Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Cytat: golinda w 26 Lis 2018, 10:16:15
Od 1 kwietnia 2016 roku w Polsce szczepienia przeciw poliomyelitis realizowane są jedynie szczepionką inaktywowaną IPV. Sprawdzałam w książeczkach. Cała trójka ma na szczęście IPV.

W krajach bogatszych od dawna nie daje się OPV.
tu nie chodziło o cenę szczepionki ale o nasze sąsiedztwo z Ukrainą . Szczepienie żywa było uzasadnione epidemiologiczne

callja

Cytat: zuzia w 25 Lis 2018, 11:20:48powiedział wprost, że pyta czy M. nie jest zagrożeniem...
Cudoffffffny tatuś, tfu...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Kasia

Od tego roku zmienił się nieco kalendarz szczepień.
Druga dawka odry jest teraz nie w 10 roku życia a w szóstym (aczkolwiek dla dzieci pomiędzy 7-10 rokiem życia podobno stosują stary kalendarz)

niewiemjaka

Kasia tzn naszych chlopakow beda wzywac na to szczepienie? Czy juz szczepilas Michała?

OlaFasola

Kasia, coś dziwnego jest z tym kalendarzem. W grudniu mi powiedzieli, że Milena musi mieć skończone 6 lat do tego szczepienia, a 5 dni po urodzinach, że już za późno i będzie szczepiona jako 9latka.

Kasia

Mi się wydaje, że to jest w 6 roku życia i w 10 roku życia czyli szczepi się 5latków oraz 9latków
ale wiesz, nieraz panie w rejestracji są "mądrzejsze".

Kasia

#2831
Cytat: niewiemjaka w 23 Sty 2019, 12:17:19
Kasia tzn naszych chlopakow beda wzywac na to szczepienie? Czy juz szczepilas Michała?
nasi ida zgodnie z kalendarzem czyli moim zdaniem teraz, w 10rż - ale mogę się mylić i może to być dla 10latków

Michała mam zapisanego w lutym chyba

zuzia

Cytat: Kasia w 23 Sty 2019, 13:05:06
nasi ida zgodnie z kalendarzem czyli moim zdaniem teraz, w 10rż - ale mogę się mylić i może to być dla 10latków

Michała mam zapisanego w lutym chyba
u nas jest opcja szczepienia w szkole i pielęgniarka powiedziała, że za rok.

Kasia

#2833
U mnie michał zawsze był szczepiony w danym roku zycia a nie po skończeniu określonego wieku.
Polio jest w 6 roku zycia i Michał był szczepiony jak była w ciąży, miał 5lat.
 
wg GIS: https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2018/01/akt.pdf
Cytuj3. Szczepienie przypominające szczepionką skojarzoną przeciw ODRZE, ŚWINCE i RÓŻYCZCE będzie realizowane w dwóch rocznikach, tj. w 6 roku życia do czasu osiągnięcia przez 6-latki 10 roku życia oraz w 10 roku życia. To spowoduje brak konieczności realizacji szczepień wyrównawczych w 7, 8 i 9 roku życia.


w dzienniku ustaw jest taki zapis na 2019 rok jeżeli chodzi o odrę - W 6 roku życia (po ukończeniu 5 roku życia) i W 10 roku życia (po ukończeniu 9 roku życia)

Więc jest jasne, że 5latki i 9 latki podlegają szczepieniu - teraz już się upewniłam :)

zuzia

Cytat: Kasia w 23 Sty 2019, 14:03:19
Więc jest jasne, że 5latki i 9 latki podlegają szczepieniu - teraz już się upewniłam :)
dopytam jeszcze u nas w przychodni, może pani pielegniarka zapomniała jak to jest z małolatami (wcześniej to było przecież gimnazjum).

Kasia

ja myslę, że niektórzy nie rozumieją pojęcia typu w 10 roku zycia ;)
miałam dzisiaj spotkanie z kierowniczka jakiegoś wydziały z sanepidu (umknęło mi jakiego) i tez operowała latami skończonymi - już jej nie poprawiałam ale ..... to tez swiedczy o tym, że dla niektórych skończone 10 lat i 10 rok życia to to samo ;)

magdalinska

#2836
Ja mam w ksiazeczce po skonczeniu 9lat. Pytalam lekarki w grudniu czy moge Kube szybciej zaszczepic. I powiedziala ze nie. Ale jak od nowego roku wejdzie nowy kalendarz, to wtedy moge szybciej. Ale juz pojde w lutym, nie mialam czasu wczesniej

salsa

Kasia, czyli Mój Aleks powinien miec teraz drugą dawkę odry??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

OlaFasola, wg nowego kalendarza powinni ci ją teraz zaszczepić przed urodzinami, te 2tyg temu
Salsa tak powinnaś teraz zaszczepi

mi już 2 pediatrów przypominało, że do maja musimy zaszczepić wg nowego kalendarza

salsa

justynaaaa2, dzieki za info, ja nie miałam o tym pojecia (o tej zmianie
jutro dzwonie to przychodni
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

Byłam dziś w przychodni z Domi i wisi info, że dzieci z rocznika 2010 mają szczepienie na odrę, świnkę, różyczkę w 2019r. i by szczepić w miesiącu urodzenia (to dotyczy wszystkich szczepień i innych roczników i nigdy się tego miesiąca nie trzymałam ;) ).

golinda

Ja tez sie miesięcy nie trzymam i szczepią

ishka82

Cytat: golinda w 23 Sty 2019, 17:55:37
Ja tez sie miesięcy nie trzymam i szczepią
z resztą, jeśli to ma być w 10 r.ż., a dziecko mam z końca miesiąca (25 lutego), to albo szczepię jeszcze w 9 r. ż., albo mam na to same kilka ostatnich dni lutego ;)

salsa

a jeszcze sie tak zastanawiam czy aby na pewno nie operują rocznikami dzieci.....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

OlaFasola

justynaaaa2, no widzisz, czyli sami nie wiedzą. Bo byłam na szczepieniu 2 stycznia i kazali czekać na urodziny, a jak byłam 16 to już za późno (urodziny 10.01). Doszczepialam teraz dzieci na pozostałe meningo (2 inne szczepionki) 1500 popłynelo

niewiemjaka

Cytat: ishka82 w 23 Sty 2019, 17:53:31dzieci z rocznika 2010 mają szczepienie na odrę, świnkę, różyczkę w 2019r.
hmm to juz by nasi wg tego powinni byc zaszczepieni, a nie są

W sumie przypomnialam sobie teraz, że podpisywalam karteczkę do szkoly niedawno ze zgodą na szczepienia
To moze juz w szkole to załatwią

Kasia

NIEWIEMJAKA, ja bym się karteczka nie sugerowała, ze rocznikami szczepią. Z ustawy wynika, że mamy jeszcze czas do dnia urodzin szczepić. I to jest zgodne z kalendarzem. W 10. roku życia, koniec,kropka,

niewiemjaka

Kasia no spoko, jak dałam to zgode to pewnie zaszczepia w szkole, bo kiedys to normalnie przychodnia wysylala powiadomienie, musialabym wtedy z nim isc sama,
mam nadzieje zatem, ze ogarna to w szkole i z głowy

Kasia

U Michała w szkole też maja być szczepienia ale ja już go zapisałam do przychodni. Oni w ogóle nie chorują, nie wiem kiedy Michał ostatnio był u lekarza więc wizyta nie zaszkodzi :D

salsa

podobno to decyzja saneidu ze szczepia roczniki 2014 i 2010
mam sie zgłosić z Lila jak skończy 5 lat i ona dostanie szczepienie a z Aleksem dopiero jak skonczy 9 lat - jego teraz juz oinie

tak mi wyjawiła nasza pielęgniarka od szczepień w przychodni
oni by chętnie zaszczepili Aleksa , ale sanepid interpretuje te zapisy inaczej i oni są tym związani
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)