Kurczak curry z makaronem ryżowym

Zaczęty przez ze_nitka, 08 Wrz 2008, 21:13:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ze_nitka

Ostatnimi czasy furorę kulinarną u mnie i mojego męża robi danie z przepisu z makaronu ryżowego firmy Tao Tao. Przyznaje się od razy że sama nie wymyśliłam ale uważam że jest warte uwagi ;)
Danie proste, smaczne i delikatne, nie ciąży na żołądku.

500gr piersi z kurczaka
opakowanie mrożonej marchewki
niecałe (3/4) opakowanie makaronu ryżowego nitki Tao Tao
pęczek szczypioru
sos sojowy
sól, pieprz, curry, papryka słodka

Pierś dosyć drobno kroimy, wrzucamy do miski, doprawiamy curry, papryka, pieprzem i 5 łyżkami sosu sojowego, mieszamy. W takiej zalewie trzymamy około 15 minut. Następnie wlewamy do wysokiej patelni łyżkę oleju, wrzucamy mięso, dolewamy 1/4 szklanki wody i podsmażamy. Po jakiś 5 minutach dorzucamy marchew mrożoną i pod przykryciem dusimy ok 8-10 minut co jakiś czas mieszając. W tym czasie przygotowujemy makaron ryżowy według instrukcji, czyli wrzucamy makaron do garnka i zalewamy wrzątkiem, solimy, nie gotujemy, po 3 minutach odcedzamy. Makaron dodajemy do piersi z marchewką i mieszamy. Kroimy szczypior i mieszamy z piersią, marchwią i makaronem. Doprawiamy solą i sosem sojowym, ewentualnie pozostałymi przyprawami.

Żarcia wychodzi sporo, nam wystarcza na dwa dni ;)
Smacznego

jo_miekka

O jakie miłe danko!
Ja lubię makaron ryżowy, trochę mneij lubię curry, ale zrobię.
Zwłaszcza, jeżeli nei ciąży na żołądku. Piwko!

ps fotę byś dała ;)

Chermelle


salsa

nie lubie curry  :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Basia

Hejka! ja tez nie lubie curry!

a ostatnio robimy z meżem coś podobnego do twojego dania ze_nitka. Tylko dodatkowo kupiłam taki sos seczuański w słoiczku- wygląda ja pasta. dodaję do smażonego kurczaka i warzyw. Pyyycha!
reszta tak samo z makaronem
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

szelma

Moja Mama zrobiła tego kurczaka na indyjską imprezę i bardzo smakował - ja sama wyżarłam jej pół produkcji, bo curry kocham w każdej postaci :D

sputnik_sweetheart

o zrobię to!
uwielbiam makaron ryżowy i curry!

ze_nitka


emcia


bozena.dp

odgrzebuję kolejny stary wątek ;)

wczoraj robiłam (tylko bez szczypioru, bo nie miałam) i dobre to :)
wyszło tego sporo, myślałam, że coś na dziś zostanie, ale mężowi tak smakowało, że nic nie zostało ;)

elizza

kurczak curry we wszystkich postaciach jest świetny, ja bym dodała to trochę więcej warzywek, mniej makaronu, a więcej warzyw ;)