Autor Wątek: Szczepienia - dylematy rodzica...  (Przeczytany 99050 razy)

marax

Odp: Szczepienia - dylematy rodzica...
« Odpowiedź #100 dnia: 04 Mar 2009, 11:16:01 »
mozecie mi napisac jakie sa ceny tych szczepionek 5 w 1 i 6 w 1 czy te ceny sa za jedna dawke czy za wszytkie 3 ?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

• Gość
« Odpowiedź #101 dnia: 04 Mar 2009, 11:34:12 »
w Bielsku 5w1 110-115 zl (jedna dawka)

marax

« Odpowiedź #102 dnia: 04 Mar 2009, 11:38:58 »
ta 6w1 za kazdym razem kosztuje 180 zl -to sie lekko nie kalkuluje szczegolnei ze ilosc wkuc jest tylko i 1 mniejsza niz przy 6w1-sama nie wiem czy nei szczepic tymi bezplatnymi i za te pieniadze malej cos kupic

Dodany tekst: [time]śro 04 mar 2009 11:46:52 GMT-1[/time]
tutaj jest fachowy artykul na temat rota
Zakażenie rotawirusowe (RV) jest powszechne i do 4.-5. roku życia każde dziecko przechodzi co najmniej jedną infekcję.[1] W Polsce, podobnie jak w innych krajach, RV stanowią istotny problem zdrowia publicznego. Oszacowano, że u dzieci <60. miesiąca życia RV są każdego roku w Polsce przyczyną 13-172 zgonów, 21 506 hospitalizacji (ryzyko: 10/1000/rok), 172 048 wizyt ambulatoryjnych (80/1000/rok), 688 192 epizodów łagodnej biegunki leczonej w domu (320/1000/rok) oraz 10 753 zachorowań na biegunkę szpitalną (15 054-26 882 dni dodatkowo spędzonych w szpitalu).[2,3] Skumulowane ryzyko hospitalizacji w ciągu pierwszych 5 lat życia wynosi 5%, czyli co 20. dziecko w tym okresie trafi do szpitala z powodu biegunki RV.[2]

Czyli u dzieci ponizej 5 roku zycia prawdopodobienstwo hospitalizacji to 1%/rok wizyty ambulatoryjej 8%/rok a lagodnej biegunki az 32% w ciagu kazdego roku czyli co 3 dziecko kazdego roku przechodzi lagodna biegunke spowodowana rotawirusem? czy ja to dobrze interpretuje.Jezeli dobrze to ja wydam to 600 zl szczegolnie ze mala idzie do zlobka
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2009, 12:04:11 wysłana przez maraxela »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #102 dnia: 04 Mar 2009, 11:38:58 »

vobi

• Gość
« Odpowiedź #103 dnia: 04 Mar 2009, 16:56:27 »
ta 6w1 za kazdym razem kosztuje 180 zl -to sie lekko nie kalkuluje szczegolnei ze ilosc wkuc jest tylko i 1 mniejsza niz przy 6w1-sama nie wiem czy nei szczepic tymi bezplatnymi i za te pieniadze malej cos kupic

marax, ale tylko za pierwszym razem daje sie 6w1 (tzw. Infanrix Hexa), potem 2 x 5w1 (Infanrix+IPV+Hib)

Dodany tekst: 04 Mar 2009, 16:58:18
chociaz jak czytam pozostale odpowiedzi z zalinkowanego forum to juz sama nie wiem - nawet lekarze jak widac nei sa pewni  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 04 Mar 2009, 16:58:18 wysłana przez vobi »

marax

« Odpowiedź #104 dnia: 04 Mar 2009, 17:15:10 »
ale nei sa pewni czego bo nie moge tej strony otworzyc ?? dla mnie wydawanie okolo 70 zl wiecej sie nie kalkuluje -dziecko jest tak male ze jeszcze wielkiej raumy psychicznej miec nie bedzie z jednego zaszczyku wiecej a ja tez nie mam tyle pieniedzy zeby szczepic 6w1 i rota-wole dolozyc do rotA skoto wzw panstwo sponsoruje to trzeba korzystac

Dodany tekst: 04 Mar 2009, 17:15:11
ale nei sa pewni czego bo nie moge tej strony otworzyc ?? dla mnie wydawanie okolo 70 zl wiecej sie nie kalkuluje -dziecko jest tak male ze jeszcze wielkiej raumy psychicznej miec nie bedzie z jednego zaszczyku wiecej a ja tez nie mam tyle pieniedzy zeby szczepic 6w1 i rota-wole dolozyc do rotA skoto wzw panstwo sponsoruje to trzeba korzystac

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 04 Mar 2009, 17:15:10 »

vobi

• Gość
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Mar 2009, 17:25:45 »
marax, tam sie wypowiada Dorota Goszczyńska, lekarz rodzinny, NZOZ Puls-Med Lublin

i najpierw pisze tak:

Witam! Przeciw WZW B szczepimy 3 x , tj. w 1. dobie po urodzeniu, następnie - 2. dawka - po 6 tygodniach ( 1. szczepienie w przychodni) i 3. dawka - pół roku po 1. dawce. I tak jest niezależnie od tego, czy stosujemy szczepionkę skojarzoną czy pojedynczą. Jeżeli jako 1. była podana szczepionka Infanrix Hexa (6 w 1), to następnie należy podać np. Infanrix- IPV-HiB ( 5 w 1) - 2 takie dawki w odstępie 6 tygodni w 1. półroczu życia i dawkę przypominającą po roku. Przypominam skład wymienionych szczepionek: Infanrix Hexa zawiera szczepionkę przeciw WZW B, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, HiB. Infanrix-IPV-HiB jak poprzednia, ale bez WZW B.

Witam! Obawiam się, że zaszło tu jakieś nieporozumienie. Nie ma zatwierdzonego przez sanepid planu trzykrotnego szczepienia Infanrix Hexa czyli "6 w 1". Również firma Glaxo czyli producent tej szczepionki nie zaleca takiego schematu (ta informacja pochodzi od przedstawiciela medycznego tej firmy). Tak, jak pisałam poprzednio, Infanrix Hexa podajemy tylko 1 x, a dalsze szczepienia wykonujemy szczepionką "5 w 1".

a potem sie poprawia:
Witam! Rzeczywiście, najnowsze zalecenia PZH są takie, aby nie mieszać rodzajów szczepionek, nie mniej jednak, wiele dzieci było do tej pory szczepionych w taki sposób , jak Państwa Córeczka. Szczepionka p/ WZW B po 6. m-cu ( a więc 3. dawka) jest w standardzie, a więc bezpłatna.

anyway, my szczepimy 5w1 (Infanrix+IPV+Hib), tak naprawde to tylko 2 wklucia wiecej niz 6w1 (liczac suma summarum)

eva_luna

« Odpowiedź #106 dnia: 05 Mar 2009, 23:20:42 »
marax, ale tylko za pierwszym razem daje sie 6w1 (tzw. Infanrix Hexa), potem 2 x 5w1 (Infanrix+IPV+Hib)

Dodany tekst: 04 Mar 2009, 16:58:18
chociaz jak czytam pozostale odpowiedzi z zalinkowanego forum to juz sama nie wiem - nawet lekarze jak widac nei sa pewni  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi, mi powiedzieli w przychodni, ze to bedzie 3x 180 (2 wizyta czeka nas w przyszlym tygodniu)

twinnie77

« Odpowiedź #107 dnia: 05 Mar 2009, 23:41:40 »
Hubcio dostał 3 razy 6 w1  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj (po 190 zł)

vobi

• Gość
« Odpowiedź #108 dnia: 06 Mar 2009, 09:15:29 »
eva_luna, twinnie77 - w tej ostatniej wypowiedzi lekarki, ktore powyzej wkleilam faktycznie jest informacja ze wg najnowszych zalecen nie powinno sie mieszac szczepionek, czyli jak sie zaczyna 6w1, to do konca. My zaczelismy i kontynujemy 5w1, na razie za nami 2 dawki.

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 556
  • mama Wiktora zmysłowoustego ;)
    • stylizacja, make-up, sesja portretowa Kraków
« Odpowiedź #109 dnia: 06 Mar 2009, 12:16:29 »
my wczoraj szczepilismy jeszcze przeciw pneumokokom no i rotawirusy tez wzielismy chociaz przekonania do niej nie mam...
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   - makijaż Kraków - fotografia kobiet

eva_luna

« Odpowiedź #110 dnia: 06 Mar 2009, 14:35:26 »
my wczoraj szczepilismy jeszcze przeciw pneumokokom no i rotawirusy tez wzielismy chociaz przekonania do niej nie mam...

czyli jednak kompleksowo? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no my zostajemy przy podstawowych i mam nadzieje, ze zalowac nie bede....

Kasia

« Odpowiedź #111 dnia: 06 Mar 2009, 14:36:57 »
a taki kalendarz szczepie to sie standardowo u lekarza dostaje czy samemu trzeba tego szukać i pilnować
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #112 dnia: 06 Mar 2009, 14:39:33 »
a taki kalendarz szczepie to sie standardowo u lekarza dostaje czy samemu trzeba tego szukać i pilnować

Ja dostałam wczoraj na szkole rodzenia. Kalendarz szczepień jaki jest w Polsce obowiązkowy a jaki zalecany przez Ministerstwo Zdrowia.

Ten zalecany oczywiście kosztowny.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
« Odpowiedź #113 dnia: 06 Mar 2009, 14:39:35 »
czyli jednak kompleksowo? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no my zostajemy przy podstawowych i mam nadzieje, ze zalowac nie bede....
si!
to pewnie zalerzy jakiego masz lekarza
nasz przypomina ze jesli sie dezydujemy to wtedy i wtedy kolejne szczepienie

aja

« Odpowiedź #114 dnia: 06 Mar 2009, 14:40:04 »

kiedyś podobno przychodziło zawiadomienie teraz trzeba samemu pilnować
tzn. jak pójdziesz na pierwszą wizytę do swojej przychodni czy lekarza to wyznacz a WAm datę szczepienia!

ja sobie tylko maingokoki daruję ( czy jak im tam) a za tydzien czeka nas kolejne szczepienie -

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 06 Mar 2009, 14:40:04 »

Kasia

« Odpowiedź #115 dnia: 06 Mar 2009, 14:42:11 »
dzięki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

polałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #116 dnia: 06 Mar 2009, 14:55:08 »
Ja dostałam wczoraj na szkole rodzenia. Kalendarz szczepień jaki jest w Polsce obowiązkowy a jaki zalecany przez Ministerstwo Zdrowia.

Ten zalecany oczywiście kosztowny.

takie różnicowanie jest moim zdaniem chore!

eva_luna

« Odpowiedź #117 dnia: 06 Mar 2009, 19:40:51 »
takie różnicowanie jest moim zdaniem chore!

jest chore!
 ja sie trzymam tego, co powiedzial mi wujek pediatra- ze te zalecane sa jednak lobbowaniem firm farmaceutycznych i lekarze niezle nagrody maja za pronowanie tego.

vobi

• Gość
« Odpowiedź #118 dnia: 06 Mar 2009, 19:49:03 »
jest chore!
 ja sie trzymam tego, co powiedzial mi wujek pediatra- ze te zalecane sa jednak lobbowaniem firm farmaceutycznych i lekarze niezle nagrody maja za pronowanie tego.

moze, ale wole byc naiwna i wywalic te kase na dodatkowe szczepienia, niz potem platac sie z Mala po szpitalach

Kasia

« Odpowiedź #119 dnia: 06 Mar 2009, 19:53:20 »
no własnie, wystraszony rodzic zrobi wszystko aby dziecku oszczedzic chorób

Ja na tą chiwle jestem zdecydowana szczepić przeciwko rotowirusom i pneumokokom.

kasa straszna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale uciułamy i pewnie zaszczepimy

bo zdrowie dziecka najwazniejsze i chyba bym sobie nie wybaczyła gdybym zaoszczedziła a dziecko by zachorowało

tak mysle dzisiaj a co bedzie to zobaczymy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

eva_luna

« Odpowiedź #120 dnia: 06 Mar 2009, 19:56:32 »
Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala. Poza tym z tego co zrozumialam obojetne dla organizmu one nie sa wiec jesli dziecko nie jest w grupie ryzyka (a moje podobno nie jest) to nie nalezy obciazac go niepotrzebnie szczepionkami.

Kasia

« Odpowiedź #121 dnia: 06 Mar 2009, 20:11:55 »
Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala. Poza tym z tego co zrozumialam obojetne dla organizmu one nie sa wiec jesli dziecko nie jest w grupie ryzyka (a moje podobno nie jest) to nie nalezy obciazac go niepotrzebnie szczepionkami.

czyli jeszcze musze poczytać na ten temat

a jakie dzieciaczki sa w grupie ryzyka?

eva_luna

« Odpowiedź #122 dnia: 06 Mar 2009, 20:18:45 »

czyli jeszcze musze poczytać na ten temat

a jakie dzieciaczki sa w grupie ryzyka?

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie wiem...

mi wujek powiedzial, ze urodzona o czasie, bez problemow, w odpowiedniej wadze, nie choruje, nie ma kontaktu z innymi dziecmi wiec w grupie ryzyka nie jest.

Kasia

« Odpowiedź #123 dnia: 06 Mar 2009, 20:19:42 »
no mój maluch raczej do złobka pójdzie wiec ze wzgledu na ten fakt myslałam o dodatkowych szczepieniach

gioseppe

• Trajkocząca wiedźma
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Mar 2009, 20:33:24 »
Tylko te szczepione dzieciaczki tez trafiaja do szpitala bo szczepionka nie jest w 100% skuteczna i z tego co widzialam w jakichs statystykach, skutecznosc nie powala.

i to jest wlasnie najgorsze
rodzice wywalaja tyle kasy na te szczepionki .. a zeby to jezcze 100procentowe bylo!