laktator, wkładki laktacyjne, smoczki, butelki, nakładki na tetamte ;)

Zaczęty przez gioseppe, 09 Paź 2008, 14:06:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamu2

Tak do nich trzeba kupić oryginalny podgrzewacz tt,dlatego wole butelki nuka bo one mieszczą się bez problemu w standardowych podgrzewaczach
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

jusia

cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dragonfly

Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
a to jakies oznaki wszesniej sa? ulewa sie czy jak?

jusia

Cytat: dragonfly w 22 Paź 2008, 18:28:48
Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
a to jakies oznaki wszesniej sa? ulewa sie czy jak?
no nie wiem, ale niektore dziewczyny pisza, ze maja juz mleko, a ja nie mam...wiec nie wiem, czy bede miec, troche sie martwie, ale pozyjemy zobaczymy
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

dragonfly

Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 18:51:31
Cytat: dragonfly w 22 Paź 2008, 18:28:48
Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
a to jakies oznaki wszesniej sa? ulewa sie czy jak?
no nie wiem, ale niektore dziewczyny pisza, ze maja juz mleko, a ja nie mam...wiec nie wiem, czy bede miec, troche sie martwie, ale pozyjemy zobaczymy
potrzasnij cycem i sluchac czy cos w srodku chlupie ;)
a tak w ogole to nie moge uwierzyc, ze ty juz prawie !!!!!


gioseppe

Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...

ponoc sprawa laktacji w glownej mierze zalezy od nastawienia i psychiki wiec badz dobrej mysli :)

hmm to chyba wszystko zalezy jak chcecie dziecko wychowywac :)
dzisiaj mielismy spotkanie z bardzo fajna polozna srodowiskowa, naprawde rzeczowa kobita, nie chucha nie dmucha na dziecko - powiedziala wprost, ze niewarto dziecku wypazac butelek. Przelewac je wrztkiem owszem ale nie zeby specjalnie wypazac czy gotowac - dziecko tez musi sie nauczyc obcowac z bakteriami jakie go otaczaja..
kobieta bardzo madre rady mowila i zamierzam z nich korzystac :)
rozjasnila mi tez w koncu jak wyglada sprawa kosmetykow dla dzieci bo w necie to kazdy pisze co innego :)
ciesze sie, ze nie kupilam jeszcze zadnych kosmetykow bo teraz mam nadzieje zrobie to z glowa ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

brawurka



brawurka


jusia

Cytat: gioseppe w 22 Paź 2008, 21:47:08

rozjasnila mi tez w koncu jak wyglada sprawa kosmetykow dla dzieci bo w necie to kazdy pisze co innego :)
ciesze sie, ze nie kupilam jeszcze zadnych kosmetykow bo teraz mam nadzieje zrobie to z glowa ;)
co Ci powiedziala?

brawur dzieki, musze kupic
dragon KARMI ???  :green: :green: wygazowane KARMI ???  puke puke puke
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: gioseppe w 22 Paź 2008, 21:47:08
Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...

ponoc sprawa laktacji w glownej mierze zalezy od nastawienia i psychiki wiec badz dobrej mysli :)

hmm to chyba wszystko zalezy jak chcecie dziecko wychowywac :)
dzisiaj mielismy spotkanie z bardzo fajna polozna srodowiskowa, naprawde rzeczowa kobita, nie chucha nie dmucha na dziecko - powiedziala wprost, ze niewarto dziecku wypazac butelek. Przelewac je wrztkiem owszem ale nie zeby specjalnie wypazac czy gotowac - dziecko tez musi sie nauczyc obcowac z bakteriami jakie go otaczaja..
kobieta bardzo madre rady mowila i zamierzam z nich korzystac :)
rozjasnila mi tez w koncu jak wyglada sprawa kosmetykow dla dzieci bo w necie to kazdy pisze co innego :)
ciesze sie, ze nie kupilam jeszcze zadnych kosmetykow bo teraz mam nadzieje zrobie to z glowa ;)

To podziel sie z nami jej wiedza. To moj ulubiony styl :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: dragonfly w 22 Paź 2008, 18:28:48
Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
a to jakies oznaki wszesniej sa? ulewa sie czy jak?

Mozesz zaobserwowac jakby "pramleko" (nie wiem jak nazywa sie po polsku  :-[). Czasem widac na samych sutkach, czasem plamki na biustonoszu. Ja mam :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

Cytat: nionczka w 23 Paź 2008, 09:37:15
Mozesz zaobserwowac jakby "pramleko" (nie wiem jak nazywa sie po polsku  :-[). Czasem widac na samych sutkach, czasem plamki na biustonoszu. Ja mam :-)

chyba chodzi tu o "siarę"

marax

Cytat: nionczka w 23 Paź 2008, 09:37:15
Cytat: dragonfly w 22 Paź 2008, 18:28:48
Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
a to jakies oznaki wszesniej sa? ulewa sie czy jak?

Mozesz zaobserwowac jakby "pramleko" (nie wiem jak nazywa sie po polsku  :-[). Czasem widac na samych sutkach, czasem plamki na biustonoszu. Ja mam :-)

po kilku dniach jak minie dzialanie lekow mozesz normalnie karmic

brawurka

maraxod razu dostawili mi majke do piersi,tz pierwszy raz po ok5h, nie pojadla wtedy bo zaraz  przy mnie zasnela, ale dali do dostawinia, a ja  morfine dostawalam :surprise:

jusia

Cytat: brawur w 23 Paź 2008, 11:47:35
maraxod razu dostawili mi majke do piersi,tz pierwszy raz po ok5h, nie pojadla wtedy bo zaraz  przy mnie zasnela, ale dali do dostawinia, a ja  morfine dostawalam :surprise:
nam doradca laktacyjny powiedzial, ze mozna od razu karmic i trzeba sie w szpitalu dopominac, jezeli jestes po cc i nie mozesz sie ruszac, to polozna powinna dziecko do piersi dostawic, ale pewnie w rzeczywistosci robia tak jak im wygodnie, czyli daja butle
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

Cytat: jusia w 23 Paź 2008, 11:59:30
Cytat: brawur w 23 Paź 2008, 11:47:35
maraxod razu dostawili mi majke do piersi,tz pierwszy raz po ok5h, nie pojadla wtedy bo zaraz  przy mnie zasnela, ale dali do dostawinia, a ja  morfine dostawalam :surprise:
nam doradca laktacyjny powiedzial, ze mozna od razu karmic i trzeba sie w szpitalu dopominac, jezeli jestes po cc i nie mozesz sie ruszac, to polozna powinna dziecko do piersi dostawic, ale pewnie w rzeczywistosci robia tak jak im wygodnie, czyli daja butle

nie wiem to chyba zalezy od szpitala i ,procedur i lekow jakimi zostalas znieczulona nie zawsze sie da odrazu karmic

gioseppe

Cytat: nionczka w 23 Paź 2008, 09:37:15
Mozesz zaobserwowac jakby "pramleko" (nie wiem jak nazywa sie po polsku  :-[). Czasem widac na samych sutkach, czasem plamki na biustonoszu. Ja mam :-)
ufff
czyli jednak nie tylko ja mialam plamki :)
kiedys takie u siebie zauwazylam i myslalam ze rdzewieje :P
a po kilku dniach obudzilam sie z plamami na pizamie...
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Cytat: gioseppe w 23 Paź 2008, 15:16:45
Cytat: nionczka w 23 Paź 2008, 09:37:15
Mozesz zaobserwowac jakby "pramleko" (nie wiem jak nazywa sie po polsku  :-[). Czasem widac na samych sutkach, czasem plamki na biustonoszu. Ja mam :-)
ufff
czyli jednak nie tylko ja mialam plamki :)
kiedys takie u siebie zauwazylam i myslalam ze rdzewieje :P
a po kilku dniach obudzilam sie z plamami na pizamie...

W mojej ciazowej ksiazce to od samego poczatku o tym trabia a u mnie pojawily sie juz daawno temu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
Nie martw sie u mnie tez nie bylo.
A laktacje mozna wywolac, maraxela chyba nawet pisala o pani coja na oddzial przyjmowali bo miala mleko a wszystko to przez meza co lubil sobie pociumkac piers przed snem ;)
Ja pierwszy odciaganie mlleka mialam dopiero po 48 godz, malego niestety nie mieli mi jak dostawic, bo byl w inkubatorze.

nionczka

Cytat: foszek w 23 Paź 2008, 16:32:41
Cytat: jusia w 22 Paź 2008, 17:57:33
cholera, o podgrzewaczu nie pomyślałam, a co ze sterylizatorem? też nie mam, zakładam, że będę karmić piersią, tylko jak to jest z laktacją po cc? na razie u mnie jeśli chodzi o mleko, ani widu, ani słychu...
Nie martw sie u mnie tez nie bylo.
A laktacje mozna wywolac, maraxela chyba nawet pisala o pani coja na oddzial przyjmowali bo miala mleko a wszystko to przez meza co lubil sobie pociumkac piers przed snem ;)
Ja pierwszy odciaganie mlleka mialam dopiero po 48 godz, malego niestety nie mieli mi jak dostawic, bo byl w inkubatorze.


Ale sie usmialam  lol lol lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

nionczka, jusia

ja po przeczytaniu tych informacji na wszelkich forach i sluchaniu sasiadek mialam jeden wielki metlik w glowie co jest potrzebne, jakie ma miec wlasciwosci i dlaczego...
jesli chodzi o kosmetyki

podstawa to mydelko - najwygodniej w plynie-polecali rozne firmy ale to nie o to chodzi :) przeciez itak kazda wybierze co innego ;) im mniej perfumowane tym lepiej

potem oliwka - a jesli skora jest baardzo sucha to najlepsze sa te tluste oliwki z zoltym odcieniem typu bambino czy zwykla oliwa z oliwek

dodatkowo krem do pupy p. odparzeniom (nie takie z duza zawartoscia cynku czyli nie sudocrem) - oliwka nie wystarcza

natomiast masci na odparzenia o mocniejszym dzialaniu typu sudocrem czy johnson na odparzenia  maja b. duza ilosc cynku i nadaja sie jedynie leczniczo jesli rzeczywiscie pojawia sie mocne odparzenia czy krostki
no i oczywiste jest, ze jesli uzywalybysmy takich specyfikow na co dzien to sie skora przyzwyczai i w razie draki nic nie pomoze..

natomiast oilatum czy balneum - na kazdym forum pisza ze najlepiej kupic to od poczatku bo to jedyna szansa, ze dziecko nie bedzie miec problemow ze skora (sa to kosm dla dzieci z AZS) Natomiast polozna rozjasnila, ze wcale tak nie jest i kosmetyki wybieramy z jednej serii a jesli pojawi sie jakiekolwiek uczulenie, wysypka to wtedy robimy kapiele w jednym z tych specyfikow. Do nich nie trzeba uzywac ani mydelka ani oliwki. i sa to srodki lecznice wiec jak wysypka zniknie nalezy je odstawic. Zamiast nich mozna zrobic kapiel w nadmanganianie potasu, mace ziemniaczanej, czy macierzance (nigdy w rumianku bo uczula ale to juz bylo)


co jeszcze ...
woda do kapieli
ja sie nasluchalam ze trzeba robic kapiel w wodzie przegotowanej i wydawalo mi sie to niemal dziwne...
wyglada na to, ze nie jest to konieczne :) na szczescie. Wystarczy jesli wody przegotowanej uzyjemy do przemywania twarzy oczu uszu i narzadow :) reszte myjemy w zwyklej wodzie biezacej (temp. 34-36 stopni)

temp. pomieszczen przy noworodku - u sasiadki jest taki ukrop, ze mozna tam zdechnąć.. za kazdym razem jak od nich wracamy to doslownie mamy mokre plecy :) jak zwrocilam uwage sasiadce, ze troche tam u niej goraco to z lekkim usmieszkiem powiedziala, zobaczymy jak wam sie dzidzius urodzi :) no dobra, rozumiem, ze w przeciagach nie wolno siedziec z dzieckiem ale swieze powietrze to chyba wskazane?? a w takim zakiszonym to sie oddychac nie da
zapytalismy o temp i babka powiedziala, ze najzdrowsza temp dla dziecka to 18-20C
oczywiscie do kapieli powinno byc cieplej ale to normalne :)

o butelkach juz napisalam
jak mi sie cos jeszcze przypomni dam znac

ameryki pewnie nie odkrylam ale moze przyda sie tym z Was, ktore na dzieciach znaja sie tyle co ja lub maja tysiac roznych opini naokolo ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

brawurka


gioseppe

i chwała Ci za to :)
u mojej sasiadki to nie wiem ile jest - moze z 26 stopni... no mowie Wam, nedosc ze duszno i nie ma czym oddychac to jeszcze ta temperatura
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP