszać na nocki ;) bo widze, że te nocki to nie jednorazowa impreza będzie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

Tak wyglądają dwa te średnie 12cm(zdjęcie z internetu)

konwalia

Kasia u nas będzie rozłożone na co dzień,  składane sporadycznie w weekend na więcej miejsca do zabawy (Daga śpi w poprzek). 
Nic pojadę z nią jutro jeszcze raz o niech się kładzie.  Gdyby o mnie chodziło musiałby być twardy i już.

Kasia

Jak bedzie rozłożone to luuuuuuuz :) to mozna i dwa wysokie dawać.

A jest wysoko, zobacz. Jeden materac wystaje poza ramę, drugi jest całkiem na dokładkę.

Rozłożonego hemnesa ustawiałabym tak aby spac całkiem w poprzek. Inaczej traci na wygladzie. Hmmmmm nie lepiej od razu lozko 160x200? Jak ma stac cały czas rozłożone to brałabym od razu podwójne.


konwalia

Czas pokaże ile będzie składane,  takie duże na stałe odpada,  za mały pokój

marax

wiesz to średnio chyba ergonomiczne materac na matracu

konwalia

Zostało stare lozko 90×200 w efekcie. Sorki za bałagan

marax

#1996
konwalia mnie rażą te ściany ,. pokój  jest maly a tam jest mnóstwo nierówności na ścianie

konwalia

Marax to tynk ozdobny,  trzebaby to skuć a teraz nie pozwolę sobie na taki remont (kiedyś był ciemno różowy...bordo nie wyszlo), potem został przemalowany na jasno

marax

Cytat: konwalia w 29 Lis 2017, 18:45:01
Marax to tynk ozdobny,  trzebaby to skuć a teraz nie pozwolę sobie na taki remont (kiedyś był ciemno różowy...bordo nie wyszlo), potem został przemalowany na jasno
kto miał taką fantazję z tym bordo ? :)

konwalia

Moja sis w czasach szkoły plastycznej