Surowki, salatki do obiadu

Zaczęty przez dzidzia101, 14 Wrz 2008, 19:41:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzidzia101

Kilka dnie temu na plotach byly podawane przepisy na surowki do obiadu.
Oczywiscie juz sie zagubily  :hammer: wiec prosze o wpisywanie pomyslow na surowki tutaj  :yes: :yes: :yes:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

dzisiaj zrobiłam:

kapusta pekińska+w cienkie plastry pokrojona cebula czerwona+w kostkę ogórek korniszon+majo+odrobina musztardy i śmietany+przyprawy

mniam!

Majeczka

#2
tradycyjna u mnie w domu:
-marchew surowa
-jablko
-cebula w piorka
-majonez
-sol, pieprz do smaku

z kapusty kiszonej:
-kapusta kiszona z dodatkiem marchewki
-oliwa
-sol pieprz do smaku




url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magda_ok

POlecam "frytki" z buraczkow - ugotowane buraczki kroimy na frytki i smazymy krotko na odrobinie oleju na patelni - MNIAM!!!

giga

  -kapusta pekińska
  -pomidory
-sos sałatkowy-koperkowo ziołowy   KNORR
                     
                     S M A C Z N E G O !!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

kapusta biała (młoda) lub pekińska poszatkować, dodać dużo czosnku (ok. 3-6 ząbków) i dużo koperku, do tego jedną łyżkę jogurtu greckiego lub naturalnego, pieprz, sól i gotowe :)

magdarynka

czerwona kapuste poszatkowac, posolic i odstawic na pol godziny, odcisnac, wymieszac z majonezem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

#7
1.
* ogorek
* pomidory
* ziola/przyprawy
* cytryna
* oliwa
* ser zolty/mozzarela/feta - do wyboru

pokroic wszystko w kostke, przyprawic, wycisnac sok z cytryny + dodac oliwe.


2.
* marchewka
* czosnek
* majonez
* cukier
* sol

marchewke zetrzec na drobnej tarce (na "kasze") dodac szczypte cukru i soli. Wycisnac/zetrzec czosnek (przy 5-6 marchewkach ok 4 zabki czosnku, ale kto jak woli) i dodac majonez. wstawic do lodowki na kilka godzin. Pycha. Mozna tez podawac jako dip/smarowidlo na chleb/potrawka przy grillu itp.
p.s. mozna dodac orzechy greckie


3. moja ulubiona, (same witaminy!)

* kapusta
* szczypiorek/lub zielona cebulka
* koperek
* sol
* oliwa / kto lubi moze majonez zamiast

pokroic kapuste, dodac soli i odstawic na chwile zeby puscila sok, dodac pokrojony szypiorek i duzo koperku. Dodac oliwe.
ta salatka jest pyszna z mlodymi ziemniakami.


4. prosta:
*ogorek
*pomidor
*cebula
*jogurt /lub smietana



5. jeszcze jedna super-witaminowa:)

* swiezy!!!burak
* marchewka
* cebula
* kapusta
*czosnek
* przyprawy
* oliwa/ lub majonez/lub jogurt/smietana

burak,marchewke,kapuste natrzec na grubej trace. Cebule pokroic w cienkie paski. wycisnac czosnek. wszystko wymieszac i przyprawic. Dodac oliwe, lub kto woli to majonez/jogurt/smietana.


tak, a propos majonezu. On jest bardzo ciezkostrawny. Surowki powinny byc lekkim dodatkiem do jedzenia +  dodawac nam witamin. W takim razie lepiej dodac oliwe lub najwyzej jogurt naturalny. Majonez i smietana "obciazaja" surowki i salatki.

salsa

jaki fajny watek:) uwielbiam sałatki, surówki, czesto jest tylko to na obiad;)

ciagle tez improwizuje i wymyślam nowe:)


moje ulubione:

1. salata lodowa, pomidor ogorek, szczypiorek, natka pietruszki, papryka sok z połowki cytryny, oliwa, zioła (co mam pod reka, ale zaweesz prowansalskie) łyzeczka serka bielucha albo innego naturalnego, albo troche pokruszonej fety , sol i pieprz

2. salata lodowa, koperek, pietruszka, troche bialej czesci pora , cukinia - do tego sos: sok z połozki cytryny, oliwa, łyżka majonezu, przyprawy (bazyla, rozmaryn, oregano) sol pieprz - sos musi sie dokladnie wymieszac, wiec albo długo mieszać sałatkę albo wyszejkowac w słoiczku i polac

3. utarty korzen rzodkwi , cebula czerwona, pomidor, papryka, koperek - sos oliwa sok z cytyryny odrobina jakiegos serka, np homogenizowanego białego, albo i nie, moze byc tez z samym vinegretem ;)

4. z kapusty kiszonej: kiszona drobno pokrojona, utarta marchewka, utarte jabłko, drobniutko posiekana cebulka, pieprz sol oliwa troszke cukru wymieszac bardzo dokładnie

5. salata lodowa, urata w pałeczki marchew kukurydza-sos łyzeczka musztardy, oliwa, sok z połowki cytryny zioła sol pieprz

6. kapusta czerwona, drobne paseczki, marchewka utarta troszke białej czesci pora - sos jogurt naturalny zabek czosnku zioła-zmiksowane , ułozone na talerzu polane osem , nie nieszane

7. ogolek, cuknia, pomidor , por - sos łyzeczka majonezu, oliwa sok z połowki cytryny przyprawy

8. pomidory, zioła, czerwona cebula - sos vinegret, oliwa sok z połowki cytryny, ziola kilka łyzeczek wody

9. rodzkiewki, ogorek szczypiorek, pomidory - smietana lub jogrut natrualny, sol i pieprz

10. papryka grilowana, pomidorki koktajlowe, biala cebula albo kilka zabków grillowanego , miekkigo czosnku, pieprz zielony z zalewy - wimieszac z oliwa i sokiem z cytryny oraz ziolami 

11. rukola, sałata rzymska lub strzępiasta, swieże listki szpinaki, swieze mieta, pomidory mozarella wszystko poza mozarrella poszarpac i wymieszać , mozzarelle roztopić w rondelku i ciepłą polać sałatkę , można posypać utartymi orzeszkami ziemnymi albo prażonymi migdałami albo  winogronami

dobra, na razie tyle ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zosia2007

marchewka - utarta na drobnych dziurkach, ok 1-1,5 łyzeczki chrzanu ze słoika (może być świeży), szczypta cukru, szczypta soli, skropic cytryną i dodac malą lyżkę jogurtu naturalnego (ew. smietany), wymieszać :)

salsa

 a wiecie co - ja nienawidzę buraczków
takich tarrtcy, gotowanych,na cieplo
koszmar! jak mi gdzies ktos poda to nie tylko nie znajm tych buraczko ale każdego kawalka jedzenia zabarwionego tym buraczkiem
nie lubie tez salatek,ktore poznalam tu w krakowie: mizeria z ogórków ze śmietaną z dodatkiem octu winnego (lubie miezere ale bez tego octu!)  puke
kapusta pekinska, por i kukurydza z sosem: nie wiem z czego ten sos, ale białawy i slodkawy, chyba z dodatkiem cukru i octu, nie wiem jadłam tylko w knajpie - ale sałatka z pekińskiej i kukurydzy to jest tu wlanie takie obrzydlistwo 
oraz kapusta kiszona i ogromna iloscia kminku
nienawidzę kminku  puke


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

katgoli

ja kiedys uwielbialam ta salatke:

* papryka czerwona + zolta (pokroic w kostke)
* por (pokroic w paseczki)
* kukurydza z puszki
* przyprawa knora, sol + pieprz
* troche majonezu

aniak1211

Ugotowana marchewka,pokrojona w kostke i podsmazana na smietanie z odrobina soku z cytryny i szczypta soli,
najbardziej mi pasuje do smazonej ryby i ryzu.

dzidzia101

U nas surowki czesto robi maz, bo mu dobre wychoda

1. pomidory + cebulka+ jogurt naturalny/smietana

2. salata lodowa
    pomidor
    ogorek
    szczypiorek
    sos: oliwa+czosnek(wycisniety)+ sok z cytryny
    lub jogurt/smietana
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


abkasia

salatka z ananasem:
ananas z puszki pokrojony,
puszka kukurydzy,
sloiczek selera w zalewie naturalnej( taki pokrojony w paseczki)
mozna dodac ser zolty starty na grugej tarce, ale niekoniecznie
lyzeczka majonezu, wymieszac.. jesli jest za sucha dodac lyzke soku z ananasa:)

Anupka

Taki wątek i tylko jedna strona? I nie pisano w nim 120 dni?!

Dawajcie przepisy jeszcze kobity, czas najwyższy zacząć jeść jak królik ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ulala28

#17
moja ulubione:
1)rukola, pomidor, ogórek, cebula czerwona, papryka, avokado, oliwki zielone (czasami dodaję fetę) + plus oliwa/ocet winny/musztarda/czosnek/przyprawy co kto lubi

2)cukinię pokroić w plasterki podsmażyć na oliwie pod koniec dodając czosnek

3)pomidorki w plastry przełożyć plasterkami mozzarelli i zalać sosem - 3 ł oliwy 2 ł octu winnego , posiekana świeża bazylia, czosnek, sól, pieprz, chłodzić 0.5h przed podaniem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Whenever people agree with me I always feel I must be wrong.

jo_miekka


zwierzatko_mojej_mamy

o wlasnie - salata dowolna + awokado + jablko + winegret ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Anupka

golinda, wrzuć tu swoją arbuzową, co?  :pray: Bo zginie na plotach...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja


jo_miekka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Lip 2009, 13:18:10
o wlasnie - salata dowolna + awokado + jablko + winegret ;)

O właśnie!

noki

#23
seler i jablko starte na duzych oczkach, sok z polowy cytryny, cukier, sol, pieprz, posypane orzechami wloskimi albo prazonymi piniowymi

mobka

Nie wiem czy juz bylo, ale marchewka starta na srednich oczkach, troche chrzanu ze sloiczka, odrobina smietany/jogurtu i ciut soli i pieprzu do smaku.