zuppa della zucca

Zaczęty przez jo_miekka, 30 Wrz 2008, 19:46:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry

Cytat: zuzia w 22 Lip 2012, 19:29:23gdzie widzialaś świeżą
:ohboy: dynia to dla mnie jesien
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: cherry w 22 Lip 2012, 22:12:22
:ohboy: dynia to dla mnie jesien

eee tam, w sierpniu juz sa :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

#52
Cytat: zuzia w 22 Lip 2012, 18:29:23
gdzie widzialaś świeżą???

Czasami na przejezdzie miedzy tesco a moja ulica stoi stragan i gosciu juz mial.

Dodany tekst: 23 Lip 2012, 06:48:36

Tez pomyslalam, ze to pazdziernik juz, ale pozneij sobie przypomnialam, ze u babci to dynia wtedy co i cukinia i kabaczki byla w zasadzie. I patisony!

ishka82

też już w sobotę na bazarze widziałam dynię ;)

malutenka

Wczoraj zamiast dyni dałam cukinię i było pysznie :)

mobka

Zrobilam dzisiaj i jest obledna ;) Z octem lepsza niz moja ostatnia wersja. I zywe chili dalam ;)

Malutenka.. a jak z cukinia robilas? Identycznie? Cebula, czosnek, sol, pieprz i...???? Co z przypraw do cukiniowej?

malutenka

Cytat: mobka w 23 Lip 2012, 21:21:48Malutenka.. a jak z cukinia robilas? Identycznie? Cebula, czosnek, sol, pieprz i...? Co z przypraw do cukiniowej?
Oregano jeszcze.

mobka


malutenka

Nie, ja curry to lubię do mięsa przede wszystkim, znalazłam oregano w szufladzie z przyprawami, sypnęłam tak od serca i pięknie się z cukinią uzupełniają.

emcia


emcia

mam dwie dynie, czas popełnić zupę

ze_nitka

Odkopałam przepis i zrobiłam zupę, dodałam upieczonej papryki, i na koniec mleczka kokosowego. Jest pyszne ;) Najbardziej mi smakuje z posiekaną natką :) Z przypraw to dodałam dużo curry, pieprzu, papryki slodkiej, gałki...

justynaaaa2

zrobiłam wczoraj podejście do dyni, bo była już obrana w sklepie więc się skusiłam ;)
wykonałam wszystko wg tego przepisu i niestety muszę przyznać, że smakuje...nijak  :hmm: a dokładnie jak woda z przyprawami ;)
zjadłam wczoraj pół miski, reszta pewnie postoi kilka dni w garze na kuchni, bo już nawet nie chce mi się tego próbować, zepsuje się i pójdzie w kibel
nie wiem czy to tak ma smakować czy coś źle zrobiłam  :knuje:
a M. dobrze mówił, wczoraj jak to gotowałam, pyta co to jest, mówię że zupa krem z dyni a na to "hmmm i co znowu za kilka dni wyleję cały garnek" ;D

aja

justa ja niestety do dyni się też  nie przekonałąm, choc e-Rowi samkowała bo pikantnie przyprawiłam ale to zupelnie nie mója smak
przypszczam, że z cebulowa będzie identycznie
mam jeszcz jedną małą dynię
i spobuję zrobic krem z upieczonej dyni, ale to tak reczej ... aby dyni nie wyrzucić a wykorzystać

fasolka1980

Upieczona dynia ma o niebo lepszy smak niz gotowana.

Ja lubię dyniowa z imbirem i mlekiem kokosowym.

Super jest ciasto dyniowe posmarowane polewa z serka philadelphia.

Ostatnio robilam placki ze zmiksowana, upieczona dynia-pyha!

abkasia

Aja mam podobnie z dyniowa i cebulowa ;)

OlaFasola

Cytat: fasolka1980 w 21 Paź 2012, 01:14:06Ostatnio robilam placki ze zmiksowana, upieczona dynia-pyha!
Fasolka możesz podać przepis? Ja lubię dynię i szukam fajnych przepisów jak ją przerobić.

zuzia

ja uwielbiam gulasz z dyni z przepisu mayi (zmodyfikowany lekko)
zupa mi nie podeszła zupełnie

callja

Kupowałam hokkaido w markecie - były opisane ;) Charakterystyczny jest
- ich kolor (bbbbbb intensywnie pomarańczowy),
- raczej nieduże jak na dynię rozmiary (wielkości średniego pomelo?? tak mniej więcej),
- "dziobek" (nasada szypułki) - wygląda jak miniaturowa czapeczka krasnala.

No i potwierdzam, że ogromna z nią wygoda - szorujesz szczoteczką, kroisz w ósemki, wypestkowujesz, na blachę, kilka kropli oliwy i siup do piekarnika :D Po pierwszym podejściu ze "zwykłą" dynią już chyba nie zaryzykuję mordęgi z obieraniem - twarde toto jak licho; P. dzielnie przejął zadanie, ale paluchy pociachał sobie bbbb konkretnie ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mobka

To mi sie lepiej kroilo i obieralo zwykla niz tylko kroilo hokkaido ;D

emcia

i tak trzeba pokroić, i tak
upieczona '"normalna" ma dobrze odłażącą skórkę, szybko się to robi
przed pieczeniem nie ma najmniejszego sensu jej obieranie

zosia2007

#71
doda hokkaido tak wyglada

Dodany tekst: 13 Lis 2012, 16:03:25

Cytat: doda w 13 Lis 2012, 10:30:27
a jak dynia nie jest opisana że hokkaido, ale tak wygląda, to jest hokkaido, czy nie?
tak ;D

calla

ja juz zakupilam. Zrobie zupe moze w niedziele, bo ma byc zimno i mokro. I na kaca bedzie jak znalazl ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Cytat: calla w 23 Sie 2013, 14:23:42bo ma byc zimno i mokro.


nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 15:29:05

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

no slyszalam dzisiaj, ze w niedziele i poniedzialek spadek temperatury do 14-16 st.

A jutro wieczorem burza. Nie potrzebujemy swieczek :D :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)