Dyskusja na temat komentowania w relacjach - prosze o wypowiedzi

Zaczęty przez kamelia04.08.2007, 23 Paź 2008, 10:28:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sierpniowajulka

A da się dodać do forum ocenę komentarzy? Widziałam coś takiego na innych forach - można wypowiedzi stawia plus albo minus. Mogłybyśmy ustalić, że 5 czy 10 minusów to usunięcie posta. Dla Ciebie sygnał, że post nie podoba się większej liczbie osób a dla komentowanej niemiło osoby znak, by się nie przejmować pojedynczym postem...?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

julku - obawiam sie, ze wieszasz sobie mieczyk nad glowa lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 14:29:55
Cytat: panikarola w 23 Paź 2008, 14:23:43
siog, ale masz puzzle!!!!!! i co tydzien nowy klocek?? fajny suwak!

też mi w oko wpadł... :)

kiedys mi sie tak spodobal suwaczek taki co ma vobi i chyba brawurka tez go miala, ze mialam ochote miec powod, zeby sobie taki zmontowac :D ale doszlam do wniosku, ze taka motywacja to moze byc troche malo :D

moze czas rozwazyc to ponownie? lol
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sierpniowajulka

Cytat: Angelos w 23 Paź 2008, 14:36:33
A w słowie gratulacje nawet jak nam sie zdjęcia nie podobają też nie ma nic złego. Grtulujemy przeciez komus tego że wział slub, a nie tego jakie ma zdjęcia.

Tak, jesteśmy miłe... ale i obłudne. Bo ktoś się chciał pochwalić a jedyne pozytywne słowo na jakie nas względem tej osoby stać to "gratuluję". I to jest sygnał, że nic więcej nam się nie podobało (nie mamy w myślach ochów i achów, tylko same uwagi)... Trochę smutne. Może w ogóle w takim razie zlikwidować osobne relacje, by w ogóle nie było komentarzy i opisy dni ślubu i zdjęcia zamieszczać w galerii???  :puk: :puk: :puk:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: panikarola w 23 Paź 2008, 14:39:28
Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 14:29:55
Cytat: panikarola w 23 Paź 2008, 14:23:43
siog, ale masz puzzle!!!!!! i co tydzien nowy klocek?? fajny suwak!

też mi w oko wpadł... :)

kiedys mi sie tak spodobal suwaczek taki co ma vobi i chyba brawurka tez go miala, ze mialam ochote miec powod, zeby sobie taki zmontowac :D ale doszlam do wniosku, ze taka motywacja to moze byc troche malo :D

moze czas rozwazyc to ponownie? lol
Panikarola, te same myśli mnie naszły....  :ag: :ag: :ag: :ag:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

Zrobmy ankiete, czy mozna komentowac negatywnie w relacjach, czy nie ;)

Zwierzak, moze po prostu naprawde napisz w tym okienku STREFA RELACJI OKOŁOŚLUBNYCH, że niewiem, negatwne komentarze beda kasowane.

Albo ze ta czesc strefy zostala stworzona po to, by PM mogly sie podzielic relacja ze slubu i ew. pokazac zdjecia, a inne forumki zlozyc zyczenia. W galerii zdjec slubnych napisalas "wszyscy wiedza, ze tu nie komentujemy" - i wszyscy sie stosuja.

Teraz nie jest to okrelone, wiec stwarza wrazenie, ze mozna po prostu wyrazic swoja opinie. Tym bardziej, ze nie wszystkie PM pisaly w przygotowaniach. Niektore po prostu dziela sie z nami swoimi zdjeciami i wrazeniami. I otwarcie pisza, ze wczesniej czytaly forum, ale sie nie odzywaly.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

sierpniowajulka, na plotach zwierz pisze, ze kombinuje suwaczki powered by zwierzatko, moze sie chwilunie wstrzymamy? porownamy oferte... trzeba wszak dokonac "poinformowanego" wyboru lol
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

giga

Co do zdjęć ślubnych,sądze,że każdy odbira je w sposób indywidualny.Jeżeli ma się jakieś uwagi to powinny  być tak przekazane,żeby nie robić przykrości osobie wystawiającej zdjęcia.

Sierpniowajulka. Mnie Twoje zdjęcie podoba się .Widzę PM ,która ze szczęścia unosi się podskakuje, a wręcz frunie w objęcia ukochanego. A do tego Twoje piękne włosy no i mąż w boso,a wszystko na tle lazurowego nieba i czystej wody.
Jak widzicie jedno zdjęcie a dwie różne opinie. I która opinia ma być wzorem dla nowo przygotowującej się PM.?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Ja nie mam problemu, bo mnie sie właściwie wszystkie zdjęcia podobają. To chyba dlatego, że moje zdjęcia ślubne są bardzo słabe i wam zazdroszczę.  Większosc z was miała naparwdę dobrych fotografów i ma ładne zdjęcia  :)

zwierzatko_mojej_mamy

no totez po to ta dyskusja - jakby byla zasada pisana to bym olala dyskusje ;) skoro jej nie ma do tej pory to znaczy, ze nie wiem jak to rozwiazac, albo nie bylo podowow ku temu ;)

to prosze uprzejmie o burze mozgow i kilka opcji oprocz -
1. nie mozna komentowac negatywnie
2. mozna komentowac negatywnie kulturalnie, komentarze niekulturalne sa usuwane przez mnie zgodnie z moim widzimisie i to nieodwolalnie i bez komentarzy i pogaduszek "dlaczego?"
3. mozna komentowac negatywnie i probuje zrobic dziwna opcje jak mowila julka - glosowanie na nieodpowiedni post za pomoca forumek - przekroczy 5-10 glosow i wylatuje
4. brak relacji w ogole tylko galeria

dopisac co Wam tam w glowach siedzi wtedy machne ankiete
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

Cytat: Anupka w 23 Paź 2008, 14:44:31

Albo ze ta czesc strefy zostala stworzona po to, by PM mogly sie podzielic relacja ze slubu i ew. pokazac zdjecia, a inne forumki zlozyc zyczenia. W galerii zdjec slubnych napisalas "wszyscy wiedza, ze tu nie komentujemy" - i wszyscy sie stosuja.


racja, racja, tylko gdzie wtedy sie dowiem, ze na zdjeciu to bez wezyka, a za to z nogami??? ja naprawde jestem sierota i takie uwagi mnie pouczaja... ale zwierzak - nie pieram sie, nie musisz mnie banowac ;)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

panikarola

z tych co podalas to dla mnie 3, a pomyslow dodatkowych nie mam, o czym wyzej :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: giga w 23 Paź 2008, 14:46:25
Jak widzicie jedno zdjęcie a dwie różne opinie. I która opinia ma być wzorem dla nowo przygotowującej się PM.?

no i tak czesto bedzie. Juz wczesniej pisalam, ze nawet i technicznie kiepskie zdjecie moze bac dla pary najpiekniejsze na swiecie. Nie twierdze co prawda, ze wszystko mi sie podoba, ale czy ja mam tak naprawde prawo napisac komus, ze jego zdjecia sa srednie?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdarynka

Cytat: mayagaramond w 23 Paź 2008, 14:50:41
Cytat: giga w 23 Paź 2008, 14:46:25
Jak widzicie jedno zdjęcie a dwie różne opinie. I która opinia ma być wzorem dla nowo przygotowującej się PM.?

no i tak czesto bedzie. Juz wczesniej pisalam, ze nawet i technicznie kiepskie zdjecie moze bac dla pary najpiekniejsze na swiecie. Nie twierdze co prawda, ze wszystko mi sie podoba, ale czy ja mam tak naprawde prawo napisac komus, ze jego zdjecia sa srednie?


:piwko:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Cytat: mayagaramond w 23 Paź 2008, 14:50:41
Cytat: giga w 23 Paź 2008, 14:46:25
Jak widzicie jedno zdjęcie a dwie różne opinie. I która opinia ma być wzorem dla nowo przygotowującej się PM.?

no i tak czesto bedzie. Juz wczesniej pisalam, ze nawet i technicznie kiepskie zdjecie moze bac dla pary najpiekniejsze na swiecie. Nie twierdze co prawda, ze wszystko mi sie podoba, ale czy ja mam tak naprawde prawo napisac komus, ze jego zdjecia sa srednie?



good point.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

justynaaaa2

ja się tylko zastanawiam czemu do tej pory nie było takich problemów ??? tzn. tak mi się wydaje, że nie było :-[ fakt komentowanie negatywne pojawiło się w przygotowaniach ale w poślubnych nigdy mi się w oczy nie rzuciło  ??? jakoś prawie wszystkie mogą się dostosować i same z siebie wiedzą, że nie warto robić komuś przykrość, widocznie niektórzy sobie z tym nie radzą albo brak im wyczucia  :-\

Anupka

No to ja w takim razie glosuje za opcja zaproponowana przez sierpniowajulke, znaczy z ta ocena komentarzy. Tak bedzie najprosciej, bo i wilk syty (kazdy wyrazi swoja opnie) i owca cala (jesli komentarz zbierze np. min. 5 zlych ocen zwierz kometarz kasuje).
Z jednym ale - skasowanie jest nieodwolalne i nie tworzy sie potem dyskusji dlaczego (bo wszyscy widza, ze niepodobalo sie).
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2


mayagaramond

Cytat: Anupka w 23 Paź 2008, 14:56:16
No to ja w takim razie glosuje za opcja zaproponowana przez sierpniowajulke, znaczy z ta ocena komentarzy. Tak bedzie najprosciej, bo i wilk syty (kazdy wyrazi swoja opnie) i owca cala (jesli komentarz zbierze np. min. 5 zlych ocen zwierz kometarz kasuje).
Z jednym ale - skasowanie jest nieodwolalne i nie tworzy sie potem dyskusji dlaczego (bo wszyscy widza, ze niepodobalo sie).


tylko pamietacie ze zwierzak jest jeden (choc czasem sprawie wrazenie, ze jest w trzech osobach ;) ) i jak portal sie rozwinie to nie bedzie wiedziala, gdzie ma rece wlozyc ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Anupka

Cytat: mayagaramond w 23 Paź 2008, 15:02:41
tylko pamietacie ze zwierzak jest jeden

hahaha, jak nic trzeba zrobic jakis regulamin!

1) zwierzak jest tylko jeden
2) zwierzak ma zawsze racje
3) w przypadku, gdy zwierzak nie ma racji - patrz pkt nr 2

Sorry maya, tak mi sie jakos skojarzylo, bez urazy, hehehe ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: mayagaramond w 23 Paź 2008, 14:50:41
Cytat: giga w 23 Paź 2008, 14:46:25
Jak widzicie jedno zdjęcie a dwie różne opinie. I która opinia ma być wzorem dla nowo przygotowującej się PM.?

no i tak czesto bedzie. Juz wczesniej pisalam, ze nawet i technicznie kiepskie zdjecie moze bac dla pary najpiekniejsze na swiecie. Nie twierdze co prawda, ze wszystko mi sie podoba, ale czy ja mam tak naprawde prawo napisac komus, ze jego zdjecia sa srednie?
podobne pytanie zadał kiedyś na mojej uczelni któryś z wykładowców zapytany, dlaczego wystawia piątkę za bardzo przeciętny projekt... to mnie zawsze strasznie denerwowało, że osoby ze średnimi czy wręcz słabymi projektami dostawały dobre oceny, tylko dlatego, że były pracowite. Te osoby nigdy nie miały nawet szansy podciągnąć się w projektowaniu, bo nie miały świadomości, że nie są najlepsze. Bo i skąd???? Na zachodnich uczelniach, jeżeli zrobi się słaby projekt, to się dostaje słabą ocenę albo się nie zalicza projektu. Byłam w Holandii na projekcie, gdzie dwóch bardzo pracowitych studentów zrobiło marniutki projekcik. Prowadzący pochwalił ich za postawę, zganił za projekt i nie zaliczył. Zrobił to w taki sposób, by im uświadomić, że stać ich na więcej i że przy swojej pracowitości dużo mogą osiągnąć, a że akurat tym razem im nie wyszło nie oznacza, że tak zawsze będzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 15:20:35
Prowadzący pochwalił ich za postawę, zganił za projekt i nie zaliczył. Zrobił to w taki sposób, by im uświadomić, że stać ich na więcej i że przy swojej pracowitości dużo mogą osiągnąć, a że akurat tym razem im nie wyszło nie oznacza, że tak zawsze będzie.
Julka czy Ty nas zachęcasz do ponownych ślubów? ;)  ;D
Imagine there is no hate

mayagaramond

sierpniowajulka - tak, zgadzam sie z Toba. Jak ktos na moim kursie narabie bledow gramtycznych w tekscie to mu nie mowie, ze swietnie napisalal, tylko pokazuje bledy i tlumacza dlaczego zle itp. Ale juz w czasie ogolnych dyskusji nie przerywam przy kazdym bledzie, bo to nie ma sensu.

Ale w przypadku relacji slubnej nie wiem co krytykowana osoba, ma z ta krytyka zrobic. Moja ciocia jest baaaaaaaardzo krytyczna, wszystkiego sie potrafi czepnac. Nie powiem, ale troche sie stresowalam przed moim slubem, bo nie mialam ochoty sluchac, ze to czy tamto nie tak. Na szczescie opanowala sie, ale tylko do pewnego momentu, tuz przed zakonczeniem imprezy podeszla so mnie mowiac, ze pani mi zle zrobila brwi. Bardzo mi sie ta informacja przydala (nie mowiac juz o tym, ze sama to zauwwazylam, ale sobie przeciez nie dokleje).

Co do zachodnich uczelni - siostra przyjaciolki jest na uczelni w USA i wkurza sie, ze cokolwiek by  nie zrobila wszystko jest "great" ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

adrianna79

Cytat: atrament.owa w 23 Paź 2008, 14:34:10
Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 14:27:05
Jeszcze przywołam do dyskusji zdjęcia Adrianny. Jak nam wypłakiwała oczy, że zdjęcia do bani, że wszystko schrzanione... i jak radziłyście, które fajne, które mniej. Że uda się uratować co nieco i zebrać wystarczającą do albumy ilość... A gdyby myślała, że zdjęcia są rewelacyjne??? Wtedy która wypowiedziałaby się krytycznie?

Ale skoro ona sama uważała, że zdjęcia są do bani to znaczy, że chciała usłyszeć rady jak temu zaradzić i które zdjęcia są lepsze bo ona sama nie wie.Ale jeżeli ktoś wie, bo je zamieszcza i pokazuje publicznie to znaczy, że mu się podobają...
Ciężko jest wtedy konstruktywnie skrytykować

jezeli chodzi o moje zdjecia.. to wlasnie to ze ja naleze do bardzo krytycznych osob, szczegolnie jezeli chodzi o moja osobe nie obawialam sie napisac ze cos nie tak bylo w moich zdjeciach, czego zadna do tej pory nie zrobila i chyba w ten sposob otworzylam droge innym osobom do wytykania co w tych zdjeciach bylo zle- oczywiscie zostalo napisanych duzo zyczen ktore tylko polepszyly moj stan ale pod koniec czytania tych wszystkich "rad" i "ocen" kompletnie sie zalamalam i jak niektore z was wiedza do tej pory nie mam albumu i nie zamierzam robic, bo jak to ktoras napisala "fotograf sie nie popisal" ze mial miejsce ale spieprzyl... ale to juz przeszlosc i to tylko cholerny slub, beda inne okazje do zdjec! jednak popieram zdanie ze w takich watkach z relacji fajne by bylo napisac zyczenia a nie oceny... teraz zaluje ze pokazalam swoje zdjecia... a to nauczka na przyszlosc... pozdrawiam...   

golinda

wiesz, kamelia, są osoby jak ja, czy Ty, czy jeszcze parę innych, po których taka krytyka osób "jakichś tam", "z jakiegoś tam forum" najzwyczajniej w świecie spływa
bierzemy sobie do serca, i to nie zawsze, krytykę osób, na których naprawdę nam zależy - reszta może mówić, ale w sumie nie ma takiej potrzeby, bo i tak to olejemy
ale jest wieeeele osób, które naprawdę się tym przejmą, będą tysiąc razy gapić się na swoje zdjęcie i lamentować, że mogło być inaczej - pewnie w większości przypadków wynika to z niskiego poczucia własnej wartości - nie ich wina, taki mają charakter, tak zostały wychowane

dziwię się, szczerze mówiąc, że komuś 1, 2, 3 lata po ślubie chce się jeszcze oglądać czyjeś fotki ślubne, a tym bardziej zupełnie obcych osób... no chyba, że coś planujecie ;)