zuppa della zucca

Zaczęty przez jo_miekka, 30 Wrz 2008, 19:46:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

ja też zrobiłam tą zupę.
pycha
aczkolwiek wolę dynię w innych potrawach :)

OlaFasola

Cytat: zuzia w 04 Lis 2010, 10:41:27aczkolwiek wolę dynię w innych potrawach Smiley

Zuzia to wrzuć jakieś przepisy, bo się w dyni zakochałam :)

aja

Cytat: OlaFasola w 04 Lis 2010, 13:30:56bo się w dyni zakochałam
to chyba będę wyjatkiem
zupa wyszła mi bardzo gęsta bleeee nie lubie takich, przesadziłam z iloscia dyni

mayagaramond

Cytat: OlaFasola w 04 Lis 2010, 13:30:56Zuzia to wrzuć jakieś przepisy, bo się w dyni zakochałam


wrzucalam przepis na gulasz z dynii, robilam tez kiedys omlet.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: OlaFasola w 04 Lis 2010, 13:30:56
Zuzia to wrzuć jakieś przepisy, bo się w dyni zakochałam :)
jest przepis mayi na gulasz (pycha, ale robię bez wina bo z winem mi nie smakuje)
wróbelek wrzucała przepis na makaron z dynią (czasem dodaję do tego kurczaka jeszcze)

mayagaramond



Inna wariacja zupy z dyni:

Rozmrozic krewetki. Posiakana cebule i imbir zeszklic na patelni, dodac pokrojona w kostke dynie (najlepiej hokkaido, bo nie trzeba jej obierac i ma piekny kolor), chwile podsmazyc, podlac ok. 100 ml sherry i litrem rosolu warzywnego. Gotowac do miekkosci ok. 15 minut.

3 pomarancze zaparzyc goraca woda i osuszyc. Obrac b. cienka, bez bielej skorki, inaczej bedzie gorzka. Z pomaranczy wycisnac sok i razem z 200 ml smietany dodac do zupy. Wszystko zmiksowac, doprawic sola i pieprzem. Gotowac na malym ogniu ok. 5 minut, ewentualnie doprawic.

Krewetki osuszyc i usmazyc na patelni. Doprawic sola i pieprzem. Paski skorki pomaranczy usmazyc na patelni, wylozyc  na papierowy recznik. Zupe wlac do talerzy, wlozyc po kilka krewetke, przybrac natka pietruszki i paseczkami pomaranczy:



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mobka

Wiecie co? Zrobilam, doprawilam kolendra, curry, galka, cynamonem, cukrem trzcinowym, sola i pieprzem, papryka slodka i chilli. I? Itakmi sie wydaje bez smaku. Zobaczymy jak bedzie z serem i jogurtem. Brakuje mi kwaskowatosci w niej ;D

jo_miekka


mobka

Dalam! CO prawda mialam juz troche wymieta polowke, ale troche dalam. No czegos mi brakuje, nie wiem czego...

jo_miekka

#34
Ja tę zupę robię chyba za każdym razem inaczej. Ostatnio też mi było trudno przyprawić. Ale w końcu jakoś dało radę. Fajna wyszła też z dodatkiem kolendry i suszonej słodkiej wędzonej papryki.


Dodany tekst: 29 Paź 2011, 13:20:33

Świeży imbir też fajnie wyciąga smak.

mobka

Zobaczymy jak z jogurtem i serem bedzie smakowac. Jeszcze jej nie przekreslam, ale do pomidorowej jej daleko ;)

magoo

mobka a dodałaś ocet?
do dyni warto dodać łyżkę

mobka

Nie mam octu, dodalam cytryne ;D

justynaaaa2

ja raz w życiu jadłam zupę z dyni i to jakoś zupełnie nie mój smak a podobno była pyszna bo inni się zachwycali  :hmm:
może w innej postaci by mi podeszła
podobnie jak uwielbiam cukinię a krem z cukinii jak zrobiłam to cały gar wylałam, paskudne to było

taka pulpa bez smaku, choć doprawiona i zrobiona wg przepisu i dynia też mi się wydaje taka mamałygowata i mdła  :hmm:

Kasia

zupa z dyni to wspomnienie z mojego dziecinstwa ;)
nie jest to przyjemne wspomnienie ;)

no ale kusi mnie aby dyni dac drugą szansę :D

sonja

#40
Kurczę, ja chciałabym zrobić jutro, ale właśnie boję się, że wyjdzie breja bez smaku ;D
Jeśli chodzi o dynię, to znam tylko smak dyni w occie i chcę dać jej szansę.

magoo

na dzisiaj wymyśliłam rogaliki dyniowe
tylko muszę poszukac, jak przeliczyć drożdże suche na świeże

jo_miekka

7g suchych to 25g świeżych

magoo


mobka

DObra, po zmiksowaniu, dodaniu jogurtu i sera byla dobra. Ale tyko dobra. NAwet maz stwierdzil, ze dobra. Bedziemy jesc jeszcze 2-3dni, bo tyle tego wyszlo. Ale reszte dyni zamroze, bo zupe szybko sie robi i suuuper rozgrzewa. COz sie dziwic, jak tam taka mieszanina przypraw :D Ale wymyslilam, ze moze by jeszcze do nie curry ze sloiczka dac. Czerwonej. Hm?

mayagaramond

mobka mozesz tez dodac pomarancze albo jablko.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

mobka pasta curry jak najbardziej

mobka

Podbijam, zeby jutro nie szukac :D Trzeba zamrazalnik oproznic, bo juz sie swieza pojawila :D

zuzia

Cytat: mobka w 22 Lip 2012, 17:08:40
Podbijam, zeby jutro nie szukac :D Trzeba zamrazalnik oproznic, bo juz sie swieza pojawila :D
gdzie widzialaś świeżą???

emcia

powinna być, skoro w ogródkach jest