Wybor imienia

Zaczęty przez siog, 05 Paź 2008, 19:40:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

ja tez od niedawna bardzo lubie imie Hanna ;)

podoba mi sie tez Joanna (kiedys bardzo popularne, teraz chyba malo, nie kojarze przynajmniej zadnej malej Asi), ale moja siostra to Joanna, musialybysmy je numerowac ;)

misiaczek187

Narazie tak ogólnie myśląc,bo w chwili obecnej nie ma dla kogo wybieraś,ale wkrótce :) Jeśli będzie panna to Julka albo Oliwka :) Jeśli będzie mężczyzna to będzie kłótnia  :mocking: mnie się podoba Filip,a mężowi Kacper  ;) i żadne z Nas na kompromis nie chce iść  :mocking:

mayagaramond

Jedna dziewczyna na niemieckim forum nazwala swoja corke Livia, baaaaardzo mi sie podoba.


Rankingami tez sie nie kieruje, ale bardzo sie ciesze, ze moje imie nie jest i nie bylo zbyt popularne.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kasiad

My się również żadnymi rankingami nie kierowaliśmy  :mocking: u nas będzie Aleksandra  ;) podoba mi się również imię Hanna, ale bałam się, ze ludzie zamiast Hania będą mówić Ania, a tego imienia nie cierpię  :zly: tak nazywała się była mojego Męża i jestem na nie uczulona  :mocking:

eva_luna

Cytat: kasiad w 02 Lut 2009, 10:19:34
My się również żadnymi rankingami nie kierowaliśmy  :mocking: u nas będzie Aleksandra  ;) podoba mi się również imię Hanna, ale bałam się, ze ludzie zamiast Hania będą mówić Ania, a tego imienia nie cierpię  :zly: tak nazywała się była mojego Męża i jestem na nie uczulona  :mocking:

:beer: :beer: nie znosze jak ktos mowi do mnie Ania i przekonuje mnie, ze to samo.... tak samo jak moja tesciowa (Anna) usilnie sklada mi zyczenia imieninowe 26.07 bo przeciez Anna i Hanna to prawie to samo.... na nic tlumaczenie kiedy obchodze imieniny, ehh.

misiaczek187

kasiad Ha ha   :mocking: też mam uczulenie na byłą mojego M i napewno nie dałabym mojej córce jej imienia  :mocking:

vobi

eva_luna, a kiedy Ty obchodzisz imieniny?

eva_luna

Cytat: vobi w 02 Lut 2009, 12:28:49
eva_luna, a kiedy Ty obchodzisz imieniny?

5 stycznia, to pierwsze imieniny po moich urodzinach (3.10)

kasiad

Cytat: eva_luna w 02 Lut 2009, 13:21:41
Cytat: vobi w 02 Lut 2009, 12:28:49
eva_luna, a kiedy Ty obchodzisz imieniny?

5 stycznia, to pierwsze imieniny po moich urodzinach (3.10)

eva_luna to masz urodziny tego samego dnia co mój mąż 3.10  :beer:

mila

my tez zadnymi rankingami kierowac sie nie bedziemy  ;)

jesli bedzie coreczka, to albo Emilia (po babci mojego p.), albo Magdalena (bo mi sie podoba  :mocking: )

no a jesli bedzie synus, to chyba Tomasz   ;)

Cytat: mayagaramond w 02 Lut 2009, 09:36:52
Jedna dziewczyna na niemieckim forum nazwala swoja corke Livia, baaaaardzo mi sie podoba.


mam znajomych, ktorzy dali tak na imie swojej corce  :thumbup:
wiem, ze mieli ogrooomne problemy z zarejestrowaniem malej, bo panie z urzedu byly przekonane, ze takie imie nie istnieje, i to czysta fanaberia rodzicow  :mocking:
dopiero, kiedy przyniesli  :hmm: bodajze Leksykon  Świętych i Błogosł. (w  mnim jest postać o takim imieniu), panie musiały ustapic  :P







aja

ja spotkałam ostatnio Longinię


i nie mogłam wpaść na pomysł jak się zdrabnia to imię! Longusia? czy jak Longinka?  :crazy:

aja

Cytat: doda w 08 Lut 2009, 15:22:44
czyli babcia Lonia
no mówiłam - nie wpadłabym na to
całkiem fajne zdrobnienie

zosia2007

Cytat: aja w 08 Lut 2009, 15:11:07
ja spotkałam ostatnio Longinię


i nie mogłam wpaść na pomysł jak się zdrabnia to imię! Longusia? czy jak Longinka?  :crazy:

Ginka :D

giga

Cytat: zosia2007 w 09 Lut 2009, 12:28:37
Cytat: aja w 08 Lut 2009, 15:11:07
ja spotkałam ostatnio Longinię


i nie mogłam wpaść na pomysł jak się zdrabnia to imię! Longusia? czy jak Longinka?  :crazy:

Ginka :D
A może Lonia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Podoba ami sie nadja, ale rosyjskie...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Maya - Nadia mi sie  bardzo podoba, podobnie jak Marina ale ani jedno ani drugie ani inen wschodnie imię nie przejdzie z moim M. bo on ma alergię na wschód ;)



A my chyba ostatecznie ustaliliśmy ze dla córki jakby była to są dwie opcje:

Milena Ellen Zxxxxxx

albo

Milena Michalina Zxxxxx

Nazwisko mamy z "r" wiec imiona ładnie je zmiękkczą,
a która opcja wygra - chyba jak zobaczymy juz na świecie dziecie to wtedy zobaczymy czy bardziej pasuje jej na drugie Ellen czy Michalina. Oba warianty nam sie podobaja, wiec albo bedzie mieć drugie po Ellen Macarthur albo po tatusiu :)

No ale w czwartek zobaczymy moze czy tak jaki facet nie siedzi :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wredotka

Siog,  a mnie z irlandzkich to sie Aoife podoba :) albo moze Oonagh?

siog

Cytat: wredotka w 17 Lut 2009, 13:43:24
Siog,  a mnie z irlandzkich to sie Aoife podoba :) albo moze Oonagh?


Aoife fajne ale mam juz kilka osob dookola. Oonagh bardzo lubie i "trzymam" dla nastepnego dziecka, tylko w wersji Una (z fada nad U)

abkasia

siog podaj jakies imiona meskie irlandzkie ;) moze cos mi sie spodoba... :pray: :pray:

wredotka

z meskich to Eamonn, Dermot, Daragh lub Fergal sa fajne. Lubie tez Padraig ale przypuszczam ze odpada ? :point_lol:

siog

Cytat: abkasia w 17 Lut 2009, 17:40:46
siog podaj jakies imiona meskie irlandzkie ;) moze cos mi sie spodoba... :pray: :pray:

Abkas napisze wieczorem  ;)
ale mysle ze nic nie przypadnie, pamietaj ze pisownia irl imion jest inna niz wymowowienie  ;)

nionczka

#121
Siog, Wy juz wybraliscie?

Gdyby Irene miala dzis siostre, na 100% nazywalaby sie Inés, pomimo akcentu, ktory wczesniej dyskwalifikowal to imie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

Cytat: nionczka w 19 Lut 2009, 10:16:55
Siog, Wy juz wybraliscie?

Gdyby Irene miala dzis siostre, na 100% nazywalaby sie Inés, pomimo akcentu, ktory wczesniej dyskwalifikowal to imie.

chyba mozna temu jakos zaradzic  :knuje:

siog

nadal myslimy nad imionami... krag sie zaweza:)

ostatnio coraz bardziej myslimy nad Ruth, Hannah, Albha (Almha)
maz tez lubi Aisling (wizja, marzenie o Irlandii)

nie myslalam ze tak ciezko wybrac imie dla dziecka!!!! :headbang: :headbang: :headbang:

abkasia

Cytat: siog w 17 Mar 2009, 14:00:14
nadal myslimy nad imionami... krag sie zaweza:)

ostatnio coraz bardziej myslimy nad Ruth, Hannah, Albha (Almha)
maz tez lubi Aisling (wizja, marzenie o Irlandii)

nie myslalam ze tak ciezko wybrac imie dla dziecka!!!! :headbang: :headbang: :headbang:
oj ciezko, ciezko.. cos o tym wiem... :headbang: :headbang: