ZMYWARKA - jaka kupic?

Zaczęty przez Anupka, 23 Wrz 2008, 08:53:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

Cytat: giga w 23 Wrz 2008, 12:53:40
justynaaaa2 Są dwa poziomy koszy,tylko jak nie mam wykorzystanego całego załadunku zmywarki używam tylko górnego kosza.

ale o co chodzi ??? nie skumałam  :)
ja pisałam do aja, że jak nie może zmieścić kieliszków to, żeby sobie obniżyła górny koszyk o kilka cm. na te niższe kółeczka  :), pewnie ma taką opcję, bo z tego co ja widziałam to były wszędzie  ;)

a tabletek używam somat, bo bardziej się cenowo opłaca a myją dla mnie tak samo jak calgonit  :ok:

inkageo

A calgonit w najlepszej cenie jest w rossmannie, kupuję te wielkie paki, po 75 sztuk ostatnio. Wychodzi chyba ok. 50 gr sztuka, jak jest dobra oferta ;)
Imagine there is no hate

justynaaaa2

Cytat: inkageo w 23 Wrz 2008, 13:02:02
A calgonit w najlepszej cenie jest w rossmannie, kupuję te wielkie paki, po 75 sztuk ostatnio. Wychodzi chyba ok. 50 gr sztuka, jak jest dobra oferta ;)

hehe jakbym miała jechać specjalnie do rossmanna po tabletki to by mi wyszło pewnie tyle samo co płacę w leclercu przy okazji innych zakupów ;)

inkageo

Ja mam rossmanna w centrum mojej mieściny :) Ale tak na serio to nawet w makro jest drożej. Jeszcze w Lidlu wychodzi podobnie cenowo, ale tam mają tylko małe opakowania po 25 czy 30 sztuk.
Imagine there is no hate

justynaaaa2

no a w mojej całej dzielnicy nie ma ani jednego  :( ja zawsze biorę jakieś na promocji typu + ileś tam sztuk gratis  :) nie wiem czy to gratis czy nie gratis, ale zawsze porównuję sobie ilość tabletek w innych opakowaniach i biorę te co wychodzi taniej - czasem jest to także calgonit  :) ostatnio kupiłam taką pakę coś koło 78 tabletek chyba - starczy mi pewnie prawie na rok  :yeah:

aja

Cytat: justynaaaa2 w 23 Wrz 2008, 12:59:06
Cytat: giga w 23 Wrz 2008, 12:53:40
justynaaaa2 Są dwa poziomy koszy,tylko jak nie mam wykorzystanego całego załadunku zmywarki używam tylko górnego kosza.

ale o co chodzi ??? nie skumałam  :)
ja pisałam do aja, że jak nie może zmieścić kieliszków to, żeby sobie obniżyła górny koszyk o kilka cm. na te niższe kółeczka  :), pewnie ma taką opcję, bo z tego co ja widziałam to były wszędzie  ;)

a tabletek używam somat, bo bardziej się cenowo opłaca a myją dla mnie tak samo jak calgonit  :ok:

już patrzyłam - nie mam takiej opcji

magda_ok

My mamy 45 siemensa pod zabudowe, najcichszego jaki byl. 60 nam nie weszla, ale w 45 miescimy sie razem z garnkami :) Cenowo 45 i 60 kosztuja tyle samo (przynjamniej w de), ale my chcielismy w sumie 45 - wlasnie po to zeby nam brudy dwa dni nie staly.

eva_luna

a ja ostatnio kupilam calgonit jak zawsze, ktory kosztowal ponad 50 zl. obok staly tabsy w tej samej ilosci, tez 5w1 tylko produkcji tesco. Kosztowaly 8,50. Dlugo z Sebastianem chodzilismy i krecilismy nosem, w koncu wzielismy 1 i 2, przy czym te drugie dla eksperymentu. Efekt- ZADNEJ roznicy w myciu.

magda_ok

W myciu roznicy nie ma,te tansze sa nawet dokladniejsze ;)  roznice zobaczysz po kilku miesiacach jak farba i glazura ze wszystkich talerzy Ci zejdzie....

aja

Cytat: magda_ok w 23 Wrz 2008, 16:37:10
farba i glazura ze wszystkich talerzy Ci zejdzie....
cos w tym jest.... ostatnio reklamowałam zastawę, która ponoć nadawała się do zmywarki - a już po dwóch myciach okazało się że jest inaczej, zeszło z niej wszystko! nawet w sklepie pani powiedziała ze to mozliwe ze od tabletek do mycia

salsa

Cytat: justynaaaa2 w 23 Wrz 2008, 12:35:52
Cytat: aja w 23 Wrz 2008, 11:23:15

ale mam jedną uwagę do siemensa - kompletnie nie zwróciłam uwagi  NIE MIESZCZĄ mi się w niej kieliszki co mnie irytuje kompletnie
tak jakby górna półka na szkło itp. była zbyt wysoko umieszczona
:hammer:


może masz za wysoko górny koszyk  ??? w każdej zmywarce z którą się spotkałam są 2 poziomy górnego koszyka, mi na górnym też kieliszki nie wchodzą, ale jak obniżę to jest ok  :ok:




My mamy zmywarke Siemensa na 12 kopletów, 60 cm szerokości
jestesmy z niej bardzo zadowoleni, mieszczą sie kieliszki nawet te bardzo wysokie, moze masz cos tam zle ustawione?
zmywara super zmywa, nie zostawia sladów , dopiero wszystko, i nie zatyka sie
kupowałam w sklepie internetowym, wiec zaoszczedziłam jakies 500 zł
mamy juz ja rok i 2 miesiace, nie mam zadnych zastrzeżeń

moi rodzice maja Bosha do zabudowy, juz 4 lata , sprawdza sie bardzo dobrze, nie zatyka sie, dobrze myje, nie była nigdy serwisowana
rodzice maja twarda wode ale iuzywaja tylko tabletek Calgonit do zmywarki (jam my) nic dodatkowo nie wsypuja i nic sie z nia nie dzieje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: aja w 23 Wrz 2008, 17:31:28
Cytat: magda_ok w 23 Wrz 2008, 16:37:10
farba i glazura ze wszystkich talerzy Ci zejdzie....
cos w tym jest.... ostatnio reklamowałam zastawę, która ponoć nadawała się do zmywarki - a już po dwóch myciach okazało się że jest inaczej, zeszło z niej wszystko! nawet w sklepie pani powiedziała ze to mozliwe ze od tabletek do mycia

hmmmm, moze cos z ta zastawa nie tak, bo mnie nie schodzi nic, myje w zmywarce na okragło talerze z malunkiem i nie ma zadnych ubytków
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jowita

Ja również jestem na etapie szukania zmywarki.

Nie wiem już gdzie to znalazłam ale wyniki jakiegoś testu na niezawodność:

Bosch, Siemens, Miele-niezawodnosc dobra;
AEG, Whirpool, Brandt, Electrolux-niezawodnosc dosc dobra;
Vedette, Indesit, Ariston, Sauter-niezawodnosc kiepska;
Thomson, Bauknecht, De Dietrich, Scholtès-niezawodnosc zla.

Po wszystkich forach na jakich byłam i naczytałam się napewno wybiorę zmywarkę firmy BOSCH np. taką BOSCH SRV 53M03 EU

zwierzatko_mojej_mamy

ja tylko uprzedzam co do boscha i elektroluxa - nie wiem jak zmywarki, ale pralki to oni maja na pewno nie ciche ;) moze to wina tego, ze to niemieckie - a jak juz wiemy od mieszkanki tego panstwa - pralki maja w piwnicach i ich strzyka, czy glosno czy cicho - tak sobie to tlumacze ;) bo nie rozumiem jak mozna bylo zrobic pralke fajna (moja poprzednia electrolux), ktora wyje jakby miala w kosmos odleciec, skoro inne firmy robia ciche ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Wrz 2008, 18:29:49
ja tylko uprzedzam co do boscha i elektroluxa - nie wiem jak zmywarki, ale pralki to oni maja na pewno nie ciche ;) moze to wina tego, ze to niemieckie - a jak juz wiemy od mieszkanki tego panstwa - pralki maja w piwnicach i ich strzyka, czy glosno czy cicho - tak sobie to tlumacze ;) bo nie rozumiem jak mozna bylo zrobic pralke fajna (moja poprzednia electrolux), ktora wyje jakby miala w kosmos odleciec, skoro inne firmy robia ciche ;)

ja mam electroluxa i jest cicha, przynajmniej tak mi sie wydaje :)

Basia

hej!

ja zarówno zmywarke jak i pralke ma Siemensa. i z oby jestem zadowolona...
choć zmywarka mogłaby byc troche cichsza... choć może mi sie wydaje bo mamy kuchnie otwarta na pokoj wiec zawsze bedzie słychać...
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

salsa

Cytat: Basia w 23 Wrz 2008, 20:56:44
hej!

ja zarówno zmywarke jak i pralke ma Siemensa. i z oby jestem zadowolona...
choć zmywarka mogłaby byc troche cichsza... choć może mi sie wydaje bo mamy kuchnie otwarta na pokoj wiec zawsze bedzie słychać...

mnie sie uważa, ze mój siemens cichy jest, ale kuchnie mam oddzielnie - tyle że bez drzwi ;)
z tym ze jak spuszcza sobie wodę no to go słyszę i tego sie chyba nie da wyciszyć ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


konwalia

#43
ja mam pralkę siemensa i była cicha przez pierwszy rok uzytkowania a teraz jest głośna jak nie wiem

magda_ok

Ja mam pralke-suszarke i zmywarke siemensa - obie baardzo ciche. Ale na tym nam tez zalezalo, przy zakupie patrzylismy ile maja decybeli. Przy zmywarce faktycznie najglosniej jak wode spuszcza, no ale tego wyciszyc sie nie da (jezeli jest podlaczona do odplywu w zlewie)

eva_luna

moja pralka boscha tez cichutko pracuje. Jak zamkne dodatkowo drzwi do lazienki to zapominam, ze pranie wstawilam. Inna wada jest taka, ze guziczki w pralce mozna w trakcje prania wciskac dowolnie i przestawiac ustawienia, nie ma zadnej blokady. O ile ja nie mam tendencji do klikania, to obawiam sie, ze jak Mala wparuje pewnego dnia do lazienki (a male dzieci lubia podobno obserwowac/ bawic sie pralka) to mi wszystko przeprogramuje..

magda_ok

Zgadza sie :) Corki mojej siostry uwielbiaja pralke bosha :D

mika

my sie nastawiamy na tą zmywarkę:
http://www.ceneo.pl/515420
albo na tą
http://www.ceneo.pl/350146
ma ktoraś z Was jakiś z tych modeli model?

Anupka

Spiesze doniesc, ze zmywarka zakupiona. W sposob odbiegajacy od wszelkich regul ogolnie pojetego rozsadku.
R. zobaczyl zmywarke na promocji, z opinia "najlepsza w tescie konsumenckim". Pozlismy do sklepu. Okazalo sie, ze zmywarki nie ma na sklepie, bo ostatni dzien promocji i ktos wlasnie wzial ostatnia ze sklepu. Jak nie ma to poszlam sobie ogladac inne. A R. nadal gadal ze sprzedawca. Jak mi sie juz znudzilo ogladanie, poszlam szukac R. Znalazlam go, przy kasie. Szczerzyl zeby i obwiescil mi, ze wlasnie kupilismy zmywarke. Padlam, hehe.

Zmywara jest firmy Bauknecht, dzis prala po raz pierwszy. Generalnie wszystko wyglada super, nie domyla sie tylko kula do gotowania ryzu, z jednej strony. A mnie juz wszystko jedno, grunt, ze to nie ja zmywalam! JUUUUPIIII!!!!!!!!! :jupi:

Dziekuje wszystkim za opinie :) :beer: :thankyou:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

O jak dobrze ze sa takie watki! i odkopane :bravo:  Tez wkrotce bede na etapie szukania zmywarki i po przeczytaniu chyba zdecydujemy sie na 60 Siemensa lub Bosch. Czy one sa w klasie A+ ?