Surowki, salatki do obiadu

Zaczęty przez dzidzia101, 14 Wrz 2008, 19:41:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giga

ja robiłam dzisiaj taką:

1 kapusta pekińska
puszka kukurydzy konserwowej
keczup, majonez
sól, pieprze, oregano, bazylia

Kapustę przekroić na pół wzdłuż, opłukać pod zimną wodą i pokroić, trochę posolić,  do tego dodać odsączoną kukurydzę z puszki, wymieszać. W osobnym naczynku wymieszać w równej części keczup i majonez (np. po 4 łyżki
), dodać trochę oregano, bazylii i pieprzu, wymieszać wszystko dobrze i dodać do kapusty, wymieszać.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noki

Cytat: salsa w 15 Wrz 2008, 17:14:47
nie lubie tez salatek,ktore poznalam tu w krakowie: mizeria z ogórków ze śmietaną z dodatkiem octu winnego (lubie miezere ale bez tego octu!)  puke

Hm, ja do mizerii dodaje lyzeczke soku z cytryny, bo nie lubie octu, oraz pol lyzeczki cukru - ma smak mizerii, jaka moja babcia robila.


Moja ulubiona, ktora moge sie zajadac codziennie:
seler starty na duzych oczkach szybko skropiony sokiem z cytryny, zeby nie sciemnial,
jablko tez starte na duzych oczkach,
lyzeczka cukru,
posiekane orzechy wloskie albo piniowe.

mobka

Cytat: noki w 17 Sie 2009, 20:42:45
Hm, ja do mizerii dodaje lyzeczke soku z cytryny, bo nie lubie octu, oraz pol lyzeczki cukru - ma smak mizerii, jaka moja babcia robila.


Moja ulubiona, ktora moge sie zajadac codziennie:
seler starty na duzych oczkach szybko skropiony sokiem z cytryny, zeby nie sciemnial,
jablko tez starte na duzych oczkach,
lyzeczka cukru,
posiekane orzechy wloskie albo piniowe.

O taka mizeria to tez smak wyniesiony ode mnie z domu :D

ishka82

Nie cierpię mizerii z cukrem :bad:

suegro

Cytat: jo_miekka w 28 Lip 2009, 14:16:18rukola+truskawki+oscypek

I to wszystko? :)

Brzmi świetnie!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: ishka82 w 17 Sie 2009, 20:52:03
Nie cierpię mizerii z cukrem :bad:

Ja nie znalam, ale nie chcialabym tego jesc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

chocoladette

Cytat: ishka82 w 17 Sie 2009, 21:52:03Nie cierpię mizerii z cukrem bad

Ja nie cierpie salaty z cukrem, mizerii nie jadlam, zale podekjrzewam ze smakuje podobnie...

magdalinska

nigdy ni jadłam mizerii z cukrem
za to dzsiiaj robiłam moja ulubiona: marchewka starta na drobnym tarku, 1 jablko, trochee chrzanu, cukier, troszke kwasku cytrynowego ("na koniec noza" ;) ) , troszke smietany, wymieszac :)

ishka82

Cytat: chocoladette w 27 Wrz 2009, 13:53:42
Ja nie cierpie salaty z cukrem, mizerii nie jadlam, zale podekjrzewam ze smakuje podobnie...
Sałata z cukrem musi być tak samo paskudna jak mizeria z cukrem :bad:

Cytat: magdalinska w 27 Wrz 2009, 15:07:22
nigdy ni jadłam mizerii z cukrem
za to dzsiiaj robiłam moja ulubiona: marchewka starta na drobnym tarku, 1 jablko, trochee chrzanu, cukier, troszke kwasku cytrynowego ("na koniec noza" ;) ) , troszke smietany, wymieszac :)
Tylko ja robię bez chrzanu i często bez cukru i z sokiem z cytryny ;)

noki

nie znosze salaty ze smietana, wiec robie z vinaigrette, do ktorego tez dodaje cukier :D

giga

#35
marchewka - utarta na drobnych dziurkach, ok 1-1,5 łyzeczki chrzanu ze słoika (może być świeży), szczypta cukru, szczypta soli, skropic cytryną i dodac malą lyżkę jogurtu naturalnego (ew. smietany), wymieszać

jutro robię do obiadu wg przepisu zosii
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#36
zazeramy sie ostatnio w pracy (a wczoraj zrobilam w domu, miala byc na obiad na dzisiaj ale maz wyzarl pol :hmm:)

salatka a la Coleslaw, przepis by Knorr (nb, salatki Coleslaw takiej np. z KFC nie znosze!)

składniki:
Sos sałatkowy Zioła ogrodowe Knorr - 1 sztuka
drobno poszatkowana kapusta pekinska - 3 szklanki (w przepisie jest biala, ale nie lubie, pekinska sprawdza sie doskonale!)
starta marchewka - 1 sztuka
mała cebula - 1 sztuka
majonez lub jogurt - 2-3 łyżki
mała puszka kukurydzy

sposób przygotowania:
1.Przygotuj Sos sałatkowy zioła ogrodowe Knorr według przepisu na opakowaniu.
2.Wymieszaj kapustę z sosem ogrodowym dodaj marchewkę i odstaw na 15 minut.
3.Dodaj pokrojoną w drobną kostkę cebulę. Dodaj majonez (lub jogurt), wymieszaj i dodaj kukurydzę.

emcia

Cytat: vobi w 16 Cze 2010, 09:01:05
zazeramy sie ostatnio w pracy (a wczoraj zrobilam w domu, miala byc na obiad na dzisiaj ale maz wyzarl pol :hmm:)

salatka a la Coleslaw, przepis by Knorr (nb, salatki Coleslaw takiej np. z KFC nie znosze!)

składniki:
Sos sałatkowy Zioła ogrodowe Knorr - 1 sztuka
drobno poszatkowana kapusta pekinska - 3 szklanki (w przepisie jest biala, ale nie lubie, pekinska sprawdza sie doskonale!)
starta marchewka - 1 sztuka
mała cebula - 1 sztuka
majonez lub jogurt - 2-3 łyżki
mała puszka kukurydzy

sposób przygotowania:
1.Przygotuj Sos sałatkowy zioła ogrodowe Knorr według przepisu na opakowaniu.
2.Wymieszaj kapustę z sosem ogrodowym dodaj marchewkę i odstaw na 15 minut.
3.Dodaj pokrojoną w drobną kostkę cebulę. Dodaj majonez (lub jogurt), wymieszaj i dodaj kukurydzę.

a jak się nie ma tego sosu to można czymś zastąpić? on jest jakiś taki wodnisty, olejowy? bo na pewno z ziołami i glutaminianem ;)

vobi

#38
emcia tak, to jest sos "wodnisty, olejowy" ;) Nie moge znalezc na necie skladu, a w biurze nie mam chwilowo ani jednej torebki. Mysle, ze gdybys zrobila normalny sos vinegrette, to tez byloby ok. My dorzucamy czasem swiezy lubczyk :D

foszek

#39
Cytat: emcia w 16 Cze 2010, 10:27:39a jak się nie ma tego sosu to można czymś zastąpić?
•pół szklanki majonezu (ja mieszam z jogurtem naturalnym)
•1 łyżka soku z cytryny
•2 łyżeczki cukru
•sól, pieprz do smaku

a zamiast bialej kapusty dodaje spitzkohl, nie wiem jak sie nazywa ta kapusta po polsku, ale wyglada tak
http://www.google.de/images?q=spitzkohl&rls=com.microsoft:de:IE-SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7FUJC_de&redir_esc=&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=xgcZTLS3KsmbOLOlzMcK&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDwQsAQwAw

abkasia


golinda

ja niedawno odkryłam i pokochałam sałatę rzymską
robię ją z pomidorem, kukurydzą, oliwkami, oliwą, octem balsamicznym i przyprawami - czasem składniki się nieco zmieniają

pycha jest

callja

Cytat: golinda w 30 Cze 2012, 22:59:06niedawno odkryłam i pokochałam sałatę rzymską
Widziałam ją parę razy w biedronie i skoro tak zachwalasz, to może się skuszę... Dietetyczka pozwoliła nam wprowadzać małe ilości surowych warzyw, więc skorzystam :D
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

golinda

a to jest właśnie ta przepyszna sałatka którą zajadamy się od kilku sezonów!
pyyyyszna!

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,68096489,68096489.html