zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Ja jem z reguły 3 posiłki dziennie. Śniadanie koło 7:30, obiad o 12 i kolacja ok. 19.

Między posiłkami kawa, herbata albo woda. Slodyczy do pracy nie biorę, ciasto rzadko kiedy ktoś przyniesie. 
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

dragonfly

Cytat: mayagaramond w 24 Sty 2013, 15:39:03Ja jem z reguły 3 posiłki dziennie. Śniadanie koło 7:30, obiad o 12 i kolacja ok. 19.
o kurcze...
ja jem
7 sniadanie (pasza przewaznie)
10 - snack (jogurt, owoc)
13 - lunch
16 - znowu jakas przekaska mala
19 - kolacja

rudasekawf

Ostatnio ze zdrowym całkowicie jedzeniem u mnie trudno jakoś:

5.45 - Pasza na mleku z ziarnami i 1/2 jogurtu naturalnego + mandarynka
9.30 - Kanapka z szynką, ostrą pastą węgierską, do tego pół słoika marynowanej papryki lol
13.00- Potrawka  z kurczaka z warzywami
16.30 - Pomarańcza, drugie pół słoika papryki marynowanej,  kawa z mlekiem
19.00 - Kanapka + 2 frankfurterki + ogórki konserwowe
21.00 - 1/2 kubka mleka z łyżeczką miodu

justynaaaa2

rudasekawf i pewnie na jakiś czas musisz zapomnieć o całkowicie zdrowej diecie ;)
ja chciałam swoją kontynuować w ciąży ale nie dało rady, bo po prostu od większości rzeczy, które były podstawą mojego żywienia wcześniej, teraz mnie odrzucało  :crazy:
a miałam wściekłą ochotę na to co wcześniej mogłam jeść w małych ilościach, jak owoce, białe pieczywo, nie mówiąc już o słodyczach, ciastkach ;)
do tej pory np. warzywa muszę w siebie wmuszać
mogłabym się żywić tylko grzankami z żółtym serem, pomarańczami, mandarynkami i bananami :D

rudasekawf

Cytat: justynaaaa2 w 24 Sty 2013, 17:29:04rudasekawf i pewnie na jakiś czas musisz zapomnieć o całkowicie zdrowej diecie wink
Zdaję sobie z tego sprawę, zastanawiam się bardziej na ile to moja podświadomość podpowiada mi, że teraz to można trochę więcej, inaczej, a na ile związane jest to z ciążą :)

abkasia

dragon a ty dalej tak intensywnie cwiczysz?

mobka

No niestety myślę, że po prostu w ciąży same sobie na więcej pozwalamy ;D

rudasekawf

Cytat: mobka w 24 Sty 2013, 18:19:50myślę, że po prostu w ciąży same sobie na więcej pozwalamy
Też mam taką teorię lol

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 24 Sty 2013, 17:29:04rzeczy, które były podstawą mojego żywienia wcześniej, teraz mnie odrzucało

ja już teraz mogę zupełnie normalnie jeść
czasami mam tylko ochotę na colę, czego w stanie bez ciąży nie ruszam wcale, chyba że mam mega kaca

rudasekawf

Cytat: golinda w 24 Sty 2013, 18:26:14ja już teraz mogę zupełnie normalnie jeść
od kiedy zaczęły Wam się sensacje z jedzeniem? U mnie na razie w sumie brak, chyba za wcześnie jeszcze

golinda

Cytat: rudasekawf w 24 Sty 2013, 18:28:22
od kiedy zaczęły Wam się sensacje z jedzeniem? U mnie na razie w sumie brak, chyba za wcześnie jeszcze

w pierwszej ciąży mdłości zaczęły się w 5tc i skończyły w 14tc
w tej ciąży ok. 7tc i skończyły gdzieś w 13-14tc
no ale to jest sprawa bardzo indywidualna, nie chcę dawać nadziei, ale tym bardziej straszyć ;)

jo_miekka

Cytat: rudasekawf w 24 Sty 2013, 18:28:22
od kiedy zaczęły Wam się sensacje z jedzeniem? U mnie na razie w sumie brak, chyba za wcześnie jeszcze

U mnie nigdy.
Chyba że za sensację uznać wieczne uczucie sytości.


golinda

Cytat: rudasekawf w 24 Sty 2013, 18:35:54
Czyli jest szansa, że mnie nie dopadnie :) Zobaczymy

Pogadaj z abkasią, albo marax :D

rudasekawf

Cytat: golinda w 24 Sty 2013, 18:37:22Pogadaj z abkasią, albo marax Cheesy
Wywołane do tablicy Panie prosimy o odpowiedź lol

malutenka

Cytat: justynaaaa2 w 24 Sty 2013, 17:29:04mogłabym się żywić tylko grzankami z żółtym serem, pomarańczami, mandarynkami i bananami
ja bez ciąży tak mogłabym. Jeszcze z sezonowych dołożyłabym pomelo :D

abkasia

 :rotfl: W pierszej mdlosci  i wymioty od 6 tyg do 24 tyg
W drugiej od 6 do 40 tyg wymioty

golinda

Cytat: malutenka w 24 Sty 2013, 18:40:00ja bez ciąży tak mogłabym.

bez ciąży prawie nie ruszam cytrusów, mandarynki to dla mnie okropność, banan jeszcze ujdzie
dziś w kawiarni zamówiłam świeży sok z cytryn :D pani była lekko zdziwiona
a jeszcze bardziej jak go wypiłam i nawet się nie skrzywiłam ;)

rudasekawf

Cytat: abkasia w 24 Sty 2013, 18:40:45rotfl W pierszej mdlosci  i wymioty od 6 tyg do 24 tyg
W drugiej od 6 do 40 tyg wymioty
Padłam trupem, matko boska,

golinda

Cytat: rudasekawf w 24 Sty 2013, 18:43:07
Padłam trupem, matko boska,

uwierz mi, że nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić
ja z moimi kilkoma tygodniami samych mdłości, miałam ochotę skoczyć do zimnej Wisły!

malutenka

Ja uwielbiam kwaśne owoce, nawet truskawki jak kupuje to wybieram takie, żeby były bardziej różowe niż czerwone. I agrest...
A na przykład takiego banana to zjem owszem, ale rewelacji nie ma. Kaki nie tknę. Tylko pomelo coraz droższe, w carrefour już 6zł/szt, tydzień temu kupowałam za niecałe 5. Sezon się kończy :(

jo_miekka

Lubicie to pomoelo? Ja zawsze jakieś za słodkie trafiam albo wiórzaste. Wolę grejpfruty.

malutenka

Wiórzaste, ale soczyste jednocześnie. Tzn. ten miąższ odchodzi w takich kawałkach, nie ciapie się jak w grejpfrucie.

brawurka

malutenka kocham pomelo