Polećcie jakąś dobrą książkę do czytania!

Zaczęty przez sweedee, 27 Sie 2007, 10:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Cytat: elizapj w 12 Mar 2008, 20:45:17
Cytat: nionczka w 09 Mar 2008, 16:43:39
kocham ksiazki o tematyce miejsko-kobiecej ;-)
polecam Ci rowniez bardzo lekka literature....to jest tylko w 1/3 odp na Twoje pytanie haha
bo jest to temat miejsko-kobiecy, ponadto slubny, ale nie polski autor, i nie wiem czy mozna kupic w wawie...
ale ja czytajac usmialam sie tyle razy, ze uznalam ja za warta polecenia jesli wlasnie szukasz miejsko-kobiecych:)
http://www.amazon.com/Something-Borrowed-Emily-Giffin/dp/031232118X

something borrowed, emily griffin


Ok, dzieki. Zapisalam. Nie jestem pewna czy nie widzialam tej ksiazki we FR. Ale obiecuje przeczytac po angielsku :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

To ja polece jeszcze Oscara Wilda - uwielbiam ten ironiczny ton.

A to something borrowed to byloby tez dla mnie.

W liceum czytalam ksiazke pt "miasto kobiet", podobala mi sie, chetnie przeczytalabym jeszcze raz, ale za chiny nie  moga znalzsc autora. Znajduje tylko Felliniego...Moze ktoras z was cos kojarzy?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Jak dla mnie:
Isabell Allende - wszystko
John Irving - wszystko poza ostatnią powieścią (nawet nie pamiętam tytułu, tak mi się nie podobała)
Emil Zola - wszystko do czego dotarłam
a tak z półki obok:
Klub Perskich Pikli - Sandra Dallas (klaustrofobiczne miasteczko, lata 30, Ameryka i nowoczesna kobieta)
Katedra w Barcelonie - Ildefonso Falcones (Barcelona, XIVw.)
Gejsza - Liza Dalby (amerykanka o gejszach)
Madame Mao, Dziki Imbir - Anchee Min (dla wielbicieli rewolucji kulturalnej)
Jorgen Thorwald (fabularyzowane opowieści nt początków nowoczesnej medycyny)
Egipcjanin Sinuhe - Mika Waltari (początki medycyny wogóle)

A dla tych których zainteresował Kod Leonarda... polecam Święty Graal, Święta Krew.
A tak nt Sagi o..., czytywałam w podstawówce i tak mi się przypomina, jak się z koleżankami w czasie rekolekcji wielkopostnych w kościele wymieniałyśmy książkami i wtedy tak bardzo marzyłam żeby już sobie iść i się wczytać

golinda

Cytat: elvelve w 13 Mar 2008, 21:51:10

John Irving - wszystko poza ostatnią powieścią (nawet nie pamiętam tytułu, tak mi się nie podobała)


no nie mów, że nie podobała ci się "Zanim Cię znajdę"  :o

sweedee

elvelve, podaj jakieś inne tytuły Isabel Allende, bo czytałam "Zorro" (nawet ok) i "Miasto Bestii" (średnio mnie zachwyciła), a jesteś drugą osobą, która poleca Allende.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

abkasia

zorro czytalalam w poznym dziecinstwie i chyba jeszcze raz w liceum i strasznie soe usmialam....tylko nie pamietam czy to byla ta autorka.. ale ksiazka wtedy bardzo mnie rozsmieszyla..
a teraz czytam czarownice z salem falls jodi picoult, calkiem ciekawa ksiazka:)

vobi

Cytat: sweedee w 15 Kwi 2008, 13:25:39
elvelve, podaj jakieś inne tytuły Isabel Allende, bo czytałam "Zorro" (nawet ok) i "Miasto Bestii" (średnio mnie zachwyciła), a jesteś drugą osobą, która poleca Allende.

sweede, zanim elvelve sie pojawi to ja polece "Ewa Luna", prawde mowiac to (chyba) jedyna ksiazka Allende ktora czytalam  :-[, i bardzo mi sie podobala - w sumie nie wiem dlaczego nic innego tej autorki nie czytalam, chyba nie wpadlo mi w lapki ;)

maroonbug

Polecam "A lasy wiecznie spiewaja" Trygve Gulbranssen. Klimat i tematyke porownac mozna do filmu Wichry Namietnosci.
Trzeba tylko podejsc do niej z odpowiednim nastawieniem, bo to skandynawska rzecz z 1933 roku. Autor jest bardzo oszczedny w slowach i duzo wazniejsze w tej powiesci jest to co przemilczane i to czego bohaterowie nie mowia. Poza tym mam wrazenie, ze tlumacz skopal sprawe, ale tego sie nie dowiem, bo norweskiego raczej nie poznam. Polecam mimo to :)

maroonbug

Polecam tez wszystko Salmana Rushdie i Gabriela G. Marqueza.
Pratchetta chyba nie trzeba polecac :) Jego najnowsza ksiazka Kot w stanie czystym - klasa!

jusia

sweedeeja Allende też bardzo lubię, fajna jest "Eva Luna" i "Opowieści Evy Luny", no i tryptyk "Dom duchów" (niezapomniany film z Glenn Close, Meryl Streep,  boskim Antonio i cudownym Ironsem, no i Winoną Ryder), "Córka Fortuny" oraz "Portret w sepii", tyle czytałam i polecam, latynoamerykańskie klimaty i duuuużo miłości ;) 
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

A u nas wyszla wlasnie druga czesc Cienia Wiatru :-) Juhuuuuuuu, moze sobie wkupie w tym tygodniu, chociaz nie powinnam bo mam kilka ksiazek w kolejce do czytania.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: nionczka w 16 Kwi 2008, 15:48:45
A u nas wyszla wlasnie druga czesc Cienia Wiatru :-) Juhuuuuuuu, moze sobie wkupie w tym tygodniu, chociaz nie powinnam bo mam kilka ksiazek w kolejce do czytania.
Druga część, ale fajnie :) Ciekawe kiedy u nas będzie :)
Ja męczę się z "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert. Jest to opowieść o podróży autorki do Włoch, Indii i Indonezji. Utknęłam już na początku, bo jakoś nie przemawia do mnie relacja amerykanki na temat europejskiego kraju ;) Może dalej się rozkręci..
Imagine there is no hate

mayagaramond

A ja wlasnei mecze biografie coco Chanel, nie wiem czy tlumacz kiespki czy taki styl autorki, ale dziala mi troche na nerwy. Czytam, bo chce wiedziec co bedzie dalej:)

http://www.amazon.de/Coco-Chanel-Leben-Edmonde-Charles-Roux/dp/3596170605

Wpienia mnie tez, ze teksty francuskich piosenek, jakies powiedzenia w ogole nie zostaly przetlumaczone.

Ten post chyba nie bardzo pasuje do tematu "polecicie jakas dobra ksiazke" ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

riannka

Cytat: inkageo w 16 Kwi 2008, 17:29:40
Cytat: nionczka w 16 Kwi 2008, 15:48:45
A u nas wyszla wlasnie druga czesc Cienia Wiatru :-) Juhuuuuuuu, moze sobie wkupie w tym tygodniu, chociaz nie powinnam bo mam kilka ksiazek w kolejce do czytania.
Druga część, ale fajnie :) Ciekawe kiedy u nas będzie :)
Ja męczę się z "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert. Jest to opowieść o podróży autorki do Włoch, Indii i Indonezji. Utknęłam już na początku, bo jakoś nie przemawia do mnie relacja amerykanki na temat europejskiego kraju ;) Może dalej się rozkręci..

dla mnie rozkręciła się w części Indie - przez pierwszą część ledwo przebrnęłam a Indie baaardzo ciekawe - o malo nie przejechałam dziś przystanku w drodze do pracy  ;D

nionczka

Wlasnie maz mi kupil nowa ksiazke Zafona :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: nionczka w 18 Kwi 2008, 13:31:36
Wlasnie maz mi kupil nowa ksiazke Zafona :-)
To ja czekam na opinię, czy jest równie fajna jak Cień Wiatru :)
Imagine there is no hate

sweedee

Cytat: nionczka w 16 Kwi 2008, 15:48:45
A u nas wyszla wlasnie druga czesc Cienia Wiatru :-) Juhuuuuuuu, moze sobie wkupie w tym tygodniu, chociaz nie powinnam bo mam kilka ksiazek w kolejce do czytania.
może i do nas dotrze niebawem  brawo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

sweedee

#293
a w maju ma sie ukazać "Obywatelka" Gretkowskiej  jupi jupi jupi
właśnie kończę, polecam i popieram PK całym sercem!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

gosialand

a ja polecam "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody. Książka napisana na faktach. Nie lubię czytać książek ale ta mnie wkręciła.   :book: :book: :book:

mayagaramond

Cytat: gosialand w 16 Cze 2008, 13:25:07
a ja polecam "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody. Książka napisana na faktach. Nie lubię czytać książek ale ta mnie wkręciła.   :book: :book: :book:

czytalam to, moim zdaniem bardzo tendencyjna i czarno-biala. Ameryka jest cacy, reszta swiata jest ble.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

MAya, tez czytałam i powiem CI ze powinnaś pisać recenzje. idealnie to ujęłaś!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Ta ksiazka i film z jednej strony sprawiaja, ze pare panienek dwa razy pomysli zanim zrobi cos glupiego a z drugiej daje argumenty nietolerancyjnym, ograniczonym ludziom, ktorzy sa przeciwko wszystkim/emu co inne niz oni sami. A takich niestety nie brakuje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: salsa w 16 Cze 2008, 16:49:15
MAya, tez czytałam i powiem CI ze powinnaś pisać recenzje. idealnie to ujęłaś!

no napisalam, krotko i wezlowato  :D

W niemieckiej TV byl kiedys wywiad z jej mezem, ktory z kolei twoerdzi, ze to nieprawda. cytowlai jeszcze pare innych osob, jakich wspolnych znajomych, przyjaciol, ktorzy potwierdzili jego slowa...Prawda lezy pewnie gdzies po srodku. 
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gosialand

Cytat: mayagaramond w 16 Cze 2008, 16:44:25
Cytat: gosialand w 16 Cze 2008, 13:25:07
a ja polecam "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody. Książka napisana na faktach. Nie lubię czytać książek ale ta mnie wkręciła.   :book: :book: :book:

czytalam to, moim zdaniem bardzo tendencyjna i czarno-biala. Ameryka jest cacy, reszta swiata jest ble.

A mnie się podobała, a Wy się dziewczyny nie znacie  :P :P :P. Miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie spowodowały, że książka trafiła do "Księgi rekordów Guinnessa". Ja czytając nie odniosłam że Ameryka jest cacy a reszta świata ble.  Jest to przecież opowieść o kobiecie która została z córką uwięziona w Teheranie. No i co z tego że to amerykanka napisała. Mogło to też spotkać polkę i niemkę i tez spotkało tyle że nie każdy musi o tym pisać. A to że babka przez tyle lat wspominała i marzyła o powrocie do swojego kraju to chyba normalka. Czytając książkę nie zauważyłam żeby jakoś mówiła na resztę świata ble poza teheranem.

Cytat: nionczka w 16 Cze 2008, 17:21:49
Ta ksiazka i film z jednej strony sprawiaja, ze pare panienek dwa razy pomysli zanim zrobi cos glupiego


Z tym się zgodzę