Pościel wełniana

Zaczęty przez giga, 18 Wrz 2008, 01:31:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giga

  W niedzielę byłam na pokazie kolekcji wyrobów wełnianych firmy Muflon Jest to firma z Wrocławia.  www.muflon.com.
   Moją uwagę zwróciła pościel wełniana z merynosów.Posiada ona profilaktyczno-lecznicze właściwości.Może miałyście styczność z takimi wyrobami. Co o nich sądzicie? Cena kompl. 1 osob kołdra + poduszka+materac ok.1800 złd
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

kolezanka z pracy ma, ona mowi ze to dobre. w lecie nie goraco, w zimie cieplo. Inni znajomi tez maja, tez mówia ze to dobre. Mi szkoda kasy zeby to kupic....

Ania14209

Jakiś czas temu moi dziadkowie sobie taką pościel wełnianą zakupili. Po pierwsze są bardzo zadowoleni, po drugie dziadek dużo mniej choruje. :ok: Tak jak napisała magdalinska - w lecie chłodno, w zimę ciepło, ale nie gorąco. Jedyny minus to taki, że dużo kosztuje what, ale z drugiej strony nie kupuje się takiej pościeli na miesiąc, czy nawet rok - ona służyć będzie zdecydowanie dłużej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

a to trzeba jakos specjalnie prac?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zosia2007

a nie gryzie ta welna? przeciez nawet jak sie oblecze w posciel to i tak gryzie

magdalinska

niby nie piecze, jest milusia (tak mowia ;) ) kolezanka pierze w wannie, chodzi sobie po tym, bo wełna jak to wełna, strasznie nasiaka woda, pozniej sie meczy z wykrecaniem, no i prac tylko w sloneczne i cieple dni, zeby sobie gdzies na zewn schło

salsa

oo kurcze, chyba dawno nnie bylo watku pościelowego !! w mieszkaniowej ejst juz jeden powazny lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

ale to sie spi tak bez poszewki? chyba czesto trzeba by prac, ze wzgledu na wsiakajace wydzieliny....   :hihi:
no i czy to mozna tak czesto prac (raczej czy mi by sie chcialo czesto to prac, recznie  :o )? nie koltuni sie?

konwalia

no i jeszcze weźcie alergie pod uwagę...

magdalinska

kurde, musze sie dopytac, ale chyba bez poszewki.... ale glowy nie dam. Nie wiem tez czy czesto pierze, tez sie dopytam. Brudasem nie jest, zawsze czysta i pachnaca, wiec nie sadze zeby spala w brudnej poscieli ;)

bozena.dp

mozna ta pościel ubierać w poszewki ;)
a prać należy w płynie z lanoliną ;)

giga

#11
Na spotkaniu mówili, że  pościel wełnianą pierze się raz do roku,ze względu na właściwości wełny,a mianowicie zawiera ona lanolinę która chroni włos przes zabrudzeniem.
I tu niewyobrażam sobie ,że mogłabym tak rzadko prać.
Poszewek przy tej pościeli się nie używa.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

U mnie w rodzinie używa się takiej pościeli. Nie wiem, czy ma jakieś właściwości zdrowotne, ale faktycznie jest lekka i ciepła zarazem. Zawsze mamy ją ubraną w poszewki, więc jako taką pierze się ją rzadko.

giga

Podobno pod tą pościelą nie przegrzewa się ciała i w ten sposób unika się częstych przyziębień
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Ja poszewki zmieniam raz w tygodniu, więc dla mnie spać bez poszewki i prać raz w roku jest niewyobrażalne

dagi

moi rodzice też mają taką pościel i są zadowoleni, ale przy okazji mama kupiła i dla mnie taką poduszkę i ja już jej nie toleruję, w ogóle nie mogłam na niej spać i wcale nie przez alergię, ale to było już kilka lat temu , więc może teraz są jakieś inne.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

rubin04

Ja mam fajna kołdrę z Ikei - jest 2 - warstwowa. Cieńska warstwa na lato, nieco grubsza na jesień, a jak sie je razem zepnie to jest na zimę :) Super rozwiazanie jest bardzo lekka. I nie zamieniła bym na nic innego. Mozna prac w pralce.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

moi rodzice sa z niej bardzo zadowoleni :)
i mozna prac w pralce
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

dagi

rubin04 a możesz napisać jaki to model?
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

rubin04

Dagi - jest kilka modeli w zaleznosci od wypełneinia itd.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/range/10374/10685/

tam jest katalog na poduszki i kołdry. na str 54 w katalogu sa takie. Tylko musisz użyc lupki do powiekszenia itd. no zobaczysz.

Ogolnie takie 2 kołdry to super rozwiazanie , zwlaszcza ze jak masz gosci to mozesz im 1 dac :)

One kosztuje od 150 zł za syntety. wzwyż.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

my też mamy takie 2 częściowe - są rewelacyjne  :ok: tylko, że ja nie kupowałam w ikei, bo za cenę 1 ikeowskiej ja kupiłam cały komplet (2 takie kołdry i 2 duże poduszki) z katalogu Quelle - akurat była promocja  :dance: w pralce nie prałam, bo mi się nie mieści, ale raz do roku oddaje do pralni i nic mi się jeszcze nimi nie stało  :)

justynaaaa2

rubin04 nie zauważyłam że już odpisałaś i wkleiłam to samo  :-[ to skasuję w takim razie  ;D

dagi

rubin04 i justynaaaa2 dzięki :) polałam  :drunk:
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

jo_miekka

Moi Rodzice mają te merynosy i są bardzo zadowoleni, ale dla mnie trochę bez sensu tyle kasy wydawać na pościel.
Aha, oblekają to w poszewki ;)


Cytat: konwalia w 19 Wrz 2008, 08:06:19
Ja poszewki zmieniam raz w tygodniu, więc dla mnie spać bez poszewki i prać raz w roku jest niewyobrażalne

a to jest ciekawe zagadnienie :)
jak często zmieniacie pościel?

panikarola

jak juz jest brudna :D

kurcze, nie wiem what

nidy nie zwracalam uwagi, pewnie dlatego ze w nierownych odstepach czasu sprzatamy.

a wy?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.