USG!!!!!!! Kiedy???

Zaczęty przez siog, 22 Wrz 2008, 21:01:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

Mam pytanie:) przeszukalam  cala strefe ciazowa ale takiego nie znalazlam:)

Kiedy pierwsze USG powinno byc zrobione????? ja dosc pozno kapnelam sie ze jestem w cizay (juz prawie 8 tydzien)

kiedy wy dziewczyny mialyscie pierwsze USG, w ktorym tygodniu??? i co jaki czas pozniej???

rilla

moja znajoma miala w 5 i 8 a teraz miedzy 12 a 14 ma miec

dragonfly

ja mialam 1. - 7 tydz, 2 - 12 tydz, 3 - 22 tydz (dzisiaj), nastepne za 10 tyg....

abkasia

ja: pierwsze ok 7-8 tyg, drugie w 12, 3 mam miec w koncowce 18:)

brawurka

z maja pierwsze w 6 tyg, ale wtedy tylko pęcherzyk widać

nionczka

Cytat: siog w 22 Wrz 2008, 21:01:25
Mam pytanie:) przeszukalam  cala strefe ciazowa ale takiego nie znalazlam:)

Kiedy pierwsze USG powinno byc zrobione????? ja dosc pozno kapnelam sie ze jestem w cizay (juz prawie 8 tydzien)

kiedy wy dziewczyny mialyscie pierwsze USG, w ktorym tygodniu??? i co jaki czas pozniej???

Ja standardowo po hiszpansku w 12, 20 i 32 tygodniu w baskijskiej sluzbie zdrowia. Prywatnie mozesz robic ile chcesz. Jesli sa problemy, potrzebaoczywiscie wiecej.
Z tego co czytalam na gazetowym jak sie za wczesnie pojdzie to i tak usg niewiele pokaze. Niektore dziewczyny ida, zeby uslyszec, ze wlasciwie lekarz nic nie widzi albo, ze nie widzi serca. I jest niepotrzebny stres i placz. Ale u Ciebie juz powinno byc widac malucha i serce.

Wcale nie uwazam, ze sie pozno o ciazy dowiedzialas. Ja zrobilam test w 6 tygodniu bo sie staralismy i mialam cykle jak w szwajcarskim zegarku dlatgeo dokladnie po 7 dniach od spodziewanej daty miesiaczki zrobilam test. I to bylo dla mnie wczesnie dowiedziec sie o ciazy. Chociaz wiedzialam wczesniej, ze jestem w ciazy, ale maz mi zabronil kupowac testu i nakrecac sie niepotrzebnie na ciaze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: siog w 22 Wrz 2008, 21:01:25
Kiedy pierwsze USG powinno byc zrobione????? ja dosc pozno kapnelam sie ze jestem w cizay (juz prawie 8 tydzien)

siog, 8 tydz. to tak w sam raz na pierwsze USG, powinno juz stukac serduszko :)

sweedee

#7
a ja:
w 8 tc - słuchanie serdunia Mai,
w 12 tc - 1 usg,
w 20 tc - 2gie
i w 30 tc - 3cie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

A my serducha sluchamy raz w miesiacu podczas wizyt u poloznej. pewnie gdyby nie to czesciej chcialabym usg. Ale to mnie uspokaja bardziej niz obraz :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: nionczka w 22 Wrz 2008, 22:38:38


Ja standardowo po hiszpansku w 12, 20 i 32 tygodniu w baskijskiej sluzbie zdrowia. Prywatnie mozesz robic ile chcesz. Jesli sa problemy, potrzebaoczywiscie wiecej.
Z tego co czytalam na gazetowym jak sie za wczesnie pojdzie to i tak usg niewiele pokaze. Niektore dziewczyny ida, zeby uslyszec, ze wlasciwie lekarz nic nie widzi albo, ze nie widzi serca. I jest niepotrzebny stres i placz. Ale u Ciebie juz powinno byc widac malucha i serce.

Wcale nie uwazam, ze sie pozno o ciazy dowiedzialas. Ja zrobilam test w 6 tygodniu bo sie staralismy i mialam cykle jak w szwajcarskim zegarku dlatgeo dokladnie po 7 dniach od spodziewanej daty miesiaczki zrobilam test. I to bylo dla mnie wczesnie dowiedziec sie o ciazy. Chociaz wiedzialam wczesniej, ze jestem w ciazy, ale maz mi zabronil kupowac testu i nakrecac sie niepotrzebnie na ciaze.


Nionczka wlasnie u nas tak samo. Pierwsze usg robia ok 12 tydzien. Dlatego pytam i juz odetchnelam z ulga:) bo mysklalam ze to moze za pozno

aja

#10
ale u nas tez powinno być pierwsze w 12 tc tylko tak niepotrzebnie wysyłają - dużo wcześniej
gin. nie jest w stanie w 6 tc stwierdzić ciąży czy to faktycznie to i wysła na USG
a do tego wszystkiego spotkałam się  z opinią dwóch lekarzy,którzy twierdzą że na tym etapie nie powinno się słuchać bicia serca
ale nawet jak miałam w 12 i 24 to też nie słuchał tylko pomiar robił a u innego już słuchałam więc co lekarz to inne podejście!

u nas normalnie robią chyba 3 : 12,(do)24 i po 30 tc ale ja to już miałam chyba z 10

kasiad

Ja miałam 1. w 6 tygodniu, 2. w 8 tygodniu, 3. w 12, a jutro, czyli będzie to tydzień 16 będzie 4 usg :)

konwalia

pierwsze zalecane jest ok 10-12 tygodnia, do potwierdzenia ciąży wystarczy zrobić betę, choć u nas standardowo robi się usg już 6-8 tydzień, tak wczesne usg ma sens jeśli są podejrzenia/był przypadek ciąży pozamacicznej.

W przypadku prawidłowej ciąży zaleca się tylko 3 badania usg

aja

ja jestem ciekawa co mój Profesorek kombinuję - bo USG robi przy każdej wizycie - fakt jest ono bardzo krótkie trwa może ze 3 min. ale widocznie ma w tym jakiś ukryty cel (może potrzebne mu to jego nastepnej naukowej pracy)  już nawet mnie wkurzył bo przyszłam do niego z USG w 24tc i miałam je dzień przed wizytą u niego i mimo wszystko on też zaglądał -   byłam pewna że tym razem sobie daruje
dla mnie było to zupełnie niepotrzebne i niepotrzebne wysyłanie dodatkowych promieni dzień po dniu ! no ale jak tu z taka osoba rozmawiać

eva_luna

hej, ja mialam 1-8 tc, 2- 14 tc, 3- 21tc, 4- 32 tc

Serduszka slucham 2 razy w tygodniu na szkole rodzenia, wiec jestem spokojna i zadowolona. Wielu ginekologow robi usg przy kazdej wizycie ale wplyw badania na dzieciaczka pozostaje podobno nie do konca znany wiec ciesze sie, ze nie "atakujemy" Karolinki co miesiac.

nionczka

eva_luna i aja, widzialyscie Wasze awatarki?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

podobne:)

eva_luna a jak się czujesz? jak przygotowania do przyjęcia malucha?:)

rilla

hehe dobrze pamiętam jak rok temu o tej porze wybierałaś kolor storczyka:D i był problem z tym ciemnym bordowym:)

eva_luna

rilla, piwko za swietna pamiec :)
Czuje sie swietnie choc od weekendu swiruje, bo mialam jakies dziwne skurcze, potem brzuch pobolewal, mala jakas mniej ruchliwa sie zrobila i tylko chodze i nasluchuje. Na szczescie wszystko wrocilo juz do normy.

Jesli chodzi o przygotowania to narazie leza i czekaja:) Wozek w katonie czeka, 3 kartony ciuszkow obok i to wszystko.... Meble kupimy na poczatku listopada. Terz chodzimy do szkoly rodzenia, doksztalcamy sie i dobrze bawimy :)

A wczoraj podjelismy decyzje, ze krwi pepowinowej bankowac nie bedziemy bo to jednak wiecej sciemy i biznesu niz mozliwosci zastosowania.

nionczka

Cytat: eva_luna w 23 Wrz 2008, 09:19:11
rilla, piwko za swietna pamiec :)
Czuje sie swietnie choc od weekendu swiruje, bo mialam jakies dziwne skurcze, potem brzuch pobolewal, mala jakas mniej ruchliwa sie zrobila i tylko chodze i nasluchuje. Na szczescie wszystko wrocilo juz do normy.

Jesli chodzi o przygotowania to narazie leza i czekaja:) Wozek w katonie czeka, 3 kartony ciuszkow obok i to wszystko.... Meble kupimy na poczatku listopada. Terz chodzimy do szkoly rodzenia, doksztalcamy sie i dobrze bawimy :)

A wczoraj podjelismy decyzje, ze krwi pepowinowej bankowac nie bedziemy bo to jednak wiecej sciemy i biznesu niz mozliwosci zastosowania.

My bankowac dla nas tez nie zamierzamy. Zreszta tutaj w publicznych palcówkach to jest niemozliwe, ale chcemy,z eby byla zebrana dla dobra ogólnego, tzn. do publicznego banku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

Cytat: nionczka w 23 Wrz 2008, 09:27:25



My bankowac dla nas tez nie zamierzamy. Zreszta tutaj w publicznych palcówkach to jest niemozliwe, ale chcemy,z eby byla zebrana dla dobra ogólnego, tzn. do publicznego banku.

Tutaj nie ma kasy zeby panstwowo gromadzic od kazdego dziecka.......Dlatego wielu rodzicow placi za pobranie i wtedy jest to do uzytku indywidualnego. Chociaz czytalismy, ze male jest prawdopodobienstwo wykorzystania krwi dawcy u niego samego.

Agaaa

siog GARTULUJE!!!! Nie bylo mnie kilka dni a tu taki news!!!  :yeah:

gioseppe

Cytat: konwalia w 23 Wrz 2008, 08:13:15
W przypadku prawidłowej ciąży zaleca się tylko 3 badania usg
w sumie to nie jest tak ze zaleca sie tylko ze tyle razy mozna zrobic na NFZ

warto tez przedyskutowac z lekarzem terminy badan prenatalnych/usg genetycznych etc jesli sie takie badania planuje, zeby potem nie ucieklo ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

Cytat: nionczka w 23 Wrz 2008, 09:04:43
eva_luna[/b] i aja, widzialyscie Wasze awatarki?
hahahhah no śpią sobie maluchy na ręcznikach
fakt identyczne

kamelia04.08.2007

#24
Cytat: siog w 22 Wrz 2008, 21:01:25
Kiedy pierwsze USG powinno byc zrobione????? ja dosc pozno kapnelam sie ze jestem w cizay (juz prawie 8 tydzien)

kiedy wy dziewczyny mialyscie pierwsze USG, w ktorym tygodniu??? i co jaki czas pozniej???

po pierwsze gratulacje (jesli ta ciąża jest oczekiwana oczywiście)

co do usg, to w ciazy odkryłam, gdzieki pomocy dziewczyn ze strefy, ze jestem w 5 tygodniu. Ginekolog (w PL) zrobił mi od razu usg, zeby wypatrzec pęcherzyk ciążowy i potwierdzic ciążę.
Potem byłam za 2 tyg. znowu u ginekologa (w PL) i tez mi ciaże ogladala na usg. Drugie to było takie zajrzenie, żeby sprawdzic czy w porządku sie ciaża rozwija - i, ze serce działa.

Potem byłam w 10tc i w 12 tc (we FR) - to nie było u ginelokoga tylko u lekarza specjalisty od usg - trwało to usg z 10 min., miałam ogladane m.in. pod kątem grubosci karku.

Tutaj (we FR) jest tak, że u ginelokoga jest tylko takie krótkie looknięcie, a u lekarki od usg jest dłuzsze ogladanie jak ciąża wyglada.

Do ginelokoga chodze mniej wiecej raz na 1,5 m-ca, byłam do tej pory dwa razy, teraz w piatek mam trzecia wizytę.

Jesli chodzi o samo usg - przez lekarza od usg, to tak jak pisałam: pierwsze usg miałam w 10 tc (powinno byc wczesniej, ale wczesniej byłam w PL i tam robiłam), nastepne w 12 tc, potem ok. 22 tc, nastepne mam miec ok. 33 tc, a potem nie wiem.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane