Prezentujemy:) Mieszkanie Agatki i Kamilka jupppii :)

Zaczęty przez olgaaa1, 06 Paź 2008, 17:09:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olgaaa1

Witam was drogie babeczki dawno mnie tu nie było, ale jak trwoga to do was  :fear: mam nadzieje, że wybaczycie  :roza: Już niedługo będziemy mieszkać w naszym wyczekanym (bo aż 2 lata mieszkanku)  :yeah: Mieszkanko jest od Dewelopera więc zupełnie puste i tu właśnie zaczynają się schody, bo nie wiemy ile czeka się np. na podłogę, płytki do łazienki i urządzenia sanitarne. Widzę, że większość z was, ma już takie zakupy za sobą. Bardzo was proszę o pomoc, bo nie wiem czy mam już zamówić i na kiedy umówić ekipę remontową. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Acha i głównie chodzi mi o sklepu practiker itp. ponieważ tam można zwracać towar niewykorzystany. No chyba, że znacie inne sklepy w Wawie, gdzie można zwracać towar, którego zostało.

zwierzatko_mojej_mamy

olgaaa1 to ja wymieniam i dodaje rade od siebie:

ekipe zamowic i zaklepac jak najszybciej, bo bywa roznie z terminami, zwykle dobrze ludzie maja pelne rece roboty.

parkiet - akurat nasz byl od reki i facet byl mily i nam "przechowal" na magazynie po oplaceniu zaliczki az do momentu kladzenia, gdybysmy zamawiali 2 tygodnie pozniej to juz tego parkietu nie bylo i czekac trzeba by bylo 5 tygodni. nie zapomniec o wyliczeniu i zamowieniu listw przypodlogowych

drzwi - czas oczekiwania 4-6 tygodni na wszystkie porty, dre, interdoor itp - dobrze zwymiarowac dziure na drzwi, popatrzec gdzie maja byc gniazdka do wlaczania swiatla w pomieszczniu do ktorego sie wchodzi, zeby dobrze zamowic lewe/prawe - czyli klamka po tej stronie co wlacznik od swatla, zebys nie musiala zachodzic drzwi od drugiej strony w celu wlaczenia, a przy opaskowych do lazienki, jesli planujecie zakladac oscieznice NA plytki sprawdzic, o ile po polozeniu kleju i plytki szerokosc sciany bedzie grubsza i takie oscieznice zamowic

plytki do lazienki - roznie - od takich "od reki" do oczekiwania 3-4 tygodnie - mysmy wstrzelili sie w taki od reki i do lazienki i do przedpokoju - sprawdzic scieralnosc, grubosc plytki podlogowej, zeby nie bylo roznic w poziomie, dodac naddatek na cokolik jesli taki planujecie, zastanowic sie, czy beda kladzione z gruba czy cienka fuga, czy scinane na kant, czy planujecie moze jakies narozniki aluminiowe itp - przy cieciu plytek na kant czesto sie niszczy troche materialu

wanna - z leroy merlin w przeciagu tygodnia

umywalke - kupilismy od reki

stelaz do kibla - przez allegro, ale sklep z krakowa, laczny czas - 2 dni, sa rozne rozmiary stelazy - dobierzcie jak pasuje

muszla z deska - przez allegro, transport z Wawy 3dni, to byla ostatnia rzecz, ktora zalozyli, bo wczesniej na stelaz przykrecili wlasna "przenosna" miske ;) jesli bedziecie mieli stelaz, to przed polozeniem plytek na stelazu trzeba fachurom powiedziec jaki rozstaw srub bedzie miala muszla, bo sa 2 mozliwosci 18 cm i 22cm chyba i musza wiedziec gdzie wyryc dziury w plytkach

armatura - od reki z praktikera

meble kuchenne - u nas projekt + wycena + umowa + realizacja = 5 tygodni

zlew do kuchni - od reki z leroy merlin, byl tanszy na allegro, ale po doliczeniu kosztow przesylki wychodzila roznica 15 zl, wiec nie chcialo sie nam juz ;)

jak sobie cos przypomne to dam znac ;)


oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

olgaaa1

Czyli ogólnie nie kłamali znajomi, mówąc, że czeka się na płytki i podłogę 5 tygodzni :( A może doradzicie mi gdzie mogę dostać podłogę podobną do tej na zdjęciu. Strasznie mi się podoba, ale to niesty parkiet egzotyczny 300zł za m2. Ja może i bym zainwestowała, ale mój mąż już nie :P A że mi się nie chce kłócić  kopas to dąłam sobie spokój  Więc widziałyście taką podłogę drewnianą (nie panele) tak do 150zł za m2?

eva_luna

olgaaaaa, ekipe wareto zamowic jak najszybciej, ale nie umawiaj jej zaraz po przewidywanym terminie odbioru. My tak zrobilismy i okazalo sie, ze termin przeciagnal sie o 2 tygodnie. Wygladalo  juz na to, ze nie bedzie nam kto mial remontu robic, na szczescie sie udalo.
jesli dobrze pamietam, bez zadnego problemu oddawalam produkty w castoramie.

jesli chodzi o czekanie na poszczegolne produkty, to wydaje mi sie, ze to zalezy od tego co wybierasz. Jesli zamawiasz drogie rzeczy, to zazwyczaj trzeba czekac na ich sprowadzenie. My bralismy ze srodkowej polki i wszystko bylo praktycznie dostepne od zaraz.
Ajesli chcesz byc spokojna, to przejdz sie po sklepach i popytaj.

olgaaa1

Ekipę remnontowom już mamy, tylko poprostu chodzi o tu, aby im powiedzieć kiedy, bo co powiem od 1 listpoada zaczynamy remon, a tu ani płytki, ani podłogi :) Chodzić nie mam kiedy bo jutro mam wyjazd służbowy :( A macie może jakieś prozpozycje fajnej, ale małej łazienki 4.5 metra tylko niestety, miała byc wanna, ale będzie prysznic, więc jak macie jakieś fotki to z góry dziękuje :(

zwierzatko_mojej_mamy

olgaaa1 ja mam lazienke 3, 66 m2 i mamy wanne ;) a do do zdjec to moze jednak sprecyzujesz co chcesz? :> bo Ci moge wkleic pol internetu i co z tego wyniknie? :>

najlepiej opisz szczegolowo jakie kolory wzory Cie interesuja, sama znajdz kilka inspirujacych zdjec, takich ze "tak bym chciala, cos w tym stylu" , jeszcze lepiej jak wkleisz rzut lazienki ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

olgaaa1

wiesz co moja ma 4,5 ale jest tak beznadziejne ustawienie tych rurek, srurek, że szok, poza tym na środku centralnej ściany mam liczniki, poprostu masakra, o ile mieszkanie mi się podba to łazienka wykonana  :thumbdown:
odoba mi się coś takiego jak na zdjęciu. Ogólnie chciałabym łazienkę w ciepłych brązowych kolorach, albo połączenie czegoś jasnego i ciemnego. Ogólnie duże płytki. A i podoba mi się takie lustro ciągnace się na całej ściaie, ale nie wiem, czy to się montuje na płytki czy na surową ścianę? a może jest tak płytka lustro? :)

zwierzatko_mojej_mamy

olgaaa1 idz do mojego watku remontowego i skocz na picasse moja ;) tam sa adresy do zdjec kolejnych etapow calego mieszkania - ja posiadam 2 takie lustra na cala sciane :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eva_luna

olgaaa, wydaje mi sie, ze do malej lazienki:
1. za duze kafle odpadaja bo beda przytlaczac
2. tak samo ciemne kolory, czyli brazy tez moga przytlaczac. jak w polaczeniu z jasnym, to ok.

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna mamy plytki 30x60 z fuga 2 mm - ja jestem przeciwniczka twierdzenia, ze duze plytki do malej to blad - dla mnie mniejsze kafle = wieksza ilosc fugi = wieksza kratkownica i zmniejszenie lazienki ;) a zwykle mniejsze rozmiary plytek to plytki z brzegami na okraglo i nawet najciensza fuga nie pomoze, bo beda cienie sie klasc od zaokraglen  - nasze plytki sa rowne i fugi z kolorze najbardziej zblizonym do plytki
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eva_luna

no my mamy 25x 40 i jeszcze mi sie duze wydaja :-) ale moze masz racje..... najgorsze jest to, ze wszystkie wizualizacje dostepne na stronach dotycza lazienek, ktore maja chyba po 20m2 i ciezko to przelozyc na realia domowe.

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna to prawda jest ;) no nie wiem - ja sobie tak tylko bzycze o tej mojej teorii o duzych plytkach ;D ale patrzac na lazienke w tym ujeciu:

http://picasaweb.google.pl/AnnaWilk/Remont#5236342789165445394

to plytki sie zlewaja prawie w lita sciane i nie zmniejszaja jak dla mnie - nie wiem natomiast, czy taki sam efekt bylby przy duzych z jakimis paskami/wzorem itp moze wtedy istotnie by byla lipa
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eva_luna

mysle zwierzak, ze znaczacy jest fakt, ze te kafle sa jasne! my mamy zolte wiec tez jest jasno. wiec chyba trzeba bardziej z kolorem uwazac...

zwierzatko_mojej_mamy

mozliwe - podloge mamy ciemna, ale z czekoladowa fuga i tez bardziej lita - tutaj akurat fuga zabrudzona toche gipsem :D na jasno  :

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eva_luna

ale ciemna podloga i jasne sciany powiekszaja :-D wiec jest idealnie....

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna a to nie wiedzialam  :lollol: :lollol: :lollol: to fajnie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


marax

zelezy co chcesz klasc na podloge deski czy panele.ja mam deski oczekiwanie na deski z tartaku ok 2 tyg (mozna tez kupic chyba od reki z marketu ale tego nie wiem) oczekiwanie na ekipe ukladajaca parkiet 3 tyg - czas kladzenia parkietu ok 2 tyg -dom 150m wiec u ciebie w tydzien spokojnie powinni wystarczyc.
Oczekiwanie na plytki max 3,4 tyg gorzej moze byc z kafelkarzem nawet ponad miesiac .

olgaaa1

Dzięki dziewczyny  :roza:, za wszelkie porady, postanowiłam, że w łazience połącze nowoczesność z trochę starszym stylem. Czyli piękne rzeźbione srebrne lustro, oraz kryształowy żyrandol  brawo I znowu mam pytanie, czy wiecie gdzie ja dostane takie lustro?

magdalinska

my na plytkarza czekamy ok 4 mcy, ma robic lazienki, podloge w kuchni, holl i zajmie mu to 3-4mce :/ zalezy kogo chcesz.
Co do duzych plytek - my tez mamy duze, wrecz ogromne, a lazienki małe. Nie mam jeszcze ich polozych, wiec nie pokaze ;) ale chcemy je polozyc bezfugowo.
na parkiet czekamy juz 2 mce, i nie wiadomo ile poczekamy jeszcze......

Kasia

magdalinska to ten kafelkarz chyba kilka robót na raz będzie ciągnął, bo inaczej nie wyobrażam sobie aby robił tylko u Was przez te 3-4 m-ce.

Ile metrowe macie te łazienki, kuchnie i hol ???


u nas robotnik jedną łazienkę i kuchnię robił tydzień
i to tez z przestojami na wyschniecie

mika

magdalinska a jakiej firmy macie te kafelki co chcecie kłaść bezfugowo???? a wiesz że do kafelek bezfugowych potrzebny jest specjalista który ma maszynę do cięcia kafelek o bardzo dużej twardości? to nie są takie kafelki zwykłe
swoją drogą piękne te kafle
pokaż jakie wybraliście????

magdalinska

juz odpowiadam :) gosc jak zacznie robic, to robi jeden dom, nigdzie wiecej nie chodzi. wiem, bo robil dom u moich rodziców, teraz chcielismy zeby wlasnie tak pociagnal nas i ten co robi teraz, ale kategorycznie odmowil i prawie sie obrazil ;) Łazienki mamy małe, wrecz bardzo małe, ale bedzie troche bajerów, sufity itp, ktore on tez ma robic. holl+wiatrolap - ok 20m2, kuchnia ok5m2. Wiem, ze da sie to zrobic w ciagu max mca - ale tego goscia znamy, wiemy jak on pracuje, jest baaardzo powolny ale i bardzo dokladny, wiec na pewno ok 3 mcy mu zejdzie.
co do bezfugowego polozenia to kupilismy plytki rektyfikowane ??? chyba tak to sie nazywa, nasza architekt uswiadomila nas, ze one nadaja sie wlasnie do polozenia bez fug, bo sa idealnie rowniutko przyciete. jedne,  te szare, firmy Refin (włoska), drugie - ecru+braz Gardenia Orchidea, tez włochy. Ja tam nie wiem, zobaczymy jak facet zacznie robic i co powie :)

marax

a ile ten pan wezmie sobie z kladzenie kafli rpzez 4 miesiace z 10 000??

magdalinska

marax, on nie bierze dniowki tylko od metra  ;)