Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

któraś z dziewczyn pisała o ok. 2tys zł

vobi

my przeznaczylismy na to becikowe plus kase z ubezpieczenia

Kasia

Cytat: doda w 06 Mar 2009, 20:39:29
w tej wersji maksymalnej, tak?
bardzo drogo  :padam: :padam: :padam:


no ja to wyczytałam z postu vobi :)

Cytat: vobi w 25 Lut 2009, 10:30:55
Zdecydowalismy sie w koncu i na rotowirusy, w ostatnim momencie bo Hania ma 15 tyg. a pierwsza dawke mozna podac nie pozniej niz w 16-tym tyg. (przynajmniej Rotarixu). Na pneumokoki tez zaszczepimy, za miesiac z druga dawka rota dostanie prenevar czy jak to sie nazywa. Stwierdzilismy, ze czasem znacznie wieksza kase wydajemy na pierdoly, lepiej wydac te ca 2000 pln na szczepienie niz potem zalowac... mam tylko nadzieje ze zadne powiklania sie nie przyplataja  :pray: Na razie szczepienia (i to pierwsze, i wczorajsze) zniosla bez zadnych niespodzanek - nawet goraczki nie bylo. Ale jak to mowia - lepiej nie chwalic dna przedzachodem slonca ;)

Co do cen szczepionek - lekarka poradzila mi posprawdzac w aptekach, bo sa spore roznice w cenach, i faktycznie - np. Rotarix w jednej jest po ca 300 zl, a w innej prawie 350. Ta na pneumokoki tez w roznych cenach - w jednej aptece po 270 pln, w innych nawet 330. Pogielo ich (mam na mysli te rozbieznosci)??? I tylko 5x1 sa w zblizonych cenach, 110-115 pln. A u Was ceny zblizone?

jusia

Cytat: vobi w 06 Mar 2009, 20:48:10
my przeznaczylismy na to becikowe plus kase z ubezpieczenia
my też ;)
za nami już 2 x 5 w 1, 1 x żółtaczka refundowana oraz 2 x rotarix, 19.03 idziemy na kolejną 5 w 1 i chyba zdecyduję się na pneumokoki, szkoda tylko, że takie maleństwo trzeba szczepić aż 3 razy, a później chyba jak ma 1,5 roku to jeszcze raz dawka przypominająca, dużo kasy i kłuć...no ale mały idzie do żłobka, pediatra z rejonu bardzo polecam, pediatra prywatny twierdzi, że jeżeli dziecko nie jest w grupie ryzyka, to żeby odczekać i jak będzie większe to zaszczepić, bije się z myślami, nie chciałabym czegoś zaniedbać
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Angie

Ja raczej zaszczepię. Gdyby nie kasa to te płatne szczepienia byłyby u nas refundowane, tak jak jest w wielu krajach.

Jeśli szczepienia eliminują lub znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania to myślę, że warto.

elve

Kasia nie interesowałam się za bardzo ta tematyką, ale wydaje mi sie ze jeśli planujesz posłać dziecko do żłobka to warto zainwestować w poszerzony panel szczepień
mimo ze zabezpieczenia nie bywa 100% to zawsze więcej niż bez szczepienia

szczególnie jeśli chodzi o rotawirusy
co do pneumokoków nie wyrobiłam sobie jeszcze zdania

aja

Cytat: elvelve w 06 Mar 2009, 22:28:01
100% to zawsze więcej niż bez szczepienia

100% nie ale choroba może przebiegać zupełnie inaczej np. w przypadku wirusa rota
ja do żłobka nie muszę wysyłać dziecia swego ale ma kontakt z dziećmi w  wieku przedszkolnym no i jesteśmy częstymi goścmi w przedszkolu więc wolałam zaszczepić

aniak1211

Cytat: Kasia w 06 Mar 2009, 20:37:58
któraś z dziewczyn pisała o ok. 2tys zł


O matko  :padam: :padam: :padam: :padam:
Ale interes na niemowlaczkach,
a kazda mama chce jak najlepiej dla dziecka i szczepi,
ale czy nie mogloby byc to troszke taniej???

Wszystkie szczepionki dla Dominiki mam za darmo, min. 5w1 i pneumokoki

marax

Cytat: eva_luna w 06 Mar 2009, 19:56:32
Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala. Poza tym z tego co zrozumialam obojetne dla organizmu one nie sa wiec jesli dziecko nie jest w grupie ryzyka (a moje podobno nie jest) to nie nalezy obciazac go niepotrzebnie szczepionkami.

ZADNA SZCZEPIONKA nie jest 100% pewna i 100% bezpieczna .przytoczylam kilka stron wczesniej orginalne wyniki badan na dosyc reprezentatywnej grupie dzieci -jakos kilkadziesiac tysiecy - w tym wiekszosc  pochodzacych z Europy. Wirusy rota to grupa wirusow ktore obejmuje kilka podtypow .Szczepionka uodparnia przeciwko podtypa G1,G2,g3 ITD (NIE PAMIETAM WSZYTKICH ) .Jak rpzeprowadzano badania ok 96% dzieci zachorowalo zarazone poprzez wirus G1 -wiec na ten ktory obejmuje szczepionka.Wyniki badan w Polsce pokazuja ze co 3 dziecko zachoruje w ciagu roku na lagodna biegunke rotawirusowa.Biorąc pod uwage fakt ze takie zachorowania sa najbardziej nasilone do 5 roku zycia mamy wrecz ok 100% pewnosc ze nasze dziecko zachoruje-oczywiscie odsetek dzieci ktore wymagac beda hospitalizacji to kilka procent ,wiec najczesciej skonczy sie to tygodniowa biegunka polaczona z wymiotami .Ja nie czytalam forow internetowych i wypowiedzi lekarz ale orginalne wyniki badan i mnie one przekonuja.No i jak wspomnialam wirusy rota to grupa -sa tez A,B,C D............wiec zawsze nasze dziecko moze sie zarazic innym -ale wedlug badan jest to procent marginalny i szczepionka uodparnia na wirusy powodujace najczestrze zakazenia u dzieci do 5 rż

aja


vobi

u nas pomiedzy 300 a 330 pln za dawke, szczepisz 3 albo 2 dawki, zalezy czy chcesz szczepic juz takiego malucha czy dopiero troche starszego

gioseppe

Cytat: aja w 10 Mar 2009, 10:17:34
ile kosztują pneumokoki?
my placilismy 270 (prevenar); wychodzi ok 3 szczepi
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

gatka2804

gioseppe
ja kupowalam w aptece HYGIEIA za 246zł
Akurat znalazlam ja na Pradniku Czerwonym, ale jest kilka w Krakowie

vobi
Teraz czeka nas kolejna dawka, ktora wezmiemy juz w gdansku i tutaj dzwonilam do Enter_medu i maja za 260zł

gioseppe

Cytat: gatka2804 w 10 Mar 2009, 16:25:44
gioseppe
ja kupowalam w aptece HYGIEIA za 246zł
dzieki za info
a kiedy to bylo?:)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

doris8008

My już po szczepieniu. Zdecydowaliśmy się na Rotarix, Prevenar i Infanrix Hexa (5 w 1). Zobaczymy...

marax

ja wlasnie wrocilam z miasta i jestem w totalnym szoku za 5w1 i rota zaspiewali mi w roznych aptekach naspepujace ceny :439 apteka 1,510 zl apteka 2 no i 580 !!!!!!!!!!!!!!!! zl apeka 3 .Nie no jakas poprostu paranoja z tym wolnym rynkiem ................. Ja na razie nie szczepie na pneumokoki bo mala nie ma kontaktu z innymi dziecmi (wlasciwie nei ma kontaktu z nikim innym niz maz i ja )zaszczepie jak bedzie starsza

elve

maraxela dorośli nie przenoszą pneumokoków? a rota szczepisz?

marax

pewnie ze rpzenosza ale najwieksze zrodlo wszelkiej zarazy to zlobek.

Dodany tekst: 10 Mar 2009, 18:54:11

zaszczepie mala jak bedzie miala ok 6 miesiecy i wiecej zacznie spacerowac miedzy ludzmi

elve

nie czuję się gotowa na przyswojenie jeszcze tej wiedzy, ale ciekawa byłam

marax

#144
jako ze wiekszosc tu obecnych wydaje spore pieniedze na szczepionki X w 1 to przypomnialo mi sie ze na studiach pediatrzy bardzo polecali masc Emla ktora lagodzi bol przy szczepieniu -miejscowo znieczula.trzeba sie zaopatrzyc juz przed szczepieniem bo trzeba posmarowac na 40 minut przed iniekcja (najlepiej wczesniej dopytac gdzie dokladnie bedzie uklucie) - ponoc naprawde skuteczne .cena 24 zl

doris8008

Cytat: maraxela w 10 Mar 2009, 19:01:14
jako ze wiekszosc tu obecnych wydaje spore pieniedze na szczepionki X w 1 to przypomnialo mi sie ze na studiach pediatrzy bardzo polecali masc Emla ktora lagodzi bol przy szczepieniu -miejscowo znieczula.trzeba sie zaopatrzyc juz przed szczepieniem bo trzeba posmarowac na 40 minut przed iniekcja (najlepiej wczesniej dopytac gdzie dokladnie bedzie uklucie) - ponoc naprawde skuteczne .cena 24 zl

za późno - wypróbuję następnym razem. dzięki - polewam!

gioseppe

Cytat: maraxela w 10 Mar 2009, 19:01:14
jako ze wiekszosc tu obecnych wydaje spore pieniedze na szczepionki X w 1 to przypomnialo mi sie ze na studiach pediatrzy bardzo polecali masc Emla ktora lagodzi bol przy szczepieniu -miejscowo znieczula.trzeba sie zaopatrzyc juz przed szczepieniem bo trzeba posmarowac na 40 minut przed iniekcja (najlepiej wczesniej dopytac gdzie dokladnie bedzie uklucie) - ponoc naprawde skuteczne .cena 24 zl
tak jest! emla jest uzywana tez przed depilacja laserowa ;D
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

o i my tez dostaliśmy ten krem - na godzinę przed szczepieniem kazała nam posmarować
a rote to podobno tylko dorośli przenoszą - przynajmniej tak nasza pani dr twierdzi


gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP