Internet-brama na świat czy przekleństwo?

Zaczęty przez giga, 16 Wrz 2008, 12:11:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giga

Czy internet to dobrodziejstwo,furtka na świat? Miejsce w którym można znależć miłość,przyjażń czy kupić coś po okazyjnej cenie?

Czy ufacie internetowi?
Ktoś,kto w wirtualnym świecie wydawał się być księciem z bajki,w realu pokazał prawdziwą twarz nie do zaakceptowania? Czy przedmiot,który na internetowej aukcji kusił wyglądem i ceną, w raeczywistości okazał się bublem?

Jakie jest Wasze zdanie.?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


rubin04

no ja mysle ze skoro to strefa plotek to po prostu to otwarcie dyskusji...

Z zakupami w necie wiadomo - jak na loterii - raz sie trafi ok, raz kiepsko.. Ale i w realu tak z zakupami bywa.
A mój ksiaże z netu okazał sie jednak "księciem" a nie ropuchem wiec ja nie narzekam ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja bez Internetu to bym raczej teraz slubu nie planowała, bo dużo trudniej byłoby nam przetrwać rok, kiedy ja byłam w Polsce, a D. w Stanach.

Ale też miałam parę nieprzyjemnych historii związanych z Internetem, zwłaszcza za młodych lat i siedzenia na IRCu. Dlatego uważam teraz dużo bardziej niż kiedyś. Czegoś się jednak człowiek uczy ;)

giga

#4
Za bardzo szkolnie to sformuowałam. Chodzi wyłącznie o dyskusję,

Sama korzystam i internetu i nie tylko w celu zdobycia informacji,ale robię też zakupy.

Jeden mam problem, jak ograniczyć 10 latkowi siedzenie przy komputerze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wredotka

Cytat: giga w 16 Wrz 2008, 12:23:28
Za bardzo szkolnie to sformuowałam. Chodzi wyłącznie o dyskusję,

Sama korzystam i internetu i nie tylko w celu zdobycia informacji,ale robię też zakupy.

Jeden mam problem, jak ograniczyć 10 latkowi siedzenie przy komputerze.

najlatwiej to znalezc mu zajecie. Moze jakies hobby?

giga

Największa zmora to gry komputerowe.
Wykorzystuje każdą chwilę,żeby grać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

zablokować dostep do niektorych stron lub ogolnie zmienic haslo dostepu do komp

rubin04

Dokładnie - mój M. mi blokował częśc internetu jak pisałam prace - miałam zablokowany dostep do wszystkich zjadaczy czasu typu gazeta.pl. onet.pl itd
Podziałało genialnie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Oj bez internetu byłoby ciężko  :thumbdown: nam się często w pracy net rozłącza i wtedy mogiła, nie zrobisz nic, bo u nas net to podstawa funkcjonowania  :) m.in. bez internetu nie byłaby możliwa opcja pracy w domu  ;)
no a poza tym i to chyba najważniejsze nie byłoby strefy i nas    ;D

giga

#10
rubin04   dobry pomysł.Ale mój syn jak zablokowałam gry to chodził jak  obłąkany.

Myślałam o jakimś darmowym programie lub grze do nauki angielskiego. Przynajmniej to było by pożyteczne, a nie jakaś strzelaninka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

giga ja mam chrzesniakow i maja hysia na punkcie komputera i gier - jako, ze jest ich 3 to musza sie dzielic to raz, czyli juz samo sie ogranicza, poza tym maja inne zainteresowania tez - wiec jednemu juz komputer "przeszedl" - poki Twoj jeszcze innymi rzeczami sie cieszy to jesli zachowuje rownowaga grania w pile z kuplami na polu, uczenia sie i ciupania w gry to bym sie nie przejmowala szczegolnie ;) ja sobie tak tylko mamroce pod nosem, bo problemu takiego nie mam na zywo..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

dla mnie internet to duzo znajomosci - tych dobrych i tych zlych rowniez ..(IRCe i inne)
ale patrzac na moja siostre gowniare ktore majac 10 lat zalozyla bloga i pisala w htmlu obrabiajac zdjecia i czatujac z kolesiami a teraz spedza tam cale wieczory prawie - to widze jak jej garb rosnie:)

dragonfly

ja ufam ;)
poznalam meza przez internet, zareczylam sie na skypie, mam strefe (przez internet :) ).... czego chciec wiecej?

a serio - ulatwia zycie bardzo, ale jak i w realu trzeba byc ostroznym ze wszystkim (moze odrobine wiecej w wirtualnym swiecie)

elve

Internet nie jest już ani bramą na świat ani przekleństwem, jest nieodłącznym elementem naszego życia. Poprostu jest. Tak jak samochód, szczepionki i buty.
Przez internet pracuję, robię zakupy oraz zawieram/utrzymuję znajomości

Pytanie raczej jak zachować umiar i jak uchronić nasze dzieci przed "garbem"

malutenka

Bez internetu nie miałabym mojego męża i Was :)

salsa

internet jest dla mnie po prostu czescia mojej egzystencji
ważnym narzędziem

ale i zjadaczem czasu
ale moge tu robic zakupy, poznawać ludzi, zbierac informacje, odpoczywać
takie rozszerzenie otaczającego nasz swiata
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: malutenka5 w 16 Wrz 2008, 17:46:28
Bez internetu nie miałabym mojego męża i Was :)

przytul przytul przytul

no własnie , nie byloby strefici ;) nie byloby naszych zlotow w realu, nie moglabym sobie codziennie gadac z osoba, ktora mieszka tysiace km ode mnie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

Cytat: salsa w 16 Wrz 2008, 17:49:07
Cytat: malutenka5 w 16 Wrz 2008, 17:46:28
Bez internetu nie miałabym mojego męża i Was :)

przytul przytul przytul

no własnie , nie byloby strefici ;) nie byloby naszych zlotow w realu, nie moglabym sobie codziennie gadac z osoba, ktora mieszka tysiace km ode mnie ;)
przytul  przytul  przytul :piwko:
A serio, to bez strefy byłoby mi nieraz bardzo ciężko :)

jusia

internet jest teraz częścią naszej cywilizacji, zwyczajnym elementem rzeczywistości, tu robie zakupy, wzbogacam swoja wiedze, dowiaduje sie o nowosciach, tutaj poznalam meza, no i gdyby nie net nie byłoby strefy, a ze strefą łączę same dobre skojarzenia, tyle fajnych osób dzięki niej poznalam :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 16 Wrz 2008, 18:08:11
ale slodzicie :D wa-ze-li-ny! :D
no dobra doczekalas sie :), przecież GDYBY NIE ZWIERZAK NIE BYŁOBY STREFY  :roza: :roza: :roza:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

elve

hmmmmm któraś jeszcze męża przez internet poznała?
ja też, tzn nie PRZEZ internet, ale DZIĘKI internetowi, ale i tak się liczy

zwierzak for you : "strefa rządzi, strefa radzi, strefa nigdy cię nie zdradzi" hihi

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

kilka lat temu jak moja przyjaciółka była w Singapurze, codziennie siedziałyśmy na Skype'ie i piłyśmy drineczki - a to był ciężki okres dla mnie, bo szukałam pracy...a te codzienne ploteczki dodawały mi optymizmu

ja wiem na pewno, że prędzej zrezygnowałabym ze zmywarki niż komputera z dostępem do internetu ;)