Moj Dom na pozegnanie:)

Zaczęty przez siog, 23 Paź 2008, 16:03:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eva_luna

dom jest cudowny!!! Z pewnoscia bedzie duzo pracy, ale za to jaki bedzie efekt....

siog

ja juz jestem na tym etapie,ze juz tylko marze dostac te klucze i niech juz cos zaczynaja robic! bo to ciagle przedluza sie... Maz bierze 3 tyg urlopu i tez bedzie robic, ja na razie jestem sprawna dopoki brzuch mi nie urosl:)

Najpierw robimy najwazniejsze rzeczy i w to wkladamy kase, bo musi byc dobrze i solidnie zrobione.Reszta powoli i chyba latami:)
najwieksza praca i koszt:
zmiana instalacji elektrycznej
rury/woda
kominki
renowacja okien
kuchnia
lazienka.

reszta to juz pojdzie szybko i w porownaniu z w/w raczej kosmetycznie:
tynkowanie(?)
piaskowanie podlog
malowanie scian

z mebli kupujemy od poczatku tylko kuchnie (kompletnie) i lazienke, lozko do sypialni i juz.wtedy mozemy sie przeprowadzic. Reszta powoli.

marax

Cytat: siog w 24 Paź 2008, 13:42:48
ja juz jestem na tym etapie,ze juz tylko marze dostac te klucze i niech juz cos zaczynaja robic! bo to ciagle przedluza sie... Maz bierze 3 tyg urlopu i tez bedzie robic, ja na razie jestem sprawna dopoki brzuch mi nie urosl:)

Najpierw robimy najwazniejsze rzeczy i w to wkladamy kase, bo musi byc dobrze i solidnie zrobione.Reszta powoli i chyba latami:)
najwieksza praca i koszt:
zmiana instalacji elektrycznej
rury/woda
kominki
renowacja okien
kuchnia
lazienka.

reszta to juz pojdzie szybko i w porownaniu z w/w raczej kosmetycznie:
tynkowanie(?)
piaskowanie podlog
malowanie scian

z mebli kupujemy od poczatku tylko kuchnie (kompletnie) i lazienke, lozko do sypialni i juz.wtedy mozemy sie przeprowadzic. Reszta powoli.

tynki schna ok miesiaca minimum 2 tyg jak wybierzecie z gladziami to tak sie bedzie pylic ze szok.Nam tynki kladli caly meisiac dzien w dzien praktycznie

siog

Cytat: maraxela w 24 Paź 2008, 14:06:24



tynki schna ok miesiaca minimum 2 tyg jak wybierzecie z gladziami to tak sie bedzie pylic ze szok.Nam tynki kladli caly meisiac dzien w dzien praktycznie

ja nie jestem pewna czy to sa tynki na pewno, dlatego mam znak zapyt. spytam meza i poszukam co to jest po polsku.

marax

Cytat: siog w 24 Paź 2008, 14:11:41
Cytat: maraxela w 24 Paź 2008, 14:06:24



tynki schna ok miesiaca minimum 2 tyg jak wybierzecie z gladziami to tak sie bedzie pylic ze szok.Nam tynki kladli caly meisiac dzien w dzien praktycznie

ja nie jestem pewna czy to sa tynki na pewno, dlatego mam znak zapyt. spytam meza i poszukam co to jest po polsku.

na scianach przewaznie sa tynki sa ich rozne rodzaje lub opcja ktora u was na pewno nie wchodzi w gre plyty kartonowo-gipsowe przykrecane do scian .przy tych wszytkich zdobeiniach sprawa niewykonalna z tymi plytami

nionczka

Siog, a nie mozecie liczyc na jaks pomoc miasta ze wzgledu na wiek budynków?. W Belgii i Hiszpanii o wiele mlodsze (np. 100 letnie i nie wpisane na liste zabytków) moga liczyc na dofinansowania przy wymianie instalacji i renowacjach nienaruszajacych stylu, etc.
Moja siostra ma dofinansowanie chyba ze 40% do wymiany instalacji gazowej i elektrycznej bo miastu zalezy, zeby wlasciciele dbali o stare budynki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: nionczka w 24 Paź 2008, 14:17:02
Siog, a nie mozecie liczyc na jaks pomoc miasta ze wzgledu na wiek budynków?. W Belgii i Hiszpanii o wiele mlodsze (np. 100 letnie i nie wpisane na liste zabytków) moga liczyc na dofinansowania przy wymianie instalacji i renowacjach nienaruszajacych stylu, etc.
Moja siostra ma dofinansowanie chyba ze 40% do wymiany instalacji gazowej i elektrycznej bo miastu zalezy, zeby wlasciciele dbali o stare budynki.

Mozna, ale to troche trwa i na razie wolalabym ze mnie juz nikt nie denerwowal i sie nie wpieprzal rowniez:)

tusia

siog ten dom jest boski!!!  :ok:
Sama o takim marzę w przyszłości, ale chyba będę zmuszona mieszkać jednak w bloku  :sadwalk:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

piękny dom, bardzo chciałabym coś takiego- starego, ale w życiu bym się nie podjeła ze strachu, że się utopię finansowo .

gratuluję, dom z duszą  brawo

katgoli

wow siog po prostu sliczny dom. Bardzo mi sie podobaja takie domy w polaczeniu starosci z nowoczesnoscia. Uwielbiam program Grand Designs gdzie wlasnie widzialam kilka razy stare domy angielskie zmodernizowane, odnowione w  nowoczesny sposob przy zachowaniu wlasnie duszy starego domu.

siog

#35
przegladalam dywany na schody i miejsce miedzy pietrami. Mysle o przygaszonym ciemnym szafirze, winie lub ciemnej czerwieni. te 3 wpadly w oko (na zywo lepiej sie prezentuja niz na foto) lub moze cos w tych kolorach ale z jakims motywem, czy gladki
1.Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


2.Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


3. Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



mika

ja bym brała gładki fiolet, piękny

justynaaaa2

fioletowy gładki  :love: :love: :love:

zwierzatko_mojej_mamy

pierwszy pierwszy - nie wiem, czy to o tym piszesz mikulcu drogi :D mam lekki daltonizm :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


talula

ten 3 bedzie taki chłodny...w jakims serialu brytyjskim widzialam dom z niebieskim dywanikiem na schodach i przedpokoju i ten dom wydawal sie bardzo chłodny, niemal sterylny przez to..ble...

siog

dzieki  :flowers:
ten pierwszy bardzo za mna chodzi! na zywo jest piekniejszy bo to taki chabrowy z fioletem przydymiony. tutaj kolor lekko zmieniony przez lampe od aparatu. widzialam jeszcze w takie ladne kwiatowe wzory ale widzialam przez okno. sprawdze na zywo, chociaz mysle ze skoncze jednak na gladkim.

panikarola

fiolet cudny! a jesli ten purpurowy jest taki troche bardziej przygaszony niz z lampa to tez tez super!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

siog

#43
zdaje relacje:)
wkladamy ciezka prace ale powoli juz zaczynam widac efekty! tutaj kilka fotek pokazujacych jaki syf byl i ile trzeba bylo zrobic. wywiezlismy na smietnisko 3 duze skipy (nie znam po pol) i jeszcze na koniec 1 a moze 2 musimy zamowic.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

http://img168.imageshack.us/my.php?image=house2070qp8.jpg
http://img508.imageshack.us/my.php?image=house2069uj9.jpg
http://img149.imageshack.us/my.php?image=house2064to1.jpg

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login





siog

#44
hall
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


tak wyglada przyszla lazienka. sciany zostaly rozwalone miedzy toaleta i prysznicem oraz czesc sciany w korytarzu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


tak na razie wyglada kuchnia:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


tak wygladaly stare wklady kominowe
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


z rzeczy przyjemniejszych, malowanie sufitow:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


kariima

dom piękny i daje ogromne mozliwości ciekawej adaptacji, życzę powodzenia i wielu pomysłów :)

sierpniowajulka

Dopiero w oko mi wpadł ten wątek... Fajnie macie z tym domem - można z niego niezaprzeczalnie perełkę zrobić. :) Tylko nie przesadź z odzwierciedleniem historii we wnętrzach - by nie wyszło muzeum zamiast domu mieszkalnego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: sierpniowajulka w 30 Gru 2008, 12:46:45
Dopiero w oko mi wpadł ten wątek... Fajnie macie z tym domem - można z niego niezaprzeczalnie perełkę zrobić. :) Tylko nie przesadź z odzwierciedleniem historii we wnętrzach - by nie wyszło muzeum zamiast domu mieszkalnego.

Julka dzieki:) dom nie bedzie muzeum na 100% :) teraz robimy najwazniejsza i najciezsza prace. Dom jest na liscie zabytkow i stale detale musza byc zachowane. Mam dokladne wytyczne nawet na temat kolorow scian. Tez detale elektryczne (wlaczniki np) musze miec z solidnej miedzi a nie plastikowe. wiec takie rzeczy musza byc. Reszta bedzie jaknajbardziej dowolna:) chce stworzyc cieply dom z ktorego nie zechce sie wyjsc:)

sierpniowajulka

Włączniki nieplastikowe, oryginalna sztukateria ścian to smaczki, które tylko na dobre wyjdą domowi. :) Mnie raczej chodziło o umiar w doborze sprzętów ruchomych - mebli, wyposażenia łazienki - by nie były zbytnio historyzujące. W Twoim łazienkowym wątku bardzo podoba mi się ta wanna: http://www.drummonds-arch.co.uk/webpics/antiques/Antique_Bathrooms/baths/Torridge.jpg
Zazdroszczę niezmiernie, że masz miejsce na taką. :)  Osobiście nie otaczałabym jej już mocno stylizowaną na retro ceramiką łazienkową, tylko zrobiła z niej główny temat w łazience otoczony dyskretnie przez pozostałe sprzęty...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: sierpniowajulka w 30 Gru 2008, 13:44:09
Włączniki nieplastikowe, oryginalna sztukateria ścian to smaczki, które tylko na dobre wyjdą domowi. :) Mnie raczej chodziło o umiar w doborze sprzętów ruchomych - mebli, wyposażenia łazienki - by nie były zbytnio historyzujące. W Twoim łazienkowym wątku bardzo podoba mi się ta wanna: http://www.drummonds-arch.co.uk/webpics/antiques/Antique_Bathrooms/baths/Torridge.jpg
Zazdroszczę niezmiernie, że masz miejsce na taką. :)  Osobiście nie otaczałabym jej już mocno stylizowaną na retro ceramiką łazienkową, tylko zrobiła z niej główny temat w łazience otoczony dyskretnie przez pozostałe sprzęty...

Julka dokladnie o to samo mi chodzi:)
po tej renowacji niestety nie bedzie nas stac na meble. ale z drugiej strony to dobrze, bo bede miala czas przemyslec i kupowac powoli potrochu.