Antyperspirant

Zaczęty przez golinda, 22 Sie 2008, 09:27:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maroonbug

Uzywam Nivea dry i wystarcza, ale ja sie pod pachami prawie wcale nie poce. W ogole malo sie poce, najbardziej dlonie i to jak sie stresuje...

kasiad

Ja miałam vichy i pomimo tego, że wszyscy go sobie chwalą mnie jakoś nie przypasował  ;D
Za to najlepszy jaki miałam to adidas z fioletową albo niebieską nakrętką, taki bezbarwny, wysycha momentalnie, nie brudzi ubrać bo jest przezroczysty i co najważniejsze czasami się wyłamię i kupię inny, ale po skończonej butelce wracam znowu do niego  :D
W sumie zużyłam już kilkanaście buteleczek i jak dla mnie jest najlepszy jaki miałam jupi

spragnienie

Cytat: rubin04 w 22 Sie 2008, 11:09:14
Ja tez od kiedy spróbowałam Vichy z zeloną nakretka to nowa jakosc życia - zajżyj do Superfarmu - kupilam w promocji za 26 zł.


ooo
thx za info
polewam  :drunk:

marax

ja uzywam antidralu i jestem zadowolona bardzo.Nie dla wszytkich sie nadaje to prawda

malutenka

 Antidral - kiedyś dawno temu kupiłam i niepomna na ostrzeżenia (o ja głupia) zastosowałam na świeżo ogolone pachy. Takich katuszy to dawno nie przeżyłam.
A do polecenia mam dwa:
jeden adidas w kulce z pomarańczową nakrętką, drugi Sanex niebieski. Ten drugi nawet białych sladów nie zostawia, chocbym nałożyła bluzkę zaraz po zastosowaniu.
Odradzam wszystkie Rexony.

balbina

#30
Antidral to niby odpowiednik Etiaxilu, ponieważ jest tańszy, coś ok.12zł a na wizażu dziewczyny pisały ,że to to samo postanowiłam sprobować , nie podziałało zupełnie, wodnisty jakiś i bardzo szczypał.

W drugim podejściu sprobowałam oginał , czyli Etiaxil,na  jesieni masakrycznie się pociłam po terapi hormonalnej i antybiotykach, nie śmierdziałam  :rofl1:, ale wystarczyła chwila i byłam mokra tak, że na koszuli pod pachami  miałam krainę wielkich jezior  lol

Zadziałał już po pierwszej nocy, fakt po 3 uzyciu trochę podrażnił skórę , ale po przerwie stosowałam ponownie już tylko 1*w tyg. Sprawdził się rewelacyjnie , sucho, sucho, sucho!!!W ulotce jest ,że przy kuracji nie stosować już innych deo , pierwszego dnia miałam takiego stracha w pracy ,ze non stop macałam się pod pachami  :jezor:

Teraz na codzień uzywa Rexony , tej stojącej na głowie , ale planuje jeszcze przed wielkim dniem zrobić sobie kuracje Etiaxilem, bo wiadomo stres , a nie chcę mieć zacieków na sukni  :pissed:
Cytat: golinda w 22 Sie 2008, 10:02:52
a propos:

jest u nas w księgowości baba, która tak cuchnie, że aż niedobrze się robi
właśnie ją mijałam w łazience - jest godzina 10:00 rano, a od niej tak capi, jakby 3 dni w polu pracowała!

fuj, fuj, fuj!

coś chyba jest na rzeczy jest z tą ksiegowością :oops: , u nas była tez taka jedna , na domiar złego młoda dziewczyna ! 4 lata koleżanki się z nią męczyły, w końcu nie wytrzymałam i postanowiłam przeprowadzić rozmowę :hammer: poleciłam ten etiaxil i podziałało, nic już nie capi .

myśle jednak ,że tu był inny problem , ta osoba się myła , nawet kupowała maniakalnie używała  dobrych perum, ale odkładała do szafy ciuchy na drugi raz , efekt można sobie wyobrazić


iliana

Ja też stosuję Etiaxil. Jak mi się przypomni  ;). I zawsze na noc przed jakimś ważnym wydarzeniem czy np. podróżą, kiedy wiem, że będę szczególnie silnie narażona na pocenie ;).
Mam ten do skóry wrażliwej, używam na noc, a rano normalnie golę pachy. Trochę szczypie po użyciu, ale tylko przez jakiś kwadrans. A nie pocę się ani trochę.

ishka82

A ile Etiaxil kosztuje? Bo brzmi bardzo zachęcająco ;;)

balbina

zależy gdzie, we Wrocławiu miedzy 40-50zł , ale na allegro widziałam też i po 30 , może się wydawać , że nie jest to tanio, ale przy sposobie używania to jest to ekonomiczny wydatek .

abkasia

golinda a  ja uzywalam wszystkiego.. sklepowe wszystkie, vichy, spirial (czy jakos tak), etiaxil czerwony i zielony i jedyny skuteczny   preparat ta ANTIDRAL .. fakt szczypie, picze, swedzi..ale efekty sa niesamowite.. mozna uzywac co 2 noc, ja po posmarowaniu i wyschnieciu smarowalam sie jeszcze  fenistilem.. przeciwswiadowy..troche pomagalo na swedzenie... teraz uzywam go raz w miesiacu lub rzadziej... moje gruczoly przestaly juz produkowac nadmierne ilosci.... :-[
polecam naprawde.. brawo brawo brawo

misiaczek187

Ja też miałam taki problem :/ od jakiegoś miesiąca używam etiaxilu do skóry wrażliwej kupiłam w aptece 42 złote ale wart tych pieniędzy :)

abkasia

a antidral 18 zl..i dla mnie skuteczniejszy..

konwalia

moja siostra uważa, że jedyny skuteczny to etiaxil, a po kuracji antybiotykowej zaczęła się pocić jak mysz- warto wydać te 40-45zł, bo jest wydajny.

a kulka vichy zielona jest u nas tańsza, bo niecałe 24zł  :o

gatka2804

Akurat dzisiaj też wertowałam temat dobrego dezodorantu z moją kuzynką. Pokazała mi coś takiego:
http://www.allegro.pl/item419109561_deo_krysztal_naturalny_dezodorant_alun_amonowy.html

Postanowiłyśmy zakupić, z ciekawości spróbuje wypróbować.

Jednak już widzę, że może działća to inaczej niż antyperspirant. Nie blokuje porów tak że człowiek się nie poci. Taki kryształ zbiera/niweluje bakterie, które odpowiedzialne są za powstawanie przykrego zapachu. Przypuszczam więc że człowiek naturalnie wydziela płyny (mogą na bluzce być ślady..) ale nie są one śmierdzące.

Kasia

Cytat: gatka2804 w 22 Sie 2008, 21:22:19
Akurat dzisiaj też wertowałam temat dobrego dezodorantu z moją kuzynką. Pokazała mi coś takiego:
http://www.allegro.pl/item419109561_deo_krysztal_naturalny_dezodorant_alun_amonowy.html

Postanowiłyśmy zakupić, z ciekawości spróbuje wypróbować


o chyba coś takiego jak mikulec proponowała:
Cytat: mika9983 w 22 Sie 2008, 10:34:15
Golinda spróbuj etiaxil do skóry wrażliwej albo to
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6499
ja używałam etiaxilu zamiennie z tym reutterem

goga

no właśnie ja mam taki kryształ - jest bezzapachowy, u mnie świetnie się sprawdza i mozna stosować perfumy, a kryształ działa bez zapachu  :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

malybob

a ja za Waszą radą kupiłam białą kulkę Vichy. Wypróbuję za 2 tygodnie :)

Kasia

malybob proponuje wypróbować wcześniej!!!!!


Jak poczyniasz takie przygotowania to podejrzewam że masz powody aby obawiać sie spocenia, wiec lepiej sprawdzić przed jak działa antyperspirant niż sie na ślubie zawieść


ja nawet nie myślałam antyperspirancie

używam zwykłego lady speed stick i działa bez zarzutu :)


ale najlepszy dla mnie był antyperspirant Gilette dla kobiet w żelu - szkoda że już ich nie ma :(




iliana

Cytat: gatka2804 w 22 Sie 2008, 21:22:19
Akurat dzisiaj też wertowałam temat dobrego dezodorantu z moją kuzynką. Pokazała mi coś takiego:
http://www.allegro.pl/item419109561_deo_krysztal_naturalny_dezodorant_alun_amonowy.html

Miałam to kiedyś.
Działało tak, że pociłam się, ale jakby wodą a nie potem. Po prostu bezzapachowo, ale jednak było "mokre" uczucie pod pachami.
No i jak dla mnie było za dużo pierdzielenia z aplikacją tego. Ten sztyft trzeba myć i osuszać.

panikarola

malybob, ale moze sprawdz najpierw tego vichy, czy cie nie uczula i czy dobrze dziala na ciebie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

spragnienie

Cytat: malybob w 22 Sie 2008, 21:52:23
a ja za Waszą radą kupiłam białą kulkę Vichy. Wypróbuję za 2 tygodnie :)

lepiej wypróbuj teraz..będziesz wiedziala ja na Ciebie dziala

malybob

W sumie macie rację, spróbuję wcześniej.. Ale raczej kłopotów nie przewiduję, "niepotliwa" jestem( na codzień nivea nawet nie antyperspirant tylko zwykły deo mi wystarcza), dezodorant zaczął stanowić problem w mojej głowie po przeczytaniu wczoraj na gazetowym takiego pytania..
Co te fora robią z ludźmi ;)

wredotka

ja wlasnie rozważam zakup tej kulki z vichy. Po waszych pozytywnych komentarzach nabrałam na nia ochoty. Muszę tylko namierzyć lokalny sklep z produktami Vichy.

malybob

najbliższa apteka?

wredotka

nie wszystkie tu maja Vichy wlasnie.