laktator, wkładki laktacyjne, smoczki, butelki, nakładki na tetamte ;)

Zaczęty przez gioseppe, 09 Paź 2008, 14:06:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Salsa podejrzewam jednak ze tam był inny model laktatora. A te inne, szpitalne maja dodatkowe zabezpieczenie, którego mini właśnie nie ma i dlatego jest on polecany jako laktator osobistego użytku.
Te szpitalne mogą być przez wiele osób używane.
To nie kwestia tej plastikowego części (kielicha i butelki) bo ona jest taka sama.
Różnica jest w silniczku i to silniczki trzeba porównywać.

salsa

no ale mowimy o zalaniu mlekiem a zalewa się mlekiem własnie z tej czesci do odciagania, przecież nie dopinasz piersi do silniczka bezpośrednio ;) ja oczywiscie nie mam pojecia jak to zalanie miałoby się dokonac bo to działa na zasadzie ciagu w kominie, no ale robimy załozenie ze komus sie to jednak udało
a Marax mowi, ze te bakterie z mleka tup tup tup i juz są na Twoim mleku, tak ;)
no to moga sobie tup tup tup z mojej czesci plastikowej na silniczek
tylko ja sie pytam JAKIE bakterie ? bo na wzw jestem szczepiona dziecko tez
na sali tez wszystkie były szczepione
hiv odpadł

wiec co jeszcze nam moze przetuptać z tego silniczka do tego mleka? no i to coś, co nie ginie w 100 % 



Dodany tekst: 18 Wrz 2013, 15:29:21

nie wierze, ze juz drugi dzien doktoryzuje się z laktatora i silniczków lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Salsa bylas szczepiona na wszystkie rodzaje wzw ..... Zeby dyskutowac trzeba miec wiedze a tutaj jej ewidentnie brakuje .

Dodany tekst: 18 Wrz 2013, 15:57:56

Doda masz niesamowita wiedze :)

salsa

Cytat: marax w 18 Wrz 2013, 16:44:27Zeby dyskutowac trzeba miec wiedze a tutaj jej ewidentnie brakuje .

Maraxela, no wobec takich argumentów to ja dziękuję za rozmowę, rozumiem ze Twoja wiedza jak zawsze jest ogromna w kazdej dziedzinie, szczególnie szczegółowo opanowałaś budowę wszelkich laktatorów  ;)
tak na marginesie  :

lek. Magdalena Nehring-Gugulska
Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny
Stowarzyszenie Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią w Warszawie
lek. Monika Żukowska-Rubik
Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny
Stowarzyszenie Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią
Poradnia Laktacyjna Szpitala Specjalistycznego Św. Zofii w Warszawie

5. Czy kobieta chora na WZW typu B lub WZW typu C może karmić piersią?
Tak, zgodnie z obowiązującą wiedzą WZW typu B i WZW typu C nie stanowią przeciwwskazań do rozpoczęcia i kontynuowania karmienia piersią.
WZW typu B: po porodzie noworodek matki - nosicielki antygenu HBs, powinien otrzymać immunoglobulinę anty HBV i pierwszą dawkę szczepienia przeciwko WZW typu B. Od tej chwili może być karmiony bez przeszkód. Jeśli matka zachoruje w okresie karmienia piersią - niemowlę należy zaszczepić zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień i kontynuować karmienie.
WZW typu C: istnieje ryzyko zakażenia przez pokarm, ale jest ono minimalne. Ryzyko zwiększa się w przypadku koinfekcji HIV-1. Matka zakażona HCV przed porodem może i powinna karmić piersią. Nie udowodniono, aby uszkodzenie brodawek stanowiło czynnik zwiększający ryzyko zakażenia. Jedynie matce karmiącej, która zachoruje na ostre WZW typu C, zaleca się czasowe przerwanie karmienia piersią w ostrej fazie choroby (2-12 tyg.). W tym czasie poziom HCV RNA w pokarmie znacznie się zwiększa. Należy poinstruować matkę, jak utrzymać laktację do czasu powrotu do karmienia.


oraz:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CDwQFjAD&url=http%3A%2F%2Fczasopisma.viamedica.pl%2Fpp%2Farticle%2Fdownload%2F23415%2F18641&ei=2LM5UoaZB86qhQfUn4GYAg&usg=AFQjCNEqrDPoVh6jFVKW3v_rdWapUwydPA&sig2=-QGBbsRl_xKmh1W6M2bZEw&bvm=bv.52288139,d.ZG4&cad=rja

jesli wiec wątpliwe jest czy matka z wzw moze zarazi dziecko poprzez KP to na pewno nie zrobi tego kropla mleka zaschnieta na silniczku

choć pewnie zaraz napiszesz, ze autorom tez brakuje wiedzy, albo sa  beznadziejnymi lekarzami, lub tez mam zbyt duze zaufanie do nfz  - czy cos w tym stylu ;)

Cytat: doda w 18 Wrz 2013, 16:40:59a poza tym, przeciez nie sa nam znane wyniki badan innych kobiet.
no ale znane sa lekarzowi i szpital na pewno ma jakies porcedury postępowania z takimi osobami
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Salsa ty nie przyjmujesz zadnych argumentow.. zadnych. Nie tylko teraz ale zawsze. Zawsze twoje musi byc na wierzchu. Jeszcze Nigdy nie przyznalas sie do bledu.

Teraz napewno nastapi perlisy wywod na temat mojej niekompetencji.

Sperasz sie na 3 str o laktatorach twierdzac raz jedno raz drugie.

Ale zeby" skaly sraly " i tak bedziesz sie zapierac..

Dodany tekst: 18 Wrz 2013, 16:25:23

A i jest wiele bakrerii nie tylko wirusy ;)
Ale skoro ty wiesz lepiej niz producent to z czym tu dyskutowac?

salsa

Abkasia-sama ze sobą nie rozmawiam jak widzisz, te 3 strony to nie tylko moje wypowiedzi ;)

dziewczyny chcą kontynowac temat, dzis zostałam wywołana personalnie wiec się odniosłam-nie rozumiem o co CI chodzi ? przeciez gdyby nie dzisiejsze wypowiedzi z rana to tematu by juz nie było bo dla mnie wyczerpał się juz wczoraj

jelsi bym uważała, ze popełniłam błąd to bym się do niego przyznała, jednak tak nie uwazam

Dodany tekst: 18 Wrz 2013, 16:29:02

Cytat: abkasia w 18 Wrz 2013, 17:23:48A i jest wiele bakrerii nie tylko wirusy wink
pytałam się JAKIE ale nie uzyskałam odpowiedzi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia


Kasia

Salsa to nie o kielich i te butelkę chodzi tylko właśnie o te cześć silnikową :) tam sie mleko może dostać i tylko z tego wynika zagrożenie. Szpitalne laktatory maja zabezpieczenie, mini nie ma i dlatego producent zaleca go do osobistego użytku (te szpitalne mogą być przez wiele osób używane)

salsa

czyli wszystko to co ejst równiez na tej nieszczesnej puszce, o ktorej mowiłam, w butach po innych dzieciach ktore tak chetnie kupujecie etc etc - myślę, ze te bakterie sa wszedzie w okol nas, z gronkowcem to juz w ogole jest kontakt codzienny- ale tu zachowanie zasad higieny jest wystarczajce- wiec dokąłdne umycie silniczka i podziałanie wrzatkiem - nie pamietam juz, pewnie mnie poprawicie ale taki gronkowiec to chyba ginie w  60 stopniach????
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia


salsa

Abkasia, naprawdę nie wiedziałaś ze gronkowiec "jest dostępny" praktycznie wszedzie? akurat kiedys na potrzeby pewnego klienta i jego sprawy musiałam zgłębić temat gronkowca
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Widze ze nie tylko masz dyplom z prawa ale rowniez z biologii, mikrobiologii, medycyny itd, itp.......

salsa

Abkasia, nie badz złosliwa, tak nie bede z Tobą rozmawiać-albo normalnie albo wcale.

moja praca wymaga tez zgłębiania wiedzy z innych dziedzin, taki zawód
akurat miałam kilka spraw związanych z gronkowcem, odszkodowawczych
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Cytat: salsa w 18 Wrz 2013, 17:44:25
Abkasia, nie badz złosliwa, tak nie bede z Tobą rozmawiać-albo normalnie albo wcale.

moja praca wymaga tez zgłębiania wiedzy z innych dziedzin, taki zawód
akurat miałam kilka spraw związanych z gronkowcem, odszkodowawczych

Wiesz co moze trzeba zglebiac ta wiedze dokladniej jednak zeby byly lepsze efekty i wnioskowanie poprawne. Doczytac np o mrsa i jego wielu wariantom . Nie grozic procesami lekarzom oczerniajac dobre imie szpitala. Doda wyraza sie duzo bardziej logicznie i jej argumentacja mnie w pelni przekonuje a zawod i wiedze macie ta sama .

salsa

Cytat: marax w 18 Wrz 2013, 19:31:45oczerniajac dobre imie szpitala.
no to akurat Ty zrobiłas w tej rozmowie ;)

podałam Ci linki osób, które się w tym specjalizują - rozumiem ze ich wiedza i argumentacja Cie nie przekonują ? bo może tez powinnas jednak zgłebić temat ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

I widzisz salsa ty dalej swoje.. mowi ci sie o mrsa chocby a ty dalej swoje..

marax

Mi juz wszystko opadlo ty nie umiesz czytac tego co ci spece pisza jak ty pracujesz zawodowo ?
Czy twoje dzecko dostalo immuniglobuline ? :crazy:

Dodany tekst: 18 Wrz 2013, 19:13:40

Czy noworodki liza puszki albo z nich pija ? Czy laktator medela to to samo co medela profesional? Poddaje sie abkasia miala racje. Czy ktos oprucz salsy mnie nie rozumie ?

salsa

Abkasia i MAraxela - czy Wy nie umiecie rozmawiać merytorycznie, normalnie ??
było najpierw o zarażeniach przez mleko żołtaczką
zamieściłam linki do informacji na ten temat
ok-te argumenty nie są zrozumiałe dla Was jak widac-w tym celu nawet podejrzewam żadna z was nie p[rzeczytała tego, co wkleiłam, ale ok, mniejsza z Tym - łatwiej niż czytać ze zrozumieniem, jest napisac że wszystko opadło i mam się przyznać do błedu...

wiec teraz przerabiamy gronkowca złocistego, tak? uwazacie że źródłem zakażenia jest silniczek od laktatora ? hmmmm no dobrze, moze faktycznie nie bede kontynuować tej rozmowy, bo to juz jest absurdalne

Abkasia-w swojej odpowiedzi na moje pytanie "jakie bakterie?" napisałaś ogolnie : gornowiec, paciorkowce...
no wiesz, odmian jest bardzo bardzo duzo, nie tylko złocisty - moze powinnaś ścisłej się wyrażać a nie unosić ? na razie nie podałas zadnego argumentu tylko jesteś po prostu złośliwa

Cytat: marax w 18 Wrz 2013, 20:10:03tego co ci spece
ja wiem ,ze ty czujesz się specem w każdej specjalizacji z dziedziny medycyny, ale no cóż - specjaliści  w tej dziedzinie piszą cos innego-poczytaj to, co wrzuciłam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Alez ja przeczytalam i wnioski widac mamy rozne z tej samej wypowiedzi

salsa

widać tak ;)

no ale wy twierdzicie, ze gronkowcem złocistym można sie zarazić przez silniczek zakupiony od innej osoby.... - moim zdaniem nie mozna, ale nie chce mi się juz tego rozwijac, szukac linków etc bo bedą kolejne 3 strony teraz o gronkowcu złocistym... na koniec znowu padnie kilka niemiłych słow pod moim adresem ;)

ale dobrze - przyznaje Abkasi rację w jednym - popełniłam błąd, ze sie wdałam w tą dyskusję - w sumie to mogłam się spodziewać, ze jak zabraknie argumentów to ruszą wycieczki osobiste ;) nie jestem zaskoczona

jak dziękuje za dyskusję
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

fasolka1980


rudasekawf

Z braku doświadczenia w użytkowaniu w dyskusji nie wzięłam udziału, za jakiś czas może się wypowiem.

Po przemyśleniu postanowiłam kupić ten laktator, zamówiłam na allegro Medelę mini electric, zapłaciłam 290 zł już z przesyłką. Przeszłam po sklepach, aptekach itd. i ceny mnie powaliły. Ciężko w sklepie dostać taniej niż 360-400zł, jeśli w ogóle są, bo najczęściej mają inne tańsze "które im się sprzedają". Spisałam kilka modeli w okolicy cenowej do 200 zł i opinie w necie straszne.

Nie chciałabym, żeby T. zamiast być ze mną latał za laktatorem, wkurzał się, że nie może dostać i kupił z braku laku jakieś badziewie :)

Dzięki dziewczyny :*

tiliam

rudasekawf

I super, ja wyszłam z tego samego założenia ;)
Po co ma potem chłop latać i kupić byle co
Ja na pewno bede spokojniejsza mając swój własny juz w szpitalu ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

ja się nie wdaję w dyskusję, ale własnie wczoraj dostałam ten laktator medeli od znajomej. I powiedziałą, ze mam ściągać mleko w pozycji pionowej, bo jej się zalał silniczek mlekiem i był w serwisie:) Ale nic jej nie mówili, że ma dalej nie pożyczać. Ale mnie jakoś to zdziwiło i właśnie szukałam info na necie czy to możliwe i co z dalszym używaniem... A jak zawsze najwięcej info jest na strefie:D

fasolka1980

a jak można ściagać inaczej niz w pozycji pionowej?  :hmm:


z innej beczki - jakby ktos chciał to mam do oddania większą częśc opakowania wkładek laktacyjnych z babydreama