Autor Wątek: Szczepienia - dylematy rodzica...  (Przeczytany 98254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Odp: Szczepienia - dylematy rodzica...
« Odpowiedź #75 dnia: 10 Sty 2009, 11:43:49 »
ja już się zdecydowałam! będziemy szczepić 5 w 1 ! troszke się popytałam wśród znajomych mam! jedna zaszczepiła na wszystko + te dodatkowe rotawirusy, pneum. i ta cała reszta ale to ze względu iż starsze dziecko chodzi do przedszkola i mogłoby coś przynieść a druga mama 3 chłopców (mgr.farmacji) też poleciła te skojarzone - sama też nimi szczepiła więc u nas decyzja podjęcta. Tylko zastanawiam sie nad tymi dodatkowymi (jak na razie to jesteśmy na nie) ale Mały też ma kontakt z innymi dziećmi w wieku przedszkolnym?

aja

« Odpowiedź #76 dnia: 29 Sty 2009, 12:33:34 »
i jesteśmy po szczepieniu
5 w 1 + rotawirus
nie jestem do tej pory pewna czy dobrze zrobiłam szczepiąc na rotawirusy ale cóż już po fakcie! mam nadzieje że bedzie dobrze!

eva_luna

« Odpowiedź #77 dnia: 29 Sty 2009, 12:47:51 »
i my tez dzis po szczepieniu. zdecydowalismy sie na 6 w 1. Zadnych dodatkowych szczepien nie wzielismy i jakos jestem spokojna, ze dobrze zrobilismy.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #77 dnia: 29 Sty 2009, 12:47:51 »

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 556
  • mama Wiktora zmysłowoustego ;)
    • stylizacja, make-up, sesja portretowa Kraków
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Sty 2009, 17:07:32 »
a my dalej nie wiemy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   - makijaż Kraków - fotografia kobiet

foszek

« Odpowiedź #79 dnia: 29 Sty 2009, 22:29:12 »
My mamy juz 2 dawke 6 w jednym + pneumokoki. Po pierwszej dawce mial stan podgoraczkowy, po 2 juz prawdziwa goraczke: 39,2 st.
20 czeka nas 3 dawka i mam juz stracha.
Tutaj te szczepienia sa obowiazkowe i bezplatne jak sie nie  ma ubezpieczenia to kosztuje to ok 170 €, szczepionka i szczepienie.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 29 Sty 2009, 22:29:12 »

jusia

« Odpowiedź #80 dnia: 29 Sty 2009, 22:33:59 »
i jesteśmy po szczepieniu
5 w 1 + rotawirus
nie jestem do tej pory pewna czy dobrze zrobiłam szczepiąc na rotawirusy ale cóż już po fakcie! mam nadzieje że bedzie dobrze!
my zrobilismy tak samo, wczoraj minelo 6 tygodni, wiec w przyszly wtorek powtorka, troche mam cykora, bo dzieciak wiekszy i bardziej bedzie cierpial...
no i wlasnie pozniej niby pneumokoki po 18 tygodniu, ale chyba sie nie zdecyduje, musze poczytac, pediatra oczywiscie zaleca
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

« Odpowiedź #81 dnia: 29 Sty 2009, 22:38:47 »
Jusia dzieci maja opozniony zaplon: najpierw szczepienie, a pozniej liczysz 1,2,3,4... i wtedy jest dopiero placz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Mi rzucaja malego zawsze w ramiona zeby sie potulil a pozniej dopiero konczymy ubieranie

eva_luna

« Odpowiedź #82 dnia: 30 Sty 2009, 10:46:11 »
 u nas szczepienie bylo na rekach.

My mamy juz 2 dawke 6 w jednym
Tutaj te szczepienia sa obowiazkowe i bezplatne jak sie nie  ma ubezpieczenia to kosztuje to ok 170 €, szczepionka i szczepienie.

Tutaj tez sa bezplatne ale jako 3 oddzielne zastrzyki. Jak chce sie 6 w 1 to juz kosztuje... My zaplacilismy za to 180 zl.

no i wlasnie pozniej niby pneumokoki po 18 tygodniu, ale chyba sie nie zdecyduje, musze poczytac, pediatra oczywiscie zaleca

A moj pediatra (wujek, wiec zakladam, ze kampania reklamowa darowana) absolutnie odradza jako niepotrzebne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Sty 2009, 21:41:41 »
Tutaj tez sa bezplatne ale jako 3 oddzielne zastrzyki. Jak chce sie 6 w 1 to juz kosztuje... My zaplacilismy za to 180 zl.
u nas tyle samo
zdecydowalismy sie na 6w1 ale myslimy jeszcze nad rotawirusami z tym ze chcemy pogadac z pediatra czy warto
na razie nie wysylamy W do zlobka, moze pozniej do przedszkola na kilka godzin

twinnie77

« Odpowiedź #84 dnia: 30 Sty 2009, 21:51:16 »
ale myslimy jeszcze nad rotawirusami

Cykl szczepień powinien się zakończyć przed 26 tygodniem życia dziecka, więc za długo zastanawiać się nie można.

My Hubcia nie szczepiliśmy.

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Sty 2009, 22:27:20 »
Cykl szczepień powinien się zakończyć przed 26 tygodniem życia dziecka, więc za długo zastanawiać się nie można.

My Hubcia nie szczepiliśmy.
wiem wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
po prostu musimy dopytac pediatry
ja na razie jestem na nie

aja

« Odpowiedź #86 dnia: 31 Sty 2009, 10:12:08 »
widzę że Małemu na jednej nodze zrobił sie ślad po szczepiące - to miejsce jest bardziej twarde i zaczerwienione - ile daje sie sody na szklanke wody na okłady?
a może są jakieś inne sposoby?
ja na pneumo też zaszczepię - przynajmniej teraz wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem
my znieśliśmy dzielnie te szczepienia - goraczki nie było - spał nawet lepiej niż normalnie bo tylko raz obudził się na jedzenie, a na drugi dzień wstał z uśmiechem na twarzy więc było naprawdę dobrze i mam nadzieję że za 6 tyg. będzie podobnie bo ledwo przełykał tą szcepionkę na rota - była tak obrzydliwa że aż się krztusił i wypluwał - i mnie też nią poczestował Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

• Gość
« Odpowiedź #87 dnia: 01 Lut 2009, 16:20:04 »
a propos szczepienia na pneumokoki - znalazlam taki artykul Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aja

« Odpowiedź #88 dnia: 06 Lut 2009, 11:03:00 »
my zmieniliśmy lekarza - oprócz tego że bardzo sympatyczny Pan Doktor to zalecił szczepienie na pneumokoki i zaszczepiliśmy powiedział że czym poźnieij to tym gorzej więc (w sumie się go posłuchałam) bo dostał tą szczepionkę!
bałam sie tylko o to że przecież tydzień temu miała szczepienia i wydawało mi się że na pneumokoki zaszczepimy  przy następnych czyli za te 6 tyg. ale powiedział ze nie ma na co czekac i że to nie przeszkadza!
troszkę mi szkoda tego maluszka że go tak kujemy mam nadzieję że wyjdzie mu to na dobre!
w dodatku nam się kazał zaszczepić na żółtaczkę to samą co szczepili Małego
i wkoncu ktos się zainteresował Małym bardziej niż Dr z przychodni - bo Mały ma uczulenie od oliwek a ten dal coś specjalnego - no i dał nam coś na te policzki bo jednak to nie schodzi - myślę ze to jednak od jedzenia jakiegos ma a nie trądzik

i śmiać mi się chce bo wkońcu ktos obcy powiedział mojemu rafałowi że mu sie ostra nadwaga szykuje  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj może wkońcu sie za siebie weźmie bo jak zaczął jeść to jje coraz wiecej a wyglada juz .... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj przerazająco a ja przy nim śmiesznie
a na małego powiedział że mam w domu Małego niedzwiedzia  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo grubiutki i zdrowiutki

aja

« Odpowiedź #89 dnia: 18 Lut 2009, 17:46:04 »
a mam pytanie kolejne szczepienie jest zalecane w odstępnie 6 tygodni czy  jak ???

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 18 Lut 2009, 17:46:04 »

vobi

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Lut 2009, 18:30:46 »
tak, musi byc odstep 6 tygodni od poprzedniego (przynajmniej jesli chodzi o te 5/6 w 1)

vobi

• Gość
« Odpowiedź #91 dnia: 25 Lut 2009, 10:30:55 »
Zdecydowalismy sie w koncu i na rotowirusy, w ostatnim momencie bo Hania ma 15 tyg. a pierwsza dawke mozna podac nie pozniej niz w 16-tym tyg. (przynajmniej Rotarixu). Na pneumokoki tez zaszczepimy, za miesiac z druga dawka rota dostanie prenevar czy jak to sie nazywa. Stwierdzilismy, ze czasem znacznie wieksza kase wydajemy na pierdoly, lepiej wydac te ca 2000 pln na szczepienie niz potem zalowac... mam tylko nadzieje ze zadne powiklania sie nie przyplataja  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na razie szczepienia (i to pierwsze, i wczorajsze) zniosla bez zadnych niespodzanek - nawet goraczki nie bylo. Ale jak to mowia - lepiej nie chwalic dna przedzachodem slonca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Co do cen szczepionek - lekarka poradzila mi posprawdzac w aptekach, bo sa spore roznice w cenach, i faktycznie - np. Rotarix w jednej jest po ca 300 zl, a w innej prawie 350. Ta na pneumokoki tez w roznych cenach - w jednej aptece po 270 pln, w innych nawet 330. Pogielo ich (mam na mysli te rozbieznosci)??? I tylko 5x1 sa w zblizonych cenach, 110-115 pln. A u Was ceny zblizone?
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2009, 22:46:15 wysłana przez vobi »

nionczka

« Odpowiedź #92 dnia: 25 Lut 2009, 10:42:35 »
2000 pln na szczepienia? ja nie wiem o jaka szczepionke chodzilo, ale zaproponowali nam cos dodatkowego 3 dawki po 75 euro kazda. tez mi sie drogo wydalo...

vobi

• Gość
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Lut 2009, 11:10:43 »
nionczka, 2000 (circa) to w sumie koszt szczepionki na pneumokoki (3 dawki), na rotowirusy (2 dawki) (obydwie szczepionki nieobowiazkowe) i 5w1 (3 dawki) - to jest obowiazkowa, tylko mozna albo wziasc bezplatna 5 wkluc albo platna polaczona 5 szczepionek w 1 wkluciu. Jak nie masz kasy albo po prostu nie chcesz, to mozesz szczepic tylko tymii bezplatnymi.

doris8008

• Gość
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Lut 2009, 11:11:19 »
Zdecydowalismy sie w koncu i na rotowirusy, w ostatnim momencie bo Hania ma 15 tyg. a pierwsza dawke mozna podac nie pozniej niz w 16-ym tyg. (przynajmniej Rotarixu). Na pneumokoki tez zaszczepimy, za miesiac z druga dawka rota dostanie prenevar czy jak to sie nazywa. Stwierdzilismy, ze czasem znacznie wieksza kase wydajemy na pierdoly, lepiej wydac te ca 2000 pln na szczepienie niz potem zalowac... mam tylko nadzieje ze zadne powiklania sie nie przyplataja  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na razie szczepienia (i to pierwsze, i wczorajsze) zniosla bez zadnych niespodzanek - nawet goraczki nie bylo. Ale jak to mowia - lepiej nie chwalic dna przedzachodem slonca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Co do cen szczepionek - lekarka poradzila mi posprawdzac w aptekach, bo sa spore roznice w cenach, i faktycznie - np. Rotarix w jednej jest po ca 300 zl, a w innej prawie 350. Ta na pneumokoki tez w roznych cenach - w jednej aptece po 270 pln, w innych nawet 330. Pogielo ich (mam na mysli te rozbieznosci)??? I tylko 5x1 sa w zblizonych cenach, 110-115 pln. A u Was ceny zblizone?

ja cen jeszcze nie znam, ale z tego co wiem różnice są spore. nam powiedziano, że w aptekach Cefarm te szczepionki są najtańsze, bo mają jakąs umowę z hurtownią podpisaną i mają preferencyjne ceny. jeszcze nie sprawdzałam.

zuzia

« Odpowiedź #95 dnia: 25 Lut 2009, 11:15:57 »
doris8008
bo cefarm ma hurtownie i swoje apteki. ale też ceny między aptekami się różnią. np. kiedyś najtańsza była na Zegadłowicza (Wola) a jak jest teraz to nie wiem.

kamu2

« Odpowiedź #96 dnia: 25 Lut 2009, 20:35:46 »
To prawda różnice między aptekami są spore u nas np była różnica 80 zł między jedną apteką a drugą ja kupowałam 6 w1
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

eva_luna

« Odpowiedź #97 dnia: 25 Lut 2009, 20:45:40 »
my ta 6 w 1 kupilismy w przychodni. Z tego co sie orientowalam, porownywalnie z tymi tanszymi aptekami. Reszta sie nie interesowalam, bo nie robimy.

foszek

« Odpowiedź #98 dnia: 03 Mar 2009, 21:20:25 »
Ja chyba mialam ulatwione zadanie: szczepionka byla w przychodni, maly dostawal od raz 2: jedna 6 w jednym i druga na pneumokoki. po pierwszej dawce nie bylo mu nic, po drugiej goraczka, ktora zwalczyl jeden czopek, niestety po 3 goraczka trzymala sie poltora dnia.

Koszt kazdego szczepienia lacznie z badaniem lekarskim to 174 €

doda

« Odpowiedź #99 dnia: 03 Mar 2009, 22:50:43 »
Ale jak to mowia - lepiej nie chwalic dna przedzachodem slonca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

przepraszam za offtopic ale tak mi się skojarzyło

mój nauczyciel niemca mówił: nie chwal żony przed śmiercią  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a tak poza tym strasznie drogie te szczepionki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj