Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: goga w 05 Cze 2018, 17:24:10
Dajcie mi adres tego dilera lol
myślę, że to już level hard. nie masz doswiadczenia :D

justynaaaa2

pytanie do tych co mają dziecko starsze niż 5 lat ;) spójrzcie w wolnej chwili do książeczki kiedy wasze 5-6 latki miały to szczepienie przypominające polio i dtp
w książeczce jest napisane "6 rok życia", gdzieś czytałam że im bliżej 6 urodzin tym lepiej (nie pamiętam dlaczego)
nie chodzimy ostatnio w ogóle do pediatry i nie mam się jak zapytać kiedy najlepiej szczepić
nie wiem czy już mam dziecko urabiać czy na razie odpuścić :D

Kasia

Nam lekarka powiedziała ze mamy na to cały rok po skończeniu 5 rz.
Jak
Michsl był szczepiony, miał byś szczepiony to jeszcze roznie szczepili, raz żywymi raz ,,zabitymi" szczepionkami. Mi zależało na ,,zabitej" wiec szczepilam tuż po 5 urodzinach gdyz narodziny Mai były argumentem na zabita szczepionkę ;)

Angie

Doskonale pamiętam, bo zafundowałam to Lenie w dniu 6 urodzin :D

justyna koniecznie zabita szczepionka, nie ta do picia.


Ja się łamię ze szczepieniem na odra świnka różyczka. Chyba zaszczepię.
Rozmawiałam z Leny diabetologiem. Powiedziała mi, że jeśli się zdecyduję, to najlepiej sierpień, wrzesień, bo organizm w
tym okresie jest najsilniejszy i to najlepszy czas na szczepienia.  Leon ma prawie 3 lata, boję się go zostawić nieszczepionego :(

justynaaaa2

dzięki :) czyli jeszcze mam czas
to są 2 szczepionki osobne? 2 wkłucia?

errata

justynaaaa2, wydaje mi się, ze jedna. Ani była szczepiona chwile po 5 urodzinach. Może miesiąc albo dwa później.

Antek nadal nie zaszczepiony. Nie składa nam się to jakoś...

Justynna

Cytat: justynaaaa2 w 03 Lip 2018, 23:29:48
dzięki :) czyli jeszcze mam czas
to są 2 szczepionki osobne? 2 wkłucia?
różnie to jest. Bywają dwa, bywa też do picia. Nam się trafiła ta z jednym wkłuciem.

justynaaaa2

poczytałam trochę i już wiem
to są 2 szczepionki
dtp to wkłucie
polio albo do picia i to jest żywa od której już się odchodzi albo zabita to wkłucie
można razem a można osobno
zalecają najpierw dtp a po min 6tyg polio i tak zrobię że to rozdzielę
czekają mnie 2 przekupstwa :D

Angie

Justyna A nie ma szczepionki boostrix polio? Ja tym szczepiłam, jedno wkłucie.

justynaaaa2


Justynna

Cytat: Angie w 04 Lip 2018, 12:21:01
Justyna A nie ma szczepionki boostrix polio? Ja tym szczepiłam, jedno wkłucie.
też tym szczepiłam M.

magdalinska

ja szczepiłam Kube jak miał 5,5roku. mam wpisane krztusiec, błonica, tężec Boostix, a pod polio OPV

mika

Ja też boostix z tego co pamiętam

Kasia


magdalinska

a moze, nie wiem. Co dali to bralam ;)

kotabma

justynaaaa2 tydzien temu szczepilam M.  Dostala tylko 1 zastrzyk.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

#2816
Lekarka powiedziala ze zywej na polio juz sie nie daje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Bardzo polecam to forum o szczepieniach mega fachowe merytoryczne odpowiadają lekarze i wypowiadają się tylko na podstawie danych naukowych https://www.facebook.com/groups/szczepienia.rozwiewamy.watpliwosci/

wrobelek0403

marax, ja ostatnio uslyszlalam ze to kwestia pogladow, a nie zadnej wiedzy... boszzz, dlaczego ludzie sa tacy durni...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#2820
Cytat: wrobelek0403 w 24 Lis 2018, 22:52:15
marax, ja ostatnio uslyszlalam ze to kwestia pogladow, a nie zadnej wiedzy... boszzz, dlaczego ludzie sa tacy durni...
.

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 24 Lis 2018, 22:52:15
marax, ja ostatnio uslyszlalam ze to kwestia pogladow, a nie zadnej wiedzy... boszzz, dlaczego ludzie sa tacy durni...
wróbel, K. ostatnio dzwonił się upewnić, że M. szczepiony bo zagrożenie i on do nich przyjeżdża. A w sądzie mi zarzucał brak rozsądku i rozrzutność bo dziecko szczepię....

wrobelek0403

zuzia, ja bym spojrzala na to pozytywnie. Doniesienia medialne daja jednak niektorym do myslenia. To cieszy.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#2823
Cytat: wrobelek0403 w 25 Lis 2018, 10:38:26
zuzia, ja bym spojrzala na to pozytywnie. Doniesienia medialne daja jednak niektorym do myslenia. To cieszy.
nie, to raczej panika zajrzała w oczy lol lol lol i niestety nie o M. (wiem, bo powiedział wprost, że pyta czy M. nie jest zagrożeniem...)

golinda

Cytat: kotabma w 06 Lip 2018, 22:55:50
Lekarka powiedziala ze zywej na polio juz sie nie daje.

Od 1 kwietnia 2016 roku w Polsce szczepienia przeciw poliomyelitis realizowane są jedynie szczepionką inaktywowaną IPV. Sprawdzałam w książeczkach. Cała trójka ma na szczęście IPV.

W krajach bogatszych od dawna nie daje się OPV.