Bukiet pilnie poszukiwany!!!!

Zaczęty przez mona_liza, 29 Sie 2008, 20:37:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mona_liza

Dziś byłam w kwaciarni by zamówić mój wymarzony bukiet (taki na jakim worowała się mary_popins).. Florystka pokazała mi kwiaty z jakich miałby być zrobiony mój bukiet i jakoś ochota na ten bukiet mi przeszła - kwiaty miały kolor przytłumiony, mało wyrazisty, a mi zależy na mocnym akcencie  :'(
Przykuł za to moją uwagę storczyk tajlandzki - jest trochę drobniejszy niż "tradycyjny" i ma piękny różowy kolor. Myślałam by może połączyć go z białymi kwiatami - tylko jakimi? Nie jestem też przekonana do wydłużonego bukiety, woalałabym taki kształt jak "bukiet mary" - da rade?
Jeśli macie jakieś zdjęica bukietów z tym storczykiem to wklejcie proszę! W poniedziałek muszę zamówić bukiet, liczę na Waszą pomoc!
Poniżej wklejam bukiet, który okazał się nie do końca wymarzonym (ale kształtem całkowicie mi odpowiadający) i fotke storczyka o którego mi chodzi...

mika

nie rozumiem dlaczego pokazała Ci kwiaty w rozmytym kolorze, w tym bukiecie są kalle, storczyki i santini, każdy z tych kwiatow może być w bardzo wyraźnym kolorze
i chyba jeszcze małe peonie... o ile dobrze pamiętam z opisu tego bukietu jak go ściągałam ze strony

mona_liza

Być może wlaśnie takie kwiaty miała w kwiaciarni - kolory nie były tak wyraziste jak na fotce niestety.. Boję się, że jeśli na giełdzie nie będzie kwiatów w żywych kolorach, to floryska weźmie co bądź, a bukiet z takich mało wyrazistych kwiatów juz mnie na pewno tak nie zachwyci  :(

A na tym zdjęciu poniżej to co to za rodzaj storczyka? Są w innych kolorach?

justynaaaa2

może i ta fotka jest trochę za bardzo przesadzona z tym nasyceniem koloru, ale jeśli wykorzystasz te kwiaty co są w tym bukiecie to także będzie on nasycony i dosyć jaskrawy.
Faktycznie jest tam peonia, której teraz nie ma, ale zamiast niej można wsadzić różę w takim różowym mocnym kolorze.
Moim zdaniem ten bukiet jest jak najbardziej do wykonania i wcale nie musi być mdły  :)

kwiaty-aga

jasne, że jest do wykonania! i to w identycznych kolorach. zapytaj może w innej kwiaciarni.

mona_liza

Dzięki dziewczyny za rady! Zobaczę jescze co z tym bukietem da się zrobić...

Basia

no i jak udało Ci sie z tym bukietem? byłam ostatnio na giełdzie i było dużo łądnych storczyków w wyrazistych kolorach
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

mona_liza

Bukiet był ostatecznie biało-różowy zrobiony z drobnych różyczek i storczyków tajlandzkich, wyszedł moim zdaniem rewelacyjnie, chociaż bałam się końcowego efektu, bo nie dałam florystce żadnej fotki na wzór. Oto rezultat:

vobi

mona_liza, piekny bukiet, a ... uhm....  :shy: moze bedziesz bardziej "rozrzutna" i pokazesz tez inne zdjecia ze slubu (chyba ze ja przeoczylam, to bije sie w piersi  :confused:)?  :roza:

Basia

bukiet wyszedł bardzo ładnie!
gratulacje!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................