zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

#125
DZIEŃ 12

ŚNIADANIE
serek wiejski + pomidor


OBIAD
surówka z sałaty lodowej, pomidora, papryki, ogórka
kotlet mielony
obiad dzisiejszy z kantyny pracowniczej, bo nie zdążyłam wczoraj nic sama upichcić

PRZEKĄSKA
5 plasterków szynki drobiowej

KOLACJA
pomidor z cebulką
fasolka szparagowa posypana pestkami dyni i parmezanem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

KONIEC DIETY :announce:

Dziewczyny, chudsza o prawie 4 kg kończę dietę

tzn. zaczynam "normalnie" jeść :shy:
ale nadal nie jem słodyczy, chipsów, ani fast foodów :Jumpy:

czuję się bardzo dobrze!
pozdrawiam wszystkie, które śledziły moje poczynania:) :piwko:

dzięki za wsparcie!! :smiley_thnx:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

tiliam gratuluję wytrwałości !!!  brawo
Polewam  :piwko:   ;)
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

tiliam  trzymaj formę  :thumbup: :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

szalona - ta juz skonczyla, a ja nawet nie zaczelam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

tiliam, 4 kg :surprise: Super, gratuluję :clapping: Tylko teraz nie wracaj do starych złych nawyków, żeby efekty były trwałe :)

sputnik_sweetheart

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lis 2008, 13:31:09
szalona - ta juz skonczyla, a ja nawet nie zaczelam :D
zwierzu weźmy się zmotywujmy, co? ;D
ja mam problem z tą dietą takowy, że nie jadam mięsa ostatnio więc muszę coś innego opracować, ale MUSZĘ  :ag:
motywujemy się dziołcha czy nie?  ;)

a tiliam gratuluję rzecz jasna :flowers:

zwierzatko_mojej_mamy

sputnik_sweetheart ja sobie dalam ostatni dzien wolnosci, bo wczoraj malz zrobic pyszniasta urodzinowa pizze domowa i musze dzisiaj dokonczyc i sobie nie odmowie :D
ale jutro startuje - wlasnie nie wiem jeszcze na co postawic - czy na miesna, czy na jogurtowa - to drugie byloby znacznie lepsze dla mojego zoladka biednego - no i dzisiaj zaopatruje sie w witaminki jakies - odczuwam braki ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

tiliam, gratulacje!!! ja bym nie wytrzymała na takich głodowych dawkach :)

sputnik_sweetheart

zwierzatko_mojej_mamy jaka dieta jogurtowa, proszę o szczegóły! :)

zwierzatko_mojej_mamy

sputnik_sweetheart o matko nie wiem :D tak se wymyslilam, ze w ciagu dnia jogurciki - bo to mi na pewno wyjdzie bez gotowania :D no i zawsze pod reka w pracy ;) rozwazam rowniez danio to slone + jakies jablka czy cus ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

tiliam, gratuluje wytrwałosci.  :clapping:

napisz prosze, skad brałas przepisy :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lis 2008, 15:38:02
sputnik_sweetheart o matko nie wiem :D tak se wymyslilam, ze w ciagu dnia jogurciki - bo to mi na pewno wyjdzie bez gotowania :D no i zawsze pod reka w pracy ;) rozwazam rowniez danio to slone + jakies jablka czy cus ;)

ale jogurt chyba srednio nadaje sie na posilek detetyczny, jugurty smakowe zawieraja z reguly tone cukru.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond ja nie jadam smakowych :D pfuj ;)

chodzilo mi o zwykle kefirki i takie tam, glownie po to, zeby zoladek uglaskac ;) nie bedzie sie wysilal przy trawieniu, to moze mnie polubi ;)

a juz od dawna kupuje wszystko co mozna bez cukru, za to nigdy nie kupuje bez tluszczu ;) zwykle jak pisza 0% tluszczu to tam jest cukru od cholery, a ludziki dalej mysla, ze to od tluszczu sie tyje ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lis 2008, 16:50:15
mayagaramond ja nie jadam smakowych :D pfuj ;)

chodzilo mi o zwykle kefirki i takie tam, glownie po to, zeby zoladek uglaskac ;) nie bedzie sie wysilal przy trawieniu, to moze mnie polubi ;)

a juz od dawna kupuje wszystko co mozna bez cukru, za to nigdy nie kupuje bez tluszczu ;) zwykle jak pisza 0% tluszczu to tam jest cukru od cholery, a ludziki dalej mysla, ze to od tluszczu sie tyje ;)

no jak bez smakowe to OK. Z reguly tak jest, ze jak nie ma tluszczu to jest tona cukru. Ale przy tych "bez cukru" tez trzeba uwazac, bo cukru zywklego tam moze nie byc, ale sacharyna juz tak.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: mayagaramond w 03 Lis 2008, 16:10:46
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lis 2008, 15:38:02
sputnik_sweetheart o matko nie wiem :D tak se wymyslilam, ze w ciagu dnia jogurciki - bo to mi na pewno wyjdzie bez gotowania :D no i zawsze pod reka w pracy ;) rozwazam rowniez danio to slone + jakies jablka czy cus ;)

ale jogurt chyba srednio nadaje sie na posilek detetyczny, jugurty smakowe zawieraja z reguly tone cukru.

potwierdzam. Ja tego nie jem, bo jako uwrażliwiona na cukier zaliczam to do słodyczy
lepie to , fuj

ale natrualny a do tego pomidorek do środka - PYCHA lol



Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 03 Lis 2008, 16:56:54
ale natrualny a do tego pomidorek do środka - PYCHA lol

tak czytam o tych kombinacjach ser bialy / jogurt z pomidorem i choc b. lubie baly ser to nie przelkne bialego sera z pomidorem. Bialy ser jem albo na slodko z dzemem, albo na slono ze szczypiorkiem.

Ale je nie zjem tez kanapki z zoltym serem i pomidorem :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Cytat: mayagaramond w 03 Lis 2008, 17:40:57
Cytat: salsa w 03 Lis 2008, 16:56:54
ale natrualny a do tego pomidorek do środka - PYCHA lol

tak czytam o tych kombinacjach ser bialy / jogurt z pomidorem i choc b. lubie baly ser to nie przelkne bialego sera z pomidorem. Bialy ser jem albo na slodko z dzemem, albo na slono ze szczypiorkiem.

Ale je nie zjem tez kanapki z zoltym serem i pomidorem :)

Z jakich względow? smakowych czy innych?

Mnie  kanapki z zoltym serem i pomidorem kojarzą się z Rysiem z Klanu. Grażynka mu takie robiła :ag:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: suegro w 03 Lis 2008, 17:50:54
Cytat: mayagaramond w 03 Lis 2008, 17:40:57
Ale je nie zjem tez kanapki z zoltym serem i pomidorem :)

Z jakich względow? smakowych czy innych?

Mnie  kanapki z zoltym serem i pomidorem kojarzą się z Rysiem z Klanu. Grażynka mu takie robiła :ag:

Kiedys zjadlam u koelzanki kanapke z serem i pomidorem, a pozniej w domu  :green: :green:.No i mam teraz uraz do tej kombinacji, choc moze to nie wina sera ani pomidora :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond ja mam wariacje jelitowe ze skutkiej z drugiej strony po mizerii ;D tez dziwne, bo eksperymentalnie zjadlam kiedys ogorka solonego luzem, potem kilka krazkow cebuli z sola i pieprzem i popilam smietana ;D i nic ;D ale jak zjem na raz wszystko to posiedzenie w przybytku gwarantowane ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

Cytat: tiliam w 03 Lis 2008, 13:19:24
KONIEC DIETY :announce:

Dziewczyny, chudsza o prawie 4 kg kończę dietę

tzn. zaczynam "normalnie" jeść :shy:
ale nadal nie jem słodyczy, chipsów, ani fast foodów :Jumpy:

czuję się bardzo dobrze!
pozdrawiam wszystkie, które śledziły moje poczynania:) :piwko:

dzięki za wsparcie!! :smiley_thnx:


aaa gratuluje! to ja spisuje sobie co jadlas i sprobuje.. 4kg by mi calkowicie wystarczyly:(

salsa

Maya - osobiście kocham biały ser, moge go jest w roznych zestawieniach z wyjątkiem jednego -   nienawidzę jak sie go profanuje cukrem, dżemem czy innym miodem ;)
bardzo lubie "twarożki" - biały ser z jogurtem/śmietaną jak kto woli  z róznymi dodatkami, dzis np. zrobiła sobie z ogórkiem, papryką pomidorem i szczypiorkiem - boskie
lubie tez serek homogenizowany naturalny z rzodkiewka i pomidorem oraz szczypiorkiem

a kanapkę z plastrem białego sera, pomidorkiem i cebulką + sól pieprz i bazylia  - kocham!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

MagdaG

Na diecie jestem odkąd pamiętam (no z małymi przerwami:) ) Przepisy wymyślam sama na podstawie wszelkiej wiedzy na temat odchudzania jaką nabyłam przez całe moje życie... i wiem, że najlepszą dieta odchudzającą jest dieta zwyczajna ale niskokaloryczna. Na takiej diecie potrafię schudnąć nawet 7-8 kg miesięcznie. Niestety niezły ze mnie łakomczuch i nie wytrzymuje długo bez łakoci. Jeśli się to którejś z Was przyda, to poniżej umieszczę kilka - naście przepisów dość smacznych dań naprawdę niskokalorycznych.... życzę smacznego:)

MagdaG

śniadanko

100 gr chudego sera białego mieszamy z dwoma pokrojonymi pomidorami, ogórkiem, papryką i rzodkiewką i szklanką jogurtu naturalnego. Sól i pieprz do smaku. Do tego jedna kromka pieczywka chrupkiego (pomimo, że to tylko 100 gr sera, to wymieszane z tak kupą jarzyn wychodzi strasznie dużo i zapycha na długo). Do tego herbatka albo kawka z chudym mlekiem

drugie śniadanko

mały kefir light suchar bezcukrowy


Obiadek

paczka mięska mielonego indyczego (ważne, żeby było czyste indycze bo inne się rozpada w gotowaniu),jedno żółtko z jajka, kalarepa, kapusta pekińska, rzepa, jogurt naturalny, przyprawy

mięsko mielone mieszamy z żółtkiem, pieprzem, szczyptą soli (nie za dużo, bo sól zatrzymuje wodę), czosnkiem i majerankiem, formujemy pulpeciki wielkości dużej mandarynki i gotujemy na wodzie z dodatkiem jarzynki, wegety itp. Do tego gotujemy pokrojoną na cząstki kalarepkę (alternatywa dla ziemniaków). Kapustę pekińską pokrojoną mieszamy z tartą rzepą i jogurtem, doprawiamy pieprzem, solą i czosnkiem w proszku.

podwieczorek

starta marchew z jabłkiem

kolacja

do rondelka wrzucamy pokrojoną na plastry cukinie, paprykę, pomidora bez skórki. cebule i pieczarki. Zalewamy dno wodą i dodajemy 1/4 kostki rosołku drobiowego. Dusimy i aż wszystko zmięknie - pychotka:)


MagdaG

sniadanko

kromka pieczywka chrupkiego z plastrem wędliny drobiowej, pokrojony ogórek, pomidor, papryka i rzodkiewka. Szklanka kefiru light.

drugie śniadanko

szklanka świeżego soku z marchwi

obiadek

gotowana chuda ryba, surówka z kapusty kiszonej i marchewki, pomidorek pokrojony w cząstki

podwieczorek

miseczka kisielu (należy kupić kisiel niesłodzony - w przepisie każą dodać cukru - zamiast cukru możemy dodać dwa, trzy tabletki słodzika rozgniecionego)

Kolacja

pomidory nadziewane tuńczykiem

pomidory przekrawamy na równe połówki, wydrążamy. Tuńczyk (w sosie własnym nie w oleju) rozdrabniamy i mieszamy z posiekaną cebulką dymką i białkiem z ugotowanego jajka. Doprawiamy pieprzem i solą. Przygotowaną masą faszerujemy wydrążone pomidorki. Pychotka:)