Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

ja już się zdecydowałam! będziemy szczepić 5 w 1 ! troszke się popytałam wśród znajomych mam! jedna zaszczepiła na wszystko + te dodatkowe rotawirusy, pneum. i ta cała reszta ale to ze względu iż starsze dziecko chodzi do przedszkola i mogłoby coś przynieść a druga mama 3 chłopców (mgr.farmacji) też poleciła te skojarzone - sama też nimi szczepiła więc u nas decyzja podjęcta. Tylko zastanawiam sie nad tymi dodatkowymi (jak na razie to jesteśmy na nie) ale Mały też ma kontakt z innymi dziećmi w wieku przedszkolnym?

aja

i jesteśmy po szczepieniu
5 w 1 + rotawirus
nie jestem do tej pory pewna czy dobrze zrobiłam szczepiąc na rotawirusy ale cóż już po fakcie! mam nadzieje że bedzie dobrze!

eva_luna

i my tez dzis po szczepieniu. zdecydowalismy sie na 6 w 1. Zadnych dodatkowych szczepien nie wzielismy i jakos jestem spokojna, ze dobrze zrobilismy.

gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

My mamy juz 2 dawke 6 w jednym + pneumokoki. Po pierwszej dawce mial stan podgoraczkowy, po 2 juz prawdziwa goraczke: 39,2 st.
20 czeka nas 3 dawka i mam juz stracha.
Tutaj te szczepienia sa obowiazkowe i bezplatne jak sie nie  ma ubezpieczenia to kosztuje to ok 170 €, szczepionka i szczepienie.

jusia

Cytat: aja w 29 Sty 2009, 12:33:34
i jesteśmy po szczepieniu
5 w 1 + rotawirus
nie jestem do tej pory pewna czy dobrze zrobiłam szczepiąc na rotawirusy ale cóż już po fakcie! mam nadzieje że bedzie dobrze!
my zrobilismy tak samo, wczoraj minelo 6 tygodni, wiec w przyszly wtorek powtorka, troche mam cykora, bo dzieciak wiekszy i bardziej bedzie cierpial...
no i wlasnie pozniej niby pneumokoki po 18 tygodniu, ale chyba sie nie zdecyduje, musze poczytac, pediatra oczywiscie zaleca
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

Jusia dzieci maja opozniony zaplon: najpierw szczepienie, a pozniej liczysz 1,2,3,4... i wtedy jest dopiero placz :D Mi rzucaja malego zawsze w ramiona zeby sie potulil a pozniej dopiero konczymy ubieranie

eva_luna

 u nas szczepienie bylo na rekach.

Cytat: foszek w 29 Sty 2009, 22:29:12
My mamy juz 2 dawke 6 w jednym
Tutaj te szczepienia sa obowiazkowe i bezplatne jak sie nie  ma ubezpieczenia to kosztuje to ok 170 €, szczepionka i szczepienie.

Tutaj tez sa bezplatne ale jako 3 oddzielne zastrzyki. Jak chce sie 6 w 1 to juz kosztuje... My zaplacilismy za to 180 zl.

Cytat: jusia w 29 Sty 2009, 22:33:59

no i wlasnie pozniej niby pneumokoki po 18 tygodniu, ale chyba sie nie zdecyduje, musze poczytac, pediatra oczywiscie zaleca

A moj pediatra (wujek, wiec zakladam, ze kampania reklamowa darowana) absolutnie odradza jako niepotrzebne :)

gioseppe

Cytat: eva_luna w 30 Sty 2009, 10:46:11
Tutaj tez sa bezplatne ale jako 3 oddzielne zastrzyki. Jak chce sie 6 w 1 to juz kosztuje... My zaplacilismy za to 180 zl.
u nas tyle samo
zdecydowalismy sie na 6w1 ale myslimy jeszcze nad rotawirusami z tym ze chcemy pogadac z pediatra czy warto
na razie nie wysylamy W do zlobka, moze pozniej do przedszkola na kilka godzin
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

twinnie77

Cytat: gioseppe w 30 Sty 2009, 21:41:41
ale myslimy jeszcze nad rotawirusami

Cykl szczepień powinien się zakończyć przed 26 tygodniem życia dziecka, więc za długo zastanawiać się nie można.

My Hubcia nie szczepiliśmy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: twinnie77 w 30 Sty 2009, 21:51:16
Cykl szczepień powinien się zakończyć przed 26 tygodniem życia dziecka, więc za długo zastanawiać się nie można.

My Hubcia nie szczepiliśmy.
wiem wiem ;)
po prostu musimy dopytac pediatry
ja na razie jestem na nie
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

widzę że Małemu na jednej nodze zrobił sie ślad po szczepiące - to miejsce jest bardziej twarde i zaczerwienione - ile daje sie sody na szklanke wody na okłady?
a może są jakieś inne sposoby?
ja na pneumo też zaszczepię - przynajmniej teraz wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem
my znieśliśmy dzielnie te szczepienia - goraczki nie było - spał nawet lepiej niż normalnie bo tylko raz obudził się na jedzenie, a na drugi dzień wstał z uśmiechem na twarzy więc było naprawdę dobrze i mam nadzieję że za 6 tyg. będzie podobnie bo ledwo przełykał tą szcepionkę na rota - była tak obrzydliwa że aż się krztusił i wypluwał - i mnie też nią poczestował :)


aja

my zmieniliśmy lekarza - oprócz tego że bardzo sympatyczny Pan Doktor to zalecił szczepienie na pneumokoki i zaszczepiliśmy powiedział że czym poźnieij to tym gorzej więc (w sumie się go posłuchałam) bo dostał tą szczepionkę!
bałam sie tylko o to że przecież tydzień temu miała szczepienia i wydawało mi się że na pneumokoki zaszczepimy  przy następnych czyli za te 6 tyg. ale powiedział ze nie ma na co czekac i że to nie przeszkadza!
troszkę mi szkoda tego maluszka że go tak kujemy mam nadzieję że wyjdzie mu to na dobre!
w dodatku nam się kazał zaszczepić na żółtaczkę to samą co szczepili Małego
i wkoncu ktos się zainteresował Małym bardziej niż Dr z przychodni - bo Mały ma uczulenie od oliwek a ten dal coś specjalnego - no i dał nam coś na te policzki bo jednak to nie schodzi - myślę ze to jednak od jedzenia jakiegos ma a nie trądzik

i śmiać mi się chce bo wkońcu ktos obcy powiedział mojemu rafałowi że mu sie ostra nadwaga szykuje  :P może wkońcu sie za siebie weźmie bo jak zaczął jeść to jje coraz wiecej a wyglada juz .... :padam: przerazająco a ja przy nim śmiesznie
a na małego powiedział że mam w domu Małego niedzwiedzia  :point_lol: bo grubiutki i zdrowiutki

aja

a mam pytanie kolejne szczepienie jest zalecane w odstępnie 6 tygodni czy  jak ???

vobi

tak, musi byc odstep 6 tygodni od poprzedniego (przynajmniej jesli chodzi o te 5/6 w 1)

vobi

#91
Zdecydowalismy sie w koncu i na rotowirusy, w ostatnim momencie bo Hania ma 15 tyg. a pierwsza dawke mozna podac nie pozniej niz w 16-tym tyg. (przynajmniej Rotarixu). Na pneumokoki tez zaszczepimy, za miesiac z druga dawka rota dostanie prenevar czy jak to sie nazywa. Stwierdzilismy, ze czasem znacznie wieksza kase wydajemy na pierdoly, lepiej wydac te ca 2000 pln na szczepienie niz potem zalowac... mam tylko nadzieje ze zadne powiklania sie nie przyplataja  :pray: Na razie szczepienia (i to pierwsze, i wczorajsze) zniosla bez zadnych niespodzanek - nawet goraczki nie bylo. Ale jak to mowia - lepiej nie chwalic dna przedzachodem slonca ;)

Co do cen szczepionek - lekarka poradzila mi posprawdzac w aptekach, bo sa spore roznice w cenach, i faktycznie - np. Rotarix w jednej jest po ca 300 zl, a w innej prawie 350. Ta na pneumokoki tez w roznych cenach - w jednej aptece po 270 pln, w innych nawet 330. Pogielo ich (mam na mysli te rozbieznosci)??? I tylko 5x1 sa w zblizonych cenach, 110-115 pln. A u Was ceny zblizone?

nionczka

2000 pln na szczepienia? ja nie wiem o jaka szczepionke chodzilo, ale zaproponowali nam cos dodatkowego 3 dawki po 75 euro kazda. tez mi sie drogo wydalo...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

nionczka, 2000 (circa) to w sumie koszt szczepionki na pneumokoki (3 dawki), na rotowirusy (2 dawki) (obydwie szczepionki nieobowiazkowe) i 5w1 (3 dawki) - to jest obowiazkowa, tylko mozna albo wziasc bezplatna 5 wkluc albo platna polaczona 5 szczepionek w 1 wkluciu. Jak nie masz kasy albo po prostu nie chcesz, to mozesz szczepic tylko tymii bezplatnymi.

doris8008

Cytat: vobi w 25 Lut 2009, 10:30:55
Zdecydowalismy sie w koncu i na rotowirusy, w ostatnim momencie bo Hania ma 15 tyg. a pierwsza dawke mozna podac nie pozniej niz w 16-ym tyg. (przynajmniej Rotarixu). Na pneumokoki tez zaszczepimy, za miesiac z druga dawka rota dostanie prenevar czy jak to sie nazywa. Stwierdzilismy, ze czasem znacznie wieksza kase wydajemy na pierdoly, lepiej wydac te ca 2000 pln na szczepienie niz potem zalowac... mam tylko nadzieje ze zadne powiklania sie nie przyplataja  :pray: Na razie szczepienia (i to pierwsze, i wczorajsze) zniosla bez zadnych niespodzanek - nawet goraczki nie bylo. Ale jak to mowia - lepiej nie chwalic dna przedzachodem slonca ;)

Co do cen szczepionek - lekarka poradzila mi posprawdzac w aptekach, bo sa spore roznice w cenach, i faktycznie - np. Rotarix w jednej jest po ca 300 zl, a w innej prawie 350. Ta na pneumokoki tez w roznych cenach - w jednej aptece po 270 pln, w innych nawet 330. Pogielo ich (mam na mysli te rozbieznosci)??? I tylko 5x1 sa w zblizonych cenach, 110-115 pln. A u Was ceny zblizone?

ja cen jeszcze nie znam, ale z tego co wiem różnice są spore. nam powiedziano, że w aptekach Cefarm te szczepionki są najtańsze, bo mają jakąs umowę z hurtownią podpisaną i mają preferencyjne ceny. jeszcze nie sprawdzałam.

zuzia

doris8008
bo cefarm ma hurtownie i swoje apteki. ale też ceny między aptekami się różnią. np. kiedyś najtańsza była na Zegadłowicza (Wola) a jak jest teraz to nie wiem.

kamu2

To prawda różnice między aptekami są spore u nas np była różnica 80 zł między jedną apteką a drugą ja kupowałam 6 w1
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

eva_luna

my ta 6 w 1 kupilismy w przychodni. Z tego co sie orientowalam, porownywalnie z tymi tanszymi aptekami. Reszta sie nie interesowalam, bo nie robimy.

foszek

Ja chyba mialam ulatwione zadanie: szczepionka byla w przychodni, maly dostawal od raz 2: jedna 6 w jednym i druga na pneumokoki. po pierwszej dawce nie bylo mu nic, po drugiej goraczka, ktora zwalczyl jeden czopek, niestety po 3 goraczka trzymala sie poltora dnia.

Koszt kazdego szczepienia lacznie z badaniem lekarskim to 174 €

marax

mozecie mi napisac jakie sa ceny tych szczepionek 5 w 1 i 6 w 1 czy te ceny sa za jedna dawke czy za wszytkie 3 ?