skurcze...

Zaczęty przez jusia, 17 Paź 2008, 12:15:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

pytanie do tych  bardziej doswiadczonych, jakie to jest uczucie, po wczorajszej wizycie u gina i jego inf. ze z KTG wynika, iz mam takowe (a ich za diabla nie czuje) to sie teraz w siebie wsluchuje na maxa i nie wiem, czy mam, czy nie mam :( rozumiem, ze w bardziej zaawansowanej fazie porodu, beda regularne i odczuwalne, ale teraz...troche mi goraco w krzyzu, moze to to, ale bardzo nieregularne, troche mnie ciagnie z przodu, moze to to...wybaczcie, ze pytam, ale z uwagi na planowana cc nie chce pojechac w ostatnim momencie...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

gioseppe


jusia a patrzylas na  http://www.rodzicpoludzku.pl/Dla%20kobiet/porod/przebieg-porodu1.html moze to też coś pomoże? na tej stronie powinno gdzies byc napisane o skurczach
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

marax

Cytat: jusia w 17 Paź 2008, 12:15:42
pytanie do tych  bardziej doswiadczonych, jakie to jest uczucie, po wczorajszej wizycie u gina i jego inf. ze z KTG wynika, iz mam takowe (a ich za diabla nie czuje) to sie teraz w siebie wsluchuje na maxa i nie wiem, czy mam, czy nie mam :( rozumiem, ze w bardziej zaawansowanej fazie porodu, beda regularne i odczuwalne, ale teraz...troche mi goraco w krzyzu, moze to to, ale bardzo nieregularne, troche mnie ciagnie z przodu, moze to to...wybaczcie, ze pytam, ale z uwagi na planowana cc nie chce pojechac w ostatnim momencie...

skurcze wystepuja juz nawet na miesiac przed porodem

brawurka

jusia juz pisalam ze u mnie byly duze skurcze a ja nic nie czulam, a potem jak czulam to bylo to takie bolesne napinaie sie brzucha, no nie wie jka to okreslic. ne pewno bedziesz wiedziala

foszek

Ja nie wiedzialam na poczatku czy to mnie kregoslup boli bo zle siedzialam, za duzo juz wazylam i mialam za duze mialam obciazenie... a to byly pierwsze skurcze.
A pozniej to juz bylo jak pisze brawurka:
Cytat: brawur w 17 Paź 2008, 13:10:19
ne pewno bedziesz wiedziala
:)

sonatina

Ja dzień przed porodem - zaznaczam wieczorem, byłam na ktg i wykazało, że mam skurcze - nic ich prawie  nie czułam - takie lekkie napinanie w dole brzucha. urodziłam następnego dnia rano o 8,30 a pierwszy skurcz o czwartej rano - wtedy poczułam co to znaczy skurcz - boli jak cholera!!!!
Możesz mieć zwiasuny porodu- skurcze które pojawiają się co jakiś czas, nieregularnie, zapowiadają zblizające się rozwiazanie.

zuzia

sonatina
to ci szybciutko poszło, chyba :)

foszek

Niektore to maja szczescie :)

sonatina

Cytat: zuzia w 19 Paź 2008, 23:25:47
sonatina
to ci szybciutko poszło, chyba :)

No właśnie ekspresowo:), w sumie od pierwszego bólu do urodzenia Ignasia 4,5 godz, w tym ok godz na porodówce. Wcześniej sie zbierałam , no i półgodzinny dojazd do szpitala, pobyt na izbie przyjęć. I wszystko w bólach, a bóle miałam dosłownie z sekundowymi przerwami!! A nie tak... , że najpierw co 10 min itd.
No i po porodzie wstałam od razu:) tak gdzieś po godzinie szłam już do toalety.

sweedee

u mnie odczuwalne skurcze pojawiły się jakiś czas po odejściu wód i dały się odczuć  :be:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

kamu2

Ja swoje skurcze odczuwałam jak lekkie bóle miesiączkowe.Też były nieregularne i nie wiedziałam czy to już te co powinny być.Ok 4 zaczęło mnie tak ćmić(ale nie bolało) zrobiłam kąpiel tak jak zalecały nam położne i jak by minęły tzn że jeszcze to nie te skurcze,ale że nie minęły to pojechaliśmy do szpitala,ona się nasilały co raz bardziej.Chociaż ok 7 rano jak pojechaliśmy do szpitala to na ktg prawie żadnych skurczy nie było widać.Na szczęście było rozwarcie i o 12.40 Maksiu był już na świecie.Mnie na początku aż tak bardzo nie bolało.Dokładnie czułam to tak jak bym miała zaraz dostać miesiączkę.O 6 pojechaliśmy jeszcze po wodę mineralna do macro
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aja

Cytat: kamu2 w 21 Paź 2008, 10:21:08
Ja swoje skurcze odczuwałam jak lekkie bóle miesiączkowe.
qurcze też mnie tak boli jak na miesiączkę cos czuję że dostane opier..... w czwartek od lekarza bo miałam lerzeć a mi to nie wychodzi

kamu2

prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!