Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

w Bielsku 5w1 110-115 zl (jedna dawka)

marax

#101
ta 6w1 za kazdym razem kosztuje 180 zl -to sie lekko nie kalkuluje szczegolnei ze ilosc wkuc jest tylko i 1 mniejsza niz przy 6w1-sama nie wiem czy nei szczepic tymi bezplatnymi i za te pieniadze malej cos kupic

Dodany tekst: śro 04 mar 2009 11:46:52 GMT-1

tutaj jest fachowy artykul na temat rota
http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=29997&_tc=2D453897430A453BB7C25A6E92193BEB
Zakażenie rotawirusowe (RV) jest powszechne i do 4.-5. roku życia każde dziecko przechodzi co najmniej jedną infekcję.[1] W Polsce, podobnie jak w innych krajach, RV stanowią istotny problem zdrowia publicznego. Oszacowano, że u dzieci <60. miesiąca życia RV są każdego roku w Polsce przyczyną 13-172 zgonów, 21 506 hospitalizacji (ryzyko: 10/1000/rok), 172 048 wizyt ambulatoryjnych (80/1000/rok), 688 192 epizodów łagodnej biegunki leczonej w domu (320/1000/rok) oraz 10 753 zachorowań na biegunkę szpitalną (15 054-26 882 dni dodatkowo spędzonych w szpitalu).[2,3] Skumulowane ryzyko hospitalizacji w ciągu pierwszych 5 lat życia wynosi 5%, czyli co 20. dziecko w tym okresie trafi do szpitala z powodu biegunki RV.[2]

Czyli u dzieci ponizej 5 roku zycia prawdopodobienstwo hospitalizacji to 1%/rok wizyty ambulatoryjej 8%/rok a lagodnej biegunki az 32% w ciagu kazdego roku czyli co 3 dziecko kazdego roku przechodzi lagodna biegunke spowodowana rotawirusem? czy ja to dobrze interpretuje.Jezeli dobrze to ja wydam to 600 zl szczegolnie ze mala idzie do zlobka

vobi

#102
Cytat: maraxela w 04 Mar 2009, 11:38:58
ta 6w1 za kazdym razem kosztuje 180 zl -to sie lekko nie kalkuluje szczegolnei ze ilosc wkuc jest tylko i 1 mniejsza niz przy 6w1-sama nie wiem czy nei szczepic tymi bezplatnymi i za te pieniadze malej cos kupic

marax, ale tylko za pierwszym razem daje sie 6w1 (tzw. Infanrix Hexa), potem 2 x 5w1 (Infanrix+IPV+Hib)

http://smyk.com/index.php?option=com_forum&action=thread&id=1897&Itemid=0

Dodany tekst: 04 Mar 2009, 16:58:18

chociaz jak czytam pozostale odpowiedzi z zalinkowanego forum to juz sama nie wiem - nawet lekarze jak widac nei sa pewni  :hmm:

marax

ale nei sa pewni czego bo nie moge tej strony otworzyc ?? dla mnie wydawanie okolo 70 zl wiecej sie nie kalkuluje -dziecko jest tak male ze jeszcze wielkiej raumy psychicznej miec nie bedzie z jednego zaszczyku wiecej a ja tez nie mam tyle pieniedzy zeby szczepic 6w1 i rota-wole dolozyc do rotA skoto wzw panstwo sponsoruje to trzeba korzystac

Dodany tekst: 04 Mar 2009, 17:15:11

ale nei sa pewni czego bo nie moge tej strony otworzyc ?? dla mnie wydawanie okolo 70 zl wiecej sie nie kalkuluje -dziecko jest tak male ze jeszcze wielkiej raumy psychicznej miec nie bedzie z jednego zaszczyku wiecej a ja tez nie mam tyle pieniedzy zeby szczepic 6w1 i rota-wole dolozyc do rotA skoto wzw panstwo sponsoruje to trzeba korzystac

vobi

marax, tam sie wypowiada Dorota Goszczyńska, lekarz rodzinny, NZOZ Puls-Med Lublin

i najpierw pisze tak:

Witam! Przeciw WZW B szczepimy 3 x , tj. w 1. dobie po urodzeniu, następnie - 2. dawka - po 6 tygodniach ( 1. szczepienie w przychodni) i 3. dawka - pół roku po 1. dawce. I tak jest niezależnie od tego, czy stosujemy szczepionkę skojarzoną czy pojedynczą. Jeżeli jako 1. była podana szczepionka Infanrix Hexa (6 w 1), to następnie należy podać np. Infanrix- IPV-HiB ( 5 w 1) - 2 takie dawki w odstępie 6 tygodni w 1. półroczu życia i dawkę przypominającą po roku. Przypominam skład wymienionych szczepionek: Infanrix Hexa zawiera szczepionkę przeciw WZW B, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, HiB. Infanrix-IPV-HiB jak poprzednia, ale bez WZW B.


Witam! Obawiam się, że zaszło tu jakieś nieporozumienie. Nie ma zatwierdzonego przez sanepid planu trzykrotnego szczepienia Infanrix Hexa czyli "6 w 1". Również firma Glaxo czyli producent tej szczepionki nie zaleca takiego schematu (ta informacja pochodzi od przedstawiciela medycznego tej firmy). Tak, jak pisałam poprzednio, Infanrix Hexa podajemy tylko 1 x, a dalsze szczepienia wykonujemy szczepionką "5 w 1".

a potem sie poprawia:
Witam! Rzeczywiście, najnowsze zalecenia PZH są takie, aby nie mieszać rodzajów szczepionek, nie mniej jednak, wiele dzieci było do tej pory szczepionych w taki sposób , jak Państwa Córeczka. Szczepionka p/ WZW B po 6. m-cu ( a więc 3. dawka) jest w standardzie, a więc bezpłatna.


anyway, my szczepimy 5w1 (Infanrix+IPV+Hib), tak naprawde to tylko 2 wklucia wiecej niz 6w1 (liczac suma summarum)

eva_luna

Cytat: vobi w 04 Mar 2009, 16:56:27
marax, ale tylko za pierwszym razem daje sie 6w1 (tzw. Infanrix Hexa), potem 2 x 5w1 (Infanrix+IPV+Hib)

http://smyk.com/index.php?option=com_forum&action=thread&id=1897&Itemid=0

Dodany tekst: 04 Mar 2009, 16:58:18

chociaz jak czytam pozostale odpowiedzi z zalinkowanego forum to juz sama nie wiem - nawet lekarze jak widac nei sa pewni  :hmm:

vobi, mi powiedzieli w przychodni, ze to bedzie 3x 180 (2 wizyta czeka nas w przyszlym tygodniu)

twinnie77

Hubcio dostał 3 razy 6 w1  :knuje: :knuje: (po 190 zł)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

eva_luna, twinnie77 - w tej ostatniej wypowiedzi lekarki, ktore powyzej wkleilam faktycznie jest informacja ze wg najnowszych zalecen nie powinno sie mieszac szczepionek, czyli jak sie zaczyna 6w1, to do konca. My zaczelismy i kontynujemy 5w1, na razie za nami 2 dawki.

gioseppe

my wczoraj szczepilismy jeszcze przeciw pneumokokom no i rotawirusy tez wzielismy chociaz przekonania do niej nie mam...
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

eva_luna

Cytat: gioseppe w 06 Mar 2009, 12:16:29
my wczoraj szczepilismy jeszcze przeciw pneumokokom no i rotawirusy tez wzielismy chociaz przekonania do niej nie mam...

czyli jednak kompleksowo? :D no my zostajemy przy podstawowych i mam nadzieje, ze zalowac nie bede....

Kasia

a taki kalendarz szczepie to sie standardowo u lekarza dostaje czy samemu trzeba tego szukać i pilnować

Angie

Cytat: Kasia w 06 Mar 2009, 14:36:57
a taki kalendarz szczepie to sie standardowo u lekarza dostaje czy samemu trzeba tego szukać i pilnować

Ja dostałam wczoraj na szkole rodzenia. Kalendarz szczepień jaki jest w Polsce obowiązkowy a jaki zalecany przez Ministerstwo Zdrowia.

Ten zalecany oczywiście kosztowny.

gioseppe

Cytat: eva_luna w 06 Mar 2009, 14:35:26
czyli jednak kompleksowo? :D no my zostajemy przy podstawowych i mam nadzieje, ze zalowac nie bede....
si!
Cytat: Kasia w 06 Mar 2009, 14:36:57
a taki kalendarz szczepie to sie standardowo u lekarza dostaje czy samemu trzeba tego szukać i pilnować
to pewnie zalerzy jakiego masz lekarza
nasz przypomina ze jesli sie dezydujemy to wtedy i wtedy kolejne szczepienie
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

Cytat: Kasia w 06 Mar 2009, 14:36:57
a taki kalendarz szczepie to sie standardowo u lekarza dostaje czy samemu trzeba tego szukać i pilnować

kiedyś podobno przychodziło zawiadomienie teraz trzeba samemu pilnować
tzn. jak pójdziesz na pierwszą wizytę do swojej przychodni czy lekarza to wyznacz a WAm datę szczepienia!

ja sobie tylko maingokoki daruję ( czy jak im tam) a za tydzien czeka nas kolejne szczepienie -

Kasia


zuzia

Cytat: Angelos w 06 Mar 2009, 14:39:33
Ja dostałam wczoraj na szkole rodzenia. Kalendarz szczepień jaki jest w Polsce obowiązkowy a jaki zalecany przez Ministerstwo Zdrowia.

Ten zalecany oczywiście kosztowny.

takie różnicowanie jest moim zdaniem chore!

eva_luna

Cytat: zuzia w 06 Mar 2009, 14:55:08
takie różnicowanie jest moim zdaniem chore!

jest chore!
ja sie trzymam tego, co powiedzial mi wujek pediatra- ze te zalecane sa jednak lobbowaniem firm farmaceutycznych i lekarze niezle nagrody maja za pronowanie tego.

vobi

Cytat: eva_luna w 06 Mar 2009, 19:40:51
jest chore!
ja sie trzymam tego, co powiedzial mi wujek pediatra- ze te zalecane sa jednak lobbowaniem firm farmaceutycznych i lekarze niezle nagrody maja za pronowanie tego.

moze, ale wole byc naiwna i wywalic te kase na dodatkowe szczepienia, niz potem platac sie z Mala po szpitalach

Kasia

no własnie, wystraszony rodzic zrobi wszystko aby dziecku oszczedzic chorób

Ja na tą chiwle jestem zdecydowana szczepić przeciwko rotowirusom i pneumokokom.

kasa straszna :( ale uciułamy i pewnie zaszczepimy

bo zdrowie dziecka najwazniejsze i chyba bym sobie nie wybaczyła gdybym zaoszczedziła a dziecko by zachorowało

tak mysle dzisiaj a co bedzie to zobaczymy ;)

eva_luna

Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala. Poza tym z tego co zrozumialam obojetne dla organizmu one nie sa wiec jesli dziecko nie jest w grupie ryzyka (a moje podobno nie jest) to nie nalezy obciazac go niepotrzebnie szczepionkami.

Kasia

Cytat: eva_luna w 06 Mar 2009, 19:56:32
Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala. Poza tym z tego co zrozumialam obojetne dla organizmu one nie sa wiec jesli dziecko nie jest w grupie ryzyka (a moje podobno nie jest) to nie nalezy obciazac go niepotrzebnie szczepionkami.



czyli jeszcze musze poczytać na ten temat


a jakie dzieciaczki sa w grupie ryzyka?

eva_luna

Cytat: Kasia w 06 Mar 2009, 20:11:55

czyli jeszcze musze poczytać na ten temat


a jakie dzieciaczki sa w grupie ryzyka?


:knuje: :knuje: nie wiem...

mi wujek powiedzial, ze urodzona o czasie, bez problemow, w odpowiedniej wadze, nie choruje, nie ma kontaktu z innymi dziecmi wiec w grupie ryzyka nie jest.

Kasia

no mój maluch raczej do złobka pójdzie wiec ze wzgledu na ten fakt myslałam o dodatkowych szczepieniach

gioseppe

Cytat: eva_luna w 06 Mar 2009, 19:56:32
Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala.

i to jest wlasnie najgorsze
rodzice wywalaja tyle kasy na te szczepionki .. a zeby to jezcze 100procentowe bylo!
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Kasia

ja na to chwile tak sobie kalkuluję

to co zaoszczedze na połoznej to dołoże do tych szczepień :)