Autor Wątek: Szczepienia - dylematy rodzica...  (Przeczytany 117121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Odp: Szczepienia - dylematy rodzica...
« Odpowiedź #2975 dnia: 04 Lip 2018, 19:51:53 »
a moze, nie wiem. Co dali to bralam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kotabma

« Odpowiedź #2976 dnia: 06 Lip 2018, 22:53:58 »
justynaaaa2 tydzien temu szczepilam M.  Dostala tylko 1 zastrzyk.

kotabma

« Odpowiedź #2977 dnia: 06 Lip 2018, 22:55:50 »
Lekarka powiedziala ze zywej na polio juz sie nie daje.
« Ostatnia zmiana: 06 Lip 2018, 22:56:26 wysłana przez kotabma »

wrobelek0403

« Odpowiedź #2978 dnia: 23 Lis 2018, 21:01:38 »
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

marax

« Odpowiedź #2979 dnia: 24 Lis 2018, 22:38:03 »
Bardzo polecam to forum o szczepieniach mega fachowe merytoryczne odpowiadają lekarze i wypowiadają się tylko na podstawie danych naukowych Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #2980 dnia: 24 Lis 2018, 22:52:15 »
marax, ja ostatnio uslyszlalam ze to kwestia pogladow, a nie zadnej wiedzy... boszzz, dlaczego ludzie sa tacy durni...

marax

« Odpowiedź #2981 dnia: 24 Lis 2018, 23:04:47 »
marax, ja ostatnio uslyszlalam ze to kwestia pogladow, a nie zadnej wiedzy... boszzz, dlaczego ludzie sa tacy durni...
.
« Ostatnia zmiana: 25 Lis 2018, 12:36:52 wysłana przez marax »

zuzia

« Odpowiedź #2982 dnia: 25 Lis 2018, 10:13:20 »
wróbel, K. ostatnio dzwonił się upewnić, że M. szczepiony bo zagrożenie i on do nich przyjeżdża. A w sądzie mi zarzucał brak rozsądku i rozrzutność bo dziecko szczepię....

wrobelek0403

« Odpowiedź #2983 dnia: 25 Lis 2018, 10:38:26 »
zuzia, ja bym spojrzala na to pozytywnie. Doniesienia medialne daja jednak niektorym do myslenia. To cieszy.

zuzia

« Odpowiedź #2984 dnia: 25 Lis 2018, 11:20:48 »
zuzia, ja bym spojrzala na to pozytywnie. Doniesienia medialne daja jednak niektorym do myslenia. To cieszy.
nie, to raczej panika zajrzała w oczy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i niestety nie o M. (wiem, bo powiedział wprost, że pyta czy M. nie jest zagrożeniem...)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis 2018, 11:21:21 wysłana przez zuzia »

golinda

« Odpowiedź #2985 dnia: 26 Lis 2018, 10:16:15 »
Lekarka powiedziala ze zywej na polio juz sie nie daje.

Od 1 kwietnia 2016 roku w Polsce szczepienia przeciw poliomyelitis realizowane są jedynie szczepionką inaktywowaną IPV. Sprawdzałam w książeczkach. Cała trójka ma na szczęście IPV.

W krajach bogatszych od dawna nie daje się OPV.
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #2986 dnia: 26 Lis 2018, 11:28:40 »
Od 1 kwietnia 2016 roku w Polsce szczepienia przeciw poliomyelitis realizowane są jedynie szczepionką inaktywowaną IPV. Sprawdzałam w książeczkach. Cała trójka ma na szczęście IPV.

W krajach bogatszych od dawna nie daje się OPV.
tu nie chodziło o cenę szczepionki ale o nasze sąsiedztwo z Ukrainą . Szczepienie żywa było uzasadnione epidemiologiczne

callja

« Odpowiedź #2987 dnia: 26 Lis 2018, 13:27:24 »
powiedział wprost, że pyta czy M. nie jest zagrożeniem...
Cudoffffffny tatuś, tfu...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

Kasia

« Odpowiedź #2988 dnia: 23 Sty 2019, 12:14:42 »
Od tego roku zmienił się nieco kalendarz szczepień.
Druga dawka odry jest teraz nie w 10 roku życia a w szóstym (aczkolwiek dla dzieci pomiędzy 7-10 rokiem życia podobno stosują stary kalendarz)
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #2989 dnia: 23 Sty 2019, 12:17:19 »
Kasia tzn naszych chlopakow beda wzywac na to szczepienie? Czy juz szczepilas Michała?
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

OlaFasola

« Odpowiedź #2990 dnia: 23 Sty 2019, 12:44:59 »
Kasia, coś dziwnego jest z tym kalendarzem. W grudniu mi powiedzieli, że Milena musi mieć skończone 6 lat do tego szczepienia, a 5 dni po urodzinach, że już za późno i będzie szczepiona jako 9latka.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #2991 dnia: 23 Sty 2019, 13:03:44 »
Mi się wydaje, że to jest w 6 roku życia i w 10 roku życia czyli szczepi się 5latków oraz 9latków
ale wiesz, nieraz panie w rejestracji są "mądrzejsze".

Kasia

« Odpowiedź #2992 dnia: 23 Sty 2019, 13:05:06 »
Kasia tzn naszych chlopakow beda wzywac na to szczepienie? Czy juz szczepilas Michała?
nasi ida zgodnie z kalendarzem czyli moim zdaniem teraz, w 10rż - ale mogę się mylić i może to być dla 10latków

Michała mam zapisanego w lutym chyba
« Ostatnia zmiana: 23 Sty 2019, 13:05:24 wysłana przez Kasia »

zuzia

« Odpowiedź #2993 dnia: 23 Sty 2019, 13:25:12 »
nasi ida zgodnie z kalendarzem czyli moim zdaniem teraz, w 10rż - ale mogę się mylić i może to być dla 10latków

Michała mam zapisanego w lutym chyba
u nas jest opcja szczepienia w szkole i pielęgniarka powiedziała, że za rok.

Kasia

« Odpowiedź #2994 dnia: 23 Sty 2019, 14:03:19 »
U mnie michał zawsze był szczepiony w danym roku zycia a nie po skończeniu określonego wieku.
Polio jest w 6 roku zycia i Michał był szczepiony jak była w ciąży, miał 5lat.

wg GIS: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Cytuj (zaznaczone)
3. Szczepienie przypominające szczepionką skojarzoną przeciw ODRZE, ŚWINCE i RÓŻYCZCE będzie realizowane w dwóch rocznikach, tj. w 6 roku życia do czasu osiągnięcia przez 6-latki 10 roku życia oraz w 10 roku życia. To spowoduje brak konieczności realizacji szczepień wyrównawczych w 7, 8 i 9 roku życia.

w dzienniku ustaw jest taki zapis na 2019 rok jeżeli chodzi o odrę - W 6 roku życia (po ukończeniu 5 roku życia) i W 10 roku życia (po ukończeniu 9 roku życia)

Więc jest jasne, że 5latki i 9 latki podlegają szczepieniu - teraz już się upewniłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 23 Sty 2019, 14:03:46 wysłana przez Kasia »

zuzia

« Odpowiedź #2995 dnia: 23 Sty 2019, 14:05:17 »
Więc jest jasne, że 5latki i 9 latki podlegają szczepieniu - teraz już się upewniłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dopytam jeszcze u nas w przychodni, może pani pielegniarka zapomniała jak to jest z małolatami (wcześniej to było przecież gimnazjum).

Kasia

« Odpowiedź #2996 dnia: 23 Sty 2019, 14:08:14 »
ja myslę, że niektórzy nie rozumieją pojęcia typu w 10 roku zycia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
miałam dzisiaj spotkanie z kierowniczka jakiegoś wydziały z sanepidu (umknęło mi jakiego) i tez operowała latami skończonymi - już jej nie poprawiałam ale ..... to tez swiedczy o tym, że dla niektórych skończone 10 lat i 10 rok życia to to samo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #2997 dnia: 23 Sty 2019, 16:05:34 »
Ja mam w ksiazeczce po skonczeniu 9lat. Pytalam lekarki w grudniu czy moge Kube szybciej zaszczepic. I powiedziala ze nie. Ale jak od nowego roku wejdzie nowy kalendarz, to wtedy moge szybciej. Ale juz pojde w lutym, nie mialam czasu wczesniej
« Ostatnia zmiana: 23 Sty 2019, 16:06:48 wysłana przez magdalinska »

salsa

« Odpowiedź #2998 dnia: 23 Sty 2019, 16:16:46 »
Kasia, czyli Mój Aleks powinien miec teraz drugą dawkę odry??
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #2999 dnia: 23 Sty 2019, 17:34:31 »
OlaFasola, wg nowego kalendarza powinni ci ją teraz zaszczepić przed urodzinami, te 2tyg temu
Salsa tak powinnaś teraz zaszczepi

mi już 2 pediatrów przypominało, że do maja musimy zaszczepić wg nowego kalendarza
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...