laktator, wkładki laktacyjne, smoczki, butelki, nakładki na tetamte ;)

Zaczęty przez gioseppe, 09 Paź 2008, 14:06:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

u mnie jest 22 C, bo ja strasznie ciepłolubna jestem, ale wietrze i nawilżam, wiec jest chyba OK :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka

u mojej szwagierki jest 25 C, dzieci w body z dlugim rekawem i rajstopki, jak u niej jestem to maje rozbieram jak moge bo zaraz spocona

nionczka

Dzieki Gioseppe, zasluzylas na soczek.
U nas temperatura w nocy i podczas kiedy jestesmy nieobecni zima spada do 13-14 stopni. Po powrocie z pracy wlaczamy ogrzewanie i jak sie kladziemy dochodzimy tak do 18. Mi jest zimno caly czas, ale nie satc nas na grzanie mieszkania do 22 stopni minimum tak jakbym chciala. Wiem, ze przy dziecku trzeba bedzie grzac i wtedy chyba pojdziemy  z torbami. Bo zeby miec 20 stopni codziennie i przez cala dobe w domu to tak 100 euro na miesiac lekka reka pojdzie :-(
My przynajmniej mamy ogrzewanie w domu i nielimitowana ciepla wode (droga jak cholera, ale sie nie konczy). Nie kazdy ma tyle szczescia...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

nionczka
wystarczy 18
im mniej w granicach normy tym zdrowiej i dziecko mniej na infekcje :)

podczas kapieli pomieszczenie powino miec temp ok 22C

ja jestem zmarzluch ale wole sie cieplej ubrac (zawsze siedze w swetrze/polarze i dlugich gatkach) niz sie dusic a latac polnago :)


http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

gioseppe

przypomnialo mi sie jeszcze


spacery (zimą)
na spacer mozna zabrac juz 5-6 dniowego noworodka na pol godziny
pod warunkiem ze jest zdrowy
i nie ma mgły
potem czas mozna wydluzac

pielegnacja kikuta pepka :)
dopiero ubrane dziecko potraktowac spirolem w odpowiednim miejscu
itak bedzie ryk  :)
przemywac po kapieli, po nocy. srednio 3-4 razy dziennie

gdy podczas karmienia dziecko nie oddycha noskiem nalezy mu przemyc patyczkiem do uszu nasaczonym sola fizjologiczna lub aerozolem w spreju - bo czesto jest to powod ze nie chce jsc - nie moze oddychac :)

po kazdej kapieli robic masaz glowki miekka szczotka
jaka miekka to nie wiem :)

aha i podczas kapieli nie moczyc uszu
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

siog

ale sie naczytalam! lo jezusicku, teraz sie boje miec dziecko!

Nionczka, u mnie w obecnym domu jakbym miala utrzymac temp 20 st przez caly dzien to rachunek za miesiac ok 500 eur :o ale my nie mamy ogrzewania centralnego  :thumbdown:

eva_luna

nionczka i siog, przynajmniej macie mozliwosc sterowania cieplem. ja w poprzednim mieszkaniu mialam piec gazowy i wlaczalam cieplo kiedy chcialam, nawet w srodku lata. Teraz mam centralne, w kazdym pokoju maly grzejniczek i nie wiem jak bedzie zima. Pierwsza zima w tym mieszkaniu i nie wiem czy nie zakupie farelki....

marax

Cytat: eva_luna w 24 Paź 2008, 13:27:46
nionczka i siog, przynajmniej macie mozliwosc sterowania cieplem. ja w poprzednim mieszkaniu mialam piec gazowy i wlaczalam cieplo kiedy chcialam, nawet w srodku lata. Teraz mam centralne, w kazdym pokoju maly grzejniczek i nie wiem jak bedzie zima. Pierwsza zima w tym mieszkaniu i nie wiem czy nie zakupie farelki....
dokup termostaty do grzejnikow bedziesz mogla strowac cieplem

marax

a co do fareli ja mam gleboki uraz do tych takich grzejnikow z dmuchawa-mieszkalam 2 lata w meiszkaniu ogrzewanym tylko w taki sposob powiem szczerze, ze nie znalazlam jeszcze ani jednej dmuchawy ktora by sie nie popsula po miesiecu-te za 60 zl dzialaja ok tygodnia (tz ten wiatraczek sie psuje srednio po 7 dniach) pozniej juz grzeja same sprzezyny-mielismy nawet taki za 300 zl pochodzl 2 miesiace i skutek identyczny jak w grzejniku za 60 zl

zwierzatko_mojej_mamy

 a u mnie w domu wizga wiatrem :D takesmy przezwyczajeni :D i slabo mi sie robi, jak kumpel dziecko do karmienia owija w kocyk - temperatura w mieszkaniu 26-28 stopni...
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Paź 2008, 13:43:16
a u mnie w domu wizga wiatrem :D takesmy przezwyczajeni :D i slabo mi sie robi, jak kumpel dziecko do karmienia owija w kocyk - temperatura w mieszkaniu 26-28 stopni...

moj ojciec byl jeszcze lepszy-matka mnie kapala a ojciec stal kolo niej i dmuchal na mnie farelka.bylam notorycznie chora az ktoregos dnia uswiadomili sobie ze dmuchajaca na mokre cialo farelka daje uczucie zimna:)

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Paź 2008, 13:43:16
a u mnie w domu wizga wiatrem :D takesmy przezwyczajeni :D i slabo mi sie robi, jak kumpel dziecko do karmienia owija w kocyk - temperatura w mieszkaniu 26-28 stopni...

ha ha:) u nas stosuje sie zimny wychow i taki bede dla dziecka lepszy. Dzieci przegrzane choruja duzo wiecej niz takie dziecko ktore zahatuje sie

zwierzatko_mojej_mamy

siog no u nas tez ;) moja mama zabija wzrokiem panie, ktore swoje dzieciaczki wysupluja z 6sciu warstw okryc... a jak sie pytaja, dlaczego choruje - to mowi "jeszcze bardziej ubierac, to na pewno przestanie.."

a i kiedys popadla prawie w ekstaze, jak zobaczyla rodzenstwo anglojezyczne na stoku ;) lat na oko 3 i 4 - bez czapek, bez rekawiczek, zjezdzali z gorki na jabluszku, w zwiazku z czym nogawki sie podwinely az do kolan i pod kombinezonem NIE bylo rajstopek tylko gole lydy ;D rodzicie radosnie na nich patrzyli popijajac piwo z daleka i nikt nie podbiegal co 3 minuty, zeby poprawic ubranko "bo zimno bedzie" :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

my montujemy takie elektryczne glowice http://www.allegro.pl/item460646521_glowica_termostatyczna_burg_oszczedzasz_gratis.html
wiec kazdy z kaloryferow moze byc zaprogramowany osobno-np jak nas nie ma caly dzien w sypalni ,gabinecie itd to tam sie od 8-16 .00 temperatura tylko utrzymuje na poziomie 15 stopni a po 16.00 zawor puszcza i robi sie 20.00 a w dziecka pokoju stale utrzymuje 20 stopni -troche to kosztuje ale ponoc bardzo szybko sie zwraca w kosztach ogrzewania.

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Paź 2008, 13:52:09
siog no u nas tez ;) moja mama zabija wzrokiem panie, ktore swoje dzieciaczki wysupluja z 6sciu warstw okryc... a jak sie pytaja, dlaczego choruje - to mowi "jeszcze bardziej ubierac, to na pewno przestanie.."

a i kiedys popadla prawie w ekstaze, jak zobaczyla rodzenstwo anglojezyczne na stoku ;) lat na oko 3 i 4 - bez czapek, bez rekawiczek, zjezdzali z gorki na jabluszku, w zwiazku z czym nogawki sie podwinely az do kolan i pod kombinezonem NIE bylo rajstopek tylko gole lydy ;D rodzicie radosnie na nich patrzyli popijajac piwo z daleka i nikt nie podbiegal co 3 minuty, zeby poprawic ubranko "bo zimno bedzie" :D

jest takie powiedzonko w Ie, jak rozpoznasz polskie dziecko? bo ma czapke na glowie niezaleznie od pogody

eva_luna

Cytat: maraxela w 24 Paź 2008, 13:32:44
Cytat: eva_luna w 24 Paź 2008, 13:27:46
nionczka i siog, przynajmniej macie mozliwosc sterowania cieplem. ja w poprzednim mieszkaniu mialam piec gazowy i wlaczalam cieplo kiedy chcialam, nawet w srodku lata. Teraz mam centralne, w kazdym pokoju maly grzejniczek i nie wiem jak bedzie zima. Pierwsza zima w tym mieszkaniu i nie wiem czy nie zakupie farelki....
dokup termostaty do grzejnikow bedziesz mogla strowac cieplem

maraxela mam termostaty i jesli bedzie trzeba je przykrecac to pol biedy. gorzej, jak chalupa bedzie niedogrzana- bede musiala szukac dodatkowego zrodla ciepla.

Cytat: siog w 24 Paź 2008, 13:47:39

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Paź 2008, 13:43:16
a u mnie w domu wizga wiatrem :D takesmy przezwyczajeni :D i slabo mi sie robi, jak kumpel dziecko do karmienia owija w kocyk - temperatura w mieszkaniu 26-28 stopni...

ha ha:) u nas stosuje sie zimny wychow i taki bede dla dziecka lepszy. Dzieci przegrzane choruja duzo wiecej niz takie dziecko ktore zahatuje sie

ja tez jestem raczej zwolenniczka zimnego chowu, ale co za duzo to niezdrowo....
moj siostrzeniec po domu na bosaka lata, szwagier okna otwiera do tego bo ma nadcisnienie i mu wiecznie goraco, a maly co 2 tygodnie przeziebiony..

jusia

Cytat: maraxela w 24 Paź 2008, 13:34:55
a co do fareli ja mam gleboki uraz do tych takich grzejnikow z dmuchawa-mieszkalam 2 lata w meiszkaniu ogrzewanym tylko w taki sposob powiem szczerze, ze nie znalazlam jeszcze ani jednej dmuchawy ktora by sie nie popsula po miesiecu-te za 60 zl dzialaja ok tygodnia (tz ten wiatraczek sie psuje srednio po 7 dniach) pozniej juz grzeja same sprzezyny-mielismy nawet taki za 300 zl pochodzl 2 miesiace i skutek identyczny jak w grzejniku za 60 zl
z tym sie nie zgodze, ja jestem konserem farelek, po prostu uwielbiam je  :hammer: :hammer: uzytkowana obecnie przeze mnie kosztowala ok. 40 pln (no name) i pieknie sie sprawuje juz ok. roku, a ja jej bardzo czesto uzywam
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

Cytat: jusia w 24 Paź 2008, 14:54:17
Cytat: maraxela w 24 Paź 2008, 13:34:55
a co do fareli ja mam gleboki uraz do tych takich grzejnikow z dmuchawa-mieszkalam 2 lata w meiszkaniu ogrzewanym tylko w taki sposob powiem szczerze, ze nie znalazlam jeszcze ani jednej dmuchawy ktora by sie nie popsula po miesiecu-te za 60 zl dzialaja ok tygodnia (tz ten wiatraczek sie psuje srednio po 7 dniach) pozniej juz grzeja same sprzezyny-mielismy nawet taki za 300 zl pochodzl 2 miesiace i skutek identyczny jak w grzejniku za 60 zl
z tym sie nie zgodze, ja jestem konserem farelek, po prostu uwielbiam je  :hammer: :hammer: uzytkowana obecnie przeze mnie kosztowala ok. 40 pln (no name) i pieknie sie sprawuje juz ok. roku, a ja jej bardzo czesto uzywam

ale ja mowie o takich w formie bialego grzejnika ze dmucha od gory-mialam bez mala ponad 10 kazdy to samo g...........

jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"


brawurka


gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Ja polecam zamiast oliwek kapiel z dodatkiem oliwy z oliwek. Maly ma swietna skorke po tym.
Co do temperatury: tesciowa malo apokleksji nie dostala jak zobaczyla ze na intesywnej terapi sa okna uchylone lol
W domku mam traz ok20 stop a maly ma na sobie cienki swterek albo body z dlugim rekawkiem.

Gdzies bylo pytanie o wielkosc butelek na poczatek: 120 ml  zupelnie wystarczy, do 2 tyg maly wypijal w szpitalu tak kolo 80-90 ml mleka

gioseppe

Cytat: foszek w 25 Paź 2008, 19:28:08
Gdzies bylo pytanie o wielkosc butelek na poczatek: 120 ml  zupelnie wystarczy, do 2 tyg maly wypijal w szpitalu tak kolo 80-90 ml mleka
hej
dzieki za odp - jesli to byla odp na moje pytanie tow sumie chodzilo mi nie o pojemnosc a konkretnie o rodzaj butli ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Cytat: gioseppe w 25 Paź 2008, 23:07:52
Cytat: foszek w 25 Paź 2008, 19:28:08
Gdzies bylo pytanie o wielkosc butelek na poczatek: 120 ml  zupelnie wystarczy, do 2 tyg maly wypijal w szpitalu tak kolo 80-90 ml mleka
hej
dzieki za odp - jesli to byla odp na moje pytanie tow sumie chodzilo mi nie o pojemnosc a konkretnie o rodzaj butli ;)
To jusia sie pytala (chyba) jak wielka butle na poczatek kupic, zeby miec w razie potrzeby
Ja kupilam zestaw Avent i chcialam wczoraj dac malemu sie napic, cholera mnie trafiala, bo dziury takie w tym smoczku, ze jak przechylilam butle to samo kapalo. A kupilam zestaw startowy, czyli w moim mniemaniu dla poczotkujacych