Ginekolog - profilaktyka

Zaczęty przez malybob, 10 Wrz 2008, 22:34:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Cytat: salsa w 10 Wrz 2008, 23:04:35
malybob wszedzie sie robi dziewicom badania, i wierz mi ze sie da!!

akurat w tej materii jak juz cos czuc i ma sie "przesłanki" to jest juz za późno! poza tym jako dziewcia przed rozpoczeciem życia seksualnego powinnaś zaszczepić sie na bakterie wywołującą raka szyjki macicy
od kilku lat jest szczepionka ale tylko dla dziewic


wiecie co-nigdzie w UE poza Polska kobiety nie umierają na raka szyjki macicy!
nei chce mi sie czytac calego watku ale dziewice sie bada sa specjalni lekarze nawet ginekologia dziewczeca robi sie to per rectum(przez odbyt)

zosia2007

Cytat: golinda w 11 Wrz 2008, 15:29:01
Cytat: zosia2007 w 11 Wrz 2008, 12:56:45
ja tez nie uważam, że wizyta u gina nalezy do milych


zmień gina, będzie miło  :jezor:

golinda właśnie ostatnio zmienilam i jestem bardzo szczesliwa - nawet chyba na plotach pisalam, że nigsdy nie spotkalam tak milej lekarki :)

marax

Cytat: golinda w 11 Wrz 2008, 15:29:01
Cytat: zosia2007 w 11 Wrz 2008, 12:56:45
ja tez nie uważam, że wizyta u gina nalezy do milych


zmień gina, będzie miło  :jezor:
ja tam chodze co 3 tyg i juz sie przyzyczailam do "nogi szeroko rozwarte" a jak ktos nie ma takich przyzwyczajem mozna pocwiczyc z mezem calkiem rpzyjemne te cwiczenia:)

salsa

Cytat: zosia2007 w 11 Wrz 2008, 16:53:43
Cytat: golinda w 11 Wrz 2008, 15:29:01
Cytat: zosia2007 w 11 Wrz 2008, 12:56:45
ja tez nie uważam, że wizyta u gina nalezy do milych


zmień gina, będzie miło  :jezor:

golinda właśnie ostatnio zmienilam i jestem bardzo szczesliwa - nawet chyba na plotach pisalam, że nigsdy nie spotkalam tak milej lekarki :)

ja kiedys trafilam na ginke, od ktorej wyszłam zanim zdążyłam rozłożyć nogi
po dwoch zdaniach podziekowałam

ale tak to przerobiłam juz kilku lekarzy i raczej bylam zadowolona
od kilku lat juz sie trzymam mojej babki, bo jest po prostu rowna kobieta , fajnie z nia sie gada jest bezposrednia i otwarta
no i oczywiscie jest bardzo dobrym lekarzem :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: ddu w 11 Wrz 2008, 16:49:04
dajcie już spokój dziewczynie :)
malybob, współczuję Ci z powodu tego zmasowanego ataku,

nie zgodze sie, trzeba o tym trabic do usranej smierci, bo Polska w kwestii profilaktyki jest sto lat za murzynami   :puk:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Zeby miec problem ginekologivzny wcale nie trzeba uprawiac sexu.Odbyt cefka moczowa i pochwa sa u kobiety tak blisko ze flora fizjologiczna ktora jest w odbycie np e coli ,streptococcus fecalis z latwoscia moze przedostac sie do pochwy skolonizowac ja i spowodowac infekcje.Ciagnace sie nieleczone infekcje moga doprowadzic do raka szyjki macicy.......................................

ze_nitka

Cytat: sweedee w 10 Wrz 2008, 23:25:35
Cytat: malybob w 10 Wrz 2008, 23:22:44
Cytat: sweedee w 10 Wrz 2008, 23:19:38
przecież rak szyjki macicy nie bierze się z kontaktów z różnymi partnerami seksualnymi. A nadżerka? Nieleczona prowadzi do raka. A wykryć ją możesz u ginekologa i za pomocą badania cytologicznego.

JA się na tym nie znam. Ale z odpowiedzi koleżanki zrozumiałam, że raka może wywołać, oczywiście nie kontakt z wieloma partnerami,ale bakteria, którą można się od nich zarazić. Jeśli więc nie ma możliwości zarażenia się, nie ma sensu szczepienie.

a nadżerka?!  :hammer:
ja miałam nadżerkę, jak jeszcze byłam dziewicą i gdyby nie gin i badanie cyt., to bym pewnie kwiatki wąchała od spodu! A na to nie ma wpływu ani stado partnerów seksualnych ani inne rzeżączki, dziewczyno!  :hammer: :hammer: :hammer:

Ja też miałam stwierdzoną nadżerkę jak jeszcze byłam dziewicą, była to tzw nadżerka wrodzona, chyba to to samo o czym pisała salsa.

tachogti

Cytat: maraxela w 11 Wrz 2008, 17:08:11
Zeby miec problem ginekologivzny wcale nie trzeba uprawiac sexu.Odbyt cefka moczowa i pochwa sa u kobiety tak blisko ze flora fizjologiczna ktora jest w odbycie np e coli ,streptococcus fecalis z latwoscia moze przedostac sie do pochwy skolonizowac ja i spowodowac infekcje.Ciagnace sie nieleczone infekcje moga doprowadzic do raka szyjki macicy.......................................
slowa fachowca  :thumbup:

malybob kochana, ja Ci opowiem o sobie to Cie moze do konca zmotywuje do chodzenia regularnego.

Juz gdzies pisalam, ze mam tylozgiecie macicy i mialam niedorozwoj narzadow rodnych co sie objawialo koszmarnymi zapaleniami przy kazdym okresie i gdybybym od 16 roku zycia nie chodzila do gina to moze i bym zyla ale dzieci bym miec nie mogla na pewno. wiem ze to absolutnie nic przyjemnego rozkladanie nog przed obcymi ale to jest KONIECZNE. Wytrwaj w tej decyzji o pojsciu gdzie trzeba. Idz do kobiety, prywatnie, niech Narzeczony pojdzie z Toba i poczeka, bedzie Ci razniej, albo z przyjaciolka idz... Ja tak asystowalam wszytskim moim  mlodszym kuzynkom  :) Nadrzerki i inne swinstwa sa naprawde czeste i to bez seksu :) Ja hormony biore od 16 roku zycia a seks urpawialam duzo pozniej...
badz dzielna
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

ze_nitka

Cytat: dragonfly_80 w 11 Wrz 2008, 00:38:54
wiecie co, wlasnie sobie uswiadomilam, ze jakos w UK, chyba te szczepionki wchodza jako obowiazkowe dla dziewczynek i byl glosno o tym w telewizji, i jak tak tego sluchalam, to sobie myslalam, ze fajnie, ze moze dzieki temu uratuja komus zycie, a nie pomyslalam, ze teraz to sie beda puszczac na calego.... teraz mnie taka refleksja naszla.... troche nie na temat...


Jeszcze nie ma szczapioni na AIDS to moze powstrzymywac. no i w ciąże dalej od seksu zajść bedzie można

marax

#159
Cytat: ze_nitka w 11 Wrz 2008, 17:43:22
Cytat: dragonfly_80 w 11 Wrz 2008, 00:38:54
wiecie co, wlasnie sobie uswiadomilam, ze jakos w UK, chyba te szczepionki wchodza jako obowiazkowe dla dziewczynek i byl glosno o tym w telewizji, i jak tak tego sluchalam, to sobie myslalam, ze fajnie, ze moze dzieki temu uratuja komus zycie, a nie pomyslalam, ze teraz to sie beda puszczac na calego.... teraz mnie taka refleksja naszla.... troche nie na temat...


Jeszcze nie ma szczapioni na AIDS to moze powstrzymywac. no i w ciąże dalej od seksu zajść bedzie można
nie sadze zeby jakakolwiek nastolatka powstrzymala sie przed sexem z uwagi na pozliwosc zakazenia HPV itp dajcie spokoj czy wy myslalyscie kategoriami human popillomavirus-wiedzialyscie majac 16 lat wogole co to jest??a moze jeszcze powstrzyma szeroka wiedza na temat Herpes simplex virus 2:):) :hammer: :hammer: nastolatki raczej nie mysla takimi kategoriami i puszczalstwop nie zalezy od strachu przed rakiem ktory zaatakuje za 10,20 lat a moze i wcale

dzidzia101

Cytat: panikarola w 11 Wrz 2008, 10:46:01
troche lipa z tym badaniem piesi, niby cos tam mam a w zadnym momencie cyklu nie wyczuwam  :bn:
Ja mam 3 guzki w jednej piersi a wyczuwam tylko jeden  :no:
Ale gdybym nie zmienila ginekologa w tamtym roku to pewnie do tej pory bym nie wiedziala ze cos sie dzieje  :o
Moja poprzednia ginka pilnowala tylko cytologi, o piersi nawet nie pytala  :hammer: :hammer:
poszlam prywatnie do innego, zrobil mi usg piersi i wewnetrzne i wyslal do onkologa.
Guzki powinnam juz usunac ale to niestety musi jeszcze troszke poczekac (sila wyzsza a nie brak checi) choc wlosy na glowie mi sie jeza jak pomysle, ze moze to bedzie za dlugo  :hammer: :hammer:
Nie wyobrazam sobie ze nie chodze do lekarzy i nie pilnuje swego zdrowia. Sama na pewno nic bym nie zauwazyla  :hammer:
Na USG jamy brzusznej tez pojde (i meza zaciagne) jak tylko do Polski wrocimy. :yes: :yes:
Bylismy juz nawet zarejestrowani na wtorek (dwa dni temu) bo mielismy byc w Polsce  :ag:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

malybob ale to nie chodzi o zaufanie do meza... tylko o twoje zdrowie!! ty mialas jednego partenra ale jestes pewna ze on nie mial zadnej kobiety przed toba? pozatym kobieta powinna chodzic do gin bez wzgledu na to czy ma partnera, czy nie..
ostatnio moj gin powiedzial, ze ponad 60 % kobiet wogle nie chodzi do gina i nie robi cyt.. i to jest przerazajace.. :o :o :o

mnie poprzedni gin tez powiedzial ze mam nadzerke, ze trzeba robic kolposkopie... i niestety mocno mnie to przestraszylo, ale poszlam do innego lekarza( ojciec bardzo dobrego kolegi) i on powiedzial ze to jest ektopia, stan jak najbardziej fizjologiczny u mlodych kobiet ktore nie rodzily..i nic sie z tym nie robi!!
moj obecny gin potwierdzil diagnoze, zrobil cytologie i mam wyniki idealne...
dostalam wynik, ktory jest zatytuowany:
program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy:
wynik: rozmaz prawidlowy, nie stwierdza sie zmian srodnablonkowych i procesu zlosliwego.


lekarz powiedzial, ze wlasciewie taki wynik jaki mam daje mi pewnosc na 2 lata.. choc on zaleca robienei cyt co roku..

zbadaj sie to nic strasznego.. nawet jak twoim zdaniem nie dziaje sie nic zlego..

rilla

hm malybob juz ma meza tachogti... no to chyba juz tym bardziej wizyta jest wskazana:)

katgoli

Cytat: maraxela w 11 Wrz 2008, 17:08:11
Zeby miec problem ginekologivzny wcale nie trzeba uprawiac sexu.Odbyt cefka moczowa i pochwa sa u kobiety tak blisko ze flora fizjologiczna ktora jest w odbycie np e coli ,streptococcus fecalis z latwoscia moze przedostac sie do pochwy skolonizowac ja i spowodowac infekcje.Ciagnace sie nieleczone infekcje moga doprowadzic do raka szyjki macicy.......................................

mam przyjaciolke ktora wlasnie caly czas ma takie infekcje...ciagle na antybiotykach...ciagle grzyby pochwy...meczy sie potwornie..powiedziala ze niestety ale nic przeciwko sie nie da zrobic??? maraxela moze ty masz jakis pomysl....

ja chodze do gina regularnie-poniewaz juz mialam mase problemow bywalam czasami u niego pare razy w miesiacu.
Mam juz chyba 5-tego czy szostego i badanie gin mnie wogole nie stresuje. Badanie piersi rowniez nie. Ja wole panow lekarzy bo przy pierwszej wizycie (w wieku 19 lat) pani gin nie uwierzyla ze jestem dziewica i badala mnie normalnie  >:D glupi babsztyl!!!

elve

Cytat: katgoli w 12 Wrz 2008, 14:36:18
mam przyjaciolke ktora wlasnie caly czas ma takie infekcje...ciagle na antybiotykach...ciagle grzyby pochwy...meczy sie potwornie..powiedziala ze niestety ale nic przeciwko sie nie da zrobic??? maraxela moze ty masz jakis pomysl....
ja nie maraxela,ale:
w trakcie antybiotykoterapii ZAWSZE propart osłonowy (lactovaginal czy inne)
warto też stosować tabletki zakwaszające środowisko w pochwie (to rada takze dla tech chodzących na basen)
popranw technika mycia się i podcierania (tzn od przodu do tyłu)

katgoli

Cytat: elvelve w 12 Wrz 2008, 14:46:03
Cytat: katgoli w 12 Wrz 2008, 14:36:18
mam przyjaciolke ktora wlasnie caly czas ma takie infekcje...ciagle na antybiotykach...ciagle grzyby pochwy...meczy sie potwornie..powiedziala ze niestety ale nic przeciwko sie nie da zrobic??? maraxela moze ty masz jakis pomysl....
ja nie maraxela,ale:
w trakcie antybiotykoterapii ZAWSZE propart osłonowy (lactovaginal czy inne)
warto też stosować tabletki zakwaszające środowisko w pochwie (to rada takze dla tech chodzących na basen)
popranw technika mycia się i podcierania (tzn od przodu do tyłu)

elveve dziekuje przekarze jej te rady a Tobie stawiam  :piwko:

marax

Cytat: katgoli w 12 Wrz 2008, 14:36:18
Cytat: maraxela w 11 Wrz 2008, 17:08:11
Zeby miec problem ginekologivzny wcale nie trzeba uprawiac sexu.Odbyt cefka moczowa i pochwa sa u kobiety tak blisko ze flora fizjologiczna ktora jest w odbycie np e coli ,streptococcus fecalis z latwoscia moze przedostac sie do pochwy skolonizowac ja i spowodowac infekcje.Ciagnace sie nieleczone infekcje moga doprowadzic do raka szyjki macicy.......................................

mam przyjaciolke ktora wlasnie caly czas ma takie infekcje...ciagle na antybiotykach...ciagle grzyby pochwy...meczy sie potwornie..powiedziala ze niestety ale nic przeciwko sie nie da zrobic??? maraxela moze ty masz jakis pomysl....

ja chodze do gina regularnie-poniewaz juz mialam mase problemow bywalam czasami u niego pare razy w miesiacu.
Mam juz chyba 5-tego czy szostego i badanie gin mnie wogole nie stresuje. Badanie piersi rowniez nie. Ja wole panow lekarzy bo przy pierwszej wizycie (w wieku 19 lat) pani gin nie uwierzyla ze jestem dziewica i badala mnie normalnie  >:D glupi babsztyl!!!

jak moze zainwestowac w bidet ,podmywac sie po kazdym oddaniu stolca(czesto nei mozliwe i bidet tu rozwiazuje problem) podcierac osobno tylek i osobno przod:) prewencyjnie mozna stosowac lactovaginal -odbudowuje flore naturalna pochwy i przeszkadza kolonizowac ja przez inne bakterie,grzyby itp

marax

Cytat: elvelve w 12 Wrz 2008, 14:46:03
Cytat: katgoli w 12 Wrz 2008, 14:36:18
mam przyjaciolke ktora wlasnie caly czas ma takie infekcje...ciagle na antybiotykach...ciagle grzyby pochwy...meczy sie potwornie..powiedziala ze niestety ale nic przeciwko sie nie da zrobic??? maraxela moze ty masz jakis pomysl....
ja nie maraxela,ale:
w trakcie antybiotykoterapii ZAWSZE propart osłonowy (lactovaginal czy inne)
warto też stosować tabletki zakwaszające środowisko w pochwie (to rada takze dla tech chodzących na basen)
popranw technika mycia się i podcierania (tzn od przodu do tyłu)
odpisalas juz wczesniej :):)

katgoli

dziekuje maraxela bidetu chyba nie bedzie miala ale  czy polecasz moze taki mokry papier toaletowy?

postawilam  :piwko:

marax

Cytat: katgoli w 12 Wrz 2008, 15:15:23
dziekuje maraxela bidetu chyba nie bedzie miala ale  czy polecasz moze taki mokry papier toaletowy?

postawilam  :piwko:

ja mam podobny problem stosuje husteczki dla niemowlat z rumiankiem -sa tansze i maja bardzo podobny sklad do husteczek do higieny intymnej(tylko ze tamte sa koszmarnie drogie)

marax

najwazniejsze zeby podciarajac okolice odbytu nie "przeciagala" tego wszytkiego papierem w okolice sromu bo z tego zapalnie pochwy i cewki moczowej sie bierze .tylek osobno i podwozie osobno:)

zwierzatko_mojej_mamy

ja uzywam tych dzieciecych do wszystkjiego ;) mam w samochodzie, w domu, w lazience ;D jak sie wykorzysta do rak na przyklad to mozna potem przejechac po kokpicie i go wyczyscic, po meblach itp lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Wrz 2008, 15:29:47
ja uzywam tych dzieciecych do wszystkjiego ;) mam w samochodzie, w domu, w lazience ;D jak sie wykorzysta do rak na przyklad to mozna potem przejechac po kokpicie i go wyczyscic, po meblach itp lol lol lol
do mebli polecam rowniez tanie jak barszcz husteczki z biedronki specjalnie sa do mebli zeby sie blyszczaly a inne sa do usowania brudu-cena ok 5 zm za 80 szt

katgoli

tych chusteczek chyba nie wolno wrzucac do ubikacji ??

dlatego ja wole papier toaletowy mokry....

dziekuje jeszcze raz za wskazowki.

marax

Cytat: katgoli w 12 Wrz 2008, 15:31:58
tych chusteczek chyba nie wolno wrzucac do ubikacji ??

dlatego ja wole papier toaletowy mokry....

dziekuje jeszcze raz za wskazowki.

jest cos takiego jak mokry papier toaletowy?? no tamtych nie wolno ja mam smietniczek i po problemie