MUMIA.. czyli pierś z kurczaka zapiekana w cieście francuskim

Zaczęty przez tiliam, 27 Wrz 2008, 18:04:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yoy

a tak, to ja wiem jak to usmazyć :D na czosnku zrobiłam. Chodziło mi o to, "czy w ogóle smazyc" :D

polewam Wam, za towarzyszenie w mej niedoli szpinakowo- mumiowej :D dam znac co z tego wyszlo :D albo nie wyszlo :D


wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 06 Cze 2012, 13:46:53
a w sumie niech se zrobi tego gluta od spodu, namoknietego nieprzyprawionym mrozonym szpinakiem :D moze nabierze rozumu :D

lol lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia


yoy

 :rotfl: nikt we mnie nie wierzył  :rotfl:

proszę, oto i ona:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


pyszna, aromatyczna :D no mniam :D

jo_miekka



wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

yoy
Bardzo lubie mumie i wszyscy ktorych czestowalam tez lubia:)
Ostatnio n imprezke robilam takie male,piers kury posypalam przyprawa do gyrosa i troszke podmazylam,
do tego pieczarki0tez podsmazone, ser,przyprawy-pycha:)




aniak1211

yoy
Dalas piers kury do tego szpinaku???
Musze zrobic,
maz bedzie zadowolony:)


aniak1211

Dam:)
Tylko nie wiem czy zdaze przed wyjazdem zrobic;)


emcia

Cytat: yoy w 08 Cze 2012, 21:20:22
zapomniałam napisać, że odgrzewana mumia jest równie smaczna ;)
jak wykopana?
:D

yoy

iiii tam :D bardziej :D
a tak w ogóle to moja mumia nie byla mumią, bo miałam jakieś dziwnowymiarowe ciasto francuskie ;)


talula

Da się tę mumię przygotować jakoś wcześniej, żeby potem tylko do piekarnika wrzucić? Jak ją przechować w lodówce, żeby ciasto nie zrobiło się twarde?

jo_miekka


rudasekawf

Cytat: talula w 13 Cze 2012, 14:45:16Da się tę mumię przygotować jakoś wcześniej, żeby potem tylko do piekarnika wrzucić? Jak ją przechować w lodówce, żeby ciasto nie zrobiło się twarde?
ja ostawiam surowe w piekarniku, nawet jak przyrządzam rano, a ma być podane popołudniu, nic się z tym nie dzieje. Czasem przed włączeniem smaruję jeszcze białkiem, ale niekoniecznie.


malutenka