Dyskusja na temat komentowania w relacjach - prosze o wypowiedzi

Zaczęty przez kamelia04.08.2007, 23 Paź 2008, 10:28:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamelia04.08.2007

zwierzatko_mojej_mamy

argumentowanie usuniecia mojego postu, tym, ze sie tutaj nie krytykuje jest po prostu niedorzeczne. A przepraszam dlaczego nie wolno krytykować? bo pannie sie zrobi przykro? Panna najwyraxniej nie bedzie odczuwac przykrosci, a sądząc po zdjeciach jakie pokazała, nalezy do osób odwaznych, wiec moja krytyka sie specjalnie nie przejmie i uzna, ze sie nie znam na "nowatorskich" zdjeciach. Zreszta krytyki jako takiej tam specjalnie nie było, tylko raczej wymieniłam te zdjecia od których mi szczeka opadła.

Zabranianie wyrazenia negatywnej opinii jest sprzeczne z filozofią forum, gdzie jest miejsce na pluralizm.
Tłumaczenie zakazu komentowania tym, ze jest juz po "ptakach" tez nie jest do konca przekonujace. Byc moze dla zainteresowanej jest w pewnym stopniu po ptakach, ale dla innych dziewczyn szukajacych inspiracji, pomysłów jest to jak najbardziej uzyteczna informacja co jest de mode, w złym stylu, źle wykonane czy po prostu gdzie jest błąd książkowy (np. kwiatek w kieszonce zamiast w klapie, czy wpięcie i kwiatka i chustki).
To forum jest otwarte i raczej dobrze jest, gdy pojawiaja sie nowe uzytkowniczki, bo oznacza to, ze sie forum rozwija. Nie zostało załozone tylko dla kilku kolezanek, by sobie poplotkować.
Jesli miałas aspiracje załozyc forum, gdzie wszyscy beda chwalili i podziwiali, to sorry, ale to jest utopia. Ludzie maja zbyt róze gusty, a zabranianie wyrazania pewnych opinii jest po prostu uwsteczniajace. Nikt nie uwierzy, ze wszyskim sie wszystkie stylizacje podobaja, chocby dlatego, ze te stylizacje sie róznia miedzy sobą.

Rozumiem, że jako moderatorka masz dylemat jakiego klucza uzywac przy dopuszcaniu komantarzy na forum, ale na litosc boska, skoro uwagi nie są ad personam, np. jaka ty jestes głupia, prostacka itd., to dlaczego nie mozna powiedzieć, że niektóre zdjecia sa brzydkie?
Na zamiataniu pod dywan daleko sie nie pojedzie, kiedys ten balon moze wybuchnac z wielkim hukiem, tak jak to sie stało pewnej pamietnej niedzieli. Chociażby dla higieny umysłowej tacy maruderzy i malkontentki, jak ja, są potrzebne.
Zreszta forum jest w stanie sie obronic przed czyms takim, gdy pojawia sie głosy nie zgadzajace sie z moją usunieta opinią.

Rozumiem, ze w galerii sie nie komentuje - galeria słuzy innemu celowi, ale w ogólnym watku relacji poslubnych juz chyba mozna - inaczej posuniemy sie do cenzury czy do tego, że są tematy tabu.


dagi

Przeczytałas, to co napisałam w komentarzu, czy udajesz, ze czytałas lub tylko tak ci sie wydaje, ze wiesz co napisałam? Co twoim zdaniem jest nie do przyjecia? Twój post pojawił sie o godz. 13:52, wiec grubo po tym jak mój został usuniety. Z tego wnioskuje, że sobie tylko wyobraziłas co tam mogło być i taką tez wysmarowałas odpowiedź - nie majac pojecia o czym piszesz.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

zwierzatko_mojej_mamy

kamelia04.08.2007 pozwolilam sobie wydzielic ten watek - zeby zebrac glosy na temat jak to powinno byc rozwiazane.

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

co do mojego zdania na ten temat - utopia utopią - jak sobie wymysle tak bedzie ;) jak sie rozpadnie to trudno - ale jesli bylaby PISANA zasada, ze nie komentujemy negatywnie w relacjach to wtedy bez pardonu moglabym wyrzucac posty z negatywna ocena i po 10tym takim nikt by juz takich nie pisal, bo po co - jak i tak wyleca?

moze sie to komus nie podobac, ale moim mozgiem kieruje przekonanie, ze fajnie jest sobie uprzyjemniac zycie zamiast wszedzie komentowac na "nie" nawet jesli jakis tam powod moze istnieje - jesli jeden dzial taki bedzie to nikomu sie krzywda nie stanie - trudno - najwyzej w tym dziale sie niczego nie nauczymy, ale czy jest przepis, ze trzeba? ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

kamelia04.08.2007 chodzi o to by umieć wyrazić opinię, ale równocześnie nikogo nie urazić

Bo można napisać "nie podoba mi się to i to, ale to ci wyszło świetnie", zamiast "ohyda"

Prawo do swobodnego wyrażania myśli nie oznacza niefrasobliwego z niego korzystania

To nie pierwsza tego typu dyskusja
Dotąd wystarczały niepisane, intuicyjne reguły

inkageo

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 10:28:57
zwierzatko_mojej_mamy
argumentowanie usuniecia mojego postu, tym, ze sie tutaj nie krytykuje jest po prostu niedorzeczne. A przepraszam dlaczego nie wolno krytykować? bo pannie sie zrobi przykro?

Dla mnie jest to wystarczający powód.

Powód nr 2 - bo nikt więcej nie będzie chciał pokazywać zdjęć, gdy przeczyta krytyczne uwagi pod czyimś adresem w relacjach, a czasem miło je sobie pooglądać :)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

a dokladniej - jesli nie bedzie zasady zabraniajacej komentowania negatywnego to powstanie problem "ktory komentarz jest do przyjecie - wyraza tylko opinie w sposob kulturalny, a ktory jest juz chamski i do wywalenia?"

bo dla jednych chamskim bedzie "masz kurewskie buciki", dla innych "mialas brzydkie buty w mojej opinii" bedzie chamski, a dla innych juz w porzadku... i kto to ma oceniac? profesor miodek? komentujacy? obiekt komentarza? 30 innych osob? rada nadzorcza?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

uwazam ze nie nalezy negatywnie komentowac cudzych zdjec poslubnych, bo:

1. jest wątek "przygotowania" gdzie mozemy wyrazac swoje opinie co nam sie podoba a co nie i osoby szukajace "natchnienia" moga wlasnie z tego watku je czerpac.

2. kazda panna młoda jest w tym dniu piękna - nieważne jak to piekno jest przez innych postrzegane i nie powinno sie robic jej przykrości bo to byl jej dzien i skoro czula sie dobrze w swojej kreacji to uszanujmy to i nie robmy jej przykrosci.

3. jest wiele innych watkow, tzw. kontrowersyjnych gdzie smialo mozesz dac upust emocjom i wierz mi nikt ci nie bvedzie usuwal postow.

4. jezeli nie podoba ci sie czyjas stylizacja czy sposob wykonania zdjec kultura nakazuje albo siedziec cicho albo po prostu napisac "gratulacje" itp. czy jesli twoja kolezanka bierze slub i nie do konca ci sie podoba jej wyglad, zabawy weselne, zdjecia ect to czy od razu wycodzisz z krytyka? ja nie, po prostu nie odzywam sie i pozwalam jej cieszyc sie tym dniem (de facto najwspanialszym w jej zyciu)

vobi

IMHO
1. jesli ogladasz zdjecia ze slubu/pleneru, to znaczy ze rzecz juz miala miejsce, komentarze pt. "ohyda" juz niczego nie zmienia, poza tym ze babce ktora zdjecia pokazywala bedzie troche przykro i coraz mniej osob bedzie chetnych do pokazywania swoich zdjec. Wiec po co? Nie podoba Ci sie - nie pisz nic, albo zloz gratulacje/zyczenia bez udawanych peanow. Na komentowanie jest doskonaly czas kiedy ktos pyta o pomoc w stylizacji.

2.
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Paź 2008, 10:40:05
co do mojego zdania na ten temat - utopia utopią - jak sobie wymysle tak bedzie ;)
i to jest tez wazny argument - forum od A do Z stworzyl i prowadzi zwierzak, wszystkie forumki sa tu goscmi (przynajmniej nic mi nie wiadomo zeby ktos inny "dolaczyl" sie w sensie pracy czy kasy do funkcjonowania forum?). Wiec to zwierzak ustala reguly. Fajnie ze ogolnie rzecz biorac mamy duzy wplyw na te reguly, ale to nie zmienia faktu ze strefa to "dziecko" zwierzakowe i "jak sobie wymysli tak bedzie" ;)

vobi

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 10:28:57
Byc moze dla zainteresowanej jest w pewnym stopniu po ptakach, ale dla innych dziewczyn szukajacych inspiracji, pomysłów jest to jak najbardziej uzyteczna informacja co jest de mode, w złym stylu, źle wykonane czy po prostu gdzie jest błąd książkowy (np. kwiatek w kieszonce zamiast w klapie, czy wpięcie i kwiatka i chustki).

kamelia, nie przesadzalabym jednak, od "nie podoba mi sie" czy tez w Twojej wersji "ohyda" do "w zlym stylu" jest baaaardzo daleka droga....

justynaaaa2

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 10:28:57

Zabranianie wyrazenia negatywnej opinii jest sprzeczne z filozofią forum, gdzie jest miejsce na pluralizm.
Tłumaczenie zakazu komentowania tym, ze jest juz po "ptakach" tez nie jest do konca przekonujace. Byc moze dla zainteresowanej jest w pewnym stopniu po ptakach, ale dla innych dziewczyn szukajacych inspiracji, pomysłów jest to jak najbardziej uzyteczna informacja co jest de mode, w złym stylu, źle wykonane czy po prostu gdzie jest błąd książkowy (np. kwiatek w kieszonce zamiast w klapie, czy wpięcie i kwiatka i chustki).


Jest chyba różnica pomiędzy napisaniem, że ktoś miał źle kwiatek przypięty a pomiędzy "ale miałaś brzydki welon, bo z lamówką". Info o kwiatku innym się przyda a info o welonie tylko sprawi przykrość autorce. Poza tym wyrażanie opinii o zdjęciach, wyglądzie, stylizacji itp jest czysto subiektywne i nie bardzo rozumiem przed czym taka informacje ma ustrzec inne dziewczyny ??? to, że komuś zawsze podobały się zdjęcia np. w zbożu a ktoś na forum napisze, że zboże jest tandetne tzn. że ma nie robić sobie  takich zdjęć, mimo, że mu się podobają? Chyba raczej nie, więc żadna to nauka dla innej panny młodej a taka opinia tylko sprawi przykrość tej co już te foty w zbożu posiada. Jeśli mi się coś nie podoba to zwyczajnie nie komentuję :) można napisać, gratulacje i powstrzymać się od zbędnych komentarzy bo wbrew pozorom nic one nie wnoszą :no: poza tym zawsze w każdej stylizacji można znaleźć jakieś plusy i warto o nich wspomnieć choćby miały one drugorzędne znaczenie  :)
Warto czasami się powstrzymać przed powiedzeniem niektórych rzeczy, zresztą zanim coś napiszemy mamy więcej czasu na przemyślenie niż zanim coś powiemy w realu, więc korzystajmy z tej możliwości, właśnie po to, żeby nie zrobić komuś przykrości a z tego forum gazety >:(

panikarola

nie czytalam postu kamelii, kamelia napisalas cos tak mniej wiecej jak sierpniowajulka? bo post sierpniowej julki dla mnie byl bardzo pouczajacy nawet bez ogladania zdjec, a na plastikowy wezyk bym uwagi nie zwrocila.

ja nie wiem, jak nalezaloby rozwiazac te sprawe. co do powodow niekomentowania negatywnie wygladu to rzecz jest dla mnie poza dyskusja i Twoje argumenty kamelia do mnie w ogole nie przemawiaja, miarodajne jest dla mnie to, ze juz po ptokach i nie ma sensu nikomu robic przykrosci. rowniez w celu takim, by wiecej osob chcialo zdjeciami swoimi sie podzielic. wnikanie w to, czy komus  sie zrobi przykro czy jednak ktos odwazny to raczej ryzykowne i niepotrzebne, rozmawiamy o zdjeciach i slubie, stylizacji itp. a nie o czyims charakterze, ktory na podstawie dwoch czy trzech zdjec naprawde ciezko wywnioskowac. wiec raczej chyba mozemy sie oprzec na sredniej statystycznej, ze przecietnej pannie mlodej robi sie przykro, jak ktos negatywnie skomentuje jej wyglad, szczeglnie na zdjeciach slubnych po fakcie, ktore z radoscia i duma pokazuje, jak sie pieknie wszystko udalo.

ale same zdjecia tez sie mieszcza w tej kategorii? tzn. pewnie, moze sie komus zrobic przykro, ze jego zdjecia nie wyszly, ale to juz przeciez nie jego wina, tylko fotografa... o tym, ze lamowka jest obciach mozna sie dowiedziec w przygotowaniach, a o tym, co robi dobre zdjecie? ja nie naciskam, ze to trzeba koniecznie dyskutowac w relacjach, tlko sie zastanawiam gdzie, bo ze w ogole to bym chciala...

ale rozstrzygajace dla mnie jest to, co vobi powiedziala. jestesy na forum publicznym, ale prywatnym. forum ostatecznie jest takie, jak zwierzatko chce, bo jest to jej prywatne forum (analogicznie gazeta jest taka, jak chce redaktor naczelny). jak uwaza, ze w relacjach nie mowimy w ogole nic negatywnego, nawet o technice zdjec, to nie mowimy i koniec. tylko moze bys zamiescila w opisie tego dzialu planowanie informacje dla forumek, ze moga zdjecia wkleic do galerii i wtedy nie beda komentowane, albo do relacji - i wtedy w zaleznosci od decyzji zwierzatka - moga byc komentowane przez uczestnikow co do wszystkiego/nie moga byc komentowane negatywnie.

tak mi jeszcze przychodzi do glowy, ze fajnie byloby, gdybysmy mogly zebrac to co nams ie w gotowych stylizacjach nie podoba tez, np. zebysmy mialy taki watek z absolutnym no, no, no stylizacji slubnych, ale  z radami pozytywnymi tez (np. zdjecie ladnej stylizacji z welonem lamowka?) - bo w przygotowaniach raczej rozwiazania proponowane sa komentowane na nie i efektu nie widac. i uwag takich ogolnych nie ma. rzeczeywiscie material z relacji poslubnych sie nadaje, bo duzo zdjec, ale ze jednak forum by wtedy opustoszalo :) to moze udaloby nam sie znalezc zdjeica pogladowe z netu - z allegro (bez glowy), galerii fotografow czy celebrytow?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

kamelia04.08.2007

Cytat: elvelve w 23 Paź 2008, 10:44:22
kamelia04.08.2007 chodzi o to by umieć wyrazić opinię, ale równocześnie nikogo nie urazić

Bo można napisać "nie podoba mi się to i to, ale to ci wyszło świetnie", zamiast "ohyda"

Prawo do swobodnego wyrażania myśli nie oznacza niefrasobliwego z niego korzystania

jestes nastepną, której sie wydaje, że czytała, to co napisalam w pierwszym komentarzu.

Co do zdania cyt. "nie podoba mi się to i to, ale to ci wyszło świetnie" jest ono bez sensu i przede wszstkim , to jest klamstwo, bo skoro mi sie cos nie podoba, to znaczy, ze nie wyszlo swietnie moim zdaniem.
Jesli cos uwazam za brzydkie, to nie napisze, że jest/wyszło swietne, no chyba że mówimy o sytuacjach, gdy sobie wazelinujemy. W przypadku wazelinowania, to w ogóle porzuca sie owo "nie podoba mi sie to i to", tylko stwierdzamy jakie slicznie zdjecia i jaka piekna i elegancka panna mloda i w ogole jak wszystko wyszlo swietnie.

Moze ty potrafisz raczyc kogos falszywymi pochlebstwami, ja nie potrafię.....


Forumowiczki, które nie czytały mojego usunietego komentarza, a wiedzą jedynie, że nie zawierał laudacji, są proszone o nie ocenianie czy był chamski, przesadzony itp., bo po prostu nie maja pojecia o czym piszą.

Piszemy tutaj o idei krytykowania/niekrytykowania zdjęć innych forumowiczek.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

elve

kamelia04.08.2007 akurat ja czytałam twój komentarz

to co napisałam w tym wątku odnosi się do ogólnej sytuacji

a swój komentarz do owych zdjęć umieściłam w adekwatnym wątku

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 12:24:04
Co do zdania cyt. "nie podoba mi się to i to, ale to ci wyszło świetnie" jest ono bez sensu i przede wszstkim , to jest klamstwo, bo skoro mi sie cos nie podoba, to znaczy, ze nie wyszlo swietnie moim zdaniem.

Moze ty potrafisz raczyc kogos falszywymi pochlebstwami, ja nie potrafię.....

nigdzie wspomniałam o kłamaniu, tylko o znajdowaniu pozytywów
nawiązując do wspominanego wątku, dziewczyna wyglądała bardzo dobrze, wiele zdjęć godnych było uznania, więc dlaczego tego nie uwzględnić, tylko czepiać się kilku zdjęć (które mi osobiście też się nie podobały)


Bo tu chodzi o wyczucie

mayagaramond

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 12:24:04
Piszemy tutaj o idei krytykowania/niekrytykowania zdjęć innych forumowiczek.

Zacznijmy od poczatku - po co panna mloda wstawia foty na relacjach? Po to zeby uslyszec, co zle zrobila czy zeby podzielic sie radoscia?

Watpie zeby byl to pierwszy powod, a jesli drugi to jaki jest cel tej krytyki? Uswiadominie innych? Hm, a na jakiej
podstawie?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

june21

Kamelia,

strefaslubna jest prywatnym forum. Obowiązują tu zasady ustalane przez zwierzaka.
Wchodząc na to forum i pisząc w nim, per facta concludentia, zobowiązałaś się je przestrzegać.
Jeżeli je łamiesz zwierzak powinien zareagować i wycinać Twoje posty.
Zwierzak ma prawo kształtować to forum tak jak mu się podoba.

Chciałabym powiedzieć, że jestem pełna podziwu dla zwierzaka, że udało mu się stworzyć tak miłe miejsce w sieci.  Przez okres moich ślubnych przygotowań wchodziłam tu z prawdziwą przyjemnością i dalej wchodzę. Forum to stworzyło nową jakość w stosunku do gazetowego. A odróżnia je właśnie przesympatyczna atmosfera, której brak na gazetowym. 

Nie psuj tego.

Myślę, że tak miła atmosferę udało się stworzyć m.in. dzięki zakazowi krytykowania zdjęć ze ślubu. Jest to według mnie bardzo rozsądny zakaz. Taka krytyka jest "pustą krytyką". Co komu przyjdzie po tym, że dowie się, że Tobie się coś nie podoba? Zdjęć nie zmieni, a pannie młodej będzie niewątpliwie przykro. Nie po to zresztą pisała. Ona dzieliła się swoim szczęściem. A przecież każdy ma własny gust, widzi zdjęcia i podejmie samodzielnie decyzje  i Twój szczery komentarz niewiele tu zmieni.

Chciałabym podkreślić, że jakkolwiek masz prawo mieć inne zdanie w tej sprawie, to nie masz prawa krytykować na tym forum wbrew zasadom ustalonym przez jego założycielkę.

zosia2007

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 12:24:04
Cytat: elvelve w 23 Paź 2008, 10:44:22
kamelia04.08.2007 chodzi o to by umieć wyrazić opinię, ale równocześnie nikogo nie urazić

Bo można napisać "nie podoba mi się to i to, ale to ci wyszło świetnie", zamiast "ohyda"

Prawo do swobodnego wyrażania myśli nie oznacza niefrasobliwego z niego korzystania

Forumowiczki, które nie czytały mojego usunietego komentarza, a wiedzą jedynie, że nie zawierał laudacji, są proszone o nie ocenianie czy był chamski, przesadzony itp., bo po prostu nie maja pojecia o czym piszą.

Piszemy tutaj o idei krytykowania/niekrytykowania zdjęć innych forumowiczek.

kamelia fakt nie czutałam twojego posta i nawet nie zamierzam sie z toba spierac czy byl chamski czy delikatie zwrocilas uwage forumce.

chodzi mi o sam fakt komentowania w "relacjach okołoslubnych"

jaka sama nazwa watku wskazuje jest juz po ślubie i nieładnie/nieelegancko jest pisac komuś (nie ważne kto to pisze) że xle wyglądała, miała paskudny bukiet, zdjęcia są ochydne itp.


sierpniowajulka

Ze zdjęciami jest tak, że niekoniecznie wszystkie muszą się nadawać do albumu. Ludzie albo sami potrafią to określić (gdy nie potrafi fotograf) albo potrzebują pomocy innych. Więc konstruktywna krytyka w takim wypadku wydaje się jak najbardziej wskazana. Czy gdybyście w mojej galerii obejrzały takie zdjęcie, to piałybyście nad nim z zachwytu???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Wyglądam na nim, jak kadłubek... jakbym miała amputowane obydwie nogi, więc to zdjęcie nie nadaje się do pokazywania. Ja je mam tylko na płycie od fotografów... Do głowy nie przyszłoby mi go do galerii ślubnej wrzucić czy albumu. Ale gdybym nie miała takiej świadomości, gdybym była nim zachwycona, a Wy widziałybyście je jako beznadziejne??? Czasem - czytając Wasze peany nad stylizacjami, o których wiem, że są totalnie nie Waszym guście - mam wrażenie, że przytaknęłybyście mi (jak genialne jest to zdjęcie) i tylko w duchu się z niego pośmiały.
Co do sprawiania przykrości osobie wystawiającej na widok publiczny zdjęcia... cóż, każda z nas się z tym liczy(ła). Pamiętam, jak z bijącym sercem przeglądałam komentarze we własnym wątku (na GW) prosząc w duszy, by mnie ktoś w chamski, uszczypliwy sposób nie zjechał. :P Ale, gdyby miał mądre uwagi, to kto wie? Mogłyby się komuś przydać. Przyszłe Panny Młode nie przeglądają cudzych wątków z przygotowań (ile przyszłorocznych panien przejrzy wątki Zwierza, Kasi czy Mary???), oglądają za to galerie i na nich niejednokrotnie się wzorują.
Na koniec dodam jeszcze, że medal zawsze ma dwie strony. Już raz była gdzieś dyskusja nad niepotrzebnymi w wątku Dagi uwagami. Wzięłyście pod uwagę jej uczucia nie myśląc, że mnie też mogło się zrobić cholernie przykro???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dagi

Cytat: kamelia04.08.2007 w 23 Paź 2008, 10:28:57

Przeczytałas, to co napisałam w komentarzu, czy udajesz, ze czytałas lub tylko tak ci sie wydaje, ze wiesz co napisałam? Co twoim zdaniem jest nie do przyjecia? Twój post pojawił sie o godz. 13:52, wiec grubo po tym jak mój został usuniety. Z tego wnioskuje, że sobie tylko wyobraziłas co tam mogło być i taką tez wysmarowałas odpowiedź - nie majac pojecia o czym piszesz.
Nie mam teraz czasu żeby się rozpisywać, ale skoro wywołałaś mnie w swoim poście to tylko powiem, że Twoje wnioski, że nie czytałam komentarza, na podstawie godziny napisania postu są niedorzeczne, bo ja często otwieram jakiś wątek i klikam na podgląd żeby napisać odpowiedź a potem po prostu mam jakiś telefon albo ktoś wchodzi do pokoju i nie moge tego zrobić od razu. Tak więc dla Twojej wiadomości - tak przeczytałam ten komentarz, więc nie zarzucaj mi takich rzeczy.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

atrament.owa

Ja nie jestem fanką wchodzenia sobie w d... z uprzejmościami, bo jeśli zachwyt nie jest szczery to jest bez sensu i w zasadzie nie wiem czemu ma służyć. Ale negatywne komentowanie zdjęć już po ślubie jest niemiłe dla osoby je pokazującej. Mój ślub jest za rok i widząc negatywne opinie w wątkach innych dziewczyn poważnie zastanowiłabym się nad wystawieniem swoich na widok publiczny, zwłaszcza, że do najodważniejszych osób się nie zaliczam.
Więc zgodnie z zasadzą nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe - jeżeli coś nie pasuje - przemilczam, ponieważ sama nie chciałabym być dotkliwie skrytykowana.

Kasia

ja już się na ten temat wypowiadałam

i dalej uważam ze medal ma dwie strony



jak przygotowująca się panna młoda zobaczy same achy i ochy w relacji innej młodej z welonem z lamówką, kwiatkiem w kieszonce i rękawiczkami na jeden palec a przy okazji nie stworzy swojego watku przygotowawczego albo nie bedzie miała czasu śledzić przygotowań innych to jest duże prawdopodobieństwo że kupi sobie i welon z lamówką i rekawiczki na jeden palec


rozumiem że chamska krytyka nie powinna mieć miejsca (kamelia IMO nieraz krytykuje za mocno) ale delikatna konstruktywna krytyka ZAWSZE jest w cenie




magdarynka

sierpniowajulka to Twoje subiektywne odczucie bo mnie np. to zdjecie sie podoba  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: Kasia w 23 Paź 2008, 14:06:53
jak przygotowująca się panna młoda zobaczy same achy i ochy w relacji innej młodej z welonem z lamówką, kwiatkiem w kieszonce i rękawiczkami na jeden palec

Kasia, ale popatrz na powyzsze posty - NIKT nie oczekuje "ochow" jesli cos Ci sie nie podoba, wystarczy sie po prostu nie odezwac w tym jednym watku, a ostatecznie mozna po prostu zlozyc zyczenia (o ile szczere), i tyle.

Dwa - skad to zalozenie, ze wszystkie panny mlode in spe to sieroty, slepce, ostatnie kretynki i babki bez wlasnego zdania, i tylko odpowiednie "ustawienie" przez doswiadczone mezatki moze je jeszcze uratowac przed zyciowa katastrofa w postaci rekawiczki na jeden palec???

Kasia

mnie też sie podobało ale jak przeczytałam zastrzerzenia julki do tego zdjęcia to już mi sie mniej podoba :hihi:
bo rzeczywiscie i julka kadłubek bez nóg i mąż dziewnie wygiety :hihi:


Anupka

Zgadzam się z Wami i nie.

Tak, bo faktycznie zamieszczamy tu fotki, chcac podzielic sie swoim szczesciem i po cichu liczac troche na zaspokojenie naszej proznosci, ze ktos tak jak my powie - pieknie bylo.

Nie, bo ograniczajac wpisywanie komentarzy negatywnych, troche ograniczamy wolnosc slowa. Wydaje mi sie, ze jednak da sie dosyc latwo odroznic komentarze chamskie od konstruktywnej krytyki. I jeszcze jedno - PM nie maja przeciez klapek na oczach, same pewnie widza bledy i niedociagniecia. Ja sama zauwazylam ich cala mase w mojej tzw. stylizacji, i to wlasnie ogladajac swoje zdjecia. Wiec gdyby mi ktos napisal teraz w moim watku, ze mam fatalnie wpiety welon i obwieszona jestem jak choinka, a moje wlosy na weselu wygladaja jakby piorun w nie strzelil - nie obrazilabym sie, bo sama to po prostu widze. Moje zdjecia od fotografa tez pozostawiaja wiele do zyczenia, choc przyznaje, niektore sa pieknie wykonane.

Zgodze sie jednak z tym, ze forum stworzone przez zwierzaka, podlega zwierzakowym regulom.

Chyba najidealniej byloby faktycznie po prostu nie wpisywac sie pod stylizacja, ktora nam sie nie podoba. Mysle tez, ze w tytule watku, tego o relacjach, trzeba wyraznie wpisac, ze nie komentujemy negatywnie, jesli mamy tego nie robic.

No i na koniec - po tym co tu czytam, slowo gratulacje nabralo dla mnie nowego, niemilego wymiaru...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Cytat: Kasia w 23 Paź 2008, 14:11:29
mnie też sie podobało ale jak przeczytałam zastrzerzenia julki do tego zdjęcia to już mi sie mniej podoba :hihi:
bo rzeczywiscie i julka kadłubek bez nóg i mąż dziewnie wygiety :hihi:


A gdyby julka tego nie napisala ? Ja najpierw zobaczylam zdjecie i dopiero po przeczytaniu posta zwrocilam uwage ze faktycznie julce nog nie widzac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login