Wybor imienia

Zaczęty przez siog, 05 Paź 2008, 19:40:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gioseppe

nam na szczescie posszlo gladko
lubimy proste, ladnie brzmiace imiona
takie, ktore nie maja durnych zdrobnien
niezbyt wyszukane czyli nie takie ktore znudza sie albo beda dziwnie brzmialy za kilka lat (bo np teraz taka moda ...)

oczywiscie na poczatku szukalismy imion dla dziewczynki i chlopczyka

dla dziewczynki bylo trudniej i na poczatku byly 4 imiona do wyboru
1 odpadlo - i zle sie  kojarzylo
2 nie podobalo sie mezowi
pozostale dwa, zachowane na pozniej ;)

z chlopcem bylo znacznie latwiej bo jakos i mi i mezowi podobalo sie to jedno najbardziej, choc jeszcze dwa bralismy pod uwage

wielu osobom imie, ktore wybralismy sie nie podoba ale mamy to gdzies :)
tesciowa przez dlugi czas mowila do brzucha filipek
podczas rodzinnych "narad" dowiedzielismy sie, ze wszyscy mysleli, ze bedzie kacper, filip albo antoś... :)
a bedzie Wiktor i szlus!
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

giga

Ostatnio modne jest imię Lena. Może to z filmu "Na Dobre i Złe"

Mój siostrzeniec w Norwegii ma na imię Ole Norbert./ Norbert znane zarówno w Polsce jak i w Norwegii,pewnie tym się kierowali wybierając imię/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: giga w 06 Paź 2008, 22:10:43
Ostatnio modne jest imię Lena. Może to z filmu "Na Dobre i Złe"
moja bratanica ma na imie Helena, po babci bratowej
ale mowimy na nia Lenka :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

jusia

u mnie miała być LILA, nie Lilianna, nie Liliana, ani Lilia, ale bedzie chłopak :) myśleliśmy też o Alicji (imię babci męża, ale jakoś mi nie pasowało, tzn. mówiłam tak do brzucha, ale mu sie nie podobało- wiadomo chłopak :) Lila była moim pomysłem, ale mężowi się bardzo podobała, więc chętnie na to przystał :) co innego imię męskie, Franio to był mój typ od czasów licealnych, mężowi się nie podoba zbytnio, ale nie zaproponował nic fajnego...mnie się jeszcze podoba Piotruś (po dziadku) i Pawełek, ale mąż odrzucił je od razu, zastanawiamy się nad drugim imieniem, ja mam wprawdzie jedno, ale u męża mają po dwa, jakby co to chyba będzie Franciszek Kamil (mój brat ma tak na imię), w sumie fajnie to sie komponuje, ale raczej bede optowac z jednym imieniem...no może być jeszcze Franciszek Józef  ;D ;D
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

jusia79 u nas tez Liliana , gorzej jak bedzie chłopak .........
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

Cytat: dodaa84 w 07 Paź 2008, 19:39:29
co do drugiego imienia to u nas postanowione ;)
córa po mnie, a synek po mężu :)
u mnie tak jest, ja drugie imie po mamie, brat po tacie (dobrze, ze nie na odwrot, chociaz zamiatst ela bylabym frania - to brat mialby gorzej ;) )

dragonfly

Cytat: dodaa84 w 07 Paź 2008, 19:48:17
Cytat: dragonfly_80 w 07 Paź 2008, 19:43:45
Cytat: dodaa84 w 07 Paź 2008, 19:39:29
co do drugiego imienia to u nas postanowione ;)
córa po mnie, a synek po mężu :)
u mnie tak jest, ja drugie imie po mamie, brat po tacie (dobrze, ze nie na odwrot, chociaz zamiatst ela bylabym frania - to brat mialby gorzej ;) )

ja też mam drugie po mamie. a mąż po swoim tacie. mi się to bardzo podoba :)
my nie damy na drugie imion po nas, bo by wyszlo calkiem pomieszanie z poplataniem - imie dla dziewczynki bedzie  "niepolsko" brzmiace (judith albo ingrid), jak dodamy do tego moje imie (karolina) plus powojne nazwisko polsko-ang to bylby kogiel mogiel ;) z chlopcem troche latwiej ale juz mamy imiona dla niego.... chociaz adam michael nie bylo by tak zle to moje nazwisko (ktore bedzie tez nazwiskiem dzieci) troche wszystko komplikuje...

salsa

dragonfly_80  My z bratem nie mamy drugich imion (mąz ma i narzeka)  i dzieciom tez nie damy, potem to sie tylko ciągnie niepotrzebnie. Gdybym jednak miała juz dawać to synowi po nieżyjącym teściu a córce po mojej mamie (tylko nieco zmienione - dosłownie jedna literka)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

salsa ale ja nie uzywam mojego drugiego imienia na codzien, nawet na kartach kredytowych i innych takich mam tylko swoje pierwsze... odkad sie podpisuje swoim staro-nowym nazwiskiem zaluje, ze zostawilam swoje (zartuje) bo z 10 min mi schodzi co by sie podpisac....;)

salsa

dragonfly_80  My musielismy rpzed slubem zajmowac sie prostowaniem dokumentów chrztu
bo w odpisach aktów urodzenia Mamy miały podwoje imiona (prawidłowo) a w odpisach aktów chrztu - jedno
dobrze, że Moj Tata został wpisany obydwoma imionami prawidłowo (tesc miał jedno)
w kazdym razie przy tym prostowaniu wyszło, ze błedy są tez w ksiegach - przez Kurię robił to (na szczescie) Ksiądz - tzn złozył nasze wnioski przez Kurie Krakowską
co sie nawkurzaliśmy to nasze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Chermelle

wracając do Eleonory mam koleżanke która ma tak na imie ale przedstawia sie i znana jest jako Elena - taki skrót czy cos sobie wymyslila bo imienia nie cierpi

BTW jest piatym dzieckiem z sześciorga i każde ma imie na "E" i chyba przy niej rodzicom zabrakło koncepcji  ;)

zuzia

dragonfly_80 czemu to twoje nazwisko będzie nazwiskiem dzieci? nie to, że mam coś przeciwko, ale to rzadkie rozwiązanie.

siog

ja juz chyba z imionami dam sobie spokoj bo juz dzisiaj zadne mi sie nie podobaja...

asia407

Ja jeszcze nie w ciazy, ale rozmawialismy juz o imionach dla naszych przyszlych dzieci  :)
Musza byc dosc proste, identyczne w pismie i wymowie w jezyku polskim i angielskim. Podoba mi sie Matylda (Matilda), ale odpada bo Kevin nigdy sie na nie nie zgodzi. Zostanie jako drugie imie (lub Cordelia, Ktora Kevinowi tez do gustu nie przypadla). Jak narazie wybor bylby miedzy Maya, Kaya, Nadia, Lena. Ze wskazaniem na Kaya Matilda.
Trudniej z imionami dla chlopca. Polsko brzmiace sa duzo fajniejsze, podoba mi sie Franek, Ignas, Stas, Krzys. W praktyce wybor bedzie prawdopodobnie pomiedzy Alexandrem i Adamem.
Kevin chcialby syna nazwac Richard  :o
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Przed ciaza bronie sie rekami i nodagmi, ale imie dla corki juz mamy: Nina albo Nova.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aja

ja mam nadziję, że nasz syn nie będzie miał do nas pretensji o taki a nie inny wybór imienia!  :knuje:

a ja czasem mówię do niego Mały Rysiu (mój Tata tak miał na imię)  ;)

sonatina

Mój syn Ignacy dostał imię po swoim pradziadku. Od zawsze miało tak być, że jak będzie chłopiec to będzie miał tak na imię.
Gdyby jednak Ignaś był dziewczynką to miałby na imię Nina, jeżeli w przyszłości trafi mu się siostrzyczka to pewnie otrzyma to imię. Gdyby jednak był brat to Fryderyk lub Miłosz.

emcia

Hm...mnie się podoba Alicja Irena (Irena po mojej Babci)
ewentualnie Nina albo Nadia
dla chłopca nie ma pomysłu

marlen_ka

to my z ewentualnym imieniem dla chłopca nie mielibyśmy problemu, bo byłoby to na pewno imię Paweł, czyli imie mojego męża:)
ewentualnie drugim imieniem rozważanym przeze mnie jest Cezary

z kolei dla dziewczynki bardzo podoba mi sie imie Dominika lub Maria


jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

jest Aleksandra :)

no i jest mój mąż i jest Igor, które rezerwuję dla synka :)

Kornelii nie ma...

mayagaramond

Ha! Moje dopiero w drugiej 10  :dance: :dance:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Ja tam się nie sugeruję rankingami

jak będzie dziewucha to i tak bedzie to dla nas jedyna Julka na świecie ;)

eva_luna

a ja (Hanna) o dziwo tez sie w rankingu znalazlam.....a do niedawna zadnej Hanki na drodze spotkac nie moglam.
Antoski nie ma, fajnie :)

eva_luna

no ja lubie Gabrysie ale moja mama jest Gabrysia i sie nie zdecydowalismy (a noz tesciowa by sie obrazila...) poza tym mezowi imie sie zle kojarzy :D (podobno nie wina tesciowej..... ;) )