Wybor imienia

Zaczęty przez siog, 05 Paź 2008, 19:40:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

kamelia dokładnie tak mi sie kojarzy, z pucołaowatą skromną dziewczynką, ale to tylko moje skojarzenie

sonja

Mnie się również klasyczne podobają, a najbardziej Zofia i Helena:)

Kasia

moje dzieci bedą miały raczej klasyczne imiona

w tej chwili dla dziewczynki wybrałabym Julia (wiem wiem że oklepane ale mi sie podoba) a na drugie Cecylia po mojej kochanej babci :)
dla chłopca to nie mam koncepcji ale mysle że będzie to też imie w miarę czesto spotykane - mojemu D. podoba sie Michał :)

Ja mam bardzo czesto spotykane imię i nigdy na nie nie narzekałam a znam wiele wiele osób których rodzice bardziej "przyłożyli się " do wybory imienia i znajomi nie bardzo byli lub są z tego powodu zadowoleni ...

kamelia04.08.2007

#28
siog

Ingrid - super, od razu w głowie mam obraz Ingrid Bergman
Clara - podoba mi sie, ale mój mąż sie za Chiny nie zgodzi
Alba - takie sobie
Blanca - to nie
Luca - kojarzy mi sie z ojcem chrzestnym, tam był bohater Luca Brasil (nie wiem czy tak sie pisze nazwisko).

Kornelia, Kordelia - w porządku, choć mam wrazenie, że w PL troche za bardzo moga brzmiec na "wydumane".

Sama mam "wydumane" imie, moja matka miała nadzieje, że jak skoncze 18 lat, to po prostu sobie zmienie to co mi tatus radosnie wytworzył.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

kamelia04.08.2007

#29
brawurka132
co do Melanii, jak mam przed oczami oczywiście Melanię z przeminelo z wiatrem, kobiete wysokiej klasy, dobra, porzadną, wspaniałomyslną, ale z drogiej strony troche za łagodna, pozbawiona pazura.

Samo imie brzmi pięknie i elegancko, no ale...
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

sonja

Oj, pozbawiona pazura to ona nie była, miała silny charakter, jako jedyna za Scarlett (moją ulubioną bohaterką zresztą) się wstawiała. Ciepłe kluchy to był Ashley, pfe, budyń z soczkiem.

zuzia

mi się podoba Julia, Zuzia (ale odpada ze względu na mamę ;)), Lila, Agata,
dla chłopca Michał, Krzysztof (ale K. się absolutnie nie zgadza), Marek. K chciałby Juliana, po dziadku, ale jak dla mnie to tak średnio dla chłopca.

jestynka

Nam się podoba Antoś całkowita zgodność była co do tego imienia,ale niestety Antosiów jest już bardzo dużo :(
Więc myślimy o Ignasiu
Co do dziewczynki to mamy całkiem rozbieżne propozycje
Ja jednak czuję że będzie chłopak :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 09:40:59
mi się podoba Julia, Zuzia (ale odpada ze względu na mamę ;)), Lila, Agata,
dla chłopca Michał, Krzysztof (ale K. się absolutnie nie zgadza), Marek. K chciałby Juliana, po dziadku, ale jak dla mnie to tak średnio dla chłopca.

Julian mi się bardzo podoba ale mojemu R. nie :(

zuzia

Cytat: zosia2007 w 06 Paź 2008, 09:48:50
Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 09:40:59
mi się podoba Julia, Zuzia (ale odpada ze względu na mamę ;)), Lila, Agata,
dla chłopca Michał, Krzysztof (ale K. się absolutnie nie zgadza), Marek. K chciałby Juliana, po dziadku, ale jak dla mnie to tak średnio dla chłopca.

Julian mi się bardzo podoba ale mojemu R. nie :(

dla mnie Julian to trochę... zniewieściałe... ale może K. mnie przekona :)

zosia2007

Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 09:49:47
Cytat: zosia2007 w 06 Paź 2008, 09:48:50
Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 09:40:59
mi się podoba Julia, Zuzia (ale odpada ze względu na mamę ;)), Lila, Agata,
dla chłopca Michał, Krzysztof (ale K. się absolutnie nie zgadza), Marek. K chciałby Juliana, po dziadku, ale jak dla mnie to tak średnio dla chłopca.

Julian mi się bardzo podoba ale mojemu R. nie :(

dla mnie Julian to trochę... zniewieściałe... ale może K. mnie przekona :)

hehe, ja juz pisalam ze mi sie Szymon ze zniewiescialym kojarzy, nie ze wzgl na imie ale na kolegow szymonow ktorych znam


kamelia04.08.2007

Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 09:49:47
dla mnie Julian to trochę... zniewieściałe...

a mi sie dobrze kojarzy, bo z Julianem Tuwimem, który bynajmniej babą nie był, a jakie fajne wiersze pisał  :yes:

i znalazłam cos takiego na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_(imi%C4%99)
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

dagi

ja mam nietypowe imie i bardzo dobrze mi z tym, dlatego dla mojego dziecka pewnie tez będę o takim myśleć, ale jak będzie ostatecznie to zobaczymy, zwłaszcza, że na razie jak tak czysto teoretycznie się z mężem nad tym zastanawiamy, to zdania są mocno podzielone ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

zuzia

Cytat: kamelia04.08.2007 w 06 Paź 2008, 09:54:02
Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 09:49:47
dla mnie Julian to trochę... zniewieściałe...

a mi sie dobrze kojarzy, bo z Julianem Tuwimem, który bynajmniej babą nie był, a jakie fajne wiersze pisał  :yes:

i znalazłam cos takiego na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_(imi%C4%99)

ja wiem, że Julian to męskie imię - dziadek K. też na pewno był facetem. ale tak mi sie kojarzy :)

goga

sonja masz rację - Melania - silny charakter, ale Ashley bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  co scarlett w nim widziała, Rett to było to

sorry za OT
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

kamelia04.08.2007

Melania to kobieta z klasa, nie dajaca wiary plotkarom, takze której korona z głowy nie spadła, by podziekowac pani prowadzacej "dom o złej sławie", za uratowanie jej pierdołowatego męza.

Jednak przy prostej jak kawał cepa, ale majacej siłe i charakter Scarlett wypada niestety jak ciepłe kluchy.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mayagaramond

my musimy troche uwazac, zeby imie ani po polsku ani po niemiecku nic durnego nie znaczylo. I tak podoba nam sie imie Nora, ale ze wzgledu na niezbyt ciekawe znaczenie po polsku na pewno tak corki nie nazwe.

Z tego wszystkiego zapomnialam jakie imiona mi sie podobaja....:ag:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kamelia04.08.2007

mayagaramond

Nora, to zdrobnienie (??) czy też skrót od Eleonory. Eleonora jeszcze obleci.

To my tez tak mielismy: odpadla Klara, odpadł Bernard i jeszcze wiele imion
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

eva_luna

a u nas obowiazywaly kryteria takie jak u Nionczki. Przy czym dla chlopca zgodzilismy sie tylko do jednego imienia: Piotr.
Dla dziewczynki byl inny aspekt, chcialam zeby dziewczynka nazywala sie tak, jak moja zmarla siostra: Karolina. M zaakceptowal bez oporow, bardzo mu sie podoba. Balam sie jak zaaraguja rodzice, czy nie bedzie to dla nich bolesne, ale powiedzieli, ze jak najbardziej ok i, ze imie ozyje. Jestem zwolenniczka dwoch imion i chcialabym Karolina Maria, M upiera sie przy Karolina Ewa i pewnie mu ustapie. Druga corka bedzie miec na imie Antonina.

Na to, co mowia inni WOGOLE nie patrzymy, dziecko jest nasze, i nam ma imie odpowiadac.

sonja

Cytat: kamelia04.08.2007 w 06 Paź 2008, 10:48:20
mayagaramond

Nora, to zdrobnienie (??) czy też skrót od Eleonory. Eleonora jeszcze obleci.

To my tez tak mielismy: odpadla Klara, odpadł Bernard i jeszcze wiele imion

Ja mam ciocię Eleonorę (starszą już mocno), na którą wszyscy mówią Leosia:)

zuzia

Cytat: eva_luna w 06 Paź 2008, 10:50:16
Na to, co mowia inni WOGOLE nie patrzymy, dziecko jest nasze, i nam ma imie odpowiadac.

to bardzo dobre podejście, ale czasami warto... chrześniak K., mieszkający w domu obok, ma na imię Karol. Rodzice nie wzięli pod uwagę, że pies rodziców K. też jest Karol i na poczatku było dość dziwnie  :hihi:

eva_luna

to takie ekstremum Zuzia :-)
Ale jak slysze: "nie wybierajcie Karolina, bo ja znam taka dziewczyne i jest niefajna", albo "Antonina, ale okropne imie" to mi sie drobne nie zgadzaja, i mam ochote kopnac w d.....
Obydwa imiona wydaja mi sie klasyczne, niewydumane wiec dziecka osmieszac nie beda, a ze nie kazdemu sie beda podobac to juz nie moj problem.

mayagaramond

Cytat: kamelia04.08.2007 w 06 Paź 2008, 10:48:20
mayagaramond

Nora, to zdrobnienie (??) czy też skrót od Eleonory. Eleonora jeszcze obleci.

Nie, w DE to nie skrot. Jest taka aktorka Nora Tschirner, ktora bardzo podoba sie H. No ale imie odpada. Pojedzie biedna do polski i beda wolac "nora" (albo jama). Poza tym w niemieckim r jest gardlowe, wiec brzmi tez ladniej.

Ja chce June, tylko wtedy musimy zmienic nazwisko.  :) :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: eva_luna w 06 Paź 2008, 10:54:29
to takie ekstremum Zuzia :-)
Ale jak slysze: "nie wybierajcie Karolina, bo ja znam taka dziewczyne i jest niefajna", albo "Antonina, ale okropne imie" to mi sie drobne nie zgadzaja, i mam ochote kopnac w d.....
Obydwa imiona wydaja mi sie klasyczne, niewydumane wiec dziecka osmieszac nie beda, a ze nie kazdemu sie beda podobac to juz nie moj problem.

takimi rzeczami to ja bym się nie przejmowała. chyba, że np. sama miałabym nieprzyjemne skojarzenia z imieniem, np. z Małgorzata (sorry goga, jak chcesz to ci na pw wyjaśnię).

mika

Cytat: zuzia w 06 Paź 2008, 11:00:33
Cytat: eva_luna w 06 Paź 2008, 10:54:29
to takie ekstremum Zuzia :-)
Ale jak slysze: "nie wybierajcie Karolina, bo ja znam taka dziewczyne i jest niefajna", albo "Antonina, ale okropne imie" to mi sie drobne nie zgadzaja, i mam ochote kopnac w d.....
Obydwa imiona wydaja mi sie klasyczne, niewydumane wiec dziecka osmieszac nie beda, a ze nie kazdemu sie beda podobac to juz nie moj problem.

takimi rzeczami to ja bym się nie przejmowała. chyba, że np. sama miałabym nieprzyjemne skojarzenia z imieniem, np. z Małgorzata (sorry goga, jak chcesz to ci na pw wyjaśnię).

hehehe imię Małgorzata mi się bardzo podoba, jest takie szlachetne, ma bardzo ładne zdrobnienia i nie wiem czy tak nie nazwę córki mimo, że Małgorzata to jest ex mojego męża  :point_lol: