zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tusia

MagdaG akurat teraz zamierzam rozpocząć odchudzanie, więc Twoje przepisy się przydadzą  :thankyou:

A za to  :beer:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

MagdaG

śniadanko

jajecznica na mleku (do rondelka wlewamy 1/4 szklanki chudego mleka i w momencie wrzenia wlewamy masę z dwóch jajek wymieszanych z pieprzem, solą i posiekaną cebulką. Cały czas mieszamy aż do momentu, aż jajko się zetnie). Kromka pieczywa chrupkiego z plastrami pomidora

drugie śniadanko

tarte jabłko doprawione szczyptą cynamonu zmieszane ze szklanką jogurtu naturalnego niesłodzonego

obiad

1/2 gotowanej piersi z kurczaka w jarzynce, wegecie itp., pieczarki gotowane w całości (bez ograniczeń), sałata lodowa z posiekaną cebulą, pieprzem, solą i łyżeczką oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego

podwieczorek

dwa grepfriuty (czy jak to tam się pisze) :)

kolacja

krem z brokułów - ugotować pół paczki mroczonych jarzyn i całą paczkę mrożonych brokułów (każde w innym garnku i każde na 1/2 kostki rosołku drobiowego). Po ugotowaniu odsączamy jarzynki i brokuły i miksujemy w blenderze. Zagęszczamy jogurtem naturalnym i doprawiamy solą i pieprzem do smaku.

MagdaG

#152
śniadanko

kroimy na drobne kawałki rzodkiewkę (około 10 kulek), ogórka zielonego, szczypiorek i cebulkę. Mieszamy z jogurtem naturalnym i doprawiamy solą i pieprzem. Do tego kromka pieczywa chrupkiego

drugie śniadanko

herbatka owocowa (może być bawarka) z sucharem bez cukrowym

obiad

100 gram gotowanej wołowiny z sosem chrzanowym (wołowinkę gotujemy na jarzynce, warzywku itp. Jogurt naturalny mieszamy z chrzanem tartym - ważne, żeby był na occie a nie na śmietanie - doprawiamy pieprzem i solą). Sałata z jajkiem i cebulą. Do potarganej sałaty lodowej dodajemy cebulkę pokrojoną w piórka i jajecznice z jednego jajka zrobioną na mleku (jak w poprzednim przepisie).

podwieczorek

jabłko pieczone - wydrążamy "ogryzek" z jabłka, ale tak aby nie przedziurawić go od spodu. Do jabłka wlewamy rozcieńczony w wodzie cynamon i 1/2 łyżeczki cukru. Całość owijamy starannie w folię aluminiową i pieczemy 20 minut w piekarniku - pyyyyycha:)

kolacja

jajka faszerowane

Jajka gotujemy na twardo. Kroimy na pół, wybieramy żółtko, po czym gnieciemy je z drobno pokrojoną porem, żółtkiem i pieprzem. Masą wypełniamy białko. Do tego kromka pieczywa chrupkiego

MagdaG

Zapomniałam dodać, że można pić bez ograniczeń wodę mineralną, herbatę i kawę niesłodzoną... umiarkowane ilości herbaty owocowej i mleka 0% tłuszczu:)

giga

MagdaG świetny jadłospis  :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

tusia kiedy zaczynamy odchudzanie  :friends:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

giga to może od poniedziałku :knuje: hmmm...
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Cytat: tusia w 29 Lis 2008, 22:55:24
giga to może od poniedziałku :knuje: hmmm...
To moja ulubiona dieta  :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: magdarynka w 02 Gru 2008, 08:30:59
Cytat: tusia w 29 Lis 2008, 22:55:24
giga to może od poniedziałku :knuje: hmmm...
To moja ulubiona dieta  :rotfl:

to jak moja, wtedy jeszcze zapobiegawcze nażreć się w sobotę  :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia i niedziele :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

zapomniałam dopisać, bo ja jak dieta od poniedziałku, to posilam się już od soboty.... :P

tusia

e tam dziewczyny, od poniedziałku też nie da rady  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

Jednak przed świętami nie zdecyduję się na odchudzanie,ale może po Nowym Roku i połączyć  to z przyrzeczeniem Noworocznym  :bye2: :training:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mati

mamy dietetyczkę na strefie???
zgłupiałam, a sama się nie znam :(
czy możecie coś powiedzieć o właściwościach oleju z pestek winogron?
większość zachwala, np.
http://www.abcgospodyni.pl/olejzpestek.html
czy
http://sklep.spirulina.pl/olej-z-pestek-winogron-vitis-vinifera-a-3.html
ale np. pewne dziwne forum neguje wszystkie tłuszcze poza oliwą z oliwek, smalcem i tranem  :crazy:
http://www.sfd.pl/Pytanie_o_olej_z_pestek_winogron-t196169.html
http://www.sfd.pl/olej_z_pestek_winogron_zamiast_oliwy_-t348486.html

pomocy, bo się gubię!

golinda

mati, to zależy do czego chcesz tego oleju używać
ja do smażenia używam takiej mieszanki:

http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=31744&pkt_id=&pro_id=&char_id=

do sałatek dodaję np. lnianego albo z avocado albo z orzechów włoskich (zależy, jaka sałatka)

z oliwek nie używam wcale, bo nie toleruję tego intensywnego smaku i zapachu

a smalec? no cóż... nie usmażyłabym niczego na tym ;)

mayagaramond

mati - najwazniejsze, zeby oliwa /olej byl tloczony na zimno. Tylko niestety nie zawsze zgadza sie to co jest napisane na etykiecie:

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Olivenoel/1294892/1294892/1293329/1295837/


To sa wyniki testu (im wyzsza ocena, tym gorzej).

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mati

dzięki dziewczyny, proszę po  :beer:

wrobelek0403

#167
odgrzebuje, bo zaczełam dzis dietowanie ;)

moze zrobie jak tiliam i bede wpisywac co jadłam :)

Dzien 1

SNIADANIE
omlet z dwoch jajek z szynka i serem, pol pomidora, szyczpiorek i kiełki rzodkiewki
szklanka soku pomidorowego (jakis wyjatkowo niesmaczny mi sie trafil, musze kupic inny)
herbata z cytryną

II SNIADANIE
guacamole z 1/3 awokado i twarozku
kawa z mlekiem

OBIAD
bedzie piers kurczaka z grilla zamarynowana, bob gotowany i pomidory z cebulką

KOLACJA
sałatka: garsć obranego bobu, pół pomidora, dwa plasterki poledwicy, kawałek lazura, winegret

no i niestety wieczorna koniecznosc Tiger  :headbang:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

bardzo ładnie, ale trochę mi brakuje zdrowych tłuszczy i za mało na drugie śniadanie :)

(nie wiem czy oczekujesz komentarzy w sumie ;) )
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

suegro no kurczak zamarynowany w ziołach z łyzką oliwy - wiec tłuszcze sa, a i awokado mocno tłuste :)

najadłam się tym guacamole jak prosie, miał byc do tego kefir, ale nie wcisnełam :D

ps. komentarze i pomysly na szybkie potrawy mile widziane  :beer:

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

ołki dołki :) powodzenia :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

suegro właśnie, bo Ty się na tym znasz, powiedz jak to powinno w zbilansowanej diecie być: węglowodanowe śniadania, białkowe kolacje? Tzn. chodzi mi o dostosowanie wartości odżywczych do pory dnia.

suegro

Cytat: jo_miekka w 06 Sie 2009, 20:15:13
suegro właśnie, bo Ty się na tym znasz, powiedz jak to powinno w zbilansowanej diecie być: węglowodanowe śniadania, białkowe kolacje? Tzn. chodzi mi o dostosowanie wartości odżywczych do pory dnia.

IMHO, każdy posiłek powinien zawierać duże porcje białka i warzyw, a średnie porcje zdrowych tłuszczy i węglowodanów o niskim IG.

Jedynie posiłki nocne oraz przed i po treningowe inaczej się komponuje.

Przed treningiem, najlepiej ok 2h przed najlepiej zjeść produkty o zwiększonej zawartości błonnika pokarmowego, jak: gruboziarniste pieczywo, ciemne kasze, warzywa strączkowe, a nawet owsianka :) Ale nie zaraz przed, bo bedziesz miec wzdęcia itp :D

Z kolei po treningu wręcz przeciwnie, powinno się zjeść coś co się szybko wchłania, żeby nie spalić mieśni. Czyli jakieś węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym plus białko. Może to być więc ryż, białe pieczywo, dobry jest banan ( w ogóle owoce ) oraz jakaś ryba lub chude mięso czy wędlina.

A na noc to najlepiej białko jakieś 1-2 h przed snem.

Jak masz wątpliwości to pytaj.

I zakładam, że pytasz o dietę redukcyjna a nie na masę? :)

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

#173
suegro no pytam o dietę zdrową, zrównoważoną.
Dzięki, leję piwo i pewnie jeszcze zapytam ;)

Dodany tekst: 07 Sie 2009, 15:40:27

Owsianka to podstawa diety na dłuższym rowerowym wyjeździe :)

wrobelek0403

DZIEŃ 2

ŚNIADANIE:
dwa jajka na twardo z sosem jogurtowo-musztardowym, dwa plasterki szynki z indyka, poł pomidora, kiełki
woda

II ŚNIADANIE
serek wiejski light z papryka i ogórkiem
kawa z mlekiem

PRZEKĄSKA
4 kawałki sushi z łososiem i ogórkiem  :blush: wiem, wstyd, ale "w gościach" byłam  :mocking:
garść pestek dyni

OBIADOKOLACJA
wieprzowina po chinsku - 10 dkg chudego schabu podsmazone, a potem uduszone z 3 pieczarkami, połową papryki, kapustą pekinska oraz sosem sojowym i imbirem do smaku

red bull  :blush:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login