laktator, wkładki laktacyjne, smoczki, butelki, nakładki na tetamte ;)

Zaczęty przez gioseppe, 09 Paź 2008, 14:06:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Cytat: mobka w 05 Sie 2010, 11:07:46Ale jest odbior osobisty lub wysylka kurierem i nastepnego dnia sie juz ma. Wiec to mnie wstrzymuje.
mobka jakbys medelę zamawiała to w Twoim sasiedztwie mieszka jedna sprzedawczyni i przynajmniej rok temu miała najniższe ceny w Warszawie :D

zosia2007

Cytat: mobka w 05 Sie 2010, 11:07:46Ale jest odbior osobisty lub wysylka kurierem i nastepnego dnia sie juz ma. Wiec to mnie wstrzymuje.
obys tylko zdazyla go odebrac bo wiesz mi jak cie zlapie zapalenie w nocy to do rana juz mozesz miec temp 40C i mozesz wyladowac w szpitalu. no ale to twoja decyzja. laktatory nie sa tanie, niestety :(

mobka

Cytat: zosia2007 w 05 Sie 2010, 10:15:26
obys tylko zdazyla go odebrac bo wiesz mi jak cie zlapie zapalenie w nocy to do rana juz mozesz miec temp 40C i mozesz wyladowac w szpitalu. no ale to twoja decyzja. laktatory nie sa tanie, niestety :(

To zawsze jest wyjscie w postaci dyzurujacej apteki i najtanszy laktator albo wybrany w wyzszej cenie.

Kasia raczej aventa kupie. Tylko nei wiem czy recznego, czy elektronicznego.

Kata

Cytat: mobka w 05 Sie 2010, 10:07:46
Ale jest odbior osobisty lub wysylka kurierem i nastepnego dnia sie juz ma. Wiec to mnie wstrzymuje.

Koło mnie akurat takiej możliwości nie było. Poza tym kupując wcześniej można na jakąś okazje trafić (mnie się tak udało) i kupić to co się chce a nie co będzie najtańsze w aptece lub pod ręką.
Pozdrawiam

Kata

mobka

Cytat: Kata w 05 Sie 2010, 10:46:29
Koło mnie akurat takiej możliwości nie było. Poza tym kupując wcześniej można na jakąś okazje trafić (mnie się tak udało) i kupić to co się chce a nie co będzie najtańsze w aptece lub pod ręką.

Dlatego nie neguje takiego postepowania, tylko tlumacze, dlaczego ja sie wciaz nei zdecydowalam ;D Ja to w ogole uwierzyc nie moge, ze moje mikro piersi cos wyprodukuja :D

zosia2007

mobka takie mikro piersi zazwyczaj maja wiecej mleka niz takei duze :D
ja na poczatku jeszvcze w szpitalu moglam spokojnie troje dzieci wykarmic :D

OlaFasola

Cytat: zosia2007 w 05 Sie 2010, 12:05:01ja na poczatku jeszvcze w szpitalu moglam spokojnie troje dzieci wykarmic Cheesy
U mnie w szpitalu też była taka jedna. Mleko jej tryskało ..... z pod pach  :rotfl: :rotfl:

To nie żadne jaja, dziewczyna miała tam jakiś dodatkowy gruczoł i ją położne bandażowały, żeby się to uspokoiło.

zosia2007


ziuta

mobka, moje mikro piersi też produkuja tyle mleka, ze na poczatku nie nadazalam z wymiana wkladek, wszystko zalewalam tym mlekiem, nie mowiac juz o chlustaniu biednemu maluchowi w twarz pod cisnieniem  :blush:
A laktator rzeczywiscie warto kupic przed porodem, glownie dlatego ze wtedy zrobisz to taniej  ;)
Imo reczny wystarczy, ja mam tommee tippee i sprawdza sie doskonale, zapalenie piersi juz tez razem przezylismy... Spokojnie sciagam bez wysilku i we wlasnym tempie. Na poczatku tez chcialam kupic elektryczny, ale teraz nie wyobrazam sobie przystawic takiej ssacej maszyny do obolalych czesto brodawek, nawet jak ma regulacje sily ssania. Wole sobie sama regulowac recznie, na poczatku powoli i delikatnie a po chwili juz szybko i sprawnie, wydaje mi sie ze przy recznym ma sie wieksza kontrole, ale moge sie mylic bo nie mam porownania. A jak jest potrzeba rozkrecenia laktacji to zawsze mozna wypozyczyc elektryczny ze szpitala na te kilka pierwszych dni, potem juz przeciez reczny tez wystarczy.

justynaaaa2


mobka

Dzieki dziewczyny, kupie chyba reczny aventa :)

Dodany tekst: 05 Sie 2010, 17:20:18

Kupiłam http://allegro.pl/item1162385344_laktator_elektroniczny_iq_avent_mk.html
Mąż namówił mnie na elektroniczny ;D

marcheewka

Cytat: mobka w 05 Sie 2010, 14:36:23
Dzieki dziewczyny, kupie chyba reczny aventa :)

Dodany tekst: 05 Sie 2010, 17:20:18

Kupiłam http://allegro.pl/item1162385344_laktator_elektroniczny_iq_avent_mk.html
Mąż namówił mnie na elektroniczny ;D
Mobka i bardzo dobrze. Najwyzej bęzdiesz używać wersji recznej ;) no a może właśnie potrzebna będzie elektroniczna.

Ja też go raczej kupię, tzn elektroniczny ale trochę później

elizapj

urodzilo sie jescze 3 pytania do wszystko wiedzacyh o laktatorach - cos czego z youtube sie nie dowiem;)

jak to jest z  pokarmem pomiedzy odciagnieciem a podaniem?
tzn krok po kroku.
1. jest sobie w butelce x godzin - i musi byc w lodowce?
2. czy jest jakies ograniczenie ile godzin pomiedzy sciagnieciem a podaniem moze max uplynac?
3. jesli stoi w lodowce to potem musze podgrzac, tak? czyli musze wiedziec, ze butelka, do kt odciagam jest kompatybilna z podgrzewaczem? tzn musze kupowac jedno z mysla o drugim? czy bywaja jakies uniwersalne podgrzewacze?

dzieki:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: elizapj w 06 Sie 2010, 19:22:05
urodzilo sie jescze 3 pytania do wszystko wiedzacyh o laktatorach - cos czego z youtube sie nie dowiem;)

jak to jest z  pokarmem pomiedzy odciagnieciem a podaniem?
tzn krok po kroku.
1. jest sobie w butelce x godzin - i musi byc w lodowce?
2. czy jest jakies ograniczenie ile godzin pomiedzy sciagnieciem a podaniem moze max uplynac?
3. jesli stoi w lodowce to potem musze podgrzac, tak? czyli musze wiedziec, ze butelka, do kt odciagam jest kompatybilna z podgrzewaczem? tzn musze kupowac jedno z mysla o drugim? czy bywaja jakies uniwersalne podgrzewacze?

dzieki:)

1. Moze byc x godzin bez lodowki, y godzin w lodowce i z dni w zamrazalniku. Trzeba by tylko poszukac, moze google zaraz pomoze.
2. No tu odpowiedz wynika z odpowiedzi na pierwsze pytanie.
3. Ja podgrzewacza w ogole nie kupuje. Zawsze mozna podgrzac wstawiajac pojemnik/butelke do garnuszka/pojemnika z ciepla woda. Z reszta w jakiejs ksiazce, nei  pamietam juz w ktorej, czytalam, ze pokarm moze miec spokojnie temperature pokojowa.

Dodany tekst: 06 Sie 2010, 19:34:28

I google juz pomogl http://www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=7&id=30&Itemid=114

elizapj

Cytat: mobka w 06 Sie 2010, 20:33:48nei  pamietam juz w ktorej, czytalam, ze pokarm moze miec spokojnie temperature pokojowa.
nie no nie chodzilo mi zeby je do wrzenia doprowadzac;)
ale np wyciagniete z lodowki temp-ry pok-ej miec nie bedzie;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: elizapj w 06 Sie 2010, 20:38:02ale np wyciagniete z lodowki temp-ry pok-ej miec nie bedzie;)
No to zagotowac wode w garnuszku/czajniku i wstawic butle do naczynia z ta woda ;D Mikrofali ponoc nie powinno sie uzywac.

feeling.good

- pokarm po odciągnięciu:
12h w temperaturze pokojowej
2-5 dni w lodówce
do 6 miesięcy w zamrażarce (jeśli nie jest tylko szufladką wewnątrz lodówki).


- podgrzewacza są raczej uniwersalne, więc każda butelka powinna się zmieścić.
Przez pierwsze tygodnie podgrzewaliśmy z kubku, później okazyjnie kupiłam podgrzewacz TT i jestem bardzo zadowolona. Mimo wszystko, jest to mniej upierdliwe niż gotowanie wody, przelewanie do kubka i podgrzewanie. I szybsze:)

elizapj

Cytat: feeling.good w 06 Sie 2010, 19:49:19
- pokarm po odciągnięciu:
12h w temperaturze pokojowej
2-5 dni w lodówce
do 6 miesięcy w zamrażarce (jeśli nie jest tylko szufladką wewnątrz lodówki).


- podgrzewacza są raczej uniwersalne, więc każda butelka powinna się zmieścić.
Przez pierwsze tygodnie podgrzewaliśmy z kubku, później okazyjnie kupiłam podgrzewacz TT i jestem bardzo zadowolona. Mimo wszystko, jest to mniej upierdliwe niż gotowanie wody, przelewanie do kubka i podgrzewanie. I szybsze:)
DZieki:)
w m-czasie znalazlam odp na 1 i 2 ze strny medeli:Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ale wlasnie o uniwersalnosci podgrzewaczy nie bylo. wiec ciesze sie ze sa uniw.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Eliza, ja jeszcze dodam, ze jesli bys chciala odciagac i magazynowac na pozniej w lodowce (warto, zeby ni bylo takiej sytuacji, ze musisz wyjsc lub zostawic z kims dziecko a nie masz dla niego wystarczajaco duzo pokarmu) to kup sobie jakies pojemniczki. Ja kupilam 3 dodatkowe medeli czyli mialam 4. mialam tez (doradzily mi dziewczyny na strefie) takie apteczne pojemniczki na mocz. Idealne do mrozenia i przechowywania mleka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

nionczkadzieki,  dokupie
a Ty jak odgrzewalas? wlasnie wygooglowalam, ze medela tez ma podgrzewacz...ale of course za 44GBP :zly:
http://www.mothercare.com/Medela-B-Well-Bottle-Warmer/dp/B003VKQC1C?_encoding=UTF8&
stad wolalabym wiedziec, ze w jakims uniwersalnym dam rade odgrzac, jakos mi ta metoda na baño aria nie pasuje na 1szy rzut oka;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

elizapj no ale tu masz np TT, ponad dwa razy tańszy niż medela, a zachwalany przez feeling. No i TT ma duże butelki, więc pewnie inne też powinny się zmieścić, no ale tego nie wiem na pewno, bo podgrzewacza nie mam.
http://www.mothercare.com/Tommee-Tippee-Bottle-Food-Warmer/dp/B0013A224S/ref=ts_dp_2/275-5024781-4372423?_encoding=UTF8&mcb=core

feeling.good

TT jest pod tym względem bezpieczny bo ich butelki są naprawdę szerokie. Ja mam jeszcze pojemniki z chicco, aventu i medeli i wszystkie pasują.

Ja też polecam woreczki do mrożenia. Wychodzi taniej i zajmują mniej miejsca niż pojemniki.

OlaFasola

Cytat: feeling.good w 06 Sie 2010, 21:45:32Ja też polecam woreczki do mrożenia. Wychodzi taniej i zajmują mniej miejsca niż pojemniki.
Woreczki są super, bo pojemniczki zajmują całkiem sporo miejsca. Ale trzeba uważać, bo zdarza im się przeciekać, dlatego lepiej nie rozmrażać bezpośrednio w wodzie.

zosia2007

ja mam podgrzewacz TT i jest rewelacyjny, 3 min i mleko cieple ;D

OlaFasola

feeling.good,zosia2007 a ten podgrzewacz nadaje się też do rozmrażania/podgrzewania zupek, obiadków itp?