Wracamy na forum po przerwie! Dziękujemy za pamięć!

Zaczęty przez Lwica, 18 Wrz 2008, 11:16:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

Cześć mamusie, żonki, narzeczone, kochanki  :ag: itd. Nie była nas długo na forum i też się bardzo stęskniłyśmy.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

magdalinska



vobi

czesc Dorotka! :)  :baj:

fajnie ze wracasz, widze wesola mala forumowiczka rosnie nam pod nosem (kurcze, mam nadzieje ze moje male tez bedzie takie usmiechniete... moze jak sie zapatrze na zdjecia Wiktorii to sie uda? ;))

aaa...no i gratuluje nowego domu!  brawo

zosia2007


gioseppe

bajera :)

Cytat: Dorotka1981 w 18 Wrz 2008, 11:16:49
Nauczyłam ją już że sama zasypia w łóżeczku w pokoiku. Buziak od mamusi  po karmieniu hop do łóżeczka i w towarzystwie owieczki misia Tadzia i kaczuszek na pościeli i akompaniamencie uspokajających kołysanek zasypia każdego dnia!
dlugo Wam to zajelo? :)
moj brat sie meczy i meczy a mloda wogole nie chce spac nigdzie tylko z rodzicami...
nie chce tak :) wiec wyskakuj z wiedzy i MOW ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Lwica

gioseppe po pierwsze konsekwencja w działaniu po drugie systematyczność po trzecie trochę chęci i cierpliwości a potem może być na prawdę łatwo i przyjemnie. np. wraca wieczorem mąż z pracy Wiktoria zasypia w pokoiku a my mamy czas żeby porozmawiać i zjeść razem obiadokolacje ;D
Jak jej wypadnie smoczek ( często nie używam smoczka) i słyszę że kwili wchodzę po cichu do pokoju głaszcze po główce czy po buzi daje smoczka i zaraz wychodzę. Ważne jest żeby dziecko czuło naszą obecność ale nic nie wolno mówić nie odzywać się żeby nie wybudzać ze stanu uspokojenia  przed snem. Zaglądam dopóki nie zaśnie ale nie co chwilę tylko jak słyszę że coś tam "wyprawia" albo jest długo cicho. Ona potrafi sobie w spokoju leżeć nawet pół godziny. Wiesz ja najpierw wprowadzałam takie zasypianie wieczorem po kąpieli jak już się przyzwyczaiła. to w ciągu dnia też tak robię. W nocy jak się budzi dostaje butlę (bo ja niestety straciłam już dawno pokarm) i też nic do niej nie mówię a potem od razu kładę ją do łóżeczka. chociaż czasem tak mi sie chce spać albo wskoczyć pod ciepłą kołdrę położyć ją obok siebie i zasnąć ale jak konsekwencja to konsekwencja.  Teraz powiem wam ze dzięki temu mam trochę czasu dla siebie nie wspomne ale na codzienne czynności. Np. teraz właśnie pisze a Wiktoria zasypia w pokoju obok.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

Dorotka1981 madra z Ciebie mamuska ;) powinno sie wydrukowac Twoja wypowiedz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

Dorotka1981, zostaniesz guru strefy ciazowo-dzieciecej...  :thumbup:

Lwica

#9
wiecie dziewczyny
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

gioseppe

Cytat: Dorotka1981 w 18 Wrz 2008, 11:37:19
ale jak konsekwencja to konsekwencja.

no i tego sie trzymaj ;)
mam nadzieje, ze u nas sie to tez uda choc domyslam sie, ze latwo nie bedzie

Cytat: Dorotka1981 w 18 Wrz 2008, 11:44:24
wiecie dziewczyny lata praktyki ale z trochę starszymi dzieciakami w przedszkolu bo ja pani mgr po pedagogice ogólnej i zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej a do tego była niania.
no to w wolnych chwilach dawaj wiecej takich strategicznych niusow ;)
piwko!
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Lwica

gioseppe ja bym mogła tak pisać i pisać ale często moje uwagi są przez inne mamy w moim otoczeniu uznawane za mądrzenie się a ja tylko chce czasem im życie ułatwić (żeby potem w przyszłości jak przychodzi taki bąbelek do przedszkola nie było korekcji np. wad wymowy, postawy czy zachowania)
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

kamelia04.08.2007

wprawdzie ja do tych co pieja nad wózkiem nie należę, ale stwierdzam, że ta twoja dziewczyna jest FAJNA
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

jusia

dorotka ale ta Twoja mała się wdzięczy do obiektywu, prawdziwa modelka :)
co do rad: doświadczonej mamy rad nigdy za dużo, zatem zdradzaj nam różne sekrety :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

gioseppe

Cytat: Dorotka1981 w 18 Wrz 2008, 11:52:53
gioseppe ja bym mogła tak pisać i pisać ale często moje uwagi są przez inne mamy w moim otoczeniu uznawane za mądrzenie się a ja tylko chce czasem im życie ułatwić

ja tez naleze do tych co mocno stapaja nogami po ziemi
umiem oddzielic to co dla mnie wazne a co nie - a wiadomo, kazda osoba ma inne poglady ;)
no wiec wlasnie
ja moge cie sluchac i sluchac bo widze ze masz zdrowe podejscie do sprawy ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP


twinnie77

Dorotka, masz super córcię, taką pogodną :) Mój Hubcio też taki jest :)

My uczymy synka spać w różnych miejscach, więc w nocy śpi w łóżeczku swoim, nad ranem biorę go do naszego łoża, a w dzień drzemie na tapczanie w dużym pokoju. Znam taki przypadek, że dziecko tak zostało przyzwyczajone do swojego łóżka i pościeli, że rodzice mają problem, aby gdziekolwiek z nim wyjechać, bo nigdzie indziej i w niczym innym nie chce spać.

A twoja metoda usypiania to również moja metoda.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Dorotka, możesz się wypowiedzieć w wątku o szczepieniach??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

twinnie77 już tam zaglądam.
A co do spania w łóżeczku to nie tylko tam sypia. JA całymi dniami z nią spaceruje ale teraz sie pogoda popsuła to siedzimy w domciu. Ale zasypia też na wersalce jak np. wietrze jej pokój. Albo u babci na łóżku jak codziennie ją odwiedzamy.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

twinnie77

Oczywiście zapomniałam napisać, że najładniej to mój Hubuś śpi w wózku na spacerze :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Dorotka1981 gratuluje zdrowego podejscia i :piwko: stawiam :)

ja tez cie bede sluchac i pewnie wypytywac o rozne rzeczy jak juz bedzie "moj czas"

kamelia04.08.2007

Cytat: Dorotka1981 w 18 Wrz 2008, 11:52:53
ja bym mogła tak pisać i pisać ale często moje uwagi są przez inne mamy w moim otoczeniu uznawane za mądrzenie się a ja tylko chce czasem im życie ułatwić (żeby potem w przyszłości jak przychodzi taki bąbelek do przedszkola nie było korekcji np. wad wymowy, postawy czy zachowania)

przy mnie mozesz madrzyc sie do woli, bo mi potrzeba takiej wiedzy.

Wiem tylko tyle, ze nie mozna ustapic jak chce cos wrzaskiem wymusic, bo inaczej krzyz na drogę. Much w nosie tez nie mozna tolerować.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

rubin04

2 miesiace ma i juz taka duża.. ja sie na dzieciach nie znaam ale jak zobaczylam suwaczek i zdjecia.. No sozk że tak juz sie uśmiecha - wyglada juz na bardzo "interaktywną"

I podoba mi sie Twoje konsekwetne podejscie to sprawy usypiania itd. Mma nadzieje ze kiedy skorzysta z rad doswiadczonej kolezanki :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: twinnie77 w 18 Wrz 2008, 12:30:07

A twoja metoda usypiania to również moja metoda.
a wasza metoda to bedzie moja metoda, bo nie moze byc tak, ze maly gnojek bedzie rzadzil wszystkimi!
:)