Anemia

Zaczęty przez eva_luna, 04 Paź 2008, 12:39:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eva_luna

Hej, no i po swietnych wynikach dopadla mnie anemia.....
Doktorka zelazo w tabsach z wit C zapisala ale wiem, ze musze wzbogacic tez diete. Mozecie pomoc i powiedziec co jest zelazo bogate oprocz watrobki?

goga

buraczki, pietruszka do każdej potrawy z mięsem bo umożliwia i ułatwia wchłanianei żelaza z mięsa, racjonalne odżywianie
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

tachogti

Watrobka, sok z ciemnych winogron, sok z pozeczki :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

eva_luna

o, to natura sie odezwala bo wczoraj zanim odebralam wyniki to wypilam praktycznie za jednym zamachem karton soku z pozeczki. Chociaz obawiam sie, ze ten sklepowy niewiele wartosci posiada...

nionczka

Mi lekarz powiedzial, ze niedobór zelaza w ciazy trudno dieta naprawic.I ze musialabym kilko gwozdzi zjesc :-) A ja nawet nie mam anemii tylko jestem na skaju od samego prawie poczatku ciazy.
Zobacz jaki jest ten Twoj typ tabletek zelaza. wiekszosc z nich nie mozna brac z nabialem, pieczywem (czyli odpadalo u mnie przy sniadaniu). Za to dobrze sie przyswajaja jesli popijesz ja sokiem pomaranczowym. Ja przez 3 m-ce rano wyciskalam sobie sok z 3 pomaranczy i bralam zelazo. A potem sniadanie jadlam dopiero w pracy. Strsznie to bylo praco- i czasochlonne.
Potem mi zamienili na takie tableki, ktore "wypuszczaja" zelazo w organizmie przez kilka godzin i mozna je laczyc z jedzeniem. Teraz jest llatwiej i szybciej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

eva_luna, powinnaś jeść mieso, najlepiej dziczyznę, wątrobkę, fasolę, krewetki, ciemne pieczywo, pestki dyni, brokuły, szpinak

znalazłam jeszcze ciekawe artykuły, może cos Ci się z nich przyda
http://www.maluchy.pl/artykul/188
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/zelazna-dieta,882_2017.htm

:baj:

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

abkasia

sok z buraka jest najlepszy na anemie.. mozna zmieszac z jablkiem..(oczywiscie mowie o takim domowym z sokowirowki)

giga

eva_lunaPrzy anemii unikaj produktów zawierających kwas szczawiowytj. migdały,czekolada,kakao,kapusta włoska,rabarbar,szpinak,szczaw,,groch.

Należy unikać batoników,lodów.Dodatki do tych artykułow utrudniają wchłanianie żelaza.

Zalecane produkty : jabłka,morele,szparagi,banany,brokuły,,pietruszka,sok z marchewki.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

dzieki dziewczyny, polewam.

Nionczka, na moich tabletkach napisane, ze lykac pol godziny przed sniadaniem i kolacja. Do tego idzie wit C. Od pomaranczy trzymam sie z daleka bo te tutaj to jeden wielki oprysk i straszne uczulenie daja. A wyniki na poczatku mialam rewelacyjne, a z kazda wizyta sie pogarszaly, osiagajac w tym miesiacu wskazniki anemiczne...

brawurka

eva_luna Ty kup sobie kilka paczek suszonych śliwek i jedz z tym żelazem. serio!!!niestety wiem co mówie

vobi

Dokladnie, do zelaza trzeba znalezc cos co dziala na Twoj uklad trawienny hmm.... regulujaco? ;) Na mnie akurat sliwki srednio, ale otreby jak najbardziej. Na niektorych ponoc Aktivia. W kazdym razie bez takiego "wspomagacza" przy zazywaniu zelaza mozesz miec spore problemy z odwiedzaniem toalety ;)

giga

Przy anemii należy spożywać produkty bogate w witaminę C ,aby poprawić wchłanianie żelaza.

Skutecznie przeciwdziała anemii pokrzywa.,mniszek lekarski.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: vobi w 05 Paź 2008, 20:23:09
Dokladnie, do zelaza trzeba znalezc cos co dziala na Twoj uklad trawienny hmm.... regulujaco? ;) Na mnie akurat sliwki srednio, ale otreby jak najbardziej. Na niektorych ponoc Aktivia. W kazdym razie bez takiego "wspomagacza" przy zazywaniu zelaza mozesz miec spore problemy z odwiedzaniem toalety ;)

Activia nie jest zła, ale wiele badań potwierdza, że ona dość szybko uzależnia. tzn. można ją stosować max 2 tygodnie (i później przerwa) bo kłopoty mogą zostać na dłużej. Danone, jak wiadomo, wszystkiemu zaprzecza.

eva_luna

ja lykam blonnik w tabletkach, i to jest moj regulator:)

nionczka

Cytat: vobi w 05 Paź 2008, 20:23:09
Dokladnie, do zelaza trzeba znalezc cos co dziala na Twoj uklad trawienny hmm.... regulujaco? ;) Na mnie akurat sliwki srednio, ale otreby jak najbardziej. Na niektorych ponoc Aktivia. W kazdym razie bez takiego "wspomagacza" przy zazywaniu zelaza mozesz miec spore problemy z odwiedzaniem toalety ;)

Activia to zalezy kiedy bo na niektorych tabletkach wlasnie jest napisane, ze nie mozna laczyc z nabialem.
Ja z pojsciem do toalety nigdy problemów nie mialam a zelazo lykam cala ciaze wlasciwie (od 12 tyg). Ale mam dobra diete (jogurty, ciemne pieczywo jesli w ogole, kiwi...)

A ja Activie jem od lat w sporych ilosciach bo to jeden z niewielu jogurtów na rynku, ktory ma wersje pelnotluste i nieprzeslodzone.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

a dzis zapodalam "zelazny" obiad: zrazy, kasze gryczana i buraki z porem. nawet dobre to bylo.
najlepiej wcinac watrobke niedrobiowa ale jej kurczaki nigdzie nie ma.

goga

wieprzowej u was nie ma??? u nas pelno
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

eva_luna

pytalam w typowych miesnych sklepach i w delikatesach, ktore slyna z tego, ze wszystko tam jest i wszedzie tylko watrobka drobiowa....

goga

eva_luna przyjedź do mnie to cię nakarmię :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

eva_luna

goga dzieki!!!!!!! olsnilo mnie, gdzie jeszcze w gdansku moge dostac watrobke wieprzowa. jak tam nie bedzie to mozesz sie mnie spodziewaqc ;-)

marax

ktos mnie pobije ja mam hemoglobine 10:)


Basia

Cytat: dragonfly_80 w 09 Paź 2008, 20:25:30
ja 12,2 ; powinnam zaczac sie martwic?

Dragonfly, nie wiem czy jest jakaś inna norma dla kobiet w ciąży, ale tak normalnie to min jest 12
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

dragonfly

Cytat: Basia w 09 Paź 2008, 23:15:00
Cytat: dragonfly_80 w 09 Paź 2008, 20:25:30
ja 12,2 ; powinnam zaczac sie martwic?

Dragonfly, nie wiem czy jest jakaś inna norma dla kobiet w ciąży, ale tak normalnie to min jest 12
:piwko: no to chyba zaczne sie martwic.... ;) to co, czas na buraczki?

zwierzatko_mojej_mamy

dragonfly_80 moja mama mowi, ze to normalna morfologia i nie szalej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl