Kołotłiłka,matewka, rogolka, mątewka, gwiazdka...

Zaczęty przez rubin04, 20 Sie 2008, 21:51:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

fyrtołek :) to u nas tak sie mówi - bo tak mówiła babcia - genialny przyrząd do rozmieszania proszku budyniowego w gorącym mleku :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

szelma

Temat nie mówił mi absolutnie nic, ale zdjęcie znajome - moja Mama ma coś takiego w kuchni, ale jakoś nie przypominam sobie, żeby miało to jakąkolwiek nazwę :D Gwiazdka mi się jedynie podoba, bo tak od kształtu. A to drugie to stanowczo trzepaczka do jajek :) Rózga to tylko taka dla niegrzecznych dzieci ;)

spragnienie

Cytat: Kasia w 21 Sie 2008, 10:19:06
Cytat: rubin04 w 21 Sie 2008, 09:42:01
Kasia - trzepaczka do jajek ma kształt raczej stozka...



niekoniecznie ;)

ja mam taką trzepaczkę jak pokazałaś na ostatnim zdjęciu i drugą trzepaczkę - taką sprężynę w kształcie stożna

jedno i dugi to trzepaczka tylko kształtem sie różnią :)



a wg. mnie to z 2 zdj to trzepaczka
ale to 2 cos stożkowate to ubijaczka :D ubijalam takim czymś bialka jajek z cukrem?? do murzynka etc

jusia

rubin to pierwsze urządzenie jest mi dobrze znane, sama nie mam, ale mama uzywa, to się chyba u nas koziołkiem nazywa, albo jeszcze inaczej, ale zadne z tych wymienionych w ankiecie, jak bede rozmawiac z mama to zapytam, do rozrabiania budyniu, maki i takich tam, zeby sie nie robiły farfocle ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

goga

ten fyrtołek to nasz rodzinny wymysł, ale w okolicach to jest koziołek ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

magdalinska

ja uzywam takiej drewnianej gwiazdki!!! i moja mama, i moja babcia....tylko nie wiem jak sie nazywa, jakos u mnie nie mialo to okreslenia, chyba ;)
a to drugie, jak juz ktos slusznie zauwazyl, nie jest do jajek, do jajek jest takie stozkowe, jakby sprezyna, moja babcia tym zawsze ubijała białko do placków, jak kiedys chcialam jej pomoc i wyciagnelam mikser, to zjebke dostałam ;)babcia twierdzi ze zaden mikser nie ubije piany tak jak ta trzepaczka ;)

brawurka

u mnie tez sie to nie nazywa:) uzywam tego glównie do rozrabiania sosów

spragnienie

Cytat: brawurka132 w 21 Sie 2008, 21:49:41
u mnie tez sie to nie nazywa:) uzywam tego glównie do rozrabiania sosów

to tak jak u mnie :)
też się nei nazywa, ewentualnie roboczo "ta gwiazdka" ;) i też do rozdrabniania sosów i rozrabiania ciasta na nalesniki, jak nie ma nic pod ręką
dziala anty-grudkowo :D

salsa

nie mam pojęcia  do czego tego użyć, ale uwaga uwaga
MAM TO W SWOJEJ KUCHNI
skąd - nie wiem
mąz tez nie wie lol  brawo :lollol:
zastanawia się czy nie było w zestawie z wałkiem, który kupił jakieś pare lat temu  (bo moj mąż umie piec ciasta i PIECZE-ostatnio pyszna ciasto ze śliwkami)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

ani mama, ani babcia gwiazdki nie uzywaly, o jej istnieniu dowiedziałam się na studiach od kolezanki z mieszkania  ;D ;D ;D

do jajek mama uzywała trzepaczki stozkowej, tej podłuznej uzywam sama do sosów, budyniów itd. Piane ubijam mikserem (a babcia się w grobie przewraca  ;)

a jeszze mam jedną trzepaczkę: półokrągłą i też jest gites, zwlaszcza do beszamelu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

u mnie w domu ta gwiazdka drewniana to KOPYSTKA


foszek


sputnik_sweetheart

Cytat: mika9983 w 22 Sie 2008, 23:32:37
u mnie w domu ta gwiazdka drewniana to KOPYSTKA
kopystką to ja kopyta koniom czyszczę ;D i nie jest to podobne w kształcie ;D


dzidzia101

to cudenko gwiazdkowe to u nas chyba nigdy nie mieszkalo, choc z gwiazdka mi sie kojarzy
trzepaczka do jajek to taka stozkowa sprezyna (choc teraz juz chyba rzadko uzywana)

Cytat: didi_loczek w 23 Sie 2008, 12:45:12
U mnie KOPYSTKA to taka drewniana pałka do ucierania masła na kremy w MAKUTRZE :)

KOPYSTKA to u nas duza drewniana lyzka do mieszania np. bigosu w duzym garnku
a w MAKUTRZE to maslo lub ser MAKOGONEM (lub MAKAGONEM-nie jestem pewna) sie ucieralo

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia