sernik orzechowy

Zaczęty przez Basia, 01 Paź 2008, 16:31:40

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

suegro

Gotować ubóstwiam, ale piec już nie bardzo  ;)

Ale przewija się ten sernik od jakiegoś czasu i pewnie w pierwszej wolnej chwili zrobię ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: suegro w 19 Lis 2008, 23:56:40
Gotować ubóstwiam, ale piec już nie bardzo  ;)
To tak jak ja :beer: A po paru "cukierniczych" wyczynach mam od męża zakaz wypróbowywania nowych przepisów na wypieki :mocking: :mocking: :mocking:

giga

ishka82 praktyka czyni mistrza a na męża :spank: :spank:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

i ja serniczek zrobilam, choc z wieloma perypetiami (opisanymi dzis na plotach) Jest pyszny, ale pewnie nie predko do niego wroce :-D

giga

eva_luna a co takiego się stało  ?? ;) ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

Cytat: giga w 23 Lis 2008, 23:37:51
eva_luna a co takiego się stało  ?? ;) ;)

opisywalam moje perypetie na plotach- wyjatkowo nie wlozylam do blachy folii aluminiowej i w piekarniku z blaszki wykapalo kilka kropel miodu. zaczely sie przypalac wiec dym i smrod objely cale mieszkanie...zeby nie pogarszac sytuacji wyjelam ciasto po 30 min pieczenia (zeby nie zlapalo zapachu dymu..) i postanowilam umyc piekarnik. Niestety nie udalo mi sie doprowadzic go do stanu sprzed. Ciasto wrocilo do piekarnika na kolejne 30 min ladnych kilka godzin pozniej.

Jak je wyciagnlam ciekawosc byla silniejsza ode mnie, wiec nie schlodzilam tylko odrazu sobie ukroilam i.....

1) to co zostalo w blaszce zaczelo sie przewracac i tracic forme (bo nie schlodzone)
2) malo nie polamalam sobie zebow bo niewiadomo jakim cudem do orzechow wpadly mi ziarna kukrydzy do prazenia :crying: (nie wiem jak moglam ich nie zauwazyc tlukac orzechy ;))

tak wiec do serniczka mam obecnie sceptyczne podejscie...

giga

Bywa , że mimo naszych starań, pieczenie robi nam niespodzianki.
Im bardziej ci zależy , im ważniejsza okazja tym większe prawdopodobieństwo,że może być klapa z ciasta.  :headbang:

eva_luna ja ciągle uczę się takiej zasady: aby w czasie pieczenia nie otwierać piekarnika,bo wpuszcza si ę chłodne powietrze i ciasto opada.
co do sernika ,po upieczeniu nie wyciągać od razu ciasta,tylko lekko uchylić piekarnik i niech tak ciasto wystygnie.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

Cytat: giga w 25 Lis 2008, 18:51:31
Bywa , że mimo naszych starań, pieczenie robi nam niespodzianki.
Im bardziej ci zależy , im ważniejsza okazja tym większe prawdopodobieństwo,że może być klapa z ciasta.  :headbang:

eva_luna ja ciągle uczę się takiej zasady: aby w czasie pieczenia nie otwierać piekarnika,bo wpuszcza si ę chłodne powietrze i ciasto opada.
co do sernika ,po upieczeniu nie wyciągać od razu ciasta,tylko lekko uchylić piekarnik i niech tak ciasto wystygnie.


giga ja to doskonale wiem tylko tu bylo tyle dymu, ze gdybym nie otworzyla to bylby sernik wedzony :D Poza tym do tego ciasta nie dodaje sie nic na rosniecie, wiec nie ma problemu, ze opadnie. ja zauwazylam, ze pieczenie w ciazy mi nie idzie, wczesniej nigdy nie mialam takich przygod a teraz co chwila....

i zgadzam sie, ze im bardziej czlowiek sie stara, tym gorzej wychodzi....

giga

eva_luna  myślę,że miałaś gorszy dzień,na przekór tego co się stało upiec jeszcze raz

za pomyślny wypiek :champaign:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

ja juz mam plana aby z tym sernikiem zmierzyć sie drugi raz :)
tylko tym razem zrobie dwukolorowy :)

tusia

Zrobiłam sama wczoraj ten serniczek w mieszkaniu w Warszawie w piekarniku gazowym bez termometru :padam:
I mi na prawdę wyszedł :jejeje: :jejeje: :jejeje:

Chłopakowi też smakował jupi jupi jupi
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

tusiacieszę się!  :jejeje: :jejeje: :jejeje:

jak ja nie lubię serników, tak ten uwielbiam! a na drugi, trzeci dzień jest jeszcze lepszy!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Basia

eva_luna  :praising:

mnie się zdarzyło że z blaszki kapało mi chyba masło... ale nic mi sie nie paliło ani nie dymiło...

co do otwierania piekarnika przy sernikach to prawda. Zawsze tak robie. przy tym nie ma to az tak dużego znaczenia, ale ostatnio ze zmęczenia zostawiłam go na noc w piekarniku i był jeszcze ładniejszy i równiutki! oczywiście potem jeszcze do lodówki

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

dagi

#63
a ten twarożek President to ma być półtłusty czy tłusty?

i jaki cukier brązowy: dry demerara czy dark muscovado?

a może to obojętne ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

giga

Cytat: dagi w 19 Gru 2008, 09:18:43
a ten twarożek President to ma być półtłusty czy tłusty?

i jaki cukier brązowy: dry demerara czy dark muscovado?

a może to obojętne ;)
ja użyłam zwykłego cukru,a serek wg . Twojego smaku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

dagi serek może być właściwie jaki chcesz byle zmielony na serniki. Ja zwykle używam półtłustego...  :blush:

a cukier to do masy orzechowej użyłam ciemnego muscavado, a do masy serowej jakiś jasny brązowy cukier, np. dermerara lub jasny muscavado!
i wyszedł w takich kolorach jak w oryginale!

mniam, aż sobie sama smaka narobiłam :P
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

dagi

dzięki, spróbuję go upiec :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

wrobelek0403

eva_luna miałam identyczne przejscia z "ponoc najprostszymi" ciastkami niepozornymi jo_miekkiej  :headbang: :headbang:

a tutaj młodszy brat sernika orzechowego - sernik migdałowy

http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Migdalowy-sernik-z-Amaretto.html

bede robic jutro na imieniny tescia ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Cytat: Basia w 19 Gru 2008, 10:12:16
dagi serek może być właściwie jaki chcesz byle zmielony na serniki. Ja zwykle używam półtłustego...  :blush:

a cukier to do masy orzechowej użyłam ciemnego muscavado, a do masy serowej jakiś jasny brązowy cukier, np. dermerara lub jasny muscavado!
i wyszedł w takich kolorach jak w oryginale!

mniam, aż sobie sama smaka narobiłam :P

basia, ale ty to jak profesjonalna cukiernia jestes!!!!!!!!! to kiedy mozna przyjsc na ciacho???
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

Cytat: wrobelek0403 w 05 Mar 2009, 11:44:00
eva_luna miałam identyczne przejscia z "ponoc najprostszymi" ciastkami niepozornymi jo_miekkiej  :headbang: :headbang:


oj tam, oj tam!

panikarola

hi, hi, ja spaliłam palmiery :)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka


panikarola

potem mnie Kasia nauczyła swojego sposobu, ze ciastka wstawia zawsze tylko na dwie minuty, a potem je zdwraca

bo spaliłam też ciastka orzechowe sonji
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

wrobelek0403

Cytat: wrobelek0403 w 05 Mar 2009, 11:44:00


a tutaj młodszy brat sernika orzechowego - sernik migdałowy

http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Migdalowy-sernik-z-Amaretto.html

bede robic jutro na imieniny tescia ;)

melduje, ze sernik wyszedł był SUUUUPEEER  :jupi: wszystkim smakował - poszła cała blacha ;)

ja bym go przybrała na przyszłosc owocami, bo ten migładowły smak odrobinę mdły ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

Ja wolę z orzechami, jest pyszny. :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login