Rogaliki drożdżowe

Zaczęty przez malutenka, 26 Sie 2008, 11:21:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: mika9983 w 28 Wrz 2008, 10:37:39
no to teraz ja się pochwalę
zrobiłam z innego przepisu - zajebiście czasochłonny
http://mojewypieki.blox.pl/2008/08/Croissants.html
Podziwiam, przeciez to caly dzien stana w kuchni! Ja poszlabym do piekarni i kupilam gotowe ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aja

#151
fiaskiem zakończyła się próba zrobieni dzisiaj roglików - jedyne co przychodzi mi do głowy to - to że roztwór mleczno-maślany itd. był jeszcze zbyt ciepły przy dodawaniu kolejnych składników - nie mogłam wogóle rozrobic ciasta/ dodałam kolejna szklankę mąki i tez nic! po 20 min rozrabiania się poddałam!

co by się nie zmarnowało to i tak upiekłam to ciasto  :rotfl:

emcia

skombinuje Wam przepis od mojej mamy, może jakiś łatwiejszy, cobyście się rogalikowo realizowały :)

rilla

ja tez mialam problem z tym przepisem, musialam ponad 0,5 kg maki dac! a roztwor nie był ciepły

noki

Cytat: mayagaramond w 28 Wrz 2008, 13:32:35
Podziwiam, przeciez to caly dzien stana w kuchni! Ja poszlabym do piekarni i kupilam gotowe ;)

ja coraz czesciej sie zastanawiam, czy to taniej nie wyjdzie pojsc i kupic, a te 3 godziny stania w kuchni spedzic na nicnierobieniu i/albo wyspaniu sie. Ktos to fajnie opisal przy jedzeniu sloiczkowym dla dzieci - dziecku sloiczek, a czas wolny spedzic na wietrzeniu.

brawurka

tak mi sie dziś zachciało drożdżowego, że odgrzebałam wątek, a 4 lata temu jak lepiłam te rogale to przysięgałam, że nigdy więcej, może teraz mam więce cirpliwości, zobaczymy :)

emcia

Cytat: brawurka w 26 Wrz 2013, 13:25:40
tak mi sie dziś zachciało drożdżowego, że odgrzebałam wątek, a 4 lata temu jak lepiłam te rogale to przysięgałam, że nigdy więcej, może teraz mam więce cirpliwości, zobaczymy :)
nie pierdziel się z rogalikami, zrób lepiej chałkę
któraś wstawiała ostatnio ten przepis
http://ilovebake.pl/2013/01/21/3487/
zrobiłam, nie licząc na wiele, bo wyrabiałam mikserem i dałam drożdże instant, a nadziałam białym serem i kruszonymi migdałami
wyszła tak dobra... że przepis powinnam "zgubić" :D

brawurka

zrobiłam, nawet szybko poszło, są pyszne :) i mają kształ rogali :) dorastam :)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

Ja popełniłam na kolację chałkę. Prawie całą zjedliśmy z dżemem/miodem  :dreaming: :dreaming: :dreaming:

emcia

Cytat: brawurka w 26 Wrz 2013, 21:47:36
zrobiłam, nawet szybko poszło, są pyszne :) i mają kształ rogali :) dorastam :)
o proszę :D

martullek

zrobiłam wczoraj tę chałkę...  :dreaming:



ziuta

rudasekawf, ufffffff! jak mi się wyświetliłaś w tym wątku, to już myślałam, że w tydzień po porodzie piekłaś rogaliki drożdżowe :D

justynaaaa2

Cytat: ziuta w 09 Paź 2013, 12:59:18
rudasekawf, ufffffff! jak mi się wyświetliłaś w tym wątku, to już myślałam, że w tydzień po porodzie piekłaś rogaliki drożdżowe :D
Hahaha pomyślałam dokładnie to samo :D ale daję jej jeszcze tydzień

rudasekawf

Cytat: ziuta w 09 Paź 2013, 13:59:18rudasekawf, ufffffff! jak mi się wyświetliłaś w tym wątku, to już myślałam, że w tydzień po porodzie piekłaś rogaliki drożdżowe
:D
Cytat: justynaaaa2 w 09 Paź 2013, 14:27:56ale daję jej jeszcze tydzień
w piątek piekę drożdżowe z jabłkami i czekoladowe z kremem (gości mamy w sobotę i niedzielę :D)

ze_nitka

Pierwsza partia sie piecze :) jak to ciezko zrobic rogale a nie krzywulce ;)