ZMYWARKA - jaka kupic?

Zaczęty przez Anupka, 23 Wrz 2008, 08:53:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Chyba nie bylo jeszcze takiego tematu, a my juz mamy zmywania powyzej dzirek w nosie. Chcielismy poczekac, az sie wyklaruje sytuacja mieszkaniowa, i dopiero wtedy kupic zmyware, bo tak zawsze istnieje obawa o to, ze zmywarka nie bedzie pasowala do pozniejszej zabudowy. Ale z drugiej strony - przeciez jesli nie bedzie pasowala, to mozna ja sprzedac po nizszej cenie i kupic nowa, tak?

Wiem, ze swojego czasu wiele z Was deklarowalo posiadanie zmywarki, co tez natchnelo mnie, by wziac ja pod ponowne rozwazanie. Stanelo na tym, ze kupujemy. Tylko - no wlasnie - jaka wybrac? Na co zwracac uwage?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

#1
bardzo dobry temat. mnie tez to interesuje :)
moi rodzice maja chyba Amice albo Aristona, nie pamietam dokladnie ;)  nie wiem czego to wina, ale po 5 latach niezbyt czestego uzywania, zmywarka nie domywa wszystkiego. Nie są to talerze zaschniete, ale wkladane zaraz po np. obiedzie, to zdarza sie czesto, ze sa nie domyte, albo sztucce.... nei wiem czego to przyczyna, moze trzeba zwracac uwage na jakies cisnienie wody, sile mycia??   :confused:

natka

no wiec, troche grzebalam w tym temacie i najczesciej polecaja na roznych forach firme bosch ewentualnie siemens, sa najlepsze i niezawodne, do tego wybierać taką jak najprostszą, z jakims krotkim programem, i w klasie A. Do tego radzą żeby brać szeroka na 60 cm i wtedy mozna szukac takiej z opcją: polowa zaladunku....co do 45 to nie polecaja bo potem ciezko wlozyc gary, to jest opcja jak naprawde nei ma juz miejsca w kuchni :)
W sumie to jeszcze sie zmywarkom nie przygladalam, ale wybralabym chyba taka do zabudowy, z otwartym panelem, zeby widziec ile program jeszcze potrwa. na pewno trzeba zajrzec zmywarce do srodka, sprawdzic jak wygladaja kosze, czy sie skladaja itd :) aha, dobrze zeby zmywarka miala systemy antywyplywowe :) ale to chyba juz standart :)
nie wiem czy choc troche ci tym moim wywodem pomoge :) jak cos mi sie jeszcze przypomni to dopisze ;)

Anupka

hmm.. ciekawa uwaga! Ale to znaczy co? Totalnie odradzasz te dwie firmy?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

my mamy Bosha, 40 cm, to jest wersja wezsza. Jeatesmy z niej poki co zadowoleni. Ma funkcje mycia polowy wkladu, mozna nastwiac poczatek mycia na rozne godziny i takie tam. Stosunek ceny do jakosci odpowiedni:)

eva_luna

Cytat: natka_26 w 23 Wrz 2008, 09:24:09
co do 45 to nie polecaja bo potem ciezko wlozyc gary, to jest opcja jak naprawde nei ma juz miejsca w kuchni :)

Do 45 gary jak najbardziej wchodza, moze nie tak duzo jak do 60 ale spokojnie po obiedzie sie wszystko miesci. Wydaje mi sie, ze to opcja idealna przy 2 osobach, bo nie ma az tyle garow i nie trzeba trzymac brudnych przez 3 dni zeby ja w pelni zaladowac  :) Zobaczymy czy bedzie wystarczajaca przy dziecku.

Anupka

natka_26 - no jasne, ze pomoglas! A jak jeszcze cos, to oczywiscie pisz!

Kuchnia w tym naszym-nienaszym mieszkaniu jest mala, ale 60-ke jakos upchniemy, zwlaszcza, ze z tego co rozumiem, ta 45 jest malo popularna, wiec tez sprzedac bedzie pewnie ciezko, jakby co... Czy nie?

Polewam Wam kobiety :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

Cytat: Anupka w 23 Wrz 2008, 09:29:03
natka_26 - no jasne, ze pomoglas! A jak jeszcze cos, to oczywiscie pisz!

Kuchnia w tym naszym-nienaszym mieszkaniu jest mala, ale 60-ke jakos upchniemy, zwlaszcza, ze z tego co rozumiem, ta 45 jest malo popularna, wiec tez sprzedac bedzie pewnie ciezko, jakby co... Czy nie?

Polewam Wam kobiety :)

My bez problemu ja kupilismy, wydaje mi sie, ze jest rownie popularna co 60. Przejdz sie po media markecie lub saturnie i zobaczysz, ze sa i takie i takie. Nasza kuchnia mala nie jest, ale jak zamowilismy szafki to okazalo sie, ze zmywarka tylko 45 moze byc.
Napewno namawiam do kupna sprzetu AGD przez internet, my zamawiajac wszystko ze sklepow internetowych (wlacznie z lodowka) zaoszczedzilismy ok 2 tys

rubin04

#8
hej, my mamy Bosha 60-tkę. Jest nas 2 osoby. Gotujemy obiad raz na 2 dni. W weekend - wiadomo - codziennie.
I tak zmywarke wlaczamy co 2 dni.

Ze zmywarki ejstesmy super zadowoleni. To inna jakosc życia ;)

Jest z otwartym panelem, wiec wiem ile program jeszcze potrwa. Kosze skłądane co ułatwia pakowanie garów itp. wielkogabarytowych. Klasa A.
Kupilismy ją w promocji {z okazji otwarcia sklepu] w za 1499 zł.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

My mamy 45 Elekstroluxa. Kupiliśmy po przemyśleniu, nie chcieliśmy 60 bo:
- nie lubię zbierać brudnych garow ( śmierdzi) zmywam praktycznie codziennie na krótkim programie
- wszystko się mieści - jest to kwestia ułożenia, ja sie nauczyłam, mąż ma problemy.
- panel jest kryty, ale na dole świeci isę światelko i wiadomo, czy jeszcze zmywa
- przy dwóch osobach wszystko się mieści, jak będa trzy osoby to dojdzie dodatkowy talerz i kubek ( bo garów zawsze jest tyle samo)

Nalezy zwrócić uwagę, na jej hałaśliwość. Nasza w poprzednim mieszkaniu ( z osobną kuchnią) wydawała się super cicha. Teraz w salono kuchni jest głośna, jak płucze to zagłusza telewizję.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Polecam zakup.
A i warto zwrócić uwagę na klasę energetyczna, klasę zuzycia wody i klasę suszenia! To ważne, my kupiliśmy A ( jest wyższa A+) i powiem, że czasem niedosusza.

Anupka

hmm.. widze, ze poki co Bosh gora... pralke i suszarke mam Boscha i sa super, wiec moze i tu okaze sie to strzal w dziesiatke...

A jakie macie modele? To ma znaczenie? Na co jeszcze zwracac uwage?

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

My mamy zmywarkę Favorit firmy AEG i jest rewelacyjna. 60 cm przy trzech osobach jest w sam raz, jeżeli jest miejsce to nie kupowałabym mniejszej, bo i 60 czasem nie wystarcza, gdy pakuje się brudy po wieczorze z przyjaciółmi ;)
Ważne żeby zmywarka była w energooszczędnej klasie i miała przynajmniej jeden krótki program. Ja teraz najczęściej ustawiam na 30 minut (czyli bez suszenia). Mniej prądu, a i tak zawsze wyschnie zanim ktoś się zmobilizuje do rozładowania ;) Jest też program energooszczędny (ale dłuuuugi) i intensywny (krótszy, ale ciągnie najwięcej prądu i wody).
My stwierdziliśmy, że najlepszym rozwiązaniem byłyby dwie zmywarki, bo teraz nikomu się nie chce rozładowywać umytych talerzy ;) Wtedy zawsze w jednej są czyste umyte rzeczy, które wyciąga się, gdy coś akurat jest potrzebne, a w drugiej brudne czekające na umycie ;)
Imagine there is no hate

inkageo

Aaaa i nasza zmywarka w cudowny sposób sama likwiduje wszystkie resztki, nie ma ich, a Mastercook przyjaciółki po każdym myciu się zatyka resztkami, bleeeee.
Imagine there is no hate

rubin04

Inka - ja tez nie wiem co moja robi z resztkami - moze się nimi żywi??

...imoja jest super cicha :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A my nie mamy zmywarki bo maz nie chce kupic :-( Jak go kiedys poprosilam to mi odpowiedzial: "A po co Ci? Ty i tak nigdy nie zmywasz". No i nie mialam argumentu bo to prawda.
Ale jakbym kupowala to wlasnie wybralabym taka z krotkim programem bo w kilku wynajmowanych mieszkaniach mielismy i w jednym nie uzywalismy bo 1,5-2 godziny to bylo stanowczo za dlugo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

my mamy 45  elektroluxa. Jestesmy zadowoleni, choc pełnia szczescia przyszła jak wywałiłam tabletki 5w1 i zaczełam uzywac tabletek jednofazowych, nabłyszczacza i soli osobno.

Zmywarka nie była tania w porównaniu z 60tkami (na te były promocje, na 45 nie  :angry: ). Dla dwóch osób polecam 45 - gary jak najbardziej wchodza, ale jesli macie w perspektywnie powiekszenie rodziny, lepiej kupic 60tke. W koncu to nie sprzet na rok.

Co do ewentualnego niepasowania do nowej kuchni. Zmywarki do zabudowy mają standardowe wymiary, do których jestes w stanie dobudowac szafkę. Zreszta zawsze kupuje się najpierw sprzet, a potem zamawia i montuje meble. Natomiast z wolnostojącymi to nie wiem :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no to ja jako nowa wyznawczyni kultu zmywarek :) pamietacie jak pisalam, ze nie wiem, czy to potrzebne lol lol

swietna sprawa, mamy 60tke i pomimo tego, ze przy 45 bym miala miejsce na butelczyny obok to i tak polecam 60tke

moja ma 5 programow, nie pamietam jakiej firmy juz, ale moge sprawdzic, ariston albo mastercook, glownym wyznacznikiem byla ilosc decybeli jakie z siebie wydaje i udalo sie - tylko szumi (mozna uznac, ze jak morze, jak ktos jest zbytnio entuzjastycznie do zycia nastawiony ;) ) , ma ten program EKO, ktory szumi przez 2,5 godziny i tego maz uzywa, bo on jest "in charge of zaladunek i ustawienie",  ale to dobra sprawa taka zmywarka ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aja

w jednym domu mam amice 60 i nowego siemensa również 60 - obie są super - mimo iż amica dużo tańsza (teraz na rynku amica wogóle nie jest polecana co mnie dziwi- ale widocznie coś w tym jest, u nas amica chodzi już 8 lat bez problemów)
ale mam jedną uwagę do siemensa - kompletnie nie zwróciłam uwagi  NIE MIESZCZĄ mi się w niej kieliszki co mnie irytuje kompletnie
tak jakby górna półka na szkło itp. była zbyt wysoko umieszczona
:hammer:

eva_luna

nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze bosh i siemens sa identyczne, produkowane nawet w jednej fabryce tylko na koniec daja inne logo firmy. I w naszym boschu kielichy od wina tez sie nie mieszcza na gorna polke, wiec wstawiam je po prostu na dol.

A z Amica i Mastercookiem to chyba wszystko zalezy od szczescia na jaki egzemplarz trafisz. Ciotka od lat uzywala Amice i wszystko ok a moim rodzicom zaczela sie sypac w pierwszym roku uzytkowania....

inkageo

Siemens podobno mniej awaryjny od Boscha, mimo że te firmy razem funkcjonują. Miałam przez ostatnie lata ciągły kontakt z serwisem Bosch-Siemens we Wrocławiu i pracownicy potwierdzali, że ok. 70% napraw to u nich Bosch. A może wynika to z tego, że firma bardziej popularna.. Ja jeździłam tam w sprawie pralki Boscha, później z przepływowym podgrzewaczem Siemensa, rozkompletowanym piekarnikiem Siemensa, a teraz zaopatruję się u nich w płyn i tabletki do ekspresu do kawy i za każdym razem robię research co się najczęściej psuje ;) Ale serwis jest ok. Jak się po pół roku zorientowaliśmy, że do naszego piekarnika brakuje drugiej blachy do pieczenia to mi ją w końcu przywieźli :)
Imagine there is no hate

giga

Ja mam ARISTON i jestem zadowolona.Szer.60cm.
W razie potrzeby  ,zmywarka może zmywać napełniona tylko do połowy (tylko górny kosz).
W oczekiwaniu na dopełnienie zmywarki po kolejnym posiłku , można użyć programu "Moczenie" co zapobiega zasychaniu resztek pokarmów na naczyniach.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: aja w 23 Wrz 2008, 11:23:15

ale mam jedną uwagę do siemensa - kompletnie nie zwróciłam uwagi  NIE MIESZCZĄ mi się w niej kieliszki co mnie irytuje kompletnie
tak jakby górna półka na szkło itp. była zbyt wysoko umieszczona
:hammer:


może masz za wysoko górny koszyk  ??? w każdej zmywarce z którą się spotkałam są 2 poziomy górnego koszyka, mi na górnym też kieliszki nie wchodzą, ale jak obniżę to jest ok  :ok:

my mamy gorenje o taką: http://www.megamedia.pl/zmywarka-gorenje-gv-53321.php?off=26
45 cm. do zabudowy, panel cały schowany, ale nigdy nie uważałam tego za minus.
moim zdaniem 45 w zupełności wystarcza, jak mieszkałam z rodzicami też mieliśmy 45 i na 3 dorosłe osoby starczało no problem a prało się co 3 dni, wiadomo, że po jakiejś imprezie wstawiało się ja kilka razy, ale w normalnym użyciu była mniej więcej co 3 dni :)
ja gary rzadko myję w zmywarce, chyba że akurat jest prawie pełna to dorzucam i od razu wstawiam, ale jakbym garnek wsadziła do pustej zmywarki to by dawno zasechł i tyle by było z jego mycia. Ja zmywarki głównie używam do mycia takich rzeczy mało brudnych ;) więc "piorę" mniej więcej 2 razy w tygodniu, czasem nawet raz, bo tyle czekam aż mi się cała zapełni  :)

giga

justynaaaa2 Są dwa poziomy koszy,tylko jak nie mam wykorzystanego całego załadunku zmywarki używam tylko górnego kosza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

Jakiej firmy używacie tabletek do zmywarek?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Giga chodzi o obniżenie górnego kosza. Nie o dolny kosz.

Ja calgonitu. Kiedyś spróbowałam somatu i już pozostanę wierna calgonitowi ;)
Imagine there is no hate