Dyskusja na temat komentowania w relacjach - prosze o wypowiedzi

Zaczęty przez kamelia04.08.2007, 23 Paź 2008, 10:28:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

ja uważam, że wszystko da sie napisać przyjaźnie a krytyka, jeżeli w ogóle ma się pojawiać w takich wątkach - powinna być konstruktywna. nie jest wyczynem napisać "to jest ohydne", ale w kulturalny sposób wyjaśnić dlaczego to i to się nie podoba albo co można w danej fotce zmienić (np. Photoshopem).
nie czytałam postu kamelii więc nie odnoszę sie tutaj do konkretnej wypowiedzi.


Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 13:55:24
Na koniec dodam jeszcze, że medal zawsze ma dwie strony. Już raz była gdzieś dyskusja nad niepotrzebnymi w wątku Dagi uwagami. Wzięłyście pod uwagę jej uczucia nie myśląc, że mnie też mogło się zrobić cholernie przykro???
niektóre osoby sie odniosly. ale z tego co wiem to wyjaśniłyście sobie sprawę z dagi i sama poprosiłaś mnie o usunięcie postu w którym zwróciłam uwagę dagi.

mayagaramond

Cytat: Anupka w 23 Paź 2008, 14:12:02
No i na koniec - po tym co tu czytam, slowo gratulacje nabralo dla mnie nowego, niemilego wymiaru...

hehe, to samo pomyslalam.

Co do fotografii - to tez nie jest takie proste. Jakies zdjecie moze byc kiepskie technicznie i kompozycyjnie, ale dla sfotografowanej osoby bedzie z jakiegos tam powodu najpiekniejsze na swiecie. I co? mam jej napisac, ze nie powinno sie jej podobac?



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sierpniowajulka

Cytat: Anupka w 23 Paź 2008, 14:12:02
Chyba najidealniej byloby faktycznie po prostu nie wpisywac sie pod stylizacja, ktora nam sie nie podoba. Mysle tez, ze w tytule watku, tego o relacjach, trzeba wyraznie wpisac, ze nie komentujemy negatywnie, jesli mamy tego nie robic.

No i na koniec - po tym co tu czytam, slowo gratulacje nabralo dla mnie nowego, niemilego wymiaru...

A teraz wyobraźcie sobie relację bez wpisów pod nią albo tylko z gratulacjami...  :-\ :-\ :-\
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog


Kasia

Cytat: magdarynka w 23 Paź 2008, 14:13:42
Cytat: Kasia w 23 Paź 2008, 14:11:29
mnie też sie podobało ale jak przeczytałam zastrzerzenia julki do tego zdjęcia to już mi sie mniej podoba :hihi:
bo rzeczywiscie i julka kadłubek bez nóg i mąż dziewnie wygiety :hihi:


A gdyby julka tego nie napisala ? Ja najpierw zobaczylam zdjecie i dopiero po przeczytaniu posta zwrocilam uwage ze faktycznie julce nog nie widzac.


to by mi sie fotka podobała :)


i pewnie gdybym dostała takie zdjęcie od fotografa to bym była zadowolona

ale dzięki julkowemu uswiadomieniu zwróciłam uwagę na te szczegóły :) i jekbym teraz dostała takie zdjecie od fotografa to bym mogła powiedzieć że zdjęcie jest schrzaniony i nikt by mi kitu nie wcisnął :)


ja jestem ZA konstruktywną krytyką i przeciwna chamstwu i komentarzom typu: "ohyda'

panikarola

a ja sie tak zastanawiam, jesli nie jest dla wszystkich do przyjecia zakaz komentowania negatywnego w relacjach, jesli trudno rozgraniczyc czy on dotyczy tylko wygladu, czy tez zdjec, czy ogolnie stylu, a z drugiej strony sa jasne motywy zwierzatka, to czy nie przychodzi wam do glowy jakis alternatywny sposob, jak to rozwiazac tak, zeby byl wilk systy i owca cala? zeby mozna bylo pokomentowac i pogadac, ale bez urazania kogos? bo z jednej strony jest kwestia zdjec, tu sie te uwagi moga PM przydac - co do albumu, co nie, ewentualnie znizka od fotografa, jesli wiekszosc zdjec zepsuta, a wyglad z kolei to material, zeby sie uczyly przysze PM. Hm? co myslicie? mi szczerze mowiac nic madrego nie przychpdzi do glowy lol

a co bylo nie tak ze zdjeciami julki w watku dagi?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sierpniowajulka

Cytat: zuzia w 23 Paź 2008, 14:16:05
niektóre osoby sie odniosly. ale z tego co wiem to wyjaśniłyście sobie sprawę z dagi i sama poprosiłaś mnie o usunięcie postu w którym zwróciłam uwagę dagi.

ZUZIACZKU, ale to nie był przytyk do Ciebie!!! Ja Ci zawsze będę wdzięczna za bronienie mnie Twoją kobieco mężną piersią.  :roza: :flowers: :roza:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


atrament.owa

Również zgadzam się z vobi.
Poza tym...nie wszystko musi się wszystkim podobać i żeby nie wiem co to zawsze będą panny młode w welonach z lamówkami czy rękawiczkami na jeden palec i negatywna opinia niczego tu nie zmieni...

zwierzatko_mojej_mamy

moim problemem nie jest teraz medytacja nad tym na ile pomaga/ nie pomaga w zyciu czytanie przez wlasnie-byla-panne-mloda uwag i komentarzy negatywnych tylko problem jest jeden dla mnie:


jesli NIE bedzie zalozenia, ze nie komentujemy negatywnie w relacjach, to oznocza dla wszystkich, ze MOZNA komentowac negatywnie -
jedni tego nie uczynia i tak, bo takie maja podejscie do ludzi, ale drudzy mniej chetnie/ bardzo chetnie skorzystaja z takiej opcji i zaczna wytykac najpierw kulturalnie:
- kwiatek w zlym miejscu, niedociagniecia niezalezne od panny mldoej i nie dotyczace stylizacji - np zle podkuty kon, krzywy stol,
-  potem (tak mniemam) moze sie zaczac - "nie moglas sie lepiej postarac przy tej zle zawieszonej dekoracji?" i poleci jak burza...


jesli wtedy zaczne kasowac posty ktore MI nie pasuja - zaczna sie przepychanki 20 stronicowe pt "a dlaczego moj post zostal wykasowany?" "a dlaczego Jej posto zostal wykasowany?" - czyli jakby nie patrzac - powrot do przeszlosci

tak samo nie moge z radosnych sercem zakladac, ze tylko milutcy lub kulturalni ludzie beda za miesiac wchodzic na to forum - bo za miesiac po tej dyskusji sladu nawet nie bedzie - na nowi beda mieli te same pomysly co my teraz. i za miesiac powtorka z rozrywki? na to mi troche czasu szkoda..

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

siog, ale masz puzzle!!!!!! i co tydzien nowy klocek?? fajny suwak!

zwierzak, mi sie watki pomylily, moze mnie wytniesz do plot, co?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Kasia

panikarola to było w wątku dagi o podobieństwie jej stylizacji do stylizacji sierpniowej



zuzia ja cię kopnę  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:


ostatnio tyle ORTÓW na plotach a ty tylko moje poprawiasz  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:


zuzia

Cytat: Kasia w 23 Paź 2008, 14:24:30
zuzia ja cię kopnę  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

ostatnio tyle ORTÓW na plotach a ty tylko moje poprawiasz  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

bo ten mi się w oczy rzucił... przepraszam... to miał być tylko żarcik  :roza:

sierpniowajulka

Jeszcze przywołam do dyskusji zdjęcia Adrianny. Jak nam wypłakiwała oczy, że zdjęcia do bani, że wszystko schrzanione... i jak radziłyście, które fajne, które mniej. Że uda się uratować co nieco i zebrać wystarczającą do albumy ilość... A gdyby myślała, że zdjęcia są rewelacyjne??? Wtedy która wypowiedziałaby się krytycznie?
Dziewczyny, Wy się tutaj znacie (niektóre już aż za dobrze jak na internetową społeczność :D :D), więc chyba macie świadomość, że krzywdy nie chcecie sobie nawzajem robić i że życzycie sobie jak najlepiej i dlatego nie chcecie fałszywie się uśmiechać mówiąc "genialne" a myśląc "fatalne, ale gdyby pokombinowała to by się coś jeszcze dało zrobić"???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 14:18:08
Cytat: Anupka w 23 Paź 2008, 14:12:02
Chyba najidealniej byloby faktycznie po prostu nie wpisywac sie pod stylizacja, ktora nam sie nie podoba. Mysle tez, ze w tytule watku, tego o relacjach, trzeba wyraznie wpisac, ze nie komentujemy negatywnie, jesli mamy tego nie robic.

No i na koniec - po tym co tu czytam, slowo gratulacje nabralo dla mnie nowego, niemilego wymiaru...

A teraz wyobraźcie sobie relację bez wpisów pod nią albo tylko z gratulacjami...  :-\ :-\ :-\

wlasnie o to mi chodzi... i dlatego mowie o ograniczeniu wolnosci slowa... naprawde wolalabym juz chyba przeczytac: Anupka, dlaczego mialas weoln wpiety jak kawal scierki do naczyn, niz wieloznaczne w tej chwili slowo "gratulacje".
Bo wtedy moglabym odp, ze tak mi go wpieto, a ja pod wplywem slubnych emocji zauwazylam to dopiero na zdjeciach.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 14:27:05
Jeszcze przywołam do dyskusji zdjęcia Adrianny. Jak nam wypłakiwała oczy, że zdjęcia do bani, że wszystko schrzanione... i jak radziłyście, które fajne, które mniej. Że uda się uratować co nieco i zebrać wystarczającą do albumy ilość... A gdyby myślała, że zdjęcia są rewelacyjne??? Wtedy która wypowiedziałaby się krytycznie?
Dziewczyny, Wy się tutaj znacie (niektóre już aż za dobrze jak na internetową społeczność :D :D), więc chyba macie świadomość, że krzywdy nie chcecie sobie nawzajem robić i że życzycie sobie jak najlepiej i dlatego nie chcecie fałszywie się uśmiechać mówiąc "genialne" a myśląc "fatalne, ale gdyby pokombinowała to by się coś jeszcze dało zrobić"???

podpisuję się po tym obiema rękami

julka :drunk:

dagi

Mam chwilę to dodam jeszcze, że jeśli chodzi o mój komentarz to chyba był jasny, bo napisałam co mnie razi, że po pierwsze wiadomo, że nie chodzi o to żeby wszystkim słodzić, po drugie takie rzeczy można omówić przed ślubem na strefie planowania, bo tutaj to nie jest konstruktywne dla pary, która pokazuje swoje zdjęcia i po prostu może być jej przykro. Po trzecie następna osoba może po prostu bać się zamieścić zdjęcia, że też zostanie tak skomentowana. I po czwarte że tak jak napisała Zwierzątko moze byc problem z rozgraniczeniem, które wypowiedzi są jeszcze do zaakceptowania a które nie. I podałam przykład, że dla mnie akurat jedna krytyczna wypowiedź - Julki była konstruktywna i do zaakceptowania i może byc pożyteczna dla innych osób, a druga  wypowiedź - Twoja Kamelia była nie do przyjęcia, bo właśnie nie była konstruktywna. Inna osoba mogłaby to odebrać w inny sposób, więc dla Zwierzątka to byłby problem, które wypowiedzi jeszze są konstruktywne a które nie.Tyle w temacie.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

mayagaramond

Ja jestem za zakazem negatywnych koemntarzy na relacjach. Jesli ktos ma konstruktywna uwage pt. podrasowanie fotek itp. to moze pisac na priva. Mysle, ze osoba ktorej zalezy na tym zeby mlodym pomoc, PW napisze, a tak ktora chciala sobie pogadac, da sobie spokoj, bo nie bedzie publicznosci.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sierpniowajulka

Cytat: panikarola w 23 Paź 2008, 14:23:43
siog, ale masz puzzle!!!!!! i co tydzien nowy klocek?? fajny suwak!

też mi w oko wpadł... :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Ale tu chyba nie chodzi do końca o negatywne komentarze, a bardziej o sposób komentowania!
Jeśli krytykujemy, niech będzie konstruktywnie, a nie złośliwie
Ale wiele z nas nazbyt często na bezlitosną złośliwość sobie pozwala

zwierzatko_mojej_mamy

#45
sierpniowajulka ja chetnie pomoge kazdemu we wszystkim :D jak tylko bede mogla - ale prosze rozwiaz moj problem - Twoich postow na przyklad moge w ogole nie czytac (nie z olewactwa ;) ) - tylko patrzac na przygotowania/relacje cokolwiek to wiem, ze sprawdzajac codziennie co sie dzieje na forum jesli sie spiesze to Twoje moge olac wiedzac, ze
1. NA PEWNO nie ma tam nic czym mozna urazic kogokolwiek,
2. jesli juz JEST jakas krytyka z Twojej strony, to tylko taka z ktora czlowiek moze cos zrobic zeby bylo lepiej a nie tylko nalozyc sobie papierowa torbe na leb, skasoawac posta, zabrac zabawki i wyemigrowac z forum i czuc do niego uraze przez nastepne 2 tygdonie...

ALE NIE KAZDY TAK MA - i co robic z tymi co nie maja w moich oczach??

jak pojawi sie chamski wg mnie post to mam go zostawic, az panna mloda zobaczy, poplacze sie i zwinie zabawki? czy zostawic i poddac pod jakies demokratyczne glosowanie pt "czy jest on chamski i do usuniecia?" czy usunac jak mi sie nawinie od razu, a potem odpisywac na pyatnia dlaczego? albo jak ktos bedzie bedziej upierdliwy i bedzie go wysylal 30 razy na minute to sterczec przed kompem i usuwac usuwac usuwac a potem bana? a za co? - przeciez WOLNO BYLO komentowac negatywnie...
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

A ja powiem szczerze ze Was czytam i nie rozumiem . Dla mnie nie jest to watek pytajacy pt. " wstawiam moje zdjecia co zle a co dobrze wypadlo ? " .
 Co do slowa " gratulacje " to przyznaje sie bez bicia ze zawsze tak pisze i nie ma ono zadnego negatywnego wydzwieku, poprostu leniwa jestem i wiecej nie chce mi sie pisac  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

atrament.owa

Cytat: sierpniowajulka w 23 Paź 2008, 14:27:05
Jeszcze przywołam do dyskusji zdjęcia Adrianny. Jak nam wypłakiwała oczy, że zdjęcia do bani, że wszystko schrzanione... i jak radziłyście, które fajne, które mniej. Że uda się uratować co nieco i zebrać wystarczającą do albumy ilość... A gdyby myślała, że zdjęcia są rewelacyjne??? Wtedy która wypowiedziałaby się krytycznie?

Ale skoro ona sama uważała, że zdjęcia są do bani to znaczy, że chciała usłyszeć rady jak temu zaradzić i które zdjęcia są lepsze bo ona sama nie wie.Ale jeżeli ktoś wie, bo je zamieszcza i pokazuje publicznie to znaczy, że mu się podobają...
Ciężko jest wtedy konstruktywnie skrytykować

Angie

Ja uważam że skoro zwierzak zarządził, że nie ma komentowania to nie ma i juz. Komuś może sie to nie podobać, ale ja rozumiem zwierzaka, że nie chce się bawić w rozdzielanie konstruktywnej krytyki od tej niekonstruktywnej, bo każda z nas ma różne wyczucie i dla jednych coś może byc obrazliwe a dla innych juz nie.

A w słowie gratulacje nawet jak nam sie zdjęcia nie podobają też nie ma nic złego. Grtulujemy przeciez komus tego że wział slub, a nie tego jakie ma zdjęcia.