Pytanie do mam zimowych

Zaczęty przez doris8008, 14 Wrz 2008, 10:21:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doris8008

Od pewnego czasu obchodzę sklepy z ciuchami ciążowymi w poszukiwaniu jesiennego płaszcza i przy okazji pytam się o kurtki, płaszcze zimowe. I tu niespodzianka - w kraju o klimacie takim jak nasz producenci ich nie oferują!! Ja jestem zmarźluchem i podejrzewam, że już w listopadzie płaszcz jesienny nie wystarczy, brzuchal będę miała ogrooooomny, a z domu  nie wyjdę nawet do sklepu bo nie będę miała w co się ubrać. Jak Wy sobie radzicie/radziłyście? Sklep z ciuchami dla osób XXXXX...L, kurtki męża??


kamelia04.08.2007

niestety specjalnie nie pomoge, jesli chodzi o doradztwo.

Dostalam do mamy/po mamie plaszcz zimowy, jak nie spuchne 30 kg, to powinien byc dobry
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

vobi

Cytat: doris8008 w 14 Wrz 2008, 10:21:12
I tu niespodzianka - w kraju o klimacie takim jak nasz producenci ich nie oferują!!

o cholera... ja sie jeszcze nie orientowalam, nawet nie podejrzewalam ze moze byc tak zle... pozostaje liczyc na ciepla zime  :wall:

doris8008

vobi, może wystarczy jakiś większy rozmiar. ja niestety od czasu jak zobaczyłam zdjęcia ciężarnych w ciąży bliźniaczej w 30tc i  32 tc przestałam już liczyć na możliwość znalezienia czegokolwiek...  :pissed:

vobi

doris8008, obawiam sie ze wiekszy rozmiar za duzo nei pomoze (no, moze jako absolutna ostatecznosc) - jak bedzie za duzy, to w ramionach bedzie wisial jak na strachu na wroble... no i rekawy za dlugie, nie zawsze mozna obciac w kurtce zimowej. Hmm... moze ponczo (sorry nie wiem jak sie to pisze), a pod spod jakies grube swetry czy cos?
Porozgladam sie jeszcze, na razie "zaskoczyla" mnie jesien i musze nabyc jakies dzinsy i cos na gore :)

doris8008

no tak, o tym nie pomyślałam  :hmm:

aja

ja w najgorszym wypadku zakładać będę rzeczy mamy heheheh - właśnie wczoraj zakładałam taką kurteczkę a'la ponczo ale z ekawami jednak taką leista i nawet nie było tak źłe
8)
ja też jestem zmarźluchem i już miesiąc temu kupilam sobie dwa bardzo grube sweterki - ich grubość + moja = przerażający widok  :wacko:

doris8008

Cytat: aja w 14 Wrz 2008, 11:38:15
ja w najgorszym wypadku zakładać będę rzeczy mamy

No u mnie to odpada - ja mam 179 cm wzrostu, mama 169 :)

kamelia04.08.2007

Cytat: doris8008 w 14 Wrz 2008, 11:44:22
No u mnie to odpada - ja mam 179 cm wzrostu, mama 169 :)

miedzy mna a moja jest ok 12 cm roznicy(ja jestem wyzsza i do tego lzejsza) i mam zamiar chodzic w jej plaszczu normalym. Ciazowego niestety juz nie miala, bo oddala komus
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

dragonfly

ja jakos nie wyobrzam sobie chodzic w plaszczu mamy (jestem sporo wyzsza i szczuplejsza)... moj plan przetrwania zimy: jeden plasz ciazowy, 2 poncho, swetry, swetry, swetry......

kamelia04.08.2007

jak nie bylam w ciazy, to tez sobie nie wyobrazalam (z tych samych powodow) by chodzic w tych samych ciuchach.

W ciazy bede do konca grudnia, gora poczatek stycznia, wiec na 2 miesiace zimowe nie mam zamiary wydacac kilkaset euro na plaszcz. Po porodzie powinnam sie zmiescic w moje "normalne" plaszcze, bo nigdy nie byly na mnie opiete.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

brawurka

kamelia mialam to samo zdanie jak bylam w ciazy z maja, ale teraz jednak do konca lutego musze gruba chodzic, wiec cos trzeba kupic

kamelia04.08.2007

brawurka132

pewnie bede tez musiala zmenic zdanie, co do koniecznosci kupowania wiekszego plaszcza. Wolalabym, zeby to jednak bylo jak bede po porodzie, bo bede miala mniejsze gabaryty niz w ciazy w  8-9 m-cu. Wiadomo ciuchy, ktore w nazwie maja slowo ciazowy sa cztery razy drozsze niz normalne - bez slowa ciazowy.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

gioseppe

#13
Cytat: kamelia04.08.2007 w 14 Wrz 2008, 12:55:36
wiadomo ciuchy, ktore w nazwie maja slowo ciazowy sa cztery razy drozsze niz normalne - bez slowa ciazowy.
dokaldnie
dlatego warto kupic wiekszy rozmiar w zwyklym sklepie
najlepiej jesienny, z dodatkowa podpinka na zime (zeby byl grubszy, 2w1)
teraz sa tez modne plaszcze takie jak w zeszlym roku, odcinane pod biustem
fajne plaszcze widzialam w promodzie, mam nadzieje ze reserved tez cos fajnego wypusci
ale pewnie itak skonczy sie na uszyciu :)

edit: w promodzie sa fajne, fakt ale na wieszaku :)
wszystkie fasony strasznie splaszczaja biust:)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Ja mam jedna luzna puchówke (na podroze do Polski) a tutaj moge ja nosic rozpieta plus kurtke sportowa z goretexu. Myslalam tez, ze poprosic o cos tesciowa. Ona ma 2 mieszkania pelne szaf pelne plaszczy i pelerynek. Pewnie cos razem wyszperamy. Nie zamierzam nic kupowac na tak krotki okres. Bo ja sama chodze na codzien w taliowanych plaszczykach wiec potem bym i tak tego nie uzywala.
Moze zajrze tez do szafy meza?
Doris, moze spytaj mame, tesciowa, jakas grubsza kolezanke.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

kamelia, no wlasnie, te ciuchy sa duzo drozsze, a przeciez umowmy sie, az tylke wiecej materialu nie potrzebuja na nie (glownie chodzi o kroj i tyle, wiem bo pracowalam w "maternity design")...
Mam nadzieje przetrwac do konca stycznia na tym co posiadam, uwielbiam kupowac ciuchy ale nie lubie wywalac kasy na cos co bede nosila tylko pare razy. Mam sporo ciazowych ubran, ale to topu, koszule, sukienki i spodnie, jeszcze z dawnej firmy. Z plaszczami ciezko (ale tez ten jeden ciazowy co mam to zupelnie wystarczy).


nionczka

#16
Kupilam sobie dlugie biale lniane spodnie ciazowe na Kanary. Zalozylam 2 razy a po pworocie do domu u nas zepsula sie pogoda i chodze juz w dzinsach. Wkurzaona jestem niemilosiernie. A to tylko 15 € bylo...
Ciesze sie caly czas, ze w mojej pracy nawet jakbym do biura w dresie zawitala to i tak nikogo by to nie zdziwilo ani nie zbulwersowalo. Jakbym sie musiala w ciazy jeszcze stroic do biura to bym zwariowala chyba...
Ja sie zastanawiam czy mi sie kozaki dopna na koncówce ciazy... trzewiki zeszloroczne juz wyrzucilam a nowych jeszcze nie kupilam :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

ja tam mam o tyle dobrze, mam duzo rzeczy odcinanych pod biustem (plaszczykow, bluzek) wiec poki co prawie nie zmienialm garderoby... ale coraz czesciej zakladam typowo ciazwe ubrania.... coz, rosne ;)

gioseppe

Cytat: dragonfly_80 w 14 Wrz 2008, 13:56:49
ja tam mam o tyle dobrze, mam duzo rzeczy odcinanych pod biustem (plaszczykow, bluzek) wiec poki co prawie nie zmienialm garderoby...
ja tez :)
w zeszlym roku obkupilam sie w tego typu bluzki na wakacjach bo bylo mi w nich wygodnie wiec jest jak znalazl :)
gorzej ebdzie zima ze swetrami...

Cytat: dragonfly_80 w 14 Wrz 2008, 13:56:49
ale coraz czesciej zakladam typowo ciazwe ubrania.... coz, rosne ;)
w sumie na razie kupilam sobie spodnice no i spodnie z typowym pasem ciazowym
reszta bez zmian :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

Gioseppe, ja mam za to kilka zawijanych swetrów i te glownie zamierzam nosisc. Bo reszta oczywsicie obcisla.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

ja mam 1 taki zawijany ale nie wiem ile urosne wiec jakos specjalnie sie nie nastawiam ;)
i jeden taki gruby na sznurek ale w tym to teraz chodze wiec calej zimy nie obchodze ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

byłam w Arkadii i powiem Wam że w dwóch sklepach jest całkiem spory wybór i mieści mi sie brzuchal  (normalnie miałam rozmiar 36 - teraz wzielam kurtke 38)
ale wydaję mi sie że całkiem fajnym rozwiązaniem może być coś takiego Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


czyli kurteczki w kształcie litery A albo rozkloszowane pod biustem czyli to co jest od roku modne (jeśli któraś lubi)


doris8008

aja, a w Arkadii są sklepy z ciuchami ciążowymi czy w takich "normalnych" byłaś? ja się zamierzam wybrać na Andersa - tam jest ponoć jakiś sklep z dużym wyborem ubrań ciążowych, więc może jakiś płaszcz też się znajdzie...

ze_nitka

Doris... na Nowowiejskiej tuż obok Pl.Politechniki jest całkiem dobrze zaopatrzony sklep z odzieżą ciążową... tzn przez szybe wygląda na dobrze zaopatrzony ;)

aja

Cytat: doris8008 w 14 Wrz 2008, 21:24:34
aja, a w Arkadii są sklepy z ciuchami ciążowymi czy w takich "normalnych" byłaś? ja się zamierzam wybrać na Andersa - tam jest ponoć jakiś sklep z dużym wyborem ubrań ciążowych, więc może jakiś płaszcz też się znajdzie...
w takich zwykłych/normalnych