Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

nionczka to podobno częste powiklania (wg internetu)

nionczka

Cytat: brawurka w 19 Cze 2009, 22:01:20
nionczka to podobno częste powiklania (wg internetu)

O jejciu, w Hiszpanii jest dosyc pokazna grupa mam, ktore decyduja sie nie szczepic dzieci na niektore choroby bo uwazaja min, ze szczepionki i tak nie chronia przed wszystkimi typami danej choroby, ze z pewnymi chorobami trudno sie dzis w Europie zetknac (to akurat bzdura bo przy takiej imigracji jak jest w Hiszpanii nawet cholere mozna zlapac) i ze te szczepionki to za duze obciazenie dla takiego malego organizmu. Czasami tez mam ochote nie szczepic... Teraz na przyklad kiedy czytam o tym jak to zniosla Maja.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

z tym odmawianiem to chyba cięzka sprawa, bo jeśli nie wykonuje się dziecku obowiązkowych szczepień to sanepid gania za to
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: jestynka w 19 Cze 2009, 23:12:58
z tym odmawianiem to chyba cięzka sprawa, bo jeśli nie wykonuje się dziecku obowiązkowych szczepień to sanepid gania za to

U nas chyba nie sa obowiazkowe w takim razie bo to dosyc powszechne zjawisko i to wsrod normalnych ludzi, nie tylko w srodowiskach patologicznych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

nie tylko sanepid co policja i sad rodzinny (chyba ) wiem ze babka sie kiedys nie stawia z dzieckiem na podanie bardzo waznego dla niego leku-dziecko doprowadzila policja

aja

Brawur a gdzie się tego naczytałaś! ja słucham znajomych i widzę,że sporo z nich ma poważne wątpliwości co do tego szczepienia!
powikłania o jakich piszesz to i tak mało groźne bo słyszałam nawet i o cięższych ale nie wiem na ile to prawda!

Kasia

wieksze ryzyko powikłań jest przy tych darmowych szczepionkach
wiec jezeli ktos sobie moze pozwolic to duzo lepiej jest szczepic tymi płatnymi 6in1 itp.

niestety te darmowe to stara technologia i nieraz takie powikłania moga wystapic :(
przy tych płatnych tez ale ryzyko jest troszke mniejsze.

gioseppe

dziewczyny, jak Wasze dzieci reagowaly po 3 dawce infanrix hexa?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

vobi

Cytat: Kasia w 26 Cze 2009, 15:05:54
wieksze ryzyko powikłań jest przy tych darmowych szczepionkach
wiec jezeli ktos sobie moze pozwolic to duzo lepiej jest szczepic tymi płatnymi 6in1 itp.

niestety te darmowe to stara technologia i nieraz takie powikłania moga wystapic :(
przy tych płatnych tez ale ryzyko jest troszke mniejsze.

Kasia, ale brawurka mowila o tej szczepionce odra/swinka/rozyczka, a ona jest chyba tylko w jednej "wersji" dostepna i bezplatna - przynajmniej nigdy nie slyszalam o opcji platnej :hmm:

konwalia

#184
Cytat: Kasia w 26 Cze 2009, 15:05:54
wieksze ryzyko powikłań jest przy tych darmowych szczepionkach
wiec jezeli ktos sobie moze pozwolic to duzo lepiej jest szczepic tymi płatnymi 6in1 itp.

niestety te darmowe to stara technologia i nieraz takie powikłania moga wystapic :(
przy tych płatnych tez ale ryzyko jest troszke mniejsze.

stara technologia to tez lata stosowania, szczepienia typu 6w1 robi się przede wszystkim dla rodziców ze względu na kłucie malucha

Kasia

Cytat: konwalia w 26 Cze 2009, 20:04:43
stara technologia to tez lata stosowania, szczepienia typu 6w1 robi się przede wszystkim dla rodziców ze względu na kłucie malucha

no to jest główny argument

szkoda że nikt nie mówi że te bezpłatne sa przestarzałe technologicznie i mało kto o tym wie, wszyscy myslą ze tylko o te kłucia chodzi

aja

ja się nie znam ale mi się wydaję że nie tylko chodzi tu o przestarzałość czy ilośc wkłuć - bo przecież czasem neurolodzy nie pozwalają szczepić tymi skojarzonymi dzieci chorych!

Angie

Mam pytanie. 31 lipca wypada mi szczepienie to z 12 tyg- szczepionka 6w1. Ale wyjeżdżamy na wakacje

i się zastanawiam czy można zaszczepić 3 dni wcześniej, czy musi byc dokładnie 12 tygodni??

vobi

Angelos tak na zdrowy rozum nie powinno byc problemu, ale ja bym raczej lekarza spytala

Angie

Cytat: vobi w 01 Lip 2009, 19:17:05
Angelos tak na zdrowy rozum nie powinno byc problemu, ale ja bym raczej lekarza spytala

Ale do tego czasu raczej u niej nie będę :( Przepisałam juz wizyte o 3 dni wcześniej ale
wolałabym sie upewnić.

vobi

Cytat: Angelos w 01 Lip 2009, 19:19:46
Ale do tego czasu raczej u niej nie będę :( Przepisałam juz wizyte o 3 dni wcześniej ale
wolałabym sie upewnić.

a nie da sie do niej zadzwonic? U nas w przychodni jest osobna linia tel. do kazdego gabinetu, wiec czasem takie rzeczy "drobne" zalatwiam przez telefon, ale nie wiem czy to norma czy akurat mi sie taki luksus trafil ;)

abkasia

#191
angelos ja mysle ze nie bedzie problemu. jak bedziesz sie zapisywac to zaznacz ze to na szczepienie, bo u nas w przychodni szczepi sie tylko w srody np- jest to dzien na przyjecia dla zdrowych dzieci

Dodany tekst: 01 Lip 2009, 19:29:03

my dzis kolejna dawke na pneumokoki zaliczylismy,  :)

Angie

Zapisałam ją do dzieci zdrowych. U mnie w przychodni lekarze mają godziny kiedy przyjmują dzieci zdrowe a kiedy chore. Skoro mówicie że nie będzie problemu to dobrze bo ja zapomniałam że wtedy jedziemy na wakacje .

nionczka

Moim zdaniem nie pwoinno byc problemu. Przeciez to tylko 3 dni. A jakby byla chora? Tez byscie przekladali.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: Angelos w 01 Lip 2009, 18:55:30
Mam pytanie. 31 lipca wypada mi szczepienie to z 12 tyg- szczepionka 6w1. Ale wyjeżdżamy na wakacje

i się zastanawiam czy można zaszczepić 3 dni wcześniej, czy musi byc dokładnie 12 tygodni??
mozna na pewno

jusia

my już jesteśmy po 3 dawce prevenaru, więc rozumiem, że na razie styka. póżniej na przełomie 13/14 m- ca no i przypominajaca na pneumokoki w 2 roku zycia...przeciwko rotawirusom też był szczepiony, szczepicie jeszcze na cos innego ?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aja

na meingokoki! czy jak tak one się zwą!


nionczka

#198
Ja placilam 75€ za dawke i to ponoc normalna cena. Ale czytalam, ze w PL ceny sa od 220 do 280.

Dodany tekst: 02 Lip 2009, 12:21:37

A Synflorix znacie? Konwalia jestes tu?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: maraxela w 02 Lip 2009, 10:47:38
http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=1070
to tanio ?
ja postanowila,m zaczac po 7 miesiacu z pneumokokami

my placilismy 257 zl, ale to bylo jakies 2 miesiace temu i tylko w jednej aptece bylo tak tanio, w innych ponad 300 zl