Co jest ważne dla rozwoju mowy naszego dziecka! obiecane porady

Zaczęty przez Lwica, 18 Wrz 2008, 16:35:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

marax chodzi o pierwszy dialog, jak maja zasypia to gadamy jeszcze przez chwile:
-e
-e
-e
moze sprawdza czy jestem:) juz prawie na śpiocha to robi

nie w temacie gaworzenia, dorotka moze pomozesz?
usypiam maje w ten sposób, ze klade sie obok niej i kiedy przychodzi moment pierwszego zamykania się oczu Maja ciągnie mnie za włosy, oczywiscie jej nie pozwalam i wyrywa sobie wlosy z glowy. tez nie pozwalam, wiec koniecznie musi cos drapać, memłać w rączkach z takimi jakby nerwami. martwie sie, bo to raczej nie normalne. kurcze cos jest nie tak, ale jest przytulana, tulona, calowana, drapana po plecach, noszona na rekach, nie mam wrzutow ze zaniedbuje ją, bo jestem w 100% pewna, ze tak nie jest. nie przebywa cale dnie tylko ze mna, odwiedzmy babcie itd a i jeszcze w domu nie ma zadnych awantur, nie słucha krzyków, kłótni itd

aniak1211

brawurka
mysle ze wszystko w porzadku z Maja,po prostu lubi sobie cos potrzymac i tyle :)

Pamiwtam ze jak bylam mala to drapalam kocyk :yes: taki relax ;D

Lwica

brawurka132 a jak wygląda sytuacja zanim sie kładziecie do łóżka? Opisz mniejs więcej jak to wygląda co robicie o której godzinie to jest mniej więcej?
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

ishka82

Dorotka1981, fajny filmik, a mała cudna :D Też dziwiło mnie, po co "gugać" do dziecka, dopóki nie zaczęłam "gadać" z Lenką - bratanicą...Jak się do niej mówi po "dorosłemu" jest zadowolona, ale jak się zacznie ją naśladować, to już pełnia szczęścia, śmiechy i zrozumienie na buźce wymalowane :hihi:

brawurka

zazwyczaj tak jest przed spaniem nocnym, czyli wczesniej kąpiel, potem kolysanki, mleko i spać

sweedee

my od samego początku mówimy do Mai normalnie, pełnymi zdaniami i dużo. Opowiadam jej, co robię, co zrobię, gdzie byłam itd. Moja mama tez z nią genialnie rozmawia  :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

twinnie77

Jakbym słyszała siebie i Hubcia!!!

Dorotka, masz super córcię. I rewelacyjny głos!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login