Autor Wątek: lyzka wazowa kontra chochla - watek jezykowy  (Przeczytany 28393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Odp: lyzka wazowa kontra chochla
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sie 2008, 22:47:36 »
Naturalnie, ze lyzka wazowa :-)
Belchatow/lodzkie
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sie 2008, 22:49:16 »
plaski, sznurówki, temperówka i.. na pole ofcos Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bom ci ja z poludnia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

justynaaaa2

« Odpowiedź #52 dnia: 20 Sie 2008, 22:50:47 »
a do kolejnego pytania:
talerz płaski, sznurowadła (sznurówki też, ale rzadziej), temperówka i gumka do ścierania  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

vobi

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Sie 2008, 22:51:23 »
bom ci ja z poludnia

niewiemjaka, Warszawe na poludnie przeniesli ostatnio?? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #54 dnia: 20 Sie 2008, 22:53:03 »
Talerz plaski, sznurówki, temperówka i na dwór :-) Ja warszawianka ale z rodzina na lubelszczyznie i mam troche nalecialosci slownikowych ze wschodu. Czasem nie wiem nawet ktore.

A znacie slowo troczek? Bardzo sie zdziwilam kiedy na studiach kilka osób nie wiedzialo o czym mówie.

niewiemjaka

« Odpowiedź #55 dnia: 20 Sie 2008, 22:55:29 »
niewiemjaka, Warszawe na poludnie przeniesli ostatnio?? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
urodzona Tarnobrzeg+6 lat studiow w Krakowie
dopiero kilka lat w stolycy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  rozumiesz nie da sie wyplenic hehe wychowania  :yes:

p.s. a troczki to takie sznurki si?

didi_loczek

« Odpowiedź #56 dnia: 20 Sie 2008, 22:56:29 »
nionczka ja wiem co to są troczki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
pytam się P. czy u nic mówi się chochla czy łyżka wazowa a on mi mówi żw to dwie różne rzeczy  :surprise:
chochla jest metalowa albo aluminiowa, duża z cienką długą rączka a łyżka wazowa jest w komplecie z wazą (czyli porcelanowa)
i służy tylko do nalewanie zupy z wazy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

calla

« Odpowiedź #57 dnia: 20 Sie 2008, 22:57:02 »

A znacie slowo troczek? Bardzo sie zdziwilam kiedy na studiach kilka osób nie wiedzialo o czym mówie.

Chodzi o takie male sznureczki do wiazania?

vobi

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Sie 2008, 22:57:37 »
rozumiesz nie da sie wyplenic hehe wychowania  :yes:

no nie da sie, zreszta moim zdaniem nie warto niczego wypleniac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Tarnobrzeg+Krakow - to jak zwierzak chyba?

panikarola

« Odpowiedź #59 dnia: 20 Sie 2008, 23:00:05 »
no pewnie, ze gumka do mazania, inaczej alternatywnie pojecie "zmazywaczka" by bylo bez sensu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Angie

« Odpowiedź #60 dnia: 20 Sie 2008, 23:01:15 »
Gumka do mazania, pójść oczywiście na dwór (na pole to ja mogę iść na wsi  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj), ostrzałka lub temperówka, sznurówki lub sznurowadła  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #61 dnia: 20 Sie 2008, 23:03:00 »
troczki znam a jakże  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a jak mówicie na koszulkę na ramiączkach  ??? bo np. w poznaniu mówią "na naramkach" gdzieś jeszcze ???

panikarola

« Odpowiedź #62 dnia: 20 Sie 2008, 23:04:08 »
troczki ja tez znam. takie do zawiazywania np przy sukience.

madolka

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Sie 2008, 23:05:29 »
Lyzka wazowa- łódź. Chochla, to szpital, wojsko, itp...

madolka

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Sie 2008, 23:06:12 »
A wazowa to od wazy- duzej miski na zupe:)...Pewnie i tak wiecie.

sputnik_sweetheart

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Sie 2008, 23:06:50 »
nionczka ja wiem co to są troczki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
pytam się P. czy u nic mówi się chochla czy łyżka wazowa a on mi mówi żw to dwie różne rzeczy  :surprise:
chochla jest metalowa albo aluminiowa, duża z cienką długą rączka a łyżka wazowa jest w komplecie z wazą (czyli porcelanowa)
i służy tylko do nalewanie zupy z wazy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
TAK Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj do setnego piwka polewam :drunk:

madolka

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Sie 2008, 23:09:08 »
I podobno bardzo nieelegancko jest podawac zupe w wazie. Zreszta zawsze 'na turnusach' tak bylo  :lollol:.

aurelia

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Sie 2008, 23:12:41 »
talerz płytki, temperówka i gumka do mazania. Gumka do ścierania? Pościerać to mogę stół po obiedzie, a wymazać to co napisałam.

rubin04

« Odpowiedź #68 dnia: 20 Sie 2008, 23:16:08 »
Gumka do mazania
talerz płytki i talerz głęboki
temperówka
włączyć pranie/pralkę (znam takich co mówia "musze puścić pranie")

justynaaaa2

« Odpowiedź #69 dnia: 20 Sie 2008, 23:17:52 »
Gumka do mazania
talerz płytki i talerz głęboki
temperówka
włączyć pranie/pralkę (znam takich co mówia "musze puścić pranie")

ja czasami "puszczam pranie"  :shy:
a "zrobić łóżko" znacie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

madolka

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Sie 2008, 23:18:52 »
talerz płytki, temperówka i gumka do mazania. Gumka do ścierania? Pościerać to mogę stół po obiedzie, a wymazać to co napisałam.

Ale mazac to co innego niz wymazac. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #71 dnia: 20 Sie 2008, 23:20:28 »
Zrobić lóżko-jasne  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A swoją drogą to mimo iż jestem z M. z tego samego miasta to mamy różne słownictwo i wzajemnie śmiejemy się z siebie jak ktoś użyje słowa którego drugie nie zna  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Wiecie co to sznytka i tutka??  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

madolka

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Sie 2008, 23:24:29 »

Ale mazac to co innego niz wymazac. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Talerz płaski, głęboki, temperówka, troczki tez.

justynaaaa2

« Odpowiedź #73 dnia: 20 Sie 2008, 23:26:23 »
Zrobić lóżko-jasne  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A swoją drogą to mimo iż jestem z M. z tego samego miasta to mamy różne słownictwo i wzajemnie śmiejemy się z siebie jak ktoś użyje słowa którego drugie nie zna  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Wiecie co to sznytka i tutka??  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dla mnie tutka to taki rożek  :-\ a sznytka pierwsze słyszę  :-[

sonja

« Odpowiedź #74 dnia: 21 Sie 2008, 00:41:36 »
Gumka do ścierania zdecydowanie, ale dla tych pośledniej jakości bardziej do mazania pasuje;))
Talerz płaski
Iść na dwór (pole mnie nieustannie bawi)
Temperówka
Koszulka na ramiączkach zdecydowanie, nie znoszę jak ktoś mówi "naramki", w ogóle takie słowo istnieje? chyba nie...