Jak Anupka za mąż wychodziła – streszczenie w 2221 słowach + FOTY na str.1

Zaczęty przez Anupka, 25 Sie 2008, 17:53:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

Cytat: Anupka w 10 Wrz 2008, 13:52:07
A tulipani byl dla mnie na poczatku jakims totalnym zjawiskiem nadprzyrodzonym. Jak wlaczalam tv, to nie odroznialam kiedy oni koncza jedno slowo, a zaczynaja drugie!

to ten najpiekniejszy podobno na swiecie francuski jest dla mnie zjawiskiem nadprzyrodzonym i powodem mojej frustracji.
A holenderski wizualnie (mam na mysli słowa pisane) przypomina mi troche niemiecki (bardzo ładny jezyk i logiczny w miare do opanowania). Czy w wersji mówionej tez jest taki, czy gramatyka jest troche podobna do germanskiej?

A co do tego że nie wiadomo kiedy sie konczy jedno slowo, a zaczyna drugie, to czy u nich jest cos takiego jak we francuskim czyli laczenia wiedzywyrazowe?
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

aja


Anupka

aja, nie slepa, tylko zmeczona ;) link jest na pierwszej stronie, ale wklejam jeszcze raz, specjalnie dla Ciebie ;) :

foty ze studio ramka do zobaczenia tutaj: http://www.studioramka.pl/flash/slideshows/slideshow.php?Slideshow=Ania+i+Roy



I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

kamelia, no to zes mnie Pani zagiela, hehe.. gramatyka to to, czego zaledwie liznelam i za co bede sie musiala ostro sama wziac, bo nie widze inaczej (a juz mnie odrzuca na sama mysl). Chociaz z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze dla Ciebie to bylby pikus, bo znasz/lubisz niemiecki.

Masz racje, bardzo duzo jest w niderlandzkim niemieckiego i Ci, ktorzy niemiecki znaja, ucza sie tulipaniego tak ze dwa razy szybciej od tych, ktorzy go nie znaja. Chociaz czasem, zwlaszcza w pierwszej fazie nauki, ta znajomosc przeszkadza, zwlaszcza podczas budowy zdan. Mnie tak przeszkadzala znajomosc angielskiego, takze obecnego w tulipanim. Z ciekawostek: w niderlandzkim sa tez wyrazy ktore a) brzmia jak polskie, a znacza zupelnie co innego b) maja dokladnie to samo znaczenie.

A francuski to z kolei moja milosc. Dla mnie to jedyny jezyk, ktory brzmi jakby ludzie spiewali, nie mowili. No piekny jest!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

Cytat: Anupka w 15 Wrz 2008, 18:53:35
A francuski to z kolei moja milosc. Dla mnie to jedyny jezyk, ktory brzmi jakby ludzie spiewali, nie mowili. No piekny jest!

jak juz tak siedzimy na twoim wątku (mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko temu) odnosnie francuskiego.
Z francuskiem u mnie jest tak, ze po pierwsze bardzo sie mecze z tym jezykiem, problem mój polega na tym, że francuski pisany jeszcze obleci, znam angielski i niemiecki, więc mi łatwiej. Wiadomo, że koniugacja oznacza problemy, ale to jeszcze mnie tak nie wnerwia.

Schody sie zaczynaja przy wymowie, po prostu kara boska, wszystko brzmi tak samo lub podobnie (np. en, a, un etc), połowa slowa albo 3/4 nie jest wymawiana, do tego dochodza te zasrane akcenty raz opadajace raz wzrastajace, do tego mam trudności z czytaniem i z wyartykulowaniem niektórych slów. Jeszcze jeden problem: to poniewaz wszystko brzmi podobnie, to czasami chcę powiedziec jedno, a wyjdzie mi co innego (np. j'essaie i je sais), albo mam problemy ze zrozumieniem, bo mysle, ze jest tak, a wychodzi inaczej.

To sie troche pożaliłam  :(
Do tej pory nauka jezyków nie sprawiala mi wiekszych trudnosci, mialam problemy jedynie z pamięciowym opanowaniem słownictwa, gramatyka wchodzi mi z palcem w nosie. No a z tym francuskim ni cholery - mam jakas barierę.

Jestem ciekawa, jak sobie poradzilas z francuskim.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

Anupka

Cytat: kamelia04.08.2007 w 15 Wrz 2008, 22:17:40
Jestem ciekawa, jak sobie poradzilas z francuskim.

Nie poradzilam. Cala nauka dopiero przede mna. Najpierw chce juz opanowac niderlandzki i zdac egzamin panstwowy tutaj. Francuski musi wiec poczekac, chyba lepiej nie mieszac w tej chwili.. a moze jednak? ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

Cytat: Anupka w 15 Wrz 2008, 22:29:46
Nie poradzilam. Cala nauka dopiero przede mna.

no to extra, ale cie fajnie nastawilam do francuskiego.
Jak sie przebiję przez to co mi sprawia trudnosci to dam ci znać.

Problem z mieszkaniem w FR jest taki, że na znajomosc angielskiego (o innym jezykach nawet nie wspominam) nie ma co liczyć. Podono w NL jest w tym temacie duzo lepiej.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

Anupka

eeeee... taaaam... ze mna i nauka francuskiego jest tak, ze chce to zrobic dla siebie, nie dlatego, ze musze. No taki kaprys, ktory zreszta moze i sie przyda w zyciu, kto wie ? Jednym slowem - nie zniechece sie (chyba, ze zaczne sie uczyc i n :sleep:e bedzie szlo, hehe).

A angielski w NL.. hmm... oni wszyscy tu ucza sie angielskiego juz od dziecka, poza tym wszystkie filmy w TV puszczane sa w wersji oryginalnej i tylko napisy daja po niderlandzku. Jednym slowem kontakt z jezykiem jest. Ale przy pierwszym kontakcie maja takie same opory, zeby gadac w tym jezyku, jak my wszyscy. No a jak myslisz o jakiejs pracy, nazwijmy to - nie fizycznej, znajomosc tulipaniego jest wrecz wymogiem. Czyli teoretycznie nie ma problemu z angielskim, na pewno nie jesli jedziesz na wakacje. Jak chcesz pomieszkac, lepiej sie ucz. Ale to chyba normalne.

Na pewno jednak jest lepiej tutaj z ang. niz we Francji. Mam kumpele frazncuzke - i ona potwierdza, Francuzi nie lubia sie uczyc inych jezykow, a angielskiego zwlaszcza. Chociaz podobno to juz sie zmienia. Ale to juz pewnie znasz z autopsji :)

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

Cytat: Anupka w 15 Wrz 2008, 23:14:01
No a jak myslisz o jakiejs pracy, nazwijmy to - nie fizycznej, znajomosc tulipaniego jest wrecz wymogiem.

no mam ten problem tyle, że z francuskiem. Pracę jest znaleźć cięzko z samym angielskim i niemieckim, jestem Polką, a do tego mi sie przyplątała ciąża, która tez nie ułatwia wyjścia z domu. No i dupa blada
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

salsa

Anupka no i gdzie te amatorskie zdjecia z pleneru po plenerze?? az weszlam zeby nie bylo ze nie weszlam i nie ogladalam Pani ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Anupka

salsa, Pani - wstawiam od miesiaca, ale jakos mi nie idzie... w dzien sie nie da, bo praca, wieczorem sie nie da, bo praca, w nocy... to juz wiesz co, no chyba, ze praca...

a jak tego wszystkiego nie robie, to zagladam na strefe.. nie ma kiedy wstawiac tych fot amatorskich na picasse ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

bardzo fajne zdjęcia no i ciekawy plener (właśnie gdzie są takie schody- zakręcone?)
jednak lubię styl dziewczyn - wiedzą co robią



ps. a wiesz już mały Adas pojawił sie na świecie! ciekawe jak teraz sobie dziewczyny poradzą

Anupka

Cytat: aja w 17 Wrz 2008, 08:11:52
bardzo fajne zdjęcia no i ciekawy plener (właśnie gdzie są takie schody- zakręcone?)
jednak lubię styl dziewczyn - wiedzą co robią

ps. a wiesz już mały Adas pojawił sie na świecie! ciekawe jak teraz sobie dziewczyny poradzą

O schodach juz pisalam wczesniej, znalazlam je przypadkiem w necie, o 2 w nocy szukajac jeszcze jakiegos miejsca na plener w klimacie, jaki chcialam (a trzeba bylo po prostu pojechac na wrobelkowy plener, hehe ;)) No w kazdym razie to Targowa jest.

Jak napisalas o malym Adasiu na swiecie, to w pierwszej chwili myslalam, ze to Ty sie juz rozpakowalas, hehe. Rozumiem, ze Adas Asi, tak? No poradza sobie, Justyna ma 4 mies. corcie i zalatwia opieke i jezdzi na sluby i plenery. Tylk zamiast Asi jest Agnieszka przez jakis czas. U nas wlasnie Justyna pstrykala z Agnieszka, efekt widzialas... :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

Cytat: kamelia04.08.2007 w 15 Wrz 2008, 23:29:15
Cytat: Anupka w 15 Wrz 2008, 23:14:01
No a jak myslisz o jakiejs pracy, nazwijmy to - nie fizycznej, znajomosc tulipaniego jest wrecz wymogiem.

no mam ten problem tyle, że z francuskiem. Pracę jest znaleźć cięzko z samym angielskim i niemieckim, jestem Polką, a do tego mi sie przyplątała ciąża, która tez nie ułatwia wyjścia z domu. No i dupa blada

kamelia, dasz rade! Ja tez dalam, chociaz troche to trwalo, bo uparlam sie nie brac niczego, co nie byloby przynajmniej taka praca, jaka porzucilam w PL na rzecz wyjazdu do NL. Kazdy ma swoje priorytety. I czasem warto poczekac :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: Anupka w 14 Wrz 2008, 13:43:22
Cytat: suegro w 10 Wrz 2008, 21:12:35
Anupko,

Gratuluję pięknej słonecznikowej uroczystości i życzę pięknych chwil w małżeństwie.
Kobieco niesamowicie wyglądałaś, a Twój mąż ma bardzo sympatyczną twarz :yes:

A poza tym to jakie piosenki zaśpiewał Ci mąż? (uwielbiam Pearl Jam, więc musiałam spytać  ;))

Dziekuje bardzo :) To bylo "Immortality" i "Black". Bylo przygotowane wiecej, ale ostatecznie zasiewal te dwie i jedna Stone Temple Pilots :)

Obstawiałam "Black"  :dance:
Super, naprawdę świetny pomysł z tym występem!
Już Was lubię :ag:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Anupka, co to za piosenka leci w tle waszej prezentacji = jest pięęęękna...

suegro

Cytat: wis w 19 Wrz 2008, 21:13:14
Anupka, co to za piosenka leci w tle waszej prezentacji = jest pięęęękna...

Ja nie Anupka, ale to jest Faith No More - This Guy's In Love With You  :yes: cudna!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Cytat: suegro w 19 Wrz 2008, 22:16:59
Cytat: wis w 19 Wrz 2008, 21:13:14
Anupka, co to za piosenka leci w tle waszej prezentacji = jest pięęęękna...

Ja nie Anupka, ale to jest Faith No More - This Guy's In Love With You  :yes: cudna!

Bossska piosenka....

sputnik_sweetheart

anupkaaa:)
a jest szansa dla spóźnialskich baaardzo spóźnialskich obejrzeć zdjęcia? ;D pls ;D

Anupka

heh, sputnik... a one nie wisza na pierwszej stronie? Tam link jest jeszcze... Dobra, zaraz go tu wkleje.. jesli nie dziala, to moze mnie to zmobilizuje, zeby na picasse wreszcie cos wrzucic... ale wiesz.. nie ma co ogladac :p

Dodany tekst: 15 Sty 2009, 11:01:27

O tutaj:

*******************************************************

foty ze studio ramka do zobaczenia tutaj: http://www.studioramka.pl/flash/slideshows/slideshow.php?Slideshow=Ania+i+Roy

*******************************************************
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

anuuuuupka! jak to nie ma co oglądać? :spank: jej, piękne te zdjęcia! słoneczniki! Ty I Twoj mąż (fajnyyy;) ) no i w ogóle! i dlaczego ja myślałam, że Ty jesteś blondynką? plener śliczny no i ... powiem TO- jeszcze bardziej Cię lubię za to że fotki są również z psem!

Dodany tekst: 16 Sty 2009, 00:14:37

heh, własnie przeczytałam wątek- wrodzone kompleksy czy jakoś tak to szło....o nieee! :spank: :spank: :spank:

Anupka

sputnik_sweetheart

anuuuuupka! jak to nie ma co oglądać? :spank: jej, piękne te zdjęcia! słoneczniki! Ty I Twoj mąż (fajnyyy;) ) no i w ogóle


Dźwiękować :)  :blush:

i dlaczego ja myślałam, że Ty jesteś blondynką?

kurcze, no moze wypowiadam sie jak typowa blondynka z kawałow? :P

plener śliczny no i ... powiem TO- jeszcze bardziej Cię lubię za to że fotki są również z psem!

Piechol tez nas za to polubil, jakby nie bylo zabralismy go nad wode, a woda to to, co goldiki lubia najbardziej :) A teraz kazal Ci polac piwka ;)  :beer:

heh, własnie przeczytałam wątek- wrodzone kompleksy czy jakoś tak to szło....o nieee! :spank: :spank: :spank:

No niestety, przyznaje sie bez bicia... ale bezpodstawne nie sa, zwlaszcza teraz, kiedy jest mnie duzo za duzo.. ale juz nie uzalam sie nad soba, wlacze z tym :D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login